Aktualny czas: 24.07.2017, 08:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Clannad
Autor Wiadomość
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911
Poziom ostrzeżeń: 0%
Clannad
Musiałem założyć ten temat, bo Clannad to nie jest kolejny "must watch".
Pytanie dlaczego? Dlatego bo zmienia. Wzrusza. Przejmuje. Gra na emocjach, rozsadza od wnętrza. Doprowadza do histerycznego śmiechu i histerycznych łez.
Według mnie to nie jest zwykłe anime. To nie jest zwykła historia.
Zawsze raczej byłem tym wrażliwym człowiekiem, zaś losy bohaterów tej serii trafiają do mnie idealnie. Zamiast Okazakiego i jego problemów widzę często siebie i to on, w głównej mierze popycha mnie do tego by się nad sobą zastanowić. Inne postaci uczą mnie innych rzeczy, po prostu szok. Wiele kwestii poruszanych tutaj znajduje idealne odzwierciedlenie w rzeczywistości. To jest jedyne anime na którym płakałem. Zdarzyło mi się kilka razy czytając mangi, ale oglądając anime... To pierwszy raz, kiedy coś takiego mi towarzyszy. Do tego cudowny opening i ścieżka dźwiękowa, która pomaga te łzy z oczu wycisnąć:-)

Pokochałem tych bohaterów. Pokochałem ich losy.
Obejrzyjcie, też pokochacie. Ale przygotujcie się na to. To nie jest łatwa przygoda.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:48 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
12.04.2009 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 841

No widzę Najuch że się skusiłeś.
Jak napisał założyciel tematu to nie jest zwykłe anime i zwykła historia i z tym się w 150% zgadzam. Ciężko jest znaleźć film czy anime na którym bym płakał a przy tym anime pierwszy raz poleciały mi łzy. Nie będę się zbytnio powtarzał bo Najuch napisał wszystko co ważne więc tylko zachęcam tych co jeszcze nie oglądali tego anime do oglądania nic nie stracicie a zyskacie Big Grin
12.04.2009 15:46
Shenlong Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 48

Mam tytulik za sobą. Clannad obejrzałem w momencie wyjścia jego ostatniego odcinka (2008), Clannad: After Story w tym roku (także wraz z wyjściem ostatniego odcinka). Jako, że pierwsza część jest bardziej przyjemnym rodzajem romansu i życia szkolnego, to sequel bije na głowę wszystkie dramaty anime jakie widziałem. Muzyka pięknie dopasowana, wpadająca w ucho, nadająca klimat. Do tego cała historia, życie głównego bohatera jego rozterki i problemy. Wszystko jest świetnie zestawione i współgra. Dochodzi nam do tego także lekka komedia, dzięki której mamy okazję nieźle się pośmiać.
Na koniec powiem, że należę do tych mniej wrażliwych ludzi. Mimo to, przy Clannad: After Story nie raz poleciały mi łzy. Anime jest świetne i godne polecenia każdemu, nawet najbardziej wybrednym.

Sometimes people put up walls, not to keep others out, but to see who cares enough to break them down.
12.04.2009 15:55
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

To ja chyba zaliczam się do innej kategorii, bo ta seria strasznie mnie znudziła. Nie rusza mnie tak mozolnie prowadzona fabuła, a dramatu (przynajmniej do 20 odcinka) to tyle co kot napłakał.
Hmm Shenlong, jeśli ta druga seria jest aż tak dramatyczna to może dam jej jeszcze jedną szanse.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
12.04.2009 16:15
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Nie każdy ma taką sama wrażliwość. Jedni są bardziej wrażliwi, inni mniej. Dlatego jeśli Cię to nie ruszyło za pierwszym razem, to za drugim też Cię nie ruszy. Ty nieczuły, tyTongue

I nie zgadzam się, że pierwsza część jest romansem, życiem szkolnym...

Spoiler :
na końcówkach historii fuuko i kotomi ciężko było się nie poryczeć
Dla mnie to niesamowitość!

12.04.2009 17:32
Anonymous
Unregistered

A ja i tak uważam że najlepszym jak na razie anime opartym na podstawie gier studia Key jest nic innego jak Air. Genialny główny bohater i fantastyczna przygoda. Tego mi w Clannad zabrakło, jest zbyt suchy i schematyczny dla mnie. Zero zaskoczenia. Najsłabsze z trójki Key.
13.04.2009 03:35
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Muszę zatem obejrzeć Air, bo nie widziałemTongue

A co do Clannadu... Nie zgadzam się z Tobą. Nie ma w nim ani grama schematu. Gł. Bohater jest czymś zupełnie nowym, to właśnie cholerna świeżość tego tytułu sprawia, że chce się go oglądać. Suchości też tam nie znalazłem, bo mi to raczej zwilgotniło oczyBig Grin
Według mnie i postaci i historia to na serio dobra rzeczTongue

BTW. Co jest trzecie?

13.04.2009 09:59
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 614

Czemu ja się jeszcze tu nie wypowiedziałem?! O.o

Najuch namówił mnie już jakiś czas temu na Clannad i już jakiś czas temu obejrzałem te anime (obydwie serie). I muszę przyznać, dawno, naprawdę dawno żadna historia nie wycisnęła ze mnie tylu łez, jak ta. Niesamowicie smutne historie, przy których wzruszenie odbiera głos, ale też wiele tak zabawnych sytuacji, że można się popłakać ze śmiechu Big Grin Podobnie jak Naj wiele razy zamiast głównego bohatera widziałem siebie. Jak to jeden nasz wspólny kolega określił "Chciałbym, że tamten świat był tym światem...". Tamten świat w sensie tego świata w anime. Dla mnie czasami się w ogóle te sytuacje nie rózniły. Szczególnie czułem się głównym bohaterem, gdy trafiały się sceny spotkania jego i jego ojca...

A końcówka w serii zapewniam, wgniecie was w ziemię i na długo tam pozostawi. Polecam wasm z całego serca.

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
28.04.2009 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

Na razie jestem po dwóch odcinkach i jak na razie mnie nie zachwyciło. Kreska też jakaś dziwna, wkurzają mnie oczy bohaterów. Mam nadzieję, że im dalej tym lepiej.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
28.04.2009 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 614

Początki są trudne, alemusisz przejść całą drogę, całą serię, żeby poczuć tą moc. Musisz "wejść na szczyt wzgórza..."

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
28.04.2009 22:47
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama