Aktualny czas: 12.12.2019, 18:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
CC9 - temat do burzy mózgów
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,033
Poziom ostrzeżeń: 0%
CC9 - temat do burzy mózgów
Miejsce na rozkminianie, rzucanie pomysłami - jak coś naprodukujemy sensownego, to będziemy potem wydzielać do samodzielnych wątków.

Od razu kilka kwestii ode mnie do poruszenia:

ORGOWIE

Komi wiadomo, że już się zaangażował. Rudzisz, będziesz miała czas coś przygotowywać? Ja trochę podziałam. Powiem szczerze, że nawet jak zostaniemy we 3 dobrałabym kogoś nowego, żeby trochę podmuchu świeżości było. Zakładając, że ktoś będzie chętny w ogóle.

KONWENCJA:

Na imprezie działkowej w pewnym momencie zaczęliśmy mówić o krukonach i zapytałam wtedy zebrane osoby
"jaką konwencję byście chcieli na tym CC?" - Grigo od razu wystrzelił "Arlong Park". I myślę, że to idealna lokacja na Arlong Park, bo mamy wodę zaraz obok, więc brałabym to.

KONKURSY:

Musimy postawić na konkursy krótkie oraz łatwe w przygotowaniu i obsłudze. Wiele osób wcale nie ma ochoty na konkursy w dużym stopniu przez to, że tak się ciągną (słyszałam to w weekend od paru nakam). Ja też mam ich dość Tongue Za to po raz kolejny Nakama pokazali, że najlepsze zabawy to te najmniej skomplikowane, ale pomysłowe (chyba godzinę grali w palanto-baseballa omszałą piłką do tenisa i szpadlem na złamanym trzonku). Myślę, że właśnie w takich kategoriach należy rozkminiać konkursy. Prócz tego większość rekwizytów powinno się dać łatwo pozyskać bez wydawania pieniędzy. Zostaje tylko fajnie to powiązać z konwencją i voilà.
Trza się przelecieć po rozdziałach i poszukać inspiracji.

NAGRODY:

Jedzenie, słodycze i napoje - zupki niespecjalnie się IMO sprawdziły, słodycze się rozpuszczały, albo nie każdy je lubił, piwa też nie każdy pije i zawsze brak miejsca na nie w lodówce, więc dostają ciepłe - szczerze, to ten rodzaj nagrody nie wywoływał wielkiego entuzjazmu wśród większości uczestników. Wypadałoby wymyślić jakąś nową nagrodę za trzecie miejsce.

Już kiedyś to rozkminiałam, ale w tym roku bym się na nie zdecydowała, bo ludzie już nasycili się kubkami i przypinkami: https://allegro.pl/oferta/torba-bawelnia...7599956052
Nie jest to super-trwała torba, ale fajny drobiazg, który może przez jakiś czas być przydatny i możemy wybrać na nie fajne kadry z mango.
W konkursach indywidualnych możemy trochę upgrade'ować nagrodę na szmaciany plecak sznurkowy z nadrukiem https://allegro.pl/oferta/plecak-z-twoim...4291fbf951

to be continued

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.06.2019 21:37 przez okiren.)
10.06.2019 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,244
RE: CC9 - temat do burzy mózgów
Jako, że temat był szeroko dyskutowany przez nas w samochodzie podczas powrotu z Okirenowa to pozwolę sobie podzielić się z wami moją opinią (i w sumie nie tylko moją).

Skończył bym z konkursami całkowicie. Właściwie jedyna rzecz, która uzasadnia dla mnie ich obecność to fakt, że mamy 10 lat strony i z tej okazji w sumie warto by coś specjalnego zrobić.
Konkursy w obliczu tak niewielkiej ilości czasu jakim dysponujemy są łagodnie rzecz ujmując lekko chybionym pomysłem. Idealnie to obrazuje sytuacja z tego naprawdę świetnie spędzonego weekendu, gdzie dysponowaliśmy praktycznie taką samą ilością czasu, jaka będzie dostępna na CC. Gdy zapytałem współtowarzyszy podróży czy wyobrażają sobie, żeby przy tak niewielkiej ilości czasu do spędzenia z nakamą, ktoś zdecyduje za nich jak część tego czasu mają spędzić? Wszyscy zgodzili się, że raczej nie. To działało gdy CC trwało dłużej, przy tak niewielkiej ilości czasu nie zadziała. Zadowolona będzie garstka osób, a reszta już średnio.
Oprócz tego, osoby organizujące tracą masę czasu, często nerwów, a odbywa się to kosztem ich frajdy z wspólnego spotkania (godzinne, czasami dłuższe przygotowania do konkursu i zbieranie ludzi przez pół dnia naiwnie licząc, że akurat nikt nie je, nie sra, nie leży gdzieś pijany, albo nie jest w sklepie).

Wiem, że dla części osób rozstanie z konkursami jest niewyobrażalne, ale pozwólcie, że powiem jak ja to widzę. To było coś niesamowitego u początków nakamy, gdzie nasza wspólna fascynacja One Piecem błyszczała w trakcie konkursów cementując przy tym relacje nas łączące. Dziś gdy jesteśmy już zżytą grupą nie widzę uzasadnienia, dla którego miałbym odmówić sobie tripa, wspólnego wyjścia do sklepu, posiedzenia nad planszówką czy chociażby wspólnych rozmów przy alkoholu przy tak ograniczonym czasie tylko po to, żeby brać udział w konkursie, bądź go oglądać.
Sam w trakcie drogi powrotnej rozważałem indywidualny bojkot tego typu aktywności na CC (i w sumie to nadal rozważam), ale w ostateczności jeśli miałoby się to ograniczyć do jednego bądź maksymalnie dwóch krótkich konkursów to będę w stanie to przeżyć.

Podkreślam tutaj od razu, że to moja prywatna opinia w tej sprawie i jeśli jest ona rozbieżna z tym co myśli większość to nie należy jej brać pod uwagę. Także nie ma sensu rozkręcać tutaj potencjalnej gównoburzy. Jednak jeśli są osoby, które podzielają mój stosunek do tematu, to warto, żeby się wypowiedziały bo może faktycznie należy coś w tej kwestii zmienić.

10.06.2019 19:06
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,303
No ja mam bardzo podobne zdanie co do Rdrja. Po prostu będzie za mało czasu by organizować i bawić się w konkursy. 2-3 jakies krociótkie i proste to maks - ze względu przede wszystkim na orgów, którzy to muszą ogarnąć i przygotować, a ja bym wolał by po prostu bawili się z nami. Odstresowali się. To jest ważniejsze od konkursowania.

Rocznica forum to dobry pomysł na uczczenie tego na CC, jakiś konkursik będzie dobry, ale lepiej świętować to moim zdaniem jakoś inaczej.

Konwencja Arlong Parku czyli byczenia się przy wodzie i totalnego relaksu pasuj idealnie Big Grin.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
10.06.2019 20:16
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Osobiście będę obstawała przy wiedzówce (która musi być i tyle), a w ogóle najlepiej, jakby ktoś zechciał ją wymyślić i żebym mogła wziąć w niej udział :>

Do tego jedna lub dwie krótkie zabawy z nagrodami, ale takie naprawdę nieprzekombinowane, żeby trwały maks pół godziny, a nie 2, jak to się nieraz zdarzało.

10.06.2019 21:36
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,838
Poziom ostrzeżeń: 10%
Osobiście też jestem, aby konkursy wą. Nie ma konkursów - nie ma nagród. Nie ma konkursów - konwencja nie jest ważna. Nie ma konkursów - orgom odchodzi ogromny kawał roboty. Same plusy.

Acz wiem, że parę osób by sobie pokonkursiło.
10.06.2019 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,160
Konkursy tak. Z powodu. mało. jak na ostatnm cc. Tak dobrze. Więcej nie.

Może jak będę przy kompie to przywrócę tę wiadomość do jej pełnego kształtu z argumentami i w ogóle, a który komórka mi skasowała. I oni to nazywają smartfonem...

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

10.06.2019 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,271
Poziom ostrzeżeń: 15%
Mogę zrobić wiedzówkę, ale byłoby zajebiście, jakby towarzyszył mi przy tym Grigo, Smile Ew. samemu też spróbuję, oczywiście dopytam o szczegóły tworzenia z poprzednich lat. Uważam, że prócz wiedzówki można zrobić jeden taki imprezowy konkurs, niezabierający zbyt duzo czasu, a zachęcający swoją formą jak największą liczbę ludzi.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
10.06.2019 23:44
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
Okej... to może ja też dorzucę parę kłód drewna do tego ognia.

Przede wszystkim Ruda raz dobrze powiedziała, że konkursy to jest coś, co odróżnia CC od innych tego typu spotkań i całkowicie się z nią zgadzam. Jeśli ich nie będzie, CC nie będzie już CC a zwykłym wypadem zgranej paczki. Nic nie mam przeciwko takiemu wypadkowi, nie zrozumcie mnie źle, ale to jest CC a nie wjazd na domki. Napić alko możemy się zawsze, zagrać w planszówkę też (a bardzo mi na tym zależy, bo mam dwa w pełni grywalne prototypy i chyba nie muszę mówić, jak chętnie zagrałbym w wyścig Mastodoński z ekipą piszącą SC). Niemniej widzę różnicę pomiędzy spotkaniem w Poznaniu, we Wrocławiu, na działce czy gdziekolwiek indziej, a zjazdem CC. I nie chodzi o to, że "tak musi być, bo to CC", nie raczej "chciałbym, by tak było, bo to jedyna taka okazja w roku".

Byłem na wszystkich CC i wiecie, co najlepiej pamiętam, co najbardziej zapada w pamięć? Tak, Ryba, która przerwała nam karaoke z Króla Lwaxd Nie no, właśnie konkursy i otoczka wokół nich. To są wspomnienia, których nigdzie indziej nie jestem w stanie stworzyć. Owszem, wypad do sklepu, jakieś tripy, jak najbardziej na plus i je także pamiętam, ale po prostu takie nowe, niespotykane rzeczy z dużo większą mocą zapadają w pamięć. Jak wszyscy ujebali się jogurtem, jak rzucani byliśmy woreczkami z wodą (i to bym powtórzył przy okazji unikania ataków Całuska), konkurs na zrobienie statku, wymyślanie pokręconych historii, załogi, bieda-cosplay, ciuciubabka w lesie i naprowadzanie, szukanie butelki, budowanie rurociągu na Water 7, pokazywanie znaków i wymyślanie pod to specjalnego kodu, ludzki bilard, ganianie się po krzakach (nie pamiętam, o co chodziłoxd), to wszystko to piękne wspomnienia i póki mam okazję chciałbym stworzyć jeszcze takich jak najwięcej. I wolę to zrobić kosztem planszówki czy nawet grania w crasha team racing na cztery pady na konsoli, jeśli w ogóle byłaby taka możliwość. A teraz tym bardziej są wiatry sprzyjające konkursom, bo właśnie co był wypad niemal crewconowy u Okiren, bez konkursówSmile

Zgodzę się z okiren, że na pewno należy skrócić czas konkursowy, żeby to się nie rozciągało na kilka godzin, bo umarł w butach, dać jakieś związane z aktywnością na świeżym powietrzu, bo te konkursy cieszą się większym zainteresowaniem i fajniej się to ogląda i przeżywa. Właściwie to nie chcę, by konkursy razem zajęły więcej niż 3 godziny w ciągu dnia licząc z czasem dla uczestników na przygotowanie itd.
Moim zdaniem niechęć do konkursów jaka narosła z czasem wzięła się z tego, że zbyt liberalnie podchodzono do ich przeprowadzania, co sprawiało, że te były przesuwane, rozciągały się w czasie a ludzie je zapamiętali jako zawady ("nic nie można zrobić, bo konkurs") I tego chciałbym na pewno uniknąć, bo mnie tez to srodze denerwowało. Nie ma tu jednak czyjejś winy, po prostu coś kosztem czegoś. Dzień należy zaczynać wcześniej, a jak ktoś chce spać do 13, droga wolna, ale konkurs nie będzie na niego czekał. Na pierwszym i 2 CC konkurs pierwszy zaczynał się o 10. Kto chciał wstawał i w nim uczestniczył (najczęściej było tylko parę wyjątków albo pełna frekwencja) I były jasno powiedziane, kiedy się zaczyna. Nikt na mnie nie zaczekał (przespałem jeden) i dobrze, dzięki temu był czas na wszystko, bo nic się nie przesuwało, a CC nie trwało wcale dłużej niż teraz. I moim zdaniem to jest właśnie recepta na sukces. Jasno określone godziny rozpoczęcia i pi razy oko zakończenia konkursów, żeby i wielka planszówka, jeśli ktoś ma ochotę, mogła spokojnie wejść i kilku godzinny trip.

Jak świętować 10-lecie właściwie nie wiem, myślę, że po prostu dobrze się bawiąc.

Jeśli chodzi o konwencję, widziałbym tu jednak Alabastę. Przede wszystkim dlatego, że wtedy narodził się znak "X", który też funkcjonuje w nakamie od samego początku. Jest też to większa saga i daje większe możliwości. Np można by zrobić zabawę z tym kluczem i Bananodylami. Nie wiem jeszcze jak, ale mogłyby być niezłe jaja.

A! Jeszcze co do wiedzówki. Przede wszystkim chciałbym, by wiedzówka w tym roku była bardziej casualowa. By wszyscy mogli się bawić i potencjalnie znać odpowiedź na dane pytanie. Po prostu mam wrażenie, że niepotrzebnie skręcamy w stronę wiedzowek konwentowych z DB, gdzie pytają o takie szczegóły, że głowa mała. Dlatego ograniczyłbym się po prostu do wiedzy z tomików, nic nadto.

Co do nagród, praktyczne i onepiecowe pomysły - spoko.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 10:08 przez Komimasa.)
11.06.2019 09:58
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,271
Poziom ostrzeżeń: 15%
Zgodzę się, wiedżówka może być dłuższa, ale pod względem objętości, gdyż pytania będą protsze, odpowiedzi szybsze, tak, żeby nie było to mega wyzwanie, właśnie nad czymś takim chciałem popracować Smile Też nie chciało mi się zgadywać jakiej marki pali szlugi Sanji xD Poza tym nie każdy czyta sbs'y itd. itp.

Jednakże dla mnie (nie jestem od początku cóż może to coś zmienia, może nie) CC, to jednak po prostu zlot zespołu. Jak nie będzie konkursów nawet w ogóle, to nadal to będzie CC bo CREW będzie na miejscu Tongue

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.06.2019 10:34
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Komimasa napisał(a):A! Jeszcze co do wiedzówki. Przede wszystkim chciałbym, by wiedzówka w tym roku była bardziej casualowa. By wszyscy mogli się bawić i potencjalnie znać odpowiedź na dane pytanie. Po prostu mam wrażenie, że niepotrzebnie skręcamy w stronę wiedzowek konwentowych z DB, gdzie pytają o takie szczegóły, że głowa mała. Dlatego ograniczyłbym się po prostu do wiedzy z tomików, nic nadto.
Bardzo na tak!

Komimasa napisał(a):Jeśli chodzi o konwencję, widziałbym tu jednak Alabastę. Przede wszystkim dlatego, że wtedy narodził się znak "X", który też funkcjonuje w nakamie od samego początku. Jest też to większa saga i daje większe możliwości. Np można by zrobić zabawę z tym kluczem i Bananodylami. Nie wiem jeszcze jak, ale mogłyby być niezłe jaja.
Nie czuję tej Alabasty, pomysł z Arlong Parkiem dużo bardziej mi się podobał.

Z konkursami chyba najlepiej będzie ustalić godzinę, tak jak Komi mówi i trzymać się tego czasu, tylko nie o 10, bo 3/4 Nakama będzie się jeszcze aktywować do życia. Kto chce bierze udział i spokój.

Przy okazji pyk ankietka dotycząca konkursów: https://linkto.run/p/UO0BW55F
Edit: I od razu konwencja: https://linkto.run/p/BYBMJ13A

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 10:59 przez okiren.)
11.06.2019 10:55
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama