Aktualny czas: 30.03.2020, 07:18 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Co ciekawego od HBO
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%
Co ciekawego od HBO
Mamy różne platformy za których pośrednictwem można oglądać filmy, dominuje Netflix, to na pewno, ale ja bym chciał w tym wątku skupić się na też dużym gigancie, mianowicie na HBO. A właściwie, to polecić jeden serial, który jest przez HBO emitowany, ale nie chcę na to specjalnie oddzielnego tematu zakładać, a tak zawsze można porozmawiać o nowej produkcji i nie ograniczać się do jednej pozycji. A może ktoś myśli, czy by HBO nie kupić i nie czuje się przekonany? Jeśli jakiś tytuł będzie cieszył się większym zainteresowaniem najwyżej wydzieli mu się temat. Tak więc zaczynamy.

Wbrew oczekiwaniom być może Jarka, nie będę tu mówił o trzecim sezonu Watahy, głównie z tego powodu, że go jeszcze nie widziałem. To z kolei jest spowodowane tym, że nie pamiętam poprzednich dwóch części, musiałbym więc znaleźć czas, by obejrzeć trzy sezony...

Tytuł, o którym chciałbym powiedzieć to "Cudotwórcy"
Zaznaczam jednak, że pierwszy sezon z drugim ma bardzo niewiele wspólnego, właściwie oprócz tych samych odtwórców głównych ról nic się nie łączy. Uniwersum jest całkiem inne, bohaterowie, ich problemy, cele - wszystko, elementem łączącym zaś te produkcje dającym odczuć, że "to dalej są Cudotwórcy" jest (oprócz aktorów) specyficzny, abstrakcyjny, groteskowy humor. I szczerze mówiąc najbardziej to właśnie on przekonał mnie do tej produkcji. Choć sam metraż (20 minut) również jest zachęcający.

Nie wiem, do czego mógłby porównać humor, którym twórcy raczą nas w tej produkcji. Dość powiedzieć, że mamy Boga, strasznie nieporadnego i nieogarniętego życiowo i pracowników Nieba, którzy starają się spełnić czyjeś życzenie. Mają jednak bardzo ograniczone możliwości. Za przykład niech posłuży scena, gdy Craig, chcąc pomóc odnaleźć biednemu człowiekowi rękawicę, posyła co kilka chwil delikatny powiew wiatru pozwalający odsłonić z kupki liści, gdzie ów przedmiot jest zakopany, jeden pojedynczy liść. I tak kilkaset razyxd Humor, choć specyficzny, nie jest rubaszny i kloaczny, co bardzo też sobie cenię.
Pokręcony scenariusz i pomysły fabularne również są tym elementem spajającym produkcję.
Nie jest on górnolotny, ale nie jest też wymuszony i pasuje nie tylko do humorystycznego wydźwięku serii, ale też samego uniwersum.

W rolach głównych wystąpili Steve Buscemi (Pink z Wściekłych Psów - dla mnie główny argument, by zapoznać się z tym dziełem) oraz Daniel Radcliffe (tu grający wspomnianego Craiga, czyli Harry Potter).

Najlepsze jest to, że można spokojnie oglądać od którego sezonu się chce, ponieważ fabularnie nie mają nic ze sobą wspólnego. I tak drugi z podtytułem "Ciemne Wieki", rozgrywa się w Średniowieczu. Radcliffe wciela się tu w rolę kompletnie nieżyciowego księcia, któremu wszystko uchodzi płazem, zaś Buscemi w pracownika zajmującego się sprzątaniem gówna. No dobra, to jest trochę kloaczne, ale jakby sam humor wokół tego się nie koncentruje. Komizm jest tutaj raczej oparty na kontraście między tym, co wiemy o średniowieczu a tym, jak można pewne rozwiązania z życia nam codziennego przenieść na modłę średniowiecza (np konwenty). Generalnie w drugim sezonie dominuje raczej czarny humor, ale produkcja na tym w moim odczuciu nie traci.

Przyznam, że naprawdę dobrze się bawiłem oglądając po jednym odcinku tygodniowo. Może nie, że się śmiałem do rozpuku, czy w ogóle, ale rozwalały mnie niektóre sceny. Po prostu twórcy mają niezły pomysł na to i imo dobrze im to wychodzi. Ze swojej strony polecam ten serial gorącoSmile Idealny na wieczór, kiedy człowiek wraca zmęczony po robociexd

Jeśli ktoś widział, chętnie poznam jego opinię o tym serialu. Można też polecać inne seriale HBO. A nóż poznam jakąś ciekawą propozycję dla siebieSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020 22:27 przez Komimasa.)
28.02.2020 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jarek Bachanek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 114
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Co ciekawego od HBO
Cudotwórcy ? Serio ? Oglądam, bo zacząłem ale szału ten serial nie robi. Gdyby nie Buscemi i Daniel Radclife, to nie byłoby co oglądać. Ale może po prostu humor do mnie nie trafił.

Jeśli chodzi o HBO to jaram się obecnie trzema seriami:

Outsider:

Kryminał/thriller/horror na podstawie powieści Stephena Kinga o zabójstwie nastolatka. Sprawca zostaje szybko ujęty, pozornie nie ma wątpliwości aż tu nagle pojawia się materiał video i zeznania świadków pokazujący że był wtedy w innym mieście. Problem w tym, że policja dysponuje innym materiałem video pokazującym go w tym samym czasie na miejscu zbrodni. Do tego na ciele ofiary znaleziono mnóstwo DNA podejrzanego. Czy jest możliwe by jedna osoba mogła być w dwóch miejscach jednocześnie ?

Zero, zero, zero:

Miniserial od twórców włoskiej "Gomorry" (znakomity serial również na HBO GO) i "Suburry" pokazujący globalną stronę interesów mafijnych. Międzynarodowa obsada, płynne zmiany miejsca akcji od Włoch, po Stany Zjednoczone, Meksyk, do tego ciekawa intryga ilustrująca sieć wzajemnych zależności między Mafią, rządami państw i kartelami narkotykowymi. Serial powstał na podstawie książki Roberta Saviano, dziennikarza który napisał "Gomorrę" (tak ona stanowiła źródło dla serialu o którym wspomniałem wyżej), książkę przez którą za jego głowę do dziś jest wystawiona nagroda a on sam jest ciągle w ruchu, pod ochroną.

Bankowa gra:

Niemiecki serial o bankach a w zasadzie o środowisku bankowym. Główna bohaterka Jana, jest młodą ambitną pracownicą dużego banku, która nagle zostaje zwolniona i musi sobie radzić. Początkowo myślałem że serial będzie ciężki do przyswojenia dla laika takiego jak ja, lub będzie przynudzał. Nic bardziej mylnego. To ostry technothriller pokazujący środowisko rekinów finansowych, dla których liczy się zysk i tylko on. Główna bohaterka fascynuje, bo pozornie jest "żyletą" bez sumienia, ma jednak ludzkie odruchy dlatego sytuacja w jakiej się znajduje ją przerasta. Spiski knucia i intrygi, to rzecz codzienna w tym serialu. Lubię takie klimaty więc świetnie się przy nim bawiłem.

To tylko nowe seriale, które aktualnie oglądam (lub dopiero co skończyłem). HBO GO ma dużo więcej ciekawych propozycji, ale gdybym zaczął je wymieniać, miejsca by zabrakło.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020 22:58 przez Jarek Bachanek.)
28.02.2020 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,924
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Co ciekawego od HBO
Mnie do kupna HBO GO zachęca Euforia, ale jeszcze się nie zebrałem bo nie mam kiedy oglądać Big Grin

no i ewentualnie Westworld, czekałem na ten serial od zapowiedzi, potem miałem problem z oglądaniem pierwszego sezonu, ale jak już kupię to spróbuję ponownie.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2020 19:08 przez Devzan.)
29.02.2020 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama