Aktualny czas: 23.10.2017, 10:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Co myślicie o przyprawach?
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
Co myślicie o przyprawach?
Siedzimy tak sobie tu razem i wyszedł problem przypraw. Panowie ich nie lubią, my - owszem. Więc stopień doprawienia obiadu zwykle zależy od tego, kto go akurat zrobi.

Jutsu jest za usunięciem wszystkich przypraw jako niszczących smak dowolnej potrawy.
Nie znosi nawet ketchupu.

Komi uważa, że sol przydaje się czasem do ziemniaków, czy czegoś w tym stylu, ale tylko w małych ilościach.

Ja generalnie wychowałam się w ojcem, który zawsze przesadzał z przyprawami i jak teraz jest mało przypraw, to dla mnie potrawa jest zwyczajnie mdła.

Eini... "uważa, że im więcej przypraw, tym lepiej ^^ Big Grin"

A jakie Wy macie poglądy na ten temat? Zwłaszcza teraz, po świętach, kiedy mieliście mnóstwo okazji do skosztowania różnych potraw Tongue

[Obrazek: 66HHUfX.png]
26.12.2010 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 725
RE: Co myślicie o przyprawach?
Jestem tego samego zdania co dziewczyny. Jak zrobie sobie coś do żarcia, albo ludzie wyznaczeni do tego, to prawie zawsze sobie przyprawiam dania, bo nie "smakuja tak jak powinny"

26.12.2010 21:03
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 854
Mi to lotto Big Grin Jako że ja w domu nie gotuje ( raz gotowałem i matka powiedziała że więcej mnie nie dopuści do garów ) i mamusia robi wszelkie dania, które są dla mnie dobre nigdy nie muszę dosypywać jakiś przypraw, wiadomo zdarzy się że coś jest przesolone bądź przepieprzone ale daje rade. No ale niektóre potrawy bez odpowiednich przypraw nie smakują tak jak powinny więc jestem jak najbardziej za przyprawami.
26.12.2010 21:08
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
Zacznijmy od tego, że ketchup to nie przyprawa, tylko sos (:

Co by się nie rozwodzić za bardzo w tej chwili, określę swoje stanowisko w następujący sposób:
Przyprawy są dobre w takiej ilości, aby WYDOBYĆ smak potrawy, a nie go ZAGŁUSZYĆ.

Jeśli sypiemy zbyt dużo, to faktycznie nie czuć jak naprawdę smakuje jedzenie, tak samo ze zbyt wielką ilością sosów - wszystko z dużą ilością ketchupu smakuje tak samo, po prostu jak ketchup. Dlatego nie lubię używać sosów na pizzę, chyba, że jest niedobra, to trzeba jakoś ten smak zabić.
No a kompletnie bez przypraw to niestety też smaku nie ma, ziemniaki gotowane bez soli? Dajcie spokój (: Chociaż odrobina jest potrzebna.

[Obrazek: h3sygn.png]
26.12.2010 21:54
Tomoko Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 36
Przyprawy są git! Nie potrafię sobie wyobrazić moich posiłków bez przyprawienia ich czymś.
Poza tym lubię sobie czasem poeksperymentować z przyprawami wsypując do swojego jedzenia wszystko co moim zdaniem może do niego pasować Big Grin
Nie lubię tylko bardzo ostrych przypraw. Chyba mam za delikatny język, bo nic, nawet średnio pikantnego, nie może mi przejść przez gardło ^^"

[Obrazek: one_piece_tom_45_042-png]
26.12.2010 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Flintówna napisał(a):Jutsu jest za usunięciem wszystkich przypraw jako niszczących smak dowolnej potrawy.

Jak mogłaś, no przeca żartowałem a ty się bawisz moim kosztem. Jeszcze ludzie wezmą to serio. Lubię ketchup ale w małych ilościach i nie na pizzy. A z przypraw to pieprz tak najlepiej dużo, a soli najlepi wcale;P
26.12.2010 23:23
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
(26.12.2010 23:12 )Tomoko napisał(a):  Nie lubię tylko bardzo ostrych przypraw. Chyba mam za delikatny język, bo nic, nawet średnio pikantnego, nie może mi przejść przez gardło ^^"

O, ja mam to samo (: Właśnie dlatego, że jak dla mnie ostre przyprawy nie dają smaku, tylko paraliżują język i nie czuję nic oprócz pieczenia. Można z tym zjeść naprawdę cokolwiek i będzie smakować tak jak przyprawa, a żadna z tego przyjemność.

[Obrazek: h3sygn.png]
27.12.2010 00:10
Ryuuga Offline
Smoczy Samuraj
Pirat

*
Liczba postów: 392
(26.12.2010 20:52 )Jackie D. Flint napisał(a):  Jutsu jest za usunięciem wszystkich przypraw jako niszczących smak dowolnej potrawy.

Człowieku jak ty możesz jeśc cokolwiek bez przypraw, no dobra nie mówie tu o takich na przykład kanapkach ^ ^ ale weźmy jakieś pieczyste albo rybę ,jeśli tego nie przyprawisz ,albo chociaż nie posolisz nie wydobędziesz z tego smaku. A tak apropo ketchupu, jak byłem na lekkim bezkasiu znakomicie sprawdzał sie żeby zamaskować nieświeże żarcie ^ ^ "

(26.12.2010 20:52 )Jackie D. Flint napisał(a):  Komi uważa, że sol przydaje się czasem do ziemniaków, czy czegoś w tym stylu, ale tylko w małych ilościach.

No z solą przy ziemniakach nie wolno przesadzać..... mam w rodzinie jedną taką osobe ,która wali tej soli aż nie miło i jeszcze mówi że to smaczne, na szczęscie tę osobę widuję rzadziej niż raz na rok. Ale człowieku co ty gadasz sól to przyprawa uniwersalna tak jak i pieprz ^ ^

w sumie fajnie że zrodził sie taki nawet pseudo kulinarny temat ^ ^ w końcu mogę pogadać na bliskie mi zagadnienia Smile

[Obrazek: archer-1.png]
27.12.2010 01:06
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Przerywam sobie czytanie Prince'a, ale co tam (tak, ja też mogę się polenić).

Nie mam wiele do przypraw, szcezre nie czuję wielkiej różnicy, chyba, że wiem iz czegoś nasypano. Ale nadmiar soli wyczuję na kilometr, sypię jej mało około dwóch szcypt na obiad i tyle mi wystarcza, Jackie soli wiecej i jakoś różnicy ja bynajmniej nie odczuwam. Nie lubię jak jest dużo soli, trudno, najchetniej w ogóle bym nie solił ale jak się trochę tego cholerstwa nie sypnie to mogiła a nie ryż zcy kartofle. Choć nieraz zapomniałem posolić i zjadłem bez problemu.

Co do innych przypraw to pojęcia nie mam. Po prostu się na nich nei znam. Przyprawa do kurczaka ewentualnie mi odpowiada, ale nie powiem, by wydobywała smak, raczej maskuje jak ketchup, no ale mięsko wtedy dobre.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

27.12.2010 05:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,247
Dla mnie bez odpowiedniej ilości przypraw jedzenie jest mdłe i bez wyrazu. Nieraz jak mamuśka coś gotuje i gdzieś w międzyczasie wyjdzie to po kryjomu dosypuję do garnka więcej chilli. Jak pomagam ojcu w nacieraniu mięs do pieczenia też narzucam jak największą ilość ostrych przypraw. Bez czosnku w ogóle nie można się obyć, dodaje się go do prawie wszystkiego. Dobrze jest sobie posypać kanapki przyprawą do gyrosa, a przy jedzeniu pizzy to już jest zasypywanie na maksa.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
27.12.2010 11:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama