Aktualny czas: 22.08.2019, 07:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co nam w duszy gra?
Autor Wiadomość
skawskaj Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 54
RE: Co nam w duszy gra?
Linkin Park is love Linkin Park i life.

Linkin Park, Evenesens, Nightwish, Dezerter itp
01.02.2016 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 519
Poziom ostrzeżeń: 0%
(23.04.2009 16:49 )Wąski napisał(a):  Pytanie jest banalnie proste: jakiej muzyki z reguły słuchacie? Na czym się wychowaliście, kto jest waszym idolem muzycznym i takie tam : )
Słucham wszystkiego, co tylko wpadnie mi w ucho. Nie ograniczam się do kilku gatunków, przez co czasem słyszę, że mam dziwny gust, albo jego całkowity brak. Cóż, meh.
Jeśli czuję, że jakiś artysta zasługuje na moją większą uwagę, to kupuję sobie/sępie od kogoś płytę. Tak, idę do Empiku i kupuję płytę z muzyką, chociaż mogę sobie ją spiracić. Cool
Tym sposobem, na mojej półce można znaleźć wszystkie płyty Hurts, cztery Queen, Kult, Słoń, Johnny Cash, Rammstein oraz kilka innych artystów zdobytych metodą na sępa xD
Mój obecny gust muzyczny został ukształtowany przez starsze rodzeństwo. Różnica wieku między nami jest na tyle duża, że przeszłości mieli lepszy dostęp do muzyki i ją "przynosili" do domu (a mówimy tutaj o małej wsi w latach 90'). I to, co mi zostało z tego do dziś to właśnie Rammstein oraz Leonrd Cohen. Od czasu do czasu pojawia się w moim plejerze Sting, Him, czy też Andrzej Zaucha.
Co do idola muzycznego, wow, chyba nawet nie wiem. Zależy czym się mam kierować przy wyborze. Chyba nie mam jednego artysty, do którego wracam na tyle często, żeby móc stwierdzić, że to mój idol. Ale taki jedyny prawdziwy, nie żaden podrabianiec.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
12.05.2016 09:15
Cthulhu Niedostępny
Stalker
Tom's Workers

*
Liczba postów: 245
Ja właściwie to słucham wszystkiego oprócz mocniejszej elektroniki i disco polo (tak na codzien) ;p nie przepadam też zbytnio za reggae.

Ogólnie to wychowałam się na ich troje (Big Grin) ale to właściwie była podstawówka, od gimnazjum już zaczęłam słuchać rocka, a w liceum słuchałam metalu Tongue Chociaż nie był to taki "tró" metal jaki wszyscy "tró" metalowcy kultywują. Ciągle tylko słyszałam "czego ty słuchasz ? To nie jest prawdziwy metal" Big GrinD W każdym razie jak poszłam na studia moja świadomość muzyczna się trochę poszerzyła. W tej chwili nawet nie mogę określić jakiegoś gatunku przewodniego na mojej playliście Tongue Słucham muzyki klasycznej (głównie Chopin i Einaudi), trochę ambientowej nowoczesnej klasyki (Olafur Arnalds), jazz (Sinatra, Nat King Cole, Chet Baker, Brad Mehldau), ambient/indie/post-rock/i_inne_tego_typu(tutaj mozna sie sugerowac tym co wrzucałam na forum i zostało określone jako kołysanki), rock/metal(Pink Floyd, Killswitch Engage, five finger death punch i wiele innych)
12.05.2016 11:17
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 811
A ja powiem że mam od jakiegoś czasu już fazę na wszelką muzykę lat 80 (chyba przez grę Hotline Miami) szczególnie techno z tamtych lat brzmi po prostu kozacko. Pojawiło się ostatnio zresztą wielu artystów tworzących muzykę w stylu retro wave czy synth wave (nazw na ten gatunek jest naprawdę mnóstwo). Kavinsky (z avka i sygny jak można łatwo zauważyć xd),Laserhawk, Perturbator, Carpenter Brute. Jak zwykle byłem fanem Rocka i Metalu tak właśnie ten rodzaj muzyki elektronicznej strasznie przypadł mi do gustu Big Grin

Poza tym słucham tak naprawdę wszystkiego. Głównie Rocka i Metalu ale jestem otwarty na wiele gatunków muzyki. Zresztą moja playlista najlepiej na to dowodzi. Rozstrzał gatunkowy od muzyki elektronicznej po klasyczną jest tam ogromny xd Ogólnie ja mam takie fazy przejściowe że co jakiś czas katuje jeden gatunek muzyki. Teraz jest nim właśnie wszelkiej maści Retro wave. Często mają na te fazy wpływ gry czy filmy, które zrobiły na mnie wrażenie. Gdybym na przykład nie zagrał w Fallouta nigdy pewnie nawet bym nie spojrzał na muzykę z lat 40,50.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2016 01:26 przez Taboretto.)
13.05.2016 01:24
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 449
Poziom ostrzeżeń: 5%
Tak jak wiele osób przede mną napisało, też nie zamykam się w jednym gatunku, nieraz nawet nie wiem jakiego rodzaju jest dana piosenka, ale wpadła mi w ucho i słucham.
W jednej minucie mogę słuchać numetalu(Limp Bizkit), by nagle odpalić sobie jakieś disco polo(Akcent), więc brak sensu w wypisaniu wszystkiego, ewentualnie mogę dać taki top 5 ostatnich lat:
1. Jon Bon Jovi - Its my life
2. Fanatic - Czarownica
3. Hooked On A Feeling - Blue Swede
4. Hazel Fernandes - number one
5. Michael Jackson - Smooth Criminal

Tak naprawdę musiałbym zrobić top 100, by pokazać co lubię, ale te top 5 pokazuje mój "gust"

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2016 14:09 przez Kotu.)
02.12.2016 06:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama