Aktualny czas: 22.08.2019, 07:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co nam w duszy gra?
Autor Wiadomość
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 742
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Co nam w duszy gra?
OPZ 1 dzień

Nie rege tylko Reggae. To też gatunek więc nawet jak nie pasi muzyka, to wypada pisać poprawnie Smile

29.07.2011 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jak byłam mała to słuchałam disco polo, zawsze Polsat puszczał jakieś tam listy. W podstawówce z przyjaciółką słuchałyśmy zespołu "Łzy". Wszystkie piosenki umiało się na pamięć. Jak miałam dziesięć lat to brat zapuścił mi LORDI i od tego zaczęła się moja przygoda z metalem.

W swoim czasie słuchałam zespołów takich jak: Metallica, Slayer, Iron Maiden, Heathen Foray, In Flames, Rammstein, Marlin Manson, Evanescence, AC/DC, Behemoth, Nightwish, Acid Drinkers, SOAD.

Teraz jeśli mam czas to słucham jednego zespołu: FRONTSIDE, jest to polski zespół, ich twórczość określa się jako metal-core łączony z death metalem. Do tego dodać świetne teksty i fakt że śpiewają po polsku

To moja ulubiona piosenka: Katharsis
Tego słucham jak jest mi smutno :( Nieodwracalny
No i parę ostrzejszych brzmień: Bóg stworzył Szatana i Legiony Śmierci

Naprawdę zachęcam do przesłuchania dyskografii :)

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
01.08.2011 20:08
Keksiu Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 55
Hmm, pierwszy kawałek mnie nie powalił. Za melodyjne, przekrzyczane( nie jest to growl w każdym razie) riffy słabę raczej, a bas ledwo słyszalny i za cholerę nie generuję żadnego klimatu. Nie ma to nic z death metalu, na metalcorach się nie znam. To, że śpiewają po polsku in plus.

Ballada całkiem dobra, choć są lepsze i też polskie.

Dwa następne lepsze od tego co wysłałaś na początku. Growling jest i się jakiś blast znajdzie nawet (albo jestem głuchy nieco). Niemniej dla mnie to takie granie trochę bez klimatu i brutalności.

Nie moje granie po prostu.Wink
02.08.2011 02:09
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jak miło czasem usłyszeć jakąś krytykę, wszyscy znajomi tylko chwalą a tu proszę taka odmiana :)

Cytat:Nie lubię też wszystkich nowszych odmian metalu - nu metal, math metalu.

Tu się z tobą zgodzę, to bardziej rock niż metal. Brat polecał mi zespół Guano Apes, powiedział że nu metal i mi się spodoba, cały czas mi o tym truł więc posłuchałam. I okazało się że zachwalał mi zwykłego, dla mnie niczym niewyróżniającego się rocka... W tej chwili straciłam jednego brata :(

Jeśli chodzi o podgatunki metalu to śmieszny jest dla mnie metal chrześcijański (white metal). Większości ludzi metal kojarzy się z satanistami i ciemnością a oni z czymś takim wyskakują. Sama muzyka też nie jest zbyt ciekawa, jednak paru znajomych zachwalało mi zespół UnderOath. Przesłuchałam trzy kawałki i nie polecam.

Ach i szukam polskich zespołów grających metal (oczywiście po polsku :) Macie coś ciekawego do polecenia ?

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
03.08.2011 03:06
Keksiu Offline
Majtek
Pirat

*
Cytat:Jeśli chodzi o podgatunki metalu to śmieszny jest dla mnie metal chrześcijański

Dla mnie nie, bo to dość sztuczne pojęcie. Nie spotkałem się nigdy z takim rodzajem metalu... przynajmniej nie samym - najczęściej to kapele thrashowe lub blackowe(paradoksalnie). Przykład? Ot, choćby Believer.

Cytat:Większości ludzi metal kojarzy się z satanistami i ciemnością a oni z czymś takim wyskakują.

Dla mnie to trochę stereotypowe podejście. Mało jest kapel utożsamiającymi się z satanizmem. Metal to muzyka w większości bez ideologii, raczej rozrywkowa (kopać dupę ma po prostuTongue).

Cytat:Ach i szukam polskich zespołów grających metal (oczywiście po polsku Smile Macie coś ciekawego do polecenia ?

Hmm, raczej słabo siedzę w naszej polskiej scenie, ale polecam klasykę: TSA (Heavy Metal Świat), Kat (Oddech Wymarłych Światów) i Turbo (Kawaleria Szatana i Dorosłe Dzieci)
03.08.2011 13:35
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Może Hunter? (: część utworów po polsku a część po angielsku z tego co pamiętam.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2011 21:12 przez Chlor.)
05.08.2011 21:11
Lechhu
Unregistered

Polecam hard rock ( niektóre utwory - dope , soil , drowning pool ), zanurzcie się w tym klimacie Tongue
06.08.2011 19:19
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Keksiu Offline
Majtek
Pirat

*
Ja jestem zanurzony w temacie hard rocka aż po same uszy, a nie znam żadnej z tych kapel. Pewnie dlatego, że jeżeli chodzi o ten gatunek to głównie lata '70.

Co byś polecił na początku?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2011 19:53 przez Keksiu.)
06.08.2011 19:38
Lechhu
Unregistered

Drowning pool : All over me, Bodies, Bringing Me down, Enemy, killing me, Sinner, Step up, Tear Away, The game, Drown

Soil : pride, riot, breaking me down, true self, Unreal

In Flames : The quiet place

dope: die mf die

Static X : the only

To tak na początek Tongue
06.08.2011 20:09
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Keksiu Offline
Majtek
Pirat

*
Drowning Pool: Przesłuchałem dwa utwory te, które wytłuściłeś. Pierwszy średni - riff szybki, ale nie chwytliwy, bez płciowy, ma dość fajnę melodię, brak harmonii między gitarą basową, a rytmiczną. Wokal wkurza mnie bardzo. Drugi to ostrę rżnięcie, jeżeli chodzi o styl, z Pantery. Tylko riffy mniej porywające i czyste partię wokalnę pasują tu jak pięść do nosa. Srednio ogólnie, jak większość nu metalowych bandów (nie nazwę tego hard rockiem) do posłuchania raz na jakiś czas.

Soil: Dziwne to to, przesłuchałem jeden kawałek "Pride" i powiem, że złe granie to nie jest - za dużo melodii w tym nie ma, riffy też specjalnie nie porywają, ale ,w połączeniu z wokalem i, bardzo dobrze stukającą rytm, perkusją,sprawiają, że słucha się tego nadwyraz przyjemnie.

Dope: Wokal mnie odstraszył całkowicie - utwór tępy, nie powala, ani melodią, ani tekstem, ani ogólnie muzyką

In Flames: pominąłem, znam ten zespół i działa na mnie, jak płachta na byka.

Static X: Wokal i melodia mi się podoba nawet.
06.08.2011 21:09
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama