Aktualny czas: 26.09.2017, 04:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Ciekawe premiery na Playstation 4
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ciekawe premiery na Playstation 4
Z miejsca chcę zaznaczyć jedno. Wiem, że niektóre z tych gier są wyjdą na pecety, ale generalnie chodzi o gry, w które można zagrać na PS4.

Trzeba przyznać, że już startując od lutego, gracze nie mają na co narzekać. A że na nakamie coraz więcej jest posiadaczy tejże platformy, pomyślałem sobie, czemu by nie dzielić się propozycjami co ciekawszych tytułów? Ale tak miesiąc przed premierą, po premierze max, żeby to było takie świeże.

W połowie lutego, a więc całkiem niedawno, wyszła bardzo dobra gra Nioh. Grę zrobił Team Ninja, bardzo bliski memu sercu, gdyż jest odpowiedzialny za serię Dead or Alive.

W tej grze wcielamy się w postać powiedzmy samuraja. Przede wszystkim mamy tu dużo rodzajów broni i możliwości ich konfiguracji. Warto też zaznaczyć, że są różne typy przeciwników, na których jedna broń działa lepiej, inna gorzej. Ciekawostką jest też nagroda za celne strzelanie z łuku, bo możemy zrobić headshota. Z recenzji wynika, że gra jest dość wymagająca. Rezenzent też porównuje tę grę do "Solsów", gdzie właśnie Nioh czerpie z Solsów to, co dobre, a nawet to ulepsza. Np świetnie rozstrzygnięto tu kwestię staminy. Nie tylko my się męczymy, ale męczy się też nasz wróg i my, jako gracze to widzimy. Dodatkowo, jeśli umiejętnie będziemy wyczuwać momenty, kiedy się ruszać, załadować staminę, to nasza postać będzie się mniej męczyła.
To wszystko brzmi bardzo dobrze, a prezentuje się jeszcze lepiej. Kurczę, pograłbym.

Pod koniec lutego, a więc można powiedzieć gra jeszcze ciepła, pojawił się Horizon Zero Dawn, gra, która kupiła mnie niemal od razu.
W grze tej wcielamy się w postać pewnej dziewczyny, która poluje na mechaniczne bestie. Oczywiście stoi za tym światem przedstawiona pewna historia, ale nie grałem jeszcze i nie wiem, jak to wygląda. Na targach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Gra prezentuje się prześlicznie. A z tego, co słyszymy, mechanizm polowania sprawdza się po prostu świetnie. Trzeba odwracać uwagę, zastawiać pułapki, szukać słabych punktów. Do tego walka została bardzo dobrze oddana i jest szalenie dynamiczna.
W grze będziemy zbierać na bieżąco różne surowce, które posłużą nam do wytworzenia broni czy jej ulepszeniu. To z kolei przywołuje na myśl Tomb Raidera. Są też, jak w TB, trzy drzewka umiejętności. Warto dodać, że te umiejętności to nie jest tylko "ulepszenie czegoś co mamy" ale dodatkowy ruch postaci, np atak z wyskoku.
Gra mnie zainteresowała swoim konceptem, fabułą no i oczywiście polowaniami.

I zapewne wybrałbym Horizona, gdyby nie gra, która ma wyjść na początku marca od Squareenixa Nier Automata.

Wielu z Was ta nazwa pewnie nic nie mówi, ale dla mnie, osoby, która grała w poprzedniego Nier Gestalt i Drakenguarda, jest to pozycja niemal obowiązkowa. Po prostu obie te wspomniane wcześniej przeze mnie gry dostarczyły mi niesamowitych emocji. Nie wizualnych, po prostu ciężko jest to opisać słowami. Obie gry zostawiły we mnie swój ślad i pozwoliły mi poczuć coś nowego w grach. Może za sprawą kompletnie zwariowanego i pokręconego scenariusza, który obfitował w wydarzenia, których do tej pory nie widziałem w grach? A może za sprawą niesamowitego klimatu, jaki tworzy warstwa audiowizualna? A może to za sprawą oryginalnego gameplaya, gdzie oprócz zwykłych ataków, miałem do dyspozycji ataki magicznej księgi, plus elementy arcadowe?

Jeśli ktoś nie grał w poprzednie Niery, nie ma co się bać, że się nie połapie w fabule, gdyż jedynym odnośnikiem do wydarzeń w Automacie, jest ending E z poprzedniego Niera, a i tak jest tylko lekkim odwołaniem do czasów wielkiej mechanicznej wojny.

Gra urzeka nie tylko grafiką, ale przede wszystkim ścieżką dźwiękową. Nie wiem jeszcze jak dokładnie będzie w Automacie, choć słyszałem kilka kawałków, ale ścieżka z Niera do tej pory należy do moich ulubionych, jest niepowtarzalna i bardzo klimatyczna. Do tego dochodzi w mojej ocenie ciekawy świat przedstawiony, gdzie widzimy zniszczone budynki, a wokół nich bujnie rosnącą trawę (stąd nie nazwę tego postapo) oraz system walki, który z pewnością ma coś ciekawego do zaoferowania. Głównie ataki towarzyszącego nam małego robocika robią wrażenie. Najbardziej jak na razie podoba mi się wielki młot, który robi z przeciwnika stertę śróbekXD Są też małe smaczki w postaci łowienia ryb, czy kuszenie jedzeniem takiego dzika, tylko po o, by móc go dosiąść.
Cieszy mnie też, że autorzy nie zrezygnowali z prowadzenia rozrywki z różnego kąta widzenia (np lotu ptaka jak widziałem na jednym trailerze) oraz tych elementów "unikania pocisków" rodem z arcadówek.
Podjarałem się, nie ma co.

A Wy o jakich ciekawych premierach słyszeliście? Któraś z tych gier również i Was zainteresowała?

PS
Nie założyłem tematu o grach na inne platformy, bo posiadam tylko PS4.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2017 15:07 przez Komimasa.)
01.03.2017 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,700
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Ciekawe premiery na Playstation 4
The Last of Us 2.

Kocham tło fabularne, historię tej gry. A tu będzie jej następna dawka <3 Ten tytuł to jeden z dwóch argumentów, który przemawia na plus konsoli PS4 nad PC.

Bo drugim jest Red Dead Redemption 2.

Westernowskie klimaty zawsze lubiłem. Red Dead Revolver dobrze wspominam, Redeption 1 również, to i na Dwójkę czekam.

[Obrazek: hCuLxPa.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2017 16:54 przez Devzan.)
01.03.2017 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 845
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komimasa napisał(a):Nie wizualnych, po prostu ciężko jest to opisać słowami. Obie gry zostawiły we mnie swój ślad i pozwoliły mi poczuć coś nowego w grach. Może za sprawą kompletnie zwariowanego i pokręconego scenariusza, który obfitował w wydarzenia, których do tej pory nie widziałem w grach? A może za sprawą niesamowitego klimatu, jaki tworzy warstwa audiowizualna?

Duchowych^ I to na pewno niecodzienna, nietuzinkowa, fabuła i soundtrack.
Naprawdę polecam osobom, które nie miały możliwości zagrać w grę obejrzeć walkthrough na youtube, sama się przymierzam, by sobie odświeżyć tę serię. O ile moje ulubione gry to FF, wysoko plasuję Zeldę, tak nie mogę wprost nie przejść obojętnie obok Niera, a sama muzyka do dziś po kilku latach jest bardzo chętnie przeze mnie słuchaną, są to kawałki raczej nostalgiczne powiedziałabym.

O ile aż tak premiery nie wyczekuję, tak nowy Nier jeszcze od tego samego scenarzysty cieszy. Szkoda tylko, że gra jest tak niedoceniana. Trailer mnie odrzucił, ale to Nier i same gameplay w Nier, nie był przeze mnie dobrze wspominany, tak klimat... Ta gra przesiąkała klimatem.
01.03.2017 20:51
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Nie... Nie nie nie... Po co robią The Last of Us 2... To jest historia która świetnie dopełnia się sama w sobie, boję się teraz i aż oddycham z ulgą, że póki co na ps4 mnie nie stać...

...po czym znowu płaczę że na ps4 mnie nie stać, bo Devzan mi przypomina Red Dead Redemption 2 xD Kurza morda, jak Red Dead Revolver był fajną grą (z Rockstarowych chyba drugą po Bullym jaką przeszedłem do końca) tak Red Dead Redemption zasługiwało spokojnie na wszelkie tytuły gry roku, tak wiele oferowało, takim tchnęło klimatem, takie wszystko... I nie będę mógł pograć w kontynuację? Do luftu Sad

Z mojej strony jeszcze dwie ekskluzywne ciekawostki od soniaków, które chętnie bym rozegrał:

Detroit: Become Human

Kolejna, po Fahrenheicie, Heavy Rain i Beyond: Two Souls gra od Quantic Dream, studia które rozkręciło na dobre gatunek interaktywnych filmów, i które w produkcji sięga po coraz to nowsze techniki motion-capture. Tym razem historia ma być formą kontynuacji trailera technologicznego, który wypuścili przed Beyondem (a który jest dobry sam w sobie, polecam obczaić na youtube, nazywa się "Kara"). Gry Davida Cage'a mają wady, ale jednak wciąż zawsze mnie wciągają, więc i tym razem chciałbym zobaczyć jak będzie, zwłaszcza że tematyka zapowiada się naprawdę mocno.
Tutaj teaser wcześniejszy:

A tutaj trailer z fragmentami pierwszej sceny(lub jednej z pierwszych). Mnie trochę zirytowało, że pokazał chyba każdy możliwy sposób zakończenia tej sekwencji, więc ostrzegam przed spoilerami z początku:

God of War
Tak, wiem, Sony już trochę zarzyna tę markę. Tak, wiem, żarty o tym że Kratos ruszy napierdzielać panteony bogów innych religii zaczynają się spełniać, co samo w sobie trąci niedorzecznością. Tak, wiem że po tym trailerze ciężko utożsamić nowego God of Wara z poprzednikami choćby pod względem mechaniki. Tak, wiem że teraz to trąci dziwną starego, dobrego GoWa (czyli slashera) z rpg, wręcz śmierdzi próbą kupienia fanów Wiedźmina i Wikingów, bo te dwie rzeczy są akurat na topie...
Ale cholera jasna, mimo tego wszystkiego, bardzo chciałbym w to zagrać. Chcę zagrać w Kratosa wikinga, i to do tego Kratosa wyraźnie starszego, który dojrzał, zmądrzał. Cholera, nigdy nie sądziłem że to powiem, ale nie przeszkadza mi nawet Kratos ocierający się o... gulp... emocje...

Edit: Właśnie dowiedziałem się czegoś o nowym GoW co mnie naprawdę zaciekawiło i wzbudziło mój podziw... Ta gra ma być w założeniu jednoujęciówką. W sensie, od początku do końca, ma rozgrywać się w jednym ujęciu, bez żadnych cięć (czy ekranów ładowania). W filmach baaardzo lubię długie ujęcia, Birdman mnie kupił totalnie tą koncepcją, ale jak sprawdzi się w grze? W scenie trailerowej wygląda to nieźle.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.03.2017 00:49 przez Szczery.)
02.03.2017 00:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 574
Ja Horizon zero kupuje na dniach, w koncu po Wiedzminie 3 trzeba czegos nowego sprobowac Smile
Komi jak cos plyta potem czeka, co by nie wydawac bez sensu kasy tylko pozyczyc Wink

[Obrazek: 16780311_1328633943873290_1301942855_n.g...e=58A4639D]
02.03.2017 08:59
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
O, to jest naprawdę dobry pomysł! Też pewnie będę miał coś na wymianę, będziesz chciał to Ci podam tam na wakacje.

A z ciekawości, co cię skłoniło do Horizona? Widziałeś jakieś recki, gameplaye czy po prostu trailery wystarczyły i to, co na nich jest pokazane?

Te tytuły co podaliście są ciekawe, ale to nawet nie ma premiery w tym roku... przynajmniej pierwsze trzy, bo God of War jak widzę ma premierę w tym roku.
Mnie już chyba God tak nie jara, nawet nie grałem w poprzedniego. Zobaczymy, czy nie będzie wtedy wychodziło coś ciekawego i co w ogóle sobą będzie reprezentował, bo nie powiem, jest to wybitnie dobrze realizowana seria.

03.03.2017 09:51
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,402
Poziom ostrzeżeń: 10%
Znalazłam jedyną ciekawą "premierę" na konsole~

Zarówno PS4 jak i Xbox One

Można zapisywać się do bety TERY ;3

http://tera.enmasse.com/consolebeta

chociaż nie chcę myśleć o tym, jak będzie wyglądać grafika, skoro trzeba mieć naprawdę dobrego PCta, żeby śmigało na max xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
14.03.2017 00:56
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 574
Komi co do Horizona to mnie zachęcił jeden filmik z podobieństwami do różnych znanych filmów.
Niestety nie mogę go teraz znaleźć, ale na pewno porównywali to do Króla lwa, wydaje mi się ze do Parku Jurajskiego i jeszcze 6 innych produkcji .

[Obrazek: 16780311_1328633943873290_1301942855_n.g...e=58A4639D]
15.03.2017 06:51
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
I jak tam ten Horizon? Bo pewnie już jestem w co najmniej połowie?

Przyznam, że nowy Nier Automata, którego miałem okazję już trochę ograć, mimo naprawdę wysokich oczekiwań wypadł jak na razie lepiej niż dobrze. To po prostu coś, czego się normalnie nie doświadcza. Gra tak prawdziwa, tak ludzka, poruszająca egzystencjalne problemy, motyw rodem z Evangeliona, po prostu mózg mam w kawałkach. Niesamowita wizja świata i społeczności maszyn. Co ciekawe, większość pobocznych questów pozwala nam lepiej, dokładniej odczuć realie tego świata, świata ludzi i maszyn, świata, gdzie mimo wojny, każdy czy to człowiek czy maszyna chce móc normalnie żyć.
A do tego niesamowity gameplay. Przyznam, że robienie combosów jest na tyle unikatowe, że nie opanowałem tego jeszcze nawet w małym stopniu, co jednak stanowi tyko dodatek, bo równie dobrze można grać efektywnie bez tych wszystkich combosów.
Soundtracki także bardzo dobre, już mam kilka ulubionych utworów, choć nie ukrywam, w pierwszym Nierze ten podkład muzyczny był imo lepszy. Niemniej i tak jest usatysfakcjonowany i szczerze polecam zanurzenie się w tym świecie.

24.03.2017 14:30
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Nie tak dawno pojawiła się dość ciekawa premiera, a mowa tu oczywiście o Personie 5. Przyznam, że kompletnie nie znam serii, ani nic, tak wyświetliło mi się jako polecane na YT i mnie zaciekawiło.

Obejrzałem całe 2 h! Aż szkoda, że nie robi dalej tej serii, bo bym chętnie obejrzał. Pomysły tu są tak... chore, że przechodzi to pojęcie. Ale odsłona ta jest ponoć mroczniejsza, niż wcześniejsze, a pokręcony świat ukazany w tej grze naprawdę mnie zachwycił, a historia naprawdę wciąga. Jak to powiedział Rock, stylistyka, plastyka tej gry, jest niesamowita i świetna. Do tego dochodzi naprawdę dobry gameplay.
Szkoda tylko, że czas gry to 100h, a tyle czasu to ja nie mam...

No i oczywiście wielkimi krokami zbliża się Tekken 7!!!

Co mnie teraz dodatkowo zaciekawiło to fakt, że dodali jako DLC WAMPIRZYCĘ!

Świetne są te nietoperze przy atakach czy miły smaczkiem jest rzut z ugryzieniem. To zasypianie jej też jest mocnexd Szkoda tylko, że cierpi trochę na to, co nowe postacie ogółem. Widząc jej ciosy trudno nie odnieść wrażenia, że dano jej ciosy Ravena, co wydaje mi się trochę słabe, nie mówiąc już o Kunimitsu, kubek w kubek. No cóż. Premiera już za 13 dni!

I jeszcze ciekawostka, na co trafiłem przed chwilą.

Gra przypomina mi mocno te odsłony, które pamiętam z Wii, łowienie ryb, łapanie insektów. Widać, że idzie to jednak w stronę RPGa, bo wchodzi duża możliwość eksploracji miasta, kupowanie różnych rzeczy w sklepach, czy łapanie żarcia i robienie z tego potraw (rodem z Finala, Zeldy). Podobnie jednak do Musou, będzie można podczas walki korzystać z towarzyszy i robić łączone sekwencje. Ciekawostką jest też fakt, że w grze pojawią się postacie oryginalnie wymyślone przez Odę jak Rd i ten tanuki Pat. Może być więc też ciekawe pod względem historii. Gdyby udało im się połączyć te trzy elementy: rozbudowana eksploracja z Wii + system walki Musou + dobra historia, to produkt byłby zdecydowanie wart przyjrzenia mu się z bliska.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2017 11:34 przez Komimasa.)
20.05.2017 11:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama