Aktualny czas: 28.07.2017, 14:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Ciasta
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,160
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ciasta
No temat rzeka. Jest ich cała masa. Można też kupić lub upiec. Myślę, że to dość ciekawy tematSmile

Ja raczej nie kupuję. Za kawałek ciasta chcą astronomicznych sum. Piec też mi się nie chce, aczkolwiek jedno upiec umiemBig Grin

Bardzo lubię domowy makowiec, ten mak ma wtedy wyrazisty smak nie to co te kupne... W ogóle kupne są strasznie słodkie. Jak czasem się zje kawałek to tylko się położyć a ciasto powinno być przyjemną przekąską.
Tak więc wolę raczej zwykłe ciasto niż jakieś zmyślne z kremami i bóg wie z czym. Nie przepadam natomiast za sernikami.

Ewentualnie chyba z Doktora Enkera jest sernik na zimno i on mi nawet pasuje.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

27.01.2010 02:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%

Lubię te ciasta z proszku - dodajesz parę składników typu jajka czy mleko i masz ciasto. Zwykle naprawdę smaczne :]

Ale jak mam ochotę upiec, to zwykle jakieś proste, typu murzynek czy żydowskie ciasto "na winie". Wychodzą pysznie a przygotowuje się je w miarę szybko :]

Mój problem z nimi jest taki, że poza wypiekami słodkimi nie umiem zrobić w kuchni wiele więcej (po prostu się nie nadaję - przez moje roztrzepanie zawsze coś przypalam, a przez słaby węch źle doprawiam... ^^"). A każdemu może w końcu zbrzydnąć robienie ciast, jakby przyjemna ta czynność nie była XD"

[Obrazek: 66HHUfX.png]
27.01.2010 03:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Syrenka Offline
Kapitan

*
Liczba postów: 781

Ciachoooooooooooooooo :mrgreen:

Ja lubić ciacha. Wyjątek stanowią z masą kawową, bądź same kawowe. Jak dla mnie są za gorzkie. Zawsze jak nadchodzą święta, lub zbliża sie jakaś okazja typu imieniny/urodziny to zajmuję się pieczeniem ciast. U siebie mam kilkanaście gazet z przepisami na ciasta, ze dwa zeszyty z przepisami i kilka książek. I tak zawsze jak przychodzą święta to zasiadam sobie na kanapie z tym wszystkim i przez kilka godzin wertuje wybierając co najlepsze przepisy, by potem je zrobić. Wole piec ciasta niż ciasteczka. Wiadomo mniej roboty. przy ciastka to schodzi nawet pół dnia, a jak ostatnio robiłam ciasteczka orzeszki to mi zeszło dwa dni, ale to dlatego, że akurat taki przepis jest i masa musi stać jeden dzień.
A i jeszcze jak nadchodzi owocowy sezon to oczywiście pojawiają się placki z danymi owocami, które akurat królują.
27.01.2010 13:41
Tatra Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494

Jak każdy lubię ciacha :mrgreen: Muszą jednak spełniać jeden warunek: brak suszonych owoców (zwłaszcza rodzynek). Jeśli jakieś ciasto złamie tą złotą zasadę, to zostanie przypisane do kategorii "Ble" i nie dostąpi zaszczytu bycia skonsumowanym przez moją skromną osobę. Resztę ciast z chęcią wchłonę, zwłaszcza jabłecznik, sernik, jabłeczni, piernik, jabłecznik itd. Wspominałem o jabłeczniku?

[Obrazek: the_witcher_sig_by_imperial_shagon.png]
27.01.2010 15:34
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715

Ja bardzo lubię ciasta. Najchętniej takie wilgotne typu jogurtowe, wszelkie ciasta z owocami i kremami. Natomiast nie znoszę podobnie jak Komi serników i dodatkowo nie przepadam za ciastami suchymi typu murzynek itp. Sam nie robię, ale od czego ma się mamę? Od czasu do czasu także kupuję w cukierniach, ale nie dużo bo są drogie. Taki ze mnie mały łakomczuszek. :mrgreen:

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
27.01.2010 15:39
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,490

Uwielbiam ciasta wszelkiego rodzaju, ale najbardziej piernik. Tylko musi się od uginać od bakalii wszelkiego rodzaju (rodzynki, skórka pomarańczowa, daktyle, ale bez orzechów).

[Obrazek: vYg1BTA.png]
27.01.2010 15:47
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,110

Ja mimo, że lubię gotować to nie cierpię piec ciast. Normalnie tego nie trawie. Jedyne ciasto jakie mogę zrobić to Szarlotka Sypana, bo przygotowanie jej to 5min. Co do samej konsumpcji to jednak uwielbiam je zjadać szczególnie te, które mają krem lub galaretkę, a jak mają obydwa to już mega wypas.

27.01.2010 20:07
Mononoke Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Ja tam uwielbiam i piec i jeść Big Grin super się jabłecznik robi, z jabłek zaprawianych przez babcię i masą cynamonu, do tego podawany na ciepło z bitą śmietaną i lodami waniliowymi. A jak jest sezon na gruszki, to piekę ciacha z gruszkami, najlepiej w tortownicy, bo można sobie potem od razu taki duży kawałek ukroić xD Zimą często robię takie proste ciacho z masą krówkową (kruchy spód, masa, czekolada), jest mega słodkie, ale u mnie takie lubiąSmile

Nie przepadam za tortami, jakies takie ciężkie są. Na imieninach zawsze nakładają kawałek i nie można tego upchać a jeszcze jest potrzebne miejsce na domowe wypieki! I na pączki (moja babcia smaży rewelacyjne, zupełnie inne niż w sklepie)

Tatra napisał(a):Muszą jednak spełniać jeden warunek: brak suszonych owoców (zwłaszcza rodzynek).

Święta prawda, rodzynki same nawet zjem, ale w cieście okropnie rozmiękają:/

Były kiedyś takie lody ? kule, miedzy innymi z bakaliami, rodzice czasami wołali, że lody kupili (frajda dla dzieciaka), ty lecisz jak głupi a tu się okazuje, że to takie cos naszpikowane rodzynkamiTongue

[Obrazek: e7xu91.jpg]
04.03.2010 01:15
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583

Ah, Mono-chan, dzięki za przypomnienie, ja tu sobie na forum siedzę a tu murzynek na zrobienie czeka XD

Heej, może się powymieniamy jakimiś fajnymi (niedrogimi XD) przepisami na słodkości? :-D
Uwielbiam piec, choć często nie wiem, co warto wybrać z takiej książki kucharskiej XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
04.03.2010 01:18
Mononoke Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

JasneBig Grin Tu mam wstawiać przepisy?

A za tego murzynka to się będziesz strasznie późno zabieraćTongue powodzenia^^

[Obrazek: e7xu91.jpg]
04.03.2010 01:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama