Aktualny czas: 19.11.2019, 01:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Cenzura wyszukiwania w Google i w ogóle w internecie
Autor Wiadomość
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
Cenzura wyszukiwania w Google i w ogóle w internecie
Co sądzicie o cenzurze w internecie, a w szczególności tej którą posługuje się Google?

Osobiście niezwykle zdziwiło mnie, że tak trudno jest znaleźć niektóre strony. Google nie zawsze podaje witryny zawierające wpisane przez nas hasła i choć niektóre idealnie pasują, nie znajdują się na wyszukanej liście, lecz zamiast nich podstawiane nam są przeciwne im kontr inicjatywy.

Okazało się, że Google zwyczajnie cenzuruje – poprzez usuwanie z katalogu, albo spychanie na koniec w wynikach wyszukiwania – strony zawierające idee, czy poglądy które uznaje za niewłaściwe. Gdy ujawniono ten proceder poprzez upublicznienie nagrań i dokumentów, krytycznie o tym wypowiedział się sam prezydent USA, a że zrobił to poprzez youtube to Google filmik zwyczajnie zdjęło! Patrz:

https://nczas.com/2019/06/26/cenzura-goo...je-trumpa/

O cenzurze Google, pisze również i tutaj:
https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/...nternecie/

chip.pl pisał już 2012 roku o tym, że cenzura Google zwiększyła się o 1137 procent (link) ale oficjalnie w obronie praw autorskich – i to jeszcze mogę zrozumieć. Gdy jednak Amerykańskie Centrum Prawa bada praktyki kilku głównych interaktywnych mediów i usługodawców internetowych tj. Apple, iTunes App Store, Facebook, Google, itp. i w wyniku badań okazuje się, że cenzurują one chrześcijańskie i konserwatywne poglądy – to chyba jest coś nie tak (link).

Osobiście zaś nie potrzebuję żadnych badań, bo zwyczajnie widzę, że wyszukiwanie pewnych treści jest utrudnione, albo wręcz uniemożliwione. Zdaje sobie sprawę, że na forum jest wiele osób o poglądach tzw. lewicowych, a że cenzura dotyczy głównie ponoć drugiej strony politycznej, to może i nie widzą oni w tym nic złego. Mimo to chciałbym zapytać:
Czy uważacie, że to w porządku, że jeśli ktoś zrobi jakąś konserwatywną stronę chrześcijańską to zwyczajnie „wytnie” się ją z wyników wyszukiwania – i wszystko jest ok?

Poza tym z tego co wiem Google już chyba z rok temu przyznało samo, że zmieniło swoją politykę pozycjonowania strony. Kiedyś kluczowe znaczenie miała liczba witryn która do danej się odwołują, dziś już to, czy jej treść jest zgodna: „z informacjami ogólnie uznawanymi za prawdę”. Co w praktyce oznacza, że w świecie który uznaje, że ziemia jest płaska, nikt cię nie usłyszy gdy będziesz mówił, że to kula. A tak naprawdę chodzi o to, że google nie jest bezstronne, może cenzorować i (wedle swego widzimisię) cenzoruje wszelkie wyniki które mu nie odpowiadają.

Ja na przykład jestem przeciwnikiem aborcji, ale to nie tak, że byłbym za tym by strony proaborcyjne były kasowane z wyników wyszukiwania; by ktoś kto wpisze w Google „tak dla aborcji” odnajdywał jedynie strony antyaborcyjne. Dobrze by było by z wyszukiwarki mogli na równych prawach korzystać osoby o różnych poglądach, religiach i uczestniczący w różnych opcjach politycznych. A żadne przekonania nie były przez wyszukiwarkę cenzurowane, czy dyskryminowane. Zgadzacie się?
22.10.2019 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,029
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Cenzura wyszukiwania w Google i w ogóle w internecie
Kibicuję niesamowicie temu, by google w końcu stanął przed kongresem i zaczął się tłumaczyć ze swojej cenzury, do czego powoli, powolutku, ale może w końcu dojdzie. Jest niepodważalne, że kanały prawicowe i konserwatywne są ukrywane w wynikach na youtube. Jeden z kanałów, który oglądam Louder with Crowder (opiniotwórczy, konserwatywny, amerykański) od lat walczy z YT i represjami do tego stopnia, że ich prawnik stał się w pewnym momencie jednym ze stałych członków programu. Są np demonetyzowani, ale gdy proszą o wyjaśnienie czemu ich filmik został zdemonetyzowany, bo chcą po prostu wyeliminować problem i nie powodować nieświadomie w przyszłości demonetyzacji, są wodzeni za nos bez konkretnej odpowiedzi tygodniami, a potem potrafią dostać odp, że nie stwierdzono nieprawidłowości jednak. Kasują im filmiki, oni tygodniami walczą, żeby im powiedzieli za co, a potem im je odblokowują, bo stwierdzają, że w sumie nie było powodu, by go blokować "ups, pomyłeczka". A potem kolejna. I kolejna. I niby filmy wracają, ale często temat, o którym traktowały jest już dawno zapomniany, przez co liczba wyświetleń i ich zasięgi potwornie tracą.

A najlepsze ostatnio jak odkryli, że YT ma dla nich specjalny algorytm, który zakopuje ich w wyszukiewarce. Mają taką bardzo popularną serię "change my mind" ("zmień moje zdanie"), gdzie rozstawiają sobie stolik (zwykle na jakimś uniwerku) i można przyjść i kulturalnie powymieniać się argumentami na dany kontrowersyjny temat społeczny, np "aborcja to morderstwo, zmień moje zdanie". Od razu zaznaczę, że nie zawsze zgadzam się z argumentami Crowdera, ale to jego opinia i takie dyskusje uważam za zdrową formę dyskursu w społeczeństwie. Otóż ich sztandarowa seria, której odcinki potrafią skumulować parenaście milionów odsłon, z kanału z ponad 4 milionami subskrypcji W OGÓLE NIE POJAWIAŁA SIĘ na 1 stronie wyników wyszukiwania w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się gros ich odbiorców. Na pierwszej stronie pojawiały się filmy komentujące ich program (w sposób niekoniecznie korzystny) z nieporównywalnie niższymi statami. Wpisujesz nazwę kanału i tytuł serii i wyszukiwarka ci ich nie wypluje w pierwszej kolejności. Przypadek? Nie bardzo, mieli też wywiad z byłym pracownikiem googla, który donosił, że ich kanał oraz kilka innych konserwatywnych są pod opieką specjalną google'a i pisane są dla nich specjalne skrypty de-boostujące. Z resztą takie sygnały pojawiały się niejednokrotnie u innych twórców od innych "donosicieli z wewnątrz". Co ciekawe czasem byli to twórcy bardziej ze sfery politycznego centrum, albo wręcz z lewa, ale ceniących sobie wolność słowa i wspominający o tym procederze. Tacy twórcy również wtedy zaczynają zauważać obniżenie osiągów i demonetyzacje (jak choćby Tim Pool, który żadnym prawakiem czy konserwatystą nie jest, a przez to że temat podniósł został okrzyknięty nazistą w wielu śnieżynkowych kregach xD No i zmaga się z cenzurą i demonetyzacją teraz).

Liczę na to, że w obliczu nadchodzących wyborów w Stanach, gugiel w końcu zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, przez takie akcje jak ostatnia, gdzie podobny, ograniczający osiągi algorytm jak ten u Crowdera, został nałożony na jedną z kandydatek partii demokratycznej, która moim zdaniem ma najwięcej oleju w głowie i chce faktycznie działać dla ludzi, ale... jest ona nie w smak betonowi politycznemu po stronie demokratów, np Hilarii Clintonowej, która publicznie oczernia panią Gabbard o bycie człowiekiem mah-Russia... Bo wszyscy, co jej nie pasują pracują rzecz jasna dla Rosji...

O ile ludzie z lewa mogą sobie myśleć "a co mnie to obchodzi, prawaki-sraki, niech ich cenzurują" to tu najlepiej widać, że nie chodzi już tylko o cancel-culture i tłamszenie odmiennych poglądów politycznych. Coraz częściej po łapach dostają też ludzie z centrum i z lewa, którzy mają czelność podnosić niewygodny temat selektywnej cenzury, albo mówić, że represje na kimś, kto uważa inaczej, mogą prowadzić do radykalizacji i że lepiej by było, gdyby se już mogli mówić, co uważają. Czy tak jak w przypadku pani Tulsi Gabbard - google zwyczajnie sabotuje kandydatkę DEMOKRATÓW, liberałkę, kobietę z lewej strony politycznego spektrum, bo kobieta nie ma błogosławieństwa odpowiednich ludzi, a jedynie poparcie wyborców.

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2019 10:23 przez okiren.)
30.10.2019 10:21
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
Dzięki Okiren, ciesze się, że się tutaj zupełnie zgadzamy. Bałem się, że zostanę wyzwany od wariatów. Łatwo jest wyśmiać coś nazywając to teorią spiskową. Faktem jest jednak, że taka cenzura w Google istnieje… Niestety…
03.11.2019 12:57
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
No cóż, wiadomym jest, że praktycznie każda informacja jest analizowana i przetwarzana.
W dzisiejszych czasach nie sprawia trudności manipulowanie danymi i statystykami, a także czystymi faktami.
Czasem wystarczy pominąć/przemilczeć jakiś szczegół by cała wypowiedź/informacja nabrała innego znaczenia. Nawet przesunięcie przecinka może zmienić sens wypowiedzi.
Niestety będziemy musieli się liczyć z tym, że wielkie koncerny medialne będą manipulować informacjami na swoją korzyść... jak to robiły do tej pory.
Informacja jest największą bronią dzisiejszych czasów. Bomby atomowe mogą się schować. Karabiny snajperskie nie są tak celne.
Mamy teraz erę informacji, która w dzisiejszych czasach jest wszystkim...

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
03.11.2019 13:44
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 606
Jest wyszukiwarka duck duck go której algorytm nie jest(przynajmniej na razie) modyfikowany i można sobie porównać wyniki wyszukiwania z guglem. Korzystam jak mam problem taki jaki opisujecie, polecam.
Kiedyś mocny materiał o zmianie wyników wyszukiwań w guglu widziałem na yt. Zdjęli po kilku dniach ale może było dalej oglądać na stronie inicjatywy, niestety nie mogę znaleźć. Ja wierzę, że i google i yt zostaną w jakiś sposób pociągnięte do odpowiedzialności bo to zbyt gruby temat.
Jeśli "algorytm yt jest wadliwy "to yt powinien chociaż wypłacać każdemu takiemu przypadkowi równowartość przypuszczalnych przychodów z reklam za dany filmik. Co i tak byłoby nieporozumieniem ale nawet tego nie robią.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
12.11.2019 22:15
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,919
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ja z DuckDuckGo korzystam stale, z przeglądarki - FireFox, a z maila - ProtonMail, co czyni mnie wolnym od monopolu Googla, polecam ;P Jedynie z YT problem mam xd

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
12.11.2019 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Trace Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 611
15.11.2019 12:05
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama