Aktualny czas: 20.08.2017, 23:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Autor Wiadomość
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Jak w temacie - nie ma ogólnego tematu, żeby ponarzekać na ohydne praktyki rozciągania jednego chaptera na trzy odcinki anime, to założyłem.

No to zacznę:
CO TO KUR Heart A MA BYĆ! Jak można widza katować wręcz takim rozciąganiem głupiej retrospekcji! Niech zgniją w piekle, penisy.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2012 23:10 przez Orzi.)
22.04.2012 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 411
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE:Temat
Orzi, myślę, że każdy cię rozumie i też jestem sfrustrowany tym jak oni to rozciągają, ale, żeby od razu od genitaliów wyzywać? Chociaż też chce teraz mi się wszystkich powyzywać bo naprawdę czekam już od kilkunastu tygodni na rozwinięcie się tej cholernej fabuły a oni cholernie przeciągają, wydłużają i rozciągają do granic możliwości...

PS. Popraw nazwę tematu bo za każdym razem jak chciałem napisać posta pisało mi: "Popraw następujące błędy: subject_too_long"

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2012 23:10 przez Dragonfly.)
22.04.2012 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,030
RE: Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Zaczęło się w Thriller Bark i jak dotąd chyba nie skończyło. Aczkolwiek ma różne okresy spadkowe (np. akcja z Caime i Duvalem), to jednak w zamian otrzymujemy okresy szczególnego nasilenia, jak we wspomnianym powyżej TB lub w trakcie Wielkiej Wojny w Marineford, zwanej potocznie Wielkim Pokazem Slajdów Rozemocjonowanych Mord oraz Wrzasków Dwóch Braci.
Tyle o zjawisku. Jest jakiś sens rozwijać dalej? Każdy wie, że to złe i tak dalej Tongue

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

22.04.2012 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
RE: Temat
(22.04.2012 23:10 )Carsis napisał(a):  PS. Popraw nazwę tematu bo za każdym razem jak chciałem napisać posta pisało mi: "Popraw następujące błędy: subject_too_long"

Rozciągając nazwę tematu chciałem oddać ból, jaki i my czujemy doświadczając rozciągania, co prawda czego innego. Ale dobra, poprawiłem

22.04.2012 23:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,185
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Przepraszam, a co ty masz tu rozciągniętego? Od dłuższego czasu masz jeden rozdział jeden odcinek, czyli tak jak powinno być + dodatkowe sceny obrazujące sytuację. Co masz rozciągnięte? To Wam się wydaje, że retrospekcja była w 2 rozdziałach.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

22.04.2012 23:29
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Niestety, to nie jest proste przełożenie 1 rozdział = 1 odcinek. Minuta materiału filmowego jest w stanie pomieścić więcej, niż 5 statycznych obrazków z mangi. Dla mnie optymalną formułą jest 1 odcinek - 2 rozdziały, co też było robione na początku serii.

22.04.2012 23:47
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
No bardzo jestem ciekaw kiedy. Człowiekowi to już naprawdę się nie dogodzi. W FT mówili, że za szybko mieścili czasem i 3 rozdziały tu ciągle narzekanie, że za wolno, ale anime rządzi się innymi prawami. Trzeba pokazać emocje, dać lektorowi czas na wypowiedzenie kwestii, pokazać tło, ruch postaci, np jak idzie. Ale nie, lepiej jakby było nasrane. Nie wiem jak upakowane by to musiało być i co ważne przycięte, żeby zmieścić dwa odcinki naraz, pokaż mi w którym odcinku tak było. Teraz robiłem pierwszy odcinek OP, już bliżej początku być nie można, i tak jak skończył płynąć po Zoro tak samo skończył się rozdział. I też można gadać, że rozciągnięte bo a Luffy walczył np z piratami.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2012 00:02 przez Komimasa.)
22.04.2012 23:58
Hipek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 107
W przeciwieństwie do Naruto czy Bleacha, One Piece należy do mang, gdzie nie da się zrobić xx rozdziałów w 1 odcinku, bez straty jakości… i za to go kocham. OP ma bardzo dużo dialogów i informacji… Naruto czasem przez cały rozdział ma 3 teksty na krzyż. Dlatego w tej mandze da się zrobić 5+ rozdziałów na odcinek, a teraz postaraj się przeprowadzić taką rozmowę:
Spoiler :
[Obrazek: pp98M.png]
w minutę. ;3

Poza tym w OP bywają dłuższe strony (pod względem tekstu) i naprawdę, nie wydaje mi się, aby przedłużali… idą powoli, spokojnie i odpowiednio.
Spoiler :
Poza tym tutaj masz nieco dłużej, ale dopiero przy finałowej walce tego arcu poczujesz, że przedłużają… w tym arcu „przedłużanie” dało się odczuć nawet w mandze. A skoro Oda przedłużał w mandze to anime idąc 1:1 musi być nieco powolne, nie? Tongue

[Obrazek: Miku_430150.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2012 00:06 przez Komimasa.)
23.04.2012 00:00
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
No to spróbuj tego: Czy z tej strony poniżej da się wyciągnąć minutę anime?

Spoiler :
[Obrazek: 13.png]
Ja bym powiedział że to jest na max. 20 sekund. A tymczasem w samym anime ta scena była przedłużana niemiłosiernie, ciągnęła się przez dwie odcinki, w większości była złożona z powtarzanych ujęć i dłuuuużyła się niemiłosiernie. Oczywiście, scena scenie nierówna, i niektóre chaptery zawierające dużo informacji potrzebują dokładniejszego opisania, ale czasem po prostu aż to wstawianie niepotrzebnych ujęć boli (albo moment, w którym Sanji miał zobaczyć po raz pierwszy Shirahoishi, boże...).

Wszyscy kochamy anime One Piece, ale być tak zaślepionym aby jego oczywiste wady brać za zalety też nie można być...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2012 03:03 przez Orzi.)
23.04.2012 03:02
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Tu też Hipek ma dużo racji. W porównaniu do innych mang czy w ogóle rozdziałów, ark wyspy ryboludzi jest po brzegi napakowany tekstem. A przecież w anime musi zajść jeszcze zmiana scenerii. Mogliby się zmieścić w rozdział i trochę, ale jak dla mnie to bez sensu, bo tak jak jest jest dobrze, a za to nie ma głupich filerów. Przyznam, że dużo przyjemniej mi się ogląda ten ark niż czyta i chyba właśnie dlatego, że jest takie wyważenie, a nie tekst na tekście. Przykładowo, w Ft czy KHR było około 500 lini dialogowych, w Op licząc z openingiem itd mamy trochę ponad 300.

23.04.2012 03:05
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama