Aktualny czas: 19.06.2019, 09:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
CC9 - temat do burzy mózgów
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,978
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: CC9 - temat do burzy mózgów
Fufu, postaram się podrzucić ci w najbliższym czasie to, co mam z materiałów krukonowych. Jeśli mam je nadal w Piastowie, o będę mogła je dostarczyć dopiero w przyszłym tygodniu.

Komi, co do podziału ludzi na grupy, to powinnam gdzieś mieć punktacje z poprzednich wiedzówek krukonowych. Możemy dokonać podziału na otaku, regularnych fanów i przeciętniaków i zrobić losowanie drużyn tak, by w każdej było w miarę po równo z każdej "frakcji".

A skoro już dorzucam swoje 5gr do tematu wiedzówki:
Nie widzę sensu dzielenia pytań na kategorie (poza ewentualnie różnym punktowaniem, JEŚLI nie uda się ułożyć listy pytań o jednolitej trudności).
Na pewno trzeba zrobić limity czasowe na naradę i odp.
Pytań można zrobić tak dużo, jak da się radę. Ważne jest, by ustalić limit czasowy, np 1 godzina i po tym czasie, nawet jak połowa pytań jeszcze zostanie - zakończyć oficjalny konkurs, ogłosić zwycięzców i wręczyć nagrody. Jeśli ludzie będą chcieli przebrnąć przez resztę pytań: proszę bardzo, ale po oficjalnym konkursie.
To takie moje sugestie tylko.

Do ogółu: co sądzicie o tym, by nagrody rzeczowe były tylko za grupową wiedzówkę, a pozostałe zabawo-konkursy były np nagradzane tak, że zwycięzcy mogą nakazać przegranym odtańczenie jakiegoś durnego układu tanecznego, który wygrani wymyślą, albo odśpiewanie czegoś głupkowatego w chórku (w granicach rozsądku oczywiście i to tylko taki przykład Tongue).

Komimasa napisał(a):może być taki konkurs, jak najbardziej, ale nie że z piciem. Po prostu wtedy ciężko wyłonić jakieś podium, nie mówiąc o tym, że jak nie chcesz pić, to słabo brać udział.
Polać mu! A nie... czekaj... XP

Szczery napisał(a):Napisałem takie coś w pracy, i może będę to jeszcze rozwijał, albo porzucę całkiem, jeszcze nie wiem. Coś dla osób o suchym poczuciu humoru, luźno nawiązujące do One Piece. Jak ktoś będzie chciał tak na luzie poświęcić na to parę minut, to może odpalę w jakiejś wolnej chwili.
Nadal nie do końca kumam, ale może byłabym zainteresowana :3

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2019 10:25 przez okiren.)
14.06.2019 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,851
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cytat:A skoro już dorzucam swoje 5gr do tematu wiedzówki:
Nie widzę sensu dzielenia pytań na kategorie (poza ewentualnie różnym punktowaniem, JEŚLI nie uda się ułożyć listy pytań o jednolitej trudności).
Na pewno trzeba zrobić limity czasowe na naradę i odp.
Pytań można zrobić tak dużo, jak da się radę. Ważne jest, by ustalić limit czasowy, np 1 godzina i po tym czasie, nawet jak połowa pytań jeszcze zostanie

Sens podziału na kategorie widzę osobiście tylko wówczas, gdyby to miało być coś ala "teleturniej" a i wtedy jak ktoś czuje się mocniejszy w chronologii czy postaciach, technikach to chętniej chce zgarnąć punkty, ale jak ma być po równo wszystkiego, to bez sensu.

Szczerze mówiąc, nie wiem, po co to różne punktowanie. To wymusza wręcz tworzenie sromów, a tego miało nie być, a wydaje mi się, że zawsze będzie istniało to poczucie, że jedne pytania były łatwiejsze od drugich, tego się nie uniknie.

No i ta godzina, to jest, za przeproszeniem, absurdalny wręcz pomysł. Korzystając z metafory planszówkowej, to trochę tak, jakby grę kończyć, gdy tylko zostanie spełniony warunek zwycięstwa i nie pozwolić pozostałym graczom rozegrać swoich tur do końca, choć mogą zdobyć więcej punktów i wygrać. Każdy powinien dostać tyle samo pytań i to powinno być odgórnie ustalone ile. Jedno pytanie plus ewentualnie powtórzenie pytania, plus narada (30 sekund?), odpowiedź, ewentualne poprawnie przez prowadzącego podającego poprawną odpowiedź, reakcja widowni i zapisanie punktacji zajmie około 1,5 do 2 minuty, może oczywiście krócej, ale to nie wyścigi. W takim wypadku już 10 pytań daje nam 15 minut. Jeśli grup będzie 5, a przy 30 osobach chyba można tak śmiało założyć (im więcej członków w grupie tym większe prawdopodobieństwo zachwiania balansem grupy optymalnie myślę otaku, pośrodku i dwóch przeciętnych), mamy raptem 2 pytania na grupę w ciągu 1/4 czasu gry. Dlatego uważam, że, jeśli robić np rundę 1 i finałową, gdzie zmierzyłyby się 3 grupy, powinno być jasno określone, ile będzie pytań zadanych każdej grupie. Bez tego wyjdzie chaos i niesprawiedliwość.

Osobiście też, tak sobie pomyślałem, ze fajnym pomysłem byłoby, gdyby Ci "otaku Op" działali na nieco innej zasadzie, niż myślimy. Chodzi o to, by nie dominowali cały czas grupy, nie było lidera, który wiecznie będzie odpowiadał na wszystko za resztę. Wymyśliłem więc, by zrobić taką akcję "pomoc lidera". W tym momencie grupa może zapytać swojego "otaku" o pomoc. Wtedy mogą dziać się dwie rzeczy. Albo dostają o połowę mniej punktów, niż odpowiedzieliby sami (trochę słabe, bo może to prowadzić do tego, że nie będzie się chciało prosić lidera o pomoc, by nie tracić punktów) albo, co wydaje mi się logiczniejsze, nałożyć ograniczenie, np podczas jednej rundy można tylko 2 razy zwrócić się o pomoc do lidera. (Przy założeniu, że pytań jedna grupa w jednej rundzie dostanie przynajmniej 4). W ten sposób bardzo by się liczyła wiedza właśnie najmocniejszej jednostki w grupie i też jej wpływy byłyby skutecznie ograniczone, by inni też mogli mieć z tego wszystkiego frajdę.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2019 11:12 przez Komimasa.)
14.06.2019 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,367
Komimasa napisał(a):Wymyśliłem więc, by zrobić taką akcję "pomoc lidera".
Chciałbym skorzystać z koła ratunkowego "telefon do Grigo" Tongue

[Obrazek: vYg1BTA.png]
14.06.2019 12:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,851
Poziom ostrzeżeń: 5%
No, coś w tym stylu, żebyś wiedziałxd Telefon do Griga to już w ogóle jest mega, ale wtedy nie mógłbyś być w żadnej grupie i mógłbyś mieć wtedy stosunkowo mały udział w całym przedsięwzięciu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

14.06.2019 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,367
Może to i lepiej, by się o mnie nie pozabijali.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
14.06.2019 13:13
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,180
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja powiem tak:
limit pytań nie wiem 30 do 60?; 30 sekund na naradę, maks minutę, grupy po prostu dobrane losowo. Na karteczkach nicki wrzucone do czapki czy czegoś i tyle.

Można by było zrobić 2-3-4 itd. grupy w zależności od ilości osób uczestniczących w konkursie.
Grupy maks 5 osobowe byłyby super, bo przy 6 już rodziłby się na samej naradzie za duży chaos. Po samym rozlosowaniu takie 2-3 minutki na ustalenie ich strategii.

Żadnych kategorii pytań: jak masz teleturniej nie zawsze trafisz na coś co umiesz, dlatego nie grasz sam a w grupie i tyle. Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość, nie możemy jej robić na siłę, to tylko zabawa serio.

No i teraz, czy każda drużyna dostaje pytanie po kolei, czy może coś innego myślimy. Także się zgadzam z tym, że tworzenie sromów jest wymuszone trochę przez kategorię. One same też powodowałyby, że jakaś drużyna mogłaby wybierać sobie, a także kierować pod siebie pasujący im typ i niektóre potem zostałyby bez pytań, co nie miałoby sensu. Smile

Punktację widzę po prostu: pytanie to pytanie, 1 pkt za odpowiedź poprawną, to czy zostanie ogólnie uznana zależy od prowadzącego i tyle. Jeszcze co do tego, czy pytanie przechodzi to można zrobić tak, jeśli chcecie, że jak dana drużyna, nie odpowie to pozostałe mają szansę przejąc pytanie w sposób następujący:
Kto pierwszy się zgłosi według wrażenia prowadzącego show. Szybka odpowiedź bez zastanowienia, jest lub nie ma i tyle by nie tracić czasu Smile

Przy takim tempie wiedzówka by zajęła do godziny tak sądzę, ale można to skrócić ilością pytań dostosowaną do ilości grup. Wymyślić przelicznik (liczę na pomoc nie jestem matematykiem w żadnym stopniu, ledwo pamiętam wzór kwadratu XD ), w zależności od ilości chętnych do grup Smile

Szybko, na temat i konkretnie. Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2019 13:55 przez fuszioms.)
14.06.2019 13:51
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,978
Dobra, widzę, że pomysłów na tę wiedzówkę jest za dużo bym miała czas i siłę brać w tym jakiś większy udział. Z resztą od początku chciałam, by zajął się tym ktoś trzeci i żebym nie musiała w tym partycypować, więc niepotrzebnie otwierałam gębę w ostatnim poście z sugestiami. Tak długo jak ktoś to ogarnie i ja nie będę musiała, to jestem content.

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
14.06.2019 18:22
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,026
Jeśli chodzi o stopniowanie trudności, to może po każdej rundzie, aż do finału, odpadałaby jedna z grup, a finał mógłby mieć już sromowate bardziej zadania. Brzmi może drastycznie, ale wyeliminowałoby to chyba problem ze znudzeniem uczestników, którzy i tak są w tyle - w tym momencie byliby już wolni, chcą oglądać dalej to oglądają, nie chcą - droga wolna, tam Komi ma planszówki.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

16.06.2019 17:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama