Aktualny czas: 21.10.2019, 23:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 955 rozdział!
Tłumaczenia wszystkich zaległych są już prawie gotowe (został mi 958),
więc przygotujcie się na mały mangowy spamik:)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,821
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Osobiście wolałbym fillery (zwłaszcza że są naprawdę dobre), czy nawet przerwę w emisji, niż takie wydłużanie akcji kosztem dynamiki. Odwlekanie do kilku minut momentu zobaczenia Shirahoishi przez Sanjiego, suto poprzekładane bezsensownymi monologami randomów, powoduje frustrację i niecierpliwość, przynajmniej u mnie. Ktoś powiedział, że na początku anime również stosowano takie przedłużanie akcji. Cóż, trzymajcie dla porównania:

Alabasta Arc: 63 rozdziały, 39 odcinków
Impel Down Arc: 26 rozdziałów, 33 odcinki

Różnica aż nazbyt widoczna. I moim zdaniem takie proporcje, średnio 2 odcinki z 3 chapterów, były najbardziej udane i wyważone do oglądania.
23.04.2012 03:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,961
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Ci idioci rozciągają odcinki jak dojrzewająca dziewczynka dziecięce rajstopy
Ale my to mówimy o niemożliwym rozciąganiu, czy po prostu ukazaniem nieco szerzej scen? Bo zdaje mi się, że dla niektórych to to samo. Każdy kto oglądał Impel Down zgodzi się, że anime było lepsze, mnóstwo genialnych scen, dokładnie ukazana moc naczelnika. To jeśli manga by wyglądała kubek w kubek jak anime, to po jaką cholerę to oglądać? Musi coś oferować, no to jest chyba oczywiste? A OP robi to z klasą subtelnie ubogacając ark.
Przeciąganie to było w DB, jak stali, i były pokazane nogi, i jak zawiało i korpus i nieco dalej i twarz a potem oddalenie, a nie przepraszam to, co jest w OP. Tam to pamiętam samym rzutem kamery potrafili się minutę bawić. Ale dobrze, możemy posłuchajmy innych co mają do powiedzenia a nie ja tu z Orzim się produkujemyBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

23.04.2012 03:28
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wszystko ma swoją cenę, ja za to wole by dalej było rozciąganie niż Filery typu Naruto każdy kto oglądał Naruto pamięta tamte filery, gdy się w nie wbijało to ciężko było z nich wyjść. Ale jak by były filery typu Bleach to byś my czekali z niecierpliwością na dojście do Oparte na Mandze bo te filery długo trwają i są dobre. Najlepsze chyba bo nawet nie wiedziałem wtedy że oglądam filer... Co do rozciągania w Anime. Wczoraj liczyłem że Otohime już zostanie zabita w odcinku a tu tytuł "Jinbe vs Arlong". One Piece rozciąga i to jest urok tego anime ^.^

23.04.2012 07:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Komi komi komi... nie broń czegoś czego wybronić się nie da. Choć nie jest tak źle jak było np w TB ( o czym wspominał powyżej szczery ) to wciaż jest źle... sęk w tym że się nie da inaczej. Albo przeciągamy te flaki do granic rozciągliwości, albo walimy tony fillerów jak w bleachu czy naruto, albo wstrzymujemy emisję jak w inuyashy, beelzebubie, bakumanie ( najrozsądniejsze rozwiązanie sezonowo po 25 odcinków rocznie lecieć idealnie styka dwa rozdziały i to przegadanej mangi na odcinek!!! ), inaczej mamy gorącego gniota z ciepłych kluch jakimi jest anime one piece.

Komi pierwszy odcinek równa się pierwszy chapter. Ok, ale dlaczego? Policz sobie strony odcinka z Alvidą to po pierwsze, a po drugie zauważ że jest on totalnie przemodelowany jeśli już dajesz tego typu argument.

Co do argumentu orziego mam lepszy.

Całe East Blue w mandze 12 tomów, w anime 54 bodaj odcinki

Thiller bark w anime prawie 70 odcinków, niecałe 4 tomy mangi -_-.

Jakieś pytania ?

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
23.04.2012 08:09
humb Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 8
Przecież przerwę w "emisji" możesz zrobić sobie sam. Przestań oglądać teraz, zacznij za jakieś pół roku i obejrzyj wszystko w jeden dzień i będziesz miał problem z głowy. Czepianie się rozciągania jest imho głupie. Chciałbyś fillery? A o czym miałyby być fillery w tym momencie w jakim się anime znajduje? 20 odcinków o podrywaniu syren przez uzdrowionego już Sanjiego? Czy może seria o porywaczu błotnistym którego imienia nawet nie pamiętam? Czasami nawet na fillery nie ma miejsca. Przeciąganie jest tu oczywistym zabiegiem. Poza tym nie wiem co razi Cię np. w wymienionej przez Ciebie scenie walki Zoro i Hody'ego? Mogę się założyć, że jakby faktycznie trwała 20 sekund to narzekałbyś, że za krótko, bo jak taką walkę można tak szybko uciąć. Niektórym naprawdę nie sposób dogodzić. Zamiast cieszyć się, że anime ma się dobrze, kreska i animacja stoją na dobrym poziomie, to trzeba narzekać bo Shirahoshi płakała o 20 sekund dłużej niż w mandze.
23.04.2012 08:36
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,146
(23.04.2012 03:28 )Komimasa napisał(a):  Każdy kto oglądał Impel Down zgodzi się, że anime było lepsze, mnóstwo genialnych scen, dokładnie ukazana moc naczelnika.

Nieprawda. Mów za siebie, bo jak dla mnie oglądanie Impel Down było równą męką, co dla więźniów przebywanie w nim. Tu również mieliśmy dużo tak naprawdę pustych ujęć, w których nie dzieje się nic/prawie nic, tylko sekundy muszą lecieć. Aż ma się ochotę pobawić w krytyka ze skeczu i za karę waląc szmatą reżyserów tego anime wykrzyczeć: Dłużyzny! Dłużyzny! Dłużyzny!

Humb, wyciągasz jakieś wnioski z tyłka, za przeproszeniem. Skąd możesz wiedzieć, czy Orzi by narzekał gdyby sceny były krótsze? Raczej by się cieszył, ja tak samo, bo dostawalibyśmy bardziej syte odcinki, w których by było więcej treści.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2012 08:41 przez Szczery.)
23.04.2012 08:39
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,915
Poziom ostrzeżeń: 20%
Cóż, dłużyzny strasznie denerwują o ile czyta się mangę. Bez niej tego nawet nie widać (czytałem komentarze nt. MF gdzie to cały odcinek było "ACE!" - ja tego nie odczułem, bo mangi wtedy nie czytałem).
Fillerów bym nie chciał mieć, a to dlatego, że mam traumę po Naruto (półtora roczny filler hell w pierwszej serii T_T) i Bleachu (tutaj chociaż był poziom, ale i tak nie chciało mi się ich oglądać). No, chyba, że każdy by był na poziomie G-8.
Te dłużyzny były by jeszcze do przeżycia, gdyby były one w momencie napięcia, a nie jakiejś nudnej sceny...

Osobiście do anime podchodzę z dystansem - traktuję jako taki bonus do mangi. Od rozpoczęcia FI nawet zdarza mi się zapomnieć, że to już niedziela i odcinek wychodzi.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
23.04.2012 09:39
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,426
Jeśli chodzi o wypełnienie fabularne, to doskonałe byłyby na to historyjki okładkowe. Na początku były ekranizowane, co dawało dodatkowych kilka odcinków i zmniejszało konieczność wydłużania. Nie wiem czemu z nich zrezygnowano, ale mogliby nadrobić te wszystkie zaległe historie, to mieliby dużo materiału do zekranizowania i manga zdążyłaby w tym czasie odbiec z fabułą.
Fillery może i są czasem nieciekawe i głupkowate, ale i tak jest to lepsze rozwiązanie niż przeciąganie, które psuje coś, co powinno być świetne. Już lepiej mieć przez pewien czas coś mniej interesującego, aby później móc się cieszyć wartką akcją na wysokim poziomie.
Inną możliwością jest wprowadzanie mini fillerów, czyli dodatkowych scen nie mających miejsca w mandze, ale nie stanowiących o czymś zupełnie nowym. Zostało to wykorzystane w treningach Słomianych na ich wyspach i moim skromnym zdaniem z dość pozytywnym skutkiem.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
23.04.2012 09:52
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 387
(23.04.2012 03:28 )Komimasa napisał(a):  Ale my to mówimy o niemożliwym rozciąganiu, czy po prostu ukazaniem nieco szerzej scen? Bo zdaje mi się, że dla niektórych to to samo. Każdy kto oglądał Impel Down zgodzi się, że anime było lepsze, mnóstwo genialnych scen, dokładnie ukazana moc naczelnika. To jeśli manga by wyglądała kubek w kubek jak anime, to po jaką cholerę to oglądać? Musi coś oferować, no to jest chyba oczywiste? A OP robi to z klasą subtelnie ubogacając ark.
Przeciąganie to było w DB, jak stali, i były pokazane nogi, i jak zawiało i korpus i nieco dalej i twarz a potem oddalenie, a nie przepraszam to, co jest w OP. Tam to pamiętam samym rzutem kamery potrafili się minutę bawić. Ale dobrze, możemy posłuchajmy innych co mają do powiedzenia a nie ja tu z Orzim się produkujemyBig Grin

Srsly - możesz bronic anime ile chcesz, ale prawda jest taka, że 2 chaptery na odcinek to jest optymalne tempo OP. Bez fillerów i bez przeciągania. Zdarzają się BARDZO rzadko odcinki, które faktycznie można zamknąć w 1 chapterze, jak np. epek po wypłynięciu z archipelagu - zmieścili bodaj 1.2 chapa - tona tekstu przez cały chapter i podziwianie widoczków podwodnych - i tutaj odcinek im wyszedł bardzo dobrze, nie było przeciągania i zaledwie jedna fillerowa scenka.

Ja osobiście wziąłem na warsztat marineford arc i przerobiłem tak, żeby jeden odcinek zawierał w sobie 2 chaptery. Usunęłem fillery, większość przeciągania i zostawało średnio 25 min odcinka(wliczając opening). Dodać do tego recap z poprzedniego odcinka, niektóre sceny inaczej wyreżyserować i mamy tempo idealne. Teraz robie to samo z ID i tutaj sytuacja jest taka sama - tona nudnych fillerów i przeciągania, które po wycięciu dają 25 minutowy odcinek obejmujący 2 chaptery.
Just deal with it.
23.04.2012 10:07
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,821
Poziom ostrzeżeń: 10%
Cytat:Każdy kto oglądał Impel Down zgodzi się, że anime było lepsze, mnóstwo genialnych scen, dokładnie ukazana moc naczelnika. To jeśli manga by wyglądała kubek w kubek jak anime, to po jaką cholerę to oglądać? Musi coś oferować, no to jest chyba oczywiste? A OP robi to z klasą subtelnie ubogacając ark.

Khem, no tego... Nie? Zresztą Dahaka walnął wyżej odpowiednią scenkę. To jest wg. Ciebie subtelne ubagacanie arcu z klasą? Przecież to powinno trwać 10 sekund! A podobnych rozciągnięć mamy w łanpisie wiele.

Anime można oglądać dlatego, aby zobaczyć ładnie zanimowane sceny akcji, posłuchać głosów bohaterów, zobaczyć jak niektóre sceny wyglądają na srebrnym ekranie, a nie "patrzeć na ubogaconą wersję". Zgodnie z twoją logiką chrzczone piwo jest ubogacane, poprzez rozcieńczanie go wodą.

Cytat:Wszystko ma swoją cenę, ja za to wole by dalej było rozciąganie niż Filery typu Naruto każdy kto oglądał Naruto pamięta tamte filery, gdy się w nie wbijało to ciężko było z nich wyjść. Ale jak by były filery typu Bleach to byś my czekali z niecierpliwością na dojście do Oparte na Mandze bo te filery długo trwają i są dobre. Najlepsze chyba bo nawet nie wiedziałem wtedy że oglądam filer...

Fillery mają jedną zasadniczą przewagę - można je skipnąć. Pominąć, opuścić, nieoglądać, a do oglądania anime wrócić wtedy, gdy pojawi się news na portalu, że "oto skończyły się fillery". Przynajmniej ja wolę dostać szklankę wody i pysznego piwa, oraz wypić tylko to drugie, niż dwie szklanki mikstury tych dwóch cieczy, i cieszyć się że "oooo, mam dużo piwa! Wzbogaconego!"

Cytat:Przecież przerwę w "emisji" możesz zrobić sobie sam. Przestań oglądać teraz, zacznij za jakieś pół roku i obejrzyj wszystko w jeden dzień i będziesz miał problem z głowy. Czepianie się rozciągania jest imho głupie. Chciałbyś fillery?

Powiedz mi proszę, w jaki sposób to wpłynie na treściwość odcinków? Czy dzięki temu wszystkie niepotrzebne, przeciągnięte na siłę sceny znikną?

Cytat:Chciałbyś fillery? A o czym miałyby być fillery w tym momencie w jakim się anime znajduje? 20 odcinków o podrywaniu syren przez uzdrowionego już Sanjiego? Czy może seria o porywaczu błotnistym którego imienia nawet nie pamiętam?

G-8. Ice Hunter. Rainbow Mist. Naprawdę były takie złe? Poza tym - patrz wcześniejszą część mojej wypowiedzi.

Cytat:Poza tym nie wiem co razi Cię np. w wymienionej przez Ciebie scenie walki Zoro i Hody'ego? Mogę się założyć, że jakby faktycznie trwała 20 sekund to narzekałbyś, że za krótko, bo jak taką walkę można tak szybko uciąć. Niektórym naprawdę nie sposób dogodzić. Zamiast cieszyć się, że anime ma się dobrze, kreska i animacja stoją na dobrym poziomie, to trzeba narzekać bo Shirahoshi płakała o 20 sekund dłużej niż w mandze.

Uznałbym to za świetny zabieg, gdyż dobrze pokazywałby siłę, jaką Słomiani zdobyli poprzez dwa lata morderczego treningu. Ja za to mogę się założyć,że jakby Shirahoishi płakała jeszcze dwie minuty (bo 20 sekund to to nie było...) dłużej niż w mandze, to wyrosłoby Ci drzewko pomarańczowe na głowie z radości. Prawdziwe, Nami byłaby dumna!

Cytat:Cóż, dłużyzny strasznie denerwują o ile czyta się mangę. Bez niej tego nawet nie widać

Mangę zacząłem czytać od post-war arcu, kiedy doszedłem do aktualnie ostatniego wydanego odcinka anime. Jednakże, zanim zacząłem czytać mangę, oglądając arci typu Whitebeard War czy Thriller Bark, już czułem że coś jest nie tak. Widać było ten nadmiar niepotrzebnych scen i przedłużania na siłę, nawet nie znając oryginału. Teraz może jest to tylko bardziej klarowne.

Cytat:Jeśli chodzi o wypełnienie fabularne, to doskonałe byłyby na to historyjki okładkowe. Na początku były ekranizowane, co dawało dodatkowych kilka odcinków i zmniejszało konieczność wydłużania. Nie wiem czemu z nich zrezygnowano, ale mogliby nadrobić te wszystkie zaległe historie, to mieliby dużo materiału do zekranizowania i manga zdążyłaby w tym czasie odbiec z fabułą.

Genialna idea! Od czasu ostatniej zekranizowanej historii (o Cobym i Helmeppo) wyszło strasznie dużo nowych, i gdyby twórcy chcieli je zekranizować, byłoby z tego pół roku ciekawego materiału. Niestety, wiele z tych historyjek straciło znacznie na aktualności (no bo historia Wapola po wygnaniu z Wyspy Drum.... Naprawdę?), że obecnie ekranizowanie ich byłoby bez sensu. Zwłaszcza po dwuletnim timeskipe. Cóż, wypada tylko żałować niewykorzystanej szansy.

Cytat:Ja osobiście wziąłem na warsztat marineford arc i przerobiłem tak, żeby jeden odcinek zawierał w sobie 2 chaptery. Usunęłem fillery, większość przeciągania i zostawało średnio 25 min odcinka(wliczając opening). Dodać do tego recap z poprzedniego odcinka, niektóre sceny inaczej wyreżyserować i mamy tempo idealne. Teraz robie to samo z ID i tutaj sytuacja jest taka sama - tona nudnych fillerów i przeciągania, które po wycięciu dają 25 minutowy odcinek obejmujący 2 chaptery.

Jesteś wielki Stary. Gdybym nie widział już tych odcinków w oryginale, na pewno zabrałbym się za twoją wersję. A tak obejrzę może jak kiedyś będę robił rewatch serii. Ale ratujesz mnóstwo ludzi, którzy oglądają anime po raz pierwszy!
23.04.2012 11:25

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama