Aktualny czas: 24.07.2017, 08:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Co nam się nie podoba w One Piece?
Autor Wiadomość
Seratrio Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 25
Co Wam przeszkadza, co Was denerwuje, złości
(Jeśli istnieje już taki temat, to sorry)

W tym temacie chodzi o to, co Wam przeszkadza w rysunkach Ody.

Bo mnie bardzo denerwują stopy. Palce są dziwnie ułożone, ogólnie dziwny kształt mają.

Proszę o sensowne wypowiedzi.
02.04.2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715
Poziom ostrzeżeń: 0%
Co nam się nie podoba w One Piece?
Zakładam ten temat, abyśmy podzielili się swoimi wrażeniami. Możemy tutaj wylać naszą frustrację. Mamy tutaj spokojnie dyskutować, a nie się kłócić. ;-)

Mnie osobiście najbardziej denerwuje w mandze sposób rysowania przez Odę - palców i nosów. Wszystko takie długie, uproszczone i nieładne.
Kolejną rzeczą jest cała saga Skypiea. Nudna, nic ciekawego. Jedynie postać Enela ratuje wszystko. Poza tym jest jedną z moich ulubionych postaci. A sama saga jest zbyt sielankowa, nieciekawe nowe postacie.
Zdenerwował mnie też fakt owocu Magellana - najpierw miała to być trucizna, a po wejściu na 2 level, zrobił mu się kwas co "rozpuszcza/truje" wosk i beton. :roll: (tutaj BlackKuma będziesz miał pole do popisu :mrgreen: ). Zresztą Oda czasami wykazuje brak konsekwencji, co nieraz umyka naszym oczom.
Na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę.
Dzielcie się swoimi wrażeniami.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
14.05.2010 19:36
Sendo90 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 16
Re: Co nam się nie podoba w One Piece?
Romario napisał(a):Zdenerwował mnie też fakt owocu Magellana - najpierw miała to być trucizna, a po wejściu na 2 level, zrobił mu się kwas co "rozpuszcza/truje" wosk i beton. i.

Zgadzam się z tobą tu w 100% , owoc ten jest typu paramecia , lecz co z tego skoro jeżeli ktoś go trafi to się zatruje , oda przedobrzył z tym owocem bo sadze że jest on zbyt potężny jak dla postaci która ukazała się w 1 sadze i jak sadze więcej się nie ukaże , Wg tego co Magellan pokazał , jedyną opcja jest haki lub owoc BB , Big Grin ponadto długie części ciała , bez kitu , nos ussoppa i Kaku xd totalna irytacja ;p , Ponadto co do sagi skypie'a zatrzymali pare spraw w niewiedzy , mogli powiedzieć co i jak z tym poneglyphem i np wyjaśnić skąd Enel się tam wziął i skąd wytrzasnął owoc , Pozdro
14.05.2010 20:50
Artelian Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Sendo90 napisał(a):Ponadto co do sagi skypie'a zatrzymali pare spraw w niewiedzy , mogli powiedzieć co i jak z tym poneglyphem i np wyjaśnić skąd Enel się tam wziął i skąd wytrzasnął owoc

Ja także uważam, że skypie mogli bardziej rozbudować, szczegulnie ciekawa wydje mi się przeszłość Enela, którą pominięto. Co do rysowania nic nie mam, większość postaci fajnie wygląda pomimo iż czasami są mało realistycznie.
14.05.2010 23:16
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,043

Do sposobu rysowania nie mam pojęcia o co się czepiacie... takie właśnie jest One Piece. Dzięki takim "dziwnościom" i oryginalności jest takie niezwykłe.
Usuniemy wszystkie te nosy, paluchy, dziwadła itp. i to już nie będzie OP. Nie będę się spierał, bo to rzecz gustu, ale mnie właśnie w OP się to bardzo podoba. Pewna realność połączona z niezwykłością. Oda dzięki temu daje sobie ogromną swobodę w tworzeniu postaci, dzięki czemu nie ma opcji, by jakaś była nieciekawa czy taka samaSmile
Jeżeli szukacie mang o realistycznej kresce to szukajcie gdzie indziejWink
Sendo90 napisał(a):Zgadzam się z tobą tu w 100% , owoc ten jest typu paramecia , lecz co z tego skoro jeżeli ktoś go trafi to się zatruje , oda przedobrzył z tym owocem bo sadze że jest on zbyt potężny jak dla postaci która ukazała się w 1 sadze i jak sadze więcej się nie ukaże , Wg tego co Magellan pokazał , jedyną opcja jest haki lub owoc BB
Co ma jedno z drugim wspólnego?? Taka jest moc tego owocu. Nie jest logią, bo nie uodparnia na obrażenia.
Za potężny jak na tą postać?? To samo możesz powiedzieć o Enelu. Skąd wiesz, ze Magellana nie zobaczymy w dalszej części historii?? Poza tym twierdzisz, że postacie, które są przydzielone do danej sagi i tylko do niej nie zasługują na fajne dopakowanie?? Jeżeli Oda by je tak olewał to wychodziłby nieciekawe i płytkie.
Romario napisał(a):Zdenerwował mnie też fakt owocu Magellana - najpierw miała to być trucizna, a po wejściu na 2 level, zrobił mu się kwas co "rozpuszcza/truje" wosk i beton. :roll: (tutaj BlackKuma będziesz miał pole do popisu :mrgreen: ).
Mnie się to podoba. To wejście na wyższy poziom. Tak samo mozemy kwękać przy innych owocach.
Poza tym OP to nie encyklopedia. Pewne rzeczy są naciągane(jak w każdym tworze fantazji ludzkiej). No i mówimy tu o Diabelskich Owocach. To nadnaturalne, tajemnicze twory dające niezwykłe moce. Trudno, żeby te niezwykłe, nienaturalne moce były zgodne z naturą.
Romario napisał(a):Zresztą Oda czasami wykazuje brak konsekwencji, co nieraz umyka naszym oczom.
Jak w każdej serii.

Mnie w OP nie podoba się jedna rzecz. Mianowicie takie sytuacje jak: Pell VS Bomba czy Spandam VS Złamany kręgosłup. Nie zrozumiem nigdy, dlaczego Oda zachował ich przy życiuBig Grin

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
15.05.2010 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,183
Poziom ostrzeżeń: 20%

BlackKuma napisał(a):Mnie w OP nie podoba się jedna rzecz. Mianowicie takie sytuacje jak: Pell VS Bomba czy Spandam VS Złamany kręgosłup. Nie zrozumiem nigdy, dlaczego Oda zachował ich przy życiuBig Grin

Uroki shounenów, choć mnie tez to denerwuje, może Oda chce ich jeszcze raz wykorzystać albo co ale jak dla mnie Spandam powinien zaliczyć deda.

BlackKuma napisał(a):Romario napisał/a:
Zdenerwował mnie też fakt owocu Magellana - najpierw miała to być trucizna, a po wejściu na 2 level, zrobił mu się kwas co "rozpuszcza/truje" wosk i beton. :roll: (tutaj BlackKuma będziesz miał pole do popisu :mrgreen: ).

Mnie się to podoba. To wejście na wyższy poziom. Tak samo mozemy kwękać przy innych owocach.
Poza tym OP to nie encyklopedia. Pewne rzeczy są naciągane(jak w każdym tworze fantazji ludzkiej). No i mówimy tu o Diabelskich Owocach. To nadnaturalne, tajemnicze twory dające niezwykłe moce. Trudno, żeby te niezwykłe, nienaturalne moce były zgodne z naturą.

Dla mnie to Oda chciał po prostu puścić trochę wodze fantazji bo normalnie moce jakie dają owoce są przedstawione bardzo realnie. Luffy jest z gumy ale nie porusza sie jak pan fantastyczny(czy luna-joker kuma) ale jego ciało rozciąga się jak guma i wraca do pierwotnego kształtu tez jak guma, bo nie porusza ciałem tak jak chce więc może pościć wodze fantazji raz na jakiś czas.

Mnie w OP to chyba wnerwia mnie tylko jedna rzecz, a jest to jak Oda czasami potrafi walnąć tak oczoj**ne postacie!!! Rzygać się chce jak się popatrzy na Ivankova, Foxiego, tych dwój z fillera o smokach i tego dowódce sił enela na skypi z którym walczyła Robin. Przeciwnik powinien wyglądać bad-ass'owo a nie ass'owo! Dla mnie jest to największy minus Ody(o obraziłem twórce, zaraz mnie powieszą XD).

[Obrazek: a5d45uF.png]
15.05.2010 19:56
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*

nrgzero77 napisał(a):Przeciwnik powinien wyglądać bad-ass'owo a nie ass'owo! Dla mnie jest to największy minus Ody(o obraziłem twórce, zaraz mnie powieszą XD).
Zgadzam się w pełni. Do tego dodać Ivankova z tym ogromnym łbem i pończochami, Doflamingo w różowym ponczo i Bon-chana w flamingowych papuciach (w ID wyglądał spoko i tak powinno być zawsze).
Nikt cię nie będzie wieszał bo po to założyłem ten temat aby swobodnie dyskutować. ;-)

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
15.05.2010 20:31
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,183
Poziom ostrzeżeń: 20%

Z doflamingo nie mam problemu bo tu nie chodzi tyle o ubrania a bardziej o twarz, ten grubas z fillerów o smokach z tymi pyzami zgroza........Jeszcze mi się nie podoba jak Oda psuje ładne laski poprzez dodanie im spiczastego nosa, czy tylko te ważniejsze laski w OP zasługują na normalne nosy?

[Obrazek: a5d45uF.png]
15.05.2010 20:49
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*

Może te spiczaste nosy coś symbolizują a my o tym nie wiemy? :mrgreen:
Co do postaci z fillerów - Oda ich nie rysuje. ;-) A mnie w Doflamingo nie podoba się tylko ten szalik (nie wiem czemu ale kojarzy mi się z alfonsem z amerykańskich filmów lat 70-tych).

15.05.2010 20:54
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,043

Romario napisał(a):Co do postaci z fillerów - Oda ich nie rysuje. ;-) A mnie w Doflamingo nie podoba się tylko ten szalik (nie wiem czemu ale kojarzy mi się z alfonsem z amerykańskich filmów lat 70-tych).
Akurat Don Achino był przez niego rysowany. I dobrze, bo fajna postaćSmile

Powiem tak... ta "dziwność" części postaci też czasem mnie wkurza, ale ogólnie mi sie to podoba, bo inaczej nie byłoby wielu fajnych postaciSmile
nrgzero77 napisał(a):Rzygać się chce jak się popatrzy na Ivankova, Foxiego, tych dwój z fillera o smokach i tego dowódce sił Enela na Skypie z którym walczyła Robin.
Akurat Ivankov nie jest zły;D To miał być okama pełną gębą i tak jest, a wielkość jego łowy wiemy od czego jest zależna(owocek). No i od dowódcy sił Enela na Skypie był ktoś gorszy, jego jeszcze można było znieść. najgorszy był SatoriTongue albo ten koleś od ramen.
nrgzero77 napisał(a):Jeszcze mi się nie podoba jak Oda psuje ładne laski poprzez dodanie im spiczastego nosa, czy tylko te ważniejsze laski w OP zasługują na normalne nosy?
Czemu?? Chodzi ci takie jakiego ma np. Porche?? Mnie one nie przeszkadzają. Nie są to w kocu nosy takie jak ma niepowtarzalna babka KokoroBig Grin
nrgzero77 napisał(a):BlackKuma napisał/a:
Romario napisał/a:
Zdenerwował mnie też fakt owocu Magellana - najpierw miała to być trucizna, a po wejściu na 2 level, zrobił mu się kwas co "rozpuszcza/truje" wosk i beton. :roll: (tutaj BlackKuma będziesz miał pole do popisu :mrgreen: ).

Dla mnie to Oda chciał po prostu puścić trochę wodze fantazji bo normalnie moce jakie dają owoce są przedstawione bardzo realnie. Luffy jest z gumy ale nie porusza sie jak pan fantastyczny(czy luna-joker kuma) ale jego ciało rozciąga się jak guma i wraca do pierwotnego kształtu tez jak guma, bo nie porusza ciałem tak jak chce więc może pościć wodze fantazji raz na jakiś czas.
Tą logiczność też nieraz trochę nagina, ale jeśli byśmy się cały czas tego trzymali to nie byłoby za dobrze. W końcu to tworzy fantazja człowiekaBig Grin

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
15.05.2010 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama