Aktualny czas: 23.10.2017, 06:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrum pomocy ds. konsol wszelakich
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,520
Poziom ostrzeżeń: 0%
Centrum pomocy ds. konsol wszelakich
Temat przeznaczony jest głównie dla graczy, których, jak wiadomo, na forum nie brakuje. Będzie tu można zadawać pytania dotyczące wszystkich konsol w oczekiwaniu na pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników.

Pozwolę sobie zacząć ^^ Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu konsol PS2 i PS3. Nie przepadam jednak za wyrzucaniem pieniędzy w błoto, więc pojawiają się pewne wątpliwości.

1. Słyszałem, że obecnie produkowane modele PS3 nie są wstecznie kompatybilne z PS2, można na nich odtwarzać gry z PSX, ale nie z "Dwójki". To prawda?
2. Wiecie może, czy można gdzieś kupić nieużywaną konsolę PSX? Tak, lubię antyki.
3. Czy ma ktoś doświadczenie z grą na konsoli podłączonej do monitora? W swoim pokoju nie mam telewizora, a monitor ma przekątną 26 cali. Wystarczy?
4. Czy gry wydane w innym regionie (np. One Piece: Kaizoku Musou) będą działały bez problemu?
5. Który zestaw wybrać?
A) Sony PlayStation 3 Slim + 2 x PlayStation Move + 3 gry
B) Sony PlayStation 3 Slim + 2 x PlayStation Move + 2 gry
C) Sony PlayStation 3 Slim + PlayStation Move + 2 gry
D) Sony PlayStation 3 Slim + PlayStation Move Starter Pack Sports
E) Sony PlayStation 3 Slim + 2 gry
F) Sony PlayStation 3 Slim
A może ktoś z Was zna atrakcyjniejsze oferty?

Z góry dzięki za wszelką pomoc Smile

[Obrazek: Sygnatura.png]
04.05.2012 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RE: Centrum pomocy ds. konsol wszelakich
1. Tak, nie można na nich odtwarzać gier z PS2. Nie wiem do końca jak jest z PSX, ale może to też być zablokowane biorąc pod uwagę ilość tytułów na PSOne pojawiających się regularnie na PSN'ie(Aczkolwiek co do PSX'a nie jestem pewien na 100%).

2. Potężnie wątpie, biorąc pod uwagę, że Sony zakończyło fabryczną produkcję PSX'a. Chyba, że uda ci się dorwać jakiegoś kolekcjonera, który nie odpakował nawet swojej konsoli i ze chce ją sprzedać. Big Grin

3. Jeżeli tylko wyświetla HD to w zupełności wystarczy. U kuzyna przegraliśmy masę godzin na podobnym, chociaż użytkując swojego X360 przyznam, że duży telewizor to jednak duży telewizor. Big Grin

4. Ja osobiście wybrałbym zestaw ostatni, bo Move kompletnie mnie nie jara, a zestaw E na w zestawie dobre Brotherhood i słabiutkiego Duke Nukema, tyle że od tego pierwszego wolę kilka innych gier i zaoszczędzone pieniądze wolałbym przeznaczyć właśnie na nie. Jeżeli Move cię nie kręci to zdecydowanie odradzam przepłacanie. Wybór pomiędzy E i F zależy tylko od ciebie - jeżeli zadowalają cię tytuły w bundlu to bierz, a jak wolisz inne to za te 250 kup dwie inne, bardziej cię interesujące gry.
04.05.2012 23:39
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Również nie wiem jak jest z grami na PSX w sumie to o ile mnie pamięć nie myli to mamy oryginała Vigilance więc jak ładnie poprosisz Jutsu to może wrzuci do napędu i zobaczyBig Grin

Ja bym polecał zakup konsoli na allegro, taniej, to co chcesz, więcej. Kupiłem nie jedną konsolę przez allegro a przejechałem się wtedy, jak wziąłem ze sklepu, pamiętny pierwszy X i pad z techniczną usterką. Na allegro jest wielu pewnych sprzedawców a konsolę możesz nabyć niebo lepiej.

Co do kaizoku Musou to nie wiem. U nas trochę obraz skacze, ale nie wiem, czy to nie jest wina bardziej słabego telewizora, choć inne nowe perełki chodzą płynnie. Niemniej skakanie widać tylko, gdy obraz jest całkiem czarny, czyli podczas ładowania, grałem kilka godzin z rzędu i w ogóle nie przeszkadza. Nie słyszałem też nic o takiej barierze jak miało Nintendo.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.05.2012 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Zangetsu:
1. Znalazłem coś, co w zasadzie za dużo nie mówi, ale daje jakąś nadzieję:
Cytat:+ Czy każda PS3 jest wstecznie kompatybilna z PlayStation (PSX/PSOne)?
- Bez wyjątku, tak.
+ Czy każda PS3 jest wstecznie kompatybilna z PlayStation 2 (PS2/PS2Slim)?
- Nie, obecnie produkowana już żadna.
2. Taa, znalazłem na Amazonie 2 nówki... za ponad 320 dolarów XD
3. W razie czego wproszę się do rodziców Tongue
5. Move jest mi w zasadzie niepotrzebne. Jednak z moją siostrą sprawa wygląda nieco inaczej Big Grin Poza tym, dopiero po Twoim poście zauważyłem, że w zestawach B i F dysk twardy ma pojemność 160 GB. Wszystkie pozostałe komplety mają po 360. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki, pewnie będę "musiał" wybrać zestaw A.

Komi:
Jakoś nie przepadam za zakupami na Allegro. Nie wiem, czemu. Ograniczę je do niezbędnego minimum (niedostępne nigdzie indziej gry) Tongue

Edit:
Odkopałem jeszcze coś takiego:
Cytat:+ Czy do PS3 mogę włożyć płytę od PSX i będę mógł z niej grać?
- Tak, ponieważ każda PS3 jest wstecznie kompatybilna z PSX. Nie tylko gry kupione na PSS (PlayStation Store) są obsługiwane.
Idę pospamować Jutsu na PW Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2012 22:57 przez Hejs.)
05.05.2012 22:51
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Tym "Movie" to możesz zabawić młodsze rodzeństwo, ale jak kupujesz konsolę dla siebie no to nie wiem. Mnie też to nie jara a nie widziałem żadnego konkretnego tytułu bazującego na ruchach, nie to co Zelda na wiiTongue

Nie rozumiem też po co ci tyle pamięci. Filmy można niby zgrać czy muzykę, ale jak masz kompa a i tak chcesz to na monitorze grać... to nie widzę sensu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.05.2012 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Moja siostra jest ode mnie starsza, ale wydurniać się lubi Tongue Z kupnem czegoś od Nintendo poczekam na Wii U.

Co do dysku, też nie wiem, po co, ale różnica ceny jest, za przeproszeniem, z d*py wyjęta. 160 GB kosztuje w EURO 1299 zł, a 320 GB - 1399 zł.

05.05.2012 23:17
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Akurat na dysk nie zwróciłem uwagi, bo po prostu nie jest to dla mnie priorytet. Wink W mojej Elitce mam wsadzone 80 GB i zupełnie mi to wystarcza. Ale to już też zależy od tego jak kto użytkuje konsole i czy duży tytułów kupuje z XLA/PSN.

Co do gier na Move, to tak naprawdę oprócz Sports Champions nie ma chyba niczego dobrego, chociaż z ręką na sercu przyznaje, że nie śledzę tego segmentu rynku zbyt namiętnie. Co prawda bodaj w październiku wychodzi ciekawie zapowiadające się Sorcery, ale dla jednej gry to nie wiem czy bym się zdecydował. Tyle że tak jak mówiłem - wszystko zależy od prywatnych preferencji. Big Grin

PS: Żeby się powydurniać to zawsze można pomyśleć nad SingStarem. Zabawa przy karaoke zawsze jest przednia. Big Grin
05.05.2012 23:33
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
A to ja już chyba wolę, żeby sobie potańczyła niż żeby katowała wszystkich "śpiewem". Sports Champions i Start the Party z zestawu powinny ją zająć na jakiś czas XD A dla siebie coś dokupię.

Tak w ogóle to jest do tego potrzebne jakieś dodatkowe okablowanie czy cuś?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2012 17:21 przez Hejs.)
06.05.2012 17:17
Jutsu
Unregistered

Gry na psx chodzą - Napisane że "gra w formacie psx" zamiast nazwy gry - testowane na FFIX
Gry na ps2 są nieznanym formatem. Cos tam wyskoczyło że "ten model ps3 nie obsługuje formatu ps2" niedosłownie napisane, ale nie wiem czy to może znaczyć, że jakieś ps3 obsługują... Cholera wi. Testowane na FFX.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2012 19:32 przez Eihnaren.)
06.05.2012 18:20
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Ponoć pierwsze modele Peestrójki obsługiwały zarówno gry z PSX jak i z PS2.

Dzięki wielkie, Jutsu Smile

06.05.2012 18:41
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama