Aktualny czas: 24.09.2017, 23:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Ceny mang - dyskusja i aktualne promocje
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,330
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ceny mang - dyskusja i aktualne promocje
Pewnie wszyscy z nas pamiętają, że kiedyś tomik mangi kosztował 13-15zł, rodzi się więc pytanie, dlaczego za tomik teraz musimy płacić 25zł?

Byłem niedawno w sklepie mangowym Kik, prowadzonym od wielu lat przez mojego senseia od gramatyki. Akurat jak wpadłem dopiero co rozpoczęła się bardzo ciekawa dyskusja na temat Yatty i nie tak dawnych wydarzeń z nią związanych, tudzież hejtem na nich. Paweł (ten właściciel) tłumaczył, że sama idea była dobra, gdyż to, co robi Yatta niszczy po prostu polskie wydawnictwa mangowe, niestety jednak po tej stronie barykady brakowało kulturalnej argumentacji i nawet jeśli po ich stronie leżała racja, poziom merytoryczny dyskusji zniechęcał do zagłębienia się w ten problem a szkoda.
Do dyskusji w sklepie włączyło się jeszcze parę osób, na szczęście była ona oparta na argumentacji i faktach a nie na gołym hejcie, dzięki czemu miałem okazję poznać sprawę nieco dokładniej.
Pewnie niektórzy z Was zapytają w ogóle o co chodzi. Cóż, najkrócej mówiąc Yatta uprawia tę samą politykę co Empik zwlekając z wypłacaniem wynagrodzeń za tomiki, które są im przysyłane od wydawnictw. Zwlekają specjalnie blokując tym samym możliwości finansowe wydawnictwa. Najpierw tak robił Empik, przez co ceny mang musiały pójść w górę, teraz to samo robi Yatta. Co najmniej 1/5 mang wydawnictw jest kupowana na yattcie, więc ową chwilę jest jednym z ważniejszych rynków zbytu mang i wydawnictwa są zmuszone z nimi współpracować.
Ktoś na fejsie niedawno pytał czy "Tomie" można będzie nabyć w empiku i odpowiedź brzmiała, że nie gdyż Tomie jako "Mega Manga" zostaje wydana niskim nakładem o wąskiej dystrybucji, a gdyby włączyć sieć Empik cena by podskoczyła o 2 dychy w górę.

Niektórzy doszukiwali się podwyżki cen przez Vat, który wcześniej wszedł, jednak prawdą jest, że oprócz JPF reszta wydawnictw wzięła to na klatę i nie wpłynęło to na cenę mang.

Nie wiem jak Wam, ale mnie się to bardzo nie podoba. Przez czyjąś chamską politykę cierpi nie tylko wydawnictwo ale i my, czytelnicy. Paweł użył nawet słowa, że w tej chwili "zarzyna" ona polski rynek. Gdyby nie zwlekała z wypłatami, mangi mogłyby być z 3-5zł tańsze a tak, żeby zachować płynność wydawniczą ceny musiały podskoczyć w górę.
Jestem ciekaw, czy ktoś z Was czytał dyskusję, która miała miejsce na Yattcie i jakie Wy posiadacie na ten temat informacje, by osoby zainteresowane mogły bardziej zapoznać się z tematem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2016 18:14 przez Murgrabia.)
17.03.2015 01:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Ceny mang
Komi, mówi Ci coś słowo "inflacja"?

[Obrazek: Z6ihek4.png]
17.03.2015 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,825
Poziom ostrzeżeń: 0%
Inflacja nie inflacja, jeśli Yaneczek takie praktyki stosuje, to niezły bucuś się z niego zrobił :////

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
17.03.2015 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Zrozumiałem tyle, że yatta zalega z płatnościami. Co jednak nie podważa tego, że ma najlepsze możliwe ceny mang.

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
17.03.2015 15:54
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Byle sklep, gdzie sprzedają mangi ma lepsze cenyTongue
Orzi, mi chodziło o czynniki zależne. Nie mówię, że tylko dlatego dziś tomik berserka kosztuje 22zł, ale gdyby te wielkie koncerny w tym Yatta nie leciały w kulki ceny byłyby niższe i to jest fakt.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2015 19:02 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
17.03.2015 18:59
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
Komi napisał(a):Pewnie wszyscy z nas pamiętają, że kiedyś tomik mangi kosztował 13-15zł, rodzi się więc pytanie, dlaczego za tomik teraz musimy płacić 25zł?

Odpowiedź - inflacja. Między innymi. A nawet głównie. Chleb i wszystko inne także podrożało, mimo że piekarze nie mają problemów z Yattą. Wiem, że jesteś blisko z JPF-em i masz od nich szczere informacje, ale obarczanie całą winą Yatty i Empiku brzmi jak wymówki.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
17.03.2015 19:03
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 840
Przepraszam bardzo. Ja tylko się delikatnie wtrącę. W Polsce mamy obecnie deflację. Poziom inflacji spadł poniżej zera od ubiegłego roku, także drogi Orzeszku argument z inflacją jest, jak to mówi Okiś, inwalidą^

Dziękuję Komimasie, że podzielił się z nami tą informacją^ Cena mega mangi doskonale pokazuje, że nie jest to przesadzona historia.
17.03.2015 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,457
Mega Mangi to wydania o niskim nakładzie, to raz, nie raz na tomik składa się 2-3 tomiki, to dwa, ma powiększony format, co u JPF-u oznacza wyższą cenę niż mangi typu OP, Bleach, Służąca i w teorii jest to seria specjalna, dopieszczona jakoś tam. Nie wiem, i tak je tylko na promocji kupuję.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
17.03.2015 20:39
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Demon Maiden Zakuro:
- yatta - 16.92
- mangarden - 16.90
- mangaanime - 16.90
- komiksiarnia - 18
- sklep.gildia - 16.90
- la-manga - 17

Nie mam dostępu do sklepów mangowych poukrywanych w najciemniejszych zakątkach i niezbadanych rejonach ulic. Gdy do wyboru mam płacenie 20 zł w empiku to wole kupić za 17 zł na yatta i dodatkowo zbierać punkty, za które mogę raz na jakiś czas mieć prawie darmową paczkę :v

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
17.03.2015 20:56
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Zacznijmy od tego, że mnie chodziło o kwestie niezależne od gospodarki i wcale nie powiedziałem, że cenę ówczesną cenę mang zawdzięczamy chamskiej polityce yatty czy empików, a raczej, że gdyby nie ona tomiki byłyby tańsze, bardziej na polską kieszeń.
Gdzie ja napisałem, że ja to wiem od JPF? To nie moja wina, że człowiek pracujący w Kiku nazywa się tak samo jak nasz znajomy tłumaczxd
Ale serio nikt nic o tym nie słyszał, było o tym bardzo głośno w fandomie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2015 22:23 przez Komimasa.)
17.03.2015 22:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama