Aktualny czas: 17.10.2018, 10:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Uwaga, problem logowania/ rejestracji został już rozwiązany,
więc można już spokojnie aktywnie uczestniczyć w życiu forum:)
Odpowiedz 
Co ostatnio przeczytaliście i możecie polecić?
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
Co ostatnio przeczytaliście i możecie polecić?
O ile anime nigdy mnie nie przykuło na dłużej (na dobrą sprawę jedyną serię, którą wciąż sporadycznie dręczę, to Gintama, a to dlatego, że manga jest koszmarnie narysowana XD'), o tyle mangi czytam dość często.
Dziwi mnie, że tyle osób tu czyta mangi i nie ma ogólnego jakiegoś tematu, w którym można by po prostu zarzucić tytułem i krótkim opisem tego, co się ostatnio poznało - może dopiero zaczęliście coś czytać i się ciekawie zapowiada, może już skończyliście i jesteście pod głębokim wrażeniem...
A może chcecie ostrzec ludzi, żeby kijem nie tykali jakiegoś tytułu, bo szmira XD

W każdym razie ja nadgoniłam niedawno wszystkie tytuły, z którymi chciałam być na bieżąco i stanęłam przed ogromną listą "nowych" tytułów, które zdążyły wyjść w międzyczasie.
Potrzebuję pomocy przy przedzieraniu się przez to wszystko XD

Póki co znalazłam sobie nową zabawkę - "Noblesse". Czytał to ktoś?
Kolejna koreańska manhwa z navera, jak "Cheese in the trap" czy "Supernatural Inverstigation Departament". Rozwija się powoli, ale ciekawie. Nie ma tego humoru, który cechuje mangi shounen - "wykorzystać każdą okazję do żartu" - raczej... dowcip atakuje znienacka XD W każdym razie naprawdę mnie bawi XD
Polecić mogę z czystym sumieniem. Opisywać o czym jest - wolę nie, bo jak wspomniałam, fabuła dość wolno się rozkręca, więc praktycznie wszystko byłoby spoilerem.
Są bishe i wampiry rodem z powieści Anne Rice. Które chodzą do szkoły. Bójki też są fajne XD Generalnie kreska jest naprawdę dynamiczna XD
Coś na temat, z rozdziału 138go:
Spoiler: nie spoiler, po prostu długie XD
[Obrazek: noblesse-1822595.jpg]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2013 21:07 przez Gociak.)
07.06.2013 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,687
RE: Co ostatnio przeczytaliście i możecie polecić?
Jak już mam przerwę w przerwie, to napiszę coś od siebie.

[Obrazek: 30601.jpg] [Obrazek: 89989.jpg] [Obrazek: 27280.jpg]

Niedziela upłynęła mi pod znakiem Paradise Kiss, czyli jednej z mang Ai Yazawy. Różne o niej opinie zdarzyło mi się przeczytać, przez co z lekką nieco obawą podchodziłam do tego tytułu, ale niepotrzebnie. Lubię mangi Yazawy, to była moja trzecia i bardzo mi się podobała. Historia o uczennicy renomowanego liceum, która w swoim życiu nie robi nic, tylko usiłuje sprostać oczekiwaniom matki co do jej edukacji. Oczekiwania te są jednak niewspółmierne z wynikami jakie osiąga Yukari, przez co jest ona tym wszystkim zmęczona i znudzona. Daje się jednak dalej ciągnąć przez narzucony sobie nurt. Wszystko zaczyna się powoli, a w sumie to nie tak powoli, zmieniać, gdy pewnego dnia zostaje zaczepiona na ulicy przez dziwnego chłopaka, który okazuje się być członkiem czteroosobowej grupy licealistów ze znanej szkoły mody. Chcą oni, by Yukari została ich modelką na pokaz mający odbyć się podczas szkolnego festiwalu. Początkowo niechętna dziewczyna zaczyna spędzać z nimi coraz więcej czasu, zmieniając przy tym nieco swoje podejście do życia. "Złe towarzystwo" wywraca jej nieco życie do góry nogami, ale daje też szansę na znalezienie samej siebie i tego, co w życiu chciałaby robić. Jest romans, jest szukanie siebie, są piękne kreacje zaprojektowane przez hiroła, jest też obecny kawałek świata mody. Fajni bohaterowie, mający swoje własne problemy i niepewności. Josei. Myślę, że tytuł wart polecenia.

Z czegoś krótszego. Made in Heaven. Historia w dwóch tomikach, każdy poświęcony jednemu z dwójki bohaterów. W Made in Heaven - Kazemichi historia została przedstawiona z punktu widzenia Kazemichiego, studenta, który narodził się dwa lata wcześniej po raz drugi. Gdy zginął pod kołami ciężarówki został on "poskładany na nowo" w jednym z ośrodków badawczych. Wiele części jego ciała zostało zastąpionych sztucznymi odpowiednikami. Sam siebie nazywa żyjącym zombi. Wie, że w każdej chwili może się po prostu rozsypać, dlatego też nie chce się z nikim wiązać w żaden sposób. Do momentu, gdy spotyka Juri, starszą od niego dziewczynę, która nazywa siebie cyborgiem, przez niemożność wyrażania żadnych emocji i przeżycia z dzieciństwa. Każdy z bohaterów ukrywa przed drugim swoją przeszłość. Nie wiedzą zbyt wiele o sobie, nie są do końca pewni siebie nawzajem. Nie przeszkadza im to jednak, by zakochać się w sobie. Nic niestety wiecznie nie trwa. Made in Heaven - Juri, czyli kontynuacja historii, opowiedziana tym razem przez bohaterkę, skupia się na próbie odnalezienia prawdy o przeszłości Kazemichiego oraz organizacji, której był "wytworem". Manga do radosnych nie należy, ale warta jest moim zdaniem wspomnienia.

Hana Yori Dango, czyli shoujo z bishami w tle, przynajmniej teoretycznie, bo początkowo kreska pozwala o tym zapomnieć. Tytuł wydawany od 1992 do 2008 roku, więc ewolucję owej kreski idzie łatwo zauważyć z czasem. Opowieść o pewnym nieposkromionym chwaście, który przeciwstawił się rządzącym w szkole czterem kwiatkom. Tsukushi jest uczennicą renomowanej akademii dla bogaczy, gdzie (jak chciałaby jej matka) powinna upolować sobie dzianego męża. Ona jednak chce w spokoju przeżyć te trzy lata, nie wychylając się za bardzo. Do pewnego czasu się jej to udaje, jednak w drugiej klasie podpada liderowi F4, przez co staje się obiektem prześladowań w szkole. Nie ostatni raz. Zamiast jednak się poddać i odejść ze szkoły, wypowiada wojnę Kwiatuszkom. Mamy tu szkolną przemoc, buńczuczną dziewczynę, romanse różnej maści, wychowywanie bogatych paniczyków przez totalnie biedną dziewczynę i przeróżne trudności stające na drodze mezaliansowej miłości. Historia jest dosyć wciągająca, a kłody rzucane pod nogi głównym bohaterom nie pozwalają w spokoju czekać na szczęśliwe zakończenie. Manga zakończona trzema one shotami, gdzie w końcu można zobaczyć ten happy end.

[Obrazek: 21352.jpg] [Obrazek: 29745.jpg] [Obrazek: 27025.jpg] [Obrazek: 20710.jpg] [Obrazek: 30061.jpg] [Obrazek: 9817.jpg]

Osobiście polecam również mangi Kyousuke Motomi, nie tylko Dengeki Daisy, ale i te krótsze prace: Beast Master, Penguin Prince, Purikyuu, Seishun Survival, Otokomae! Beads Club. Tak pokrótce, z tego co pamiętam (to akurat ofiara mojego hurtowego czytania). Dengeki... jest wydawane w Polsce, obecnie zdaje się wyszło 9 tomików na 13+. Opowieść o licealistce i jej tajemniczym opiekunie-hakerze z wrednym woźnym i poważną aferą wirusową w tle. Romans, rzecz jasna. Jak wszystkie pozostałe. Beast Master opowiada o chłopaku, który wychowany został "na łonie natury" i bywa, że niespodziewanie budzi się w nim krwiożercza bestia gotowa zabić. Ujarzmić go potrafi tylko jedna dziewczyna i, z nieco mniejszą skutecznością, jego opiekun. PP nie pamiętam o czym było :/ A, tak, to zbiorek krótkich historyjek. Mamy tu szkolną walkę między księciem i czarownicą, naukę ceremonii parzenia herbaty i szukanie czterolistnej koniczynki przez zdolnego młodego pianistę. Purikyuu to historia z klubem łuczniczym w tle. Seishun Survival opowiada o grupce licealistów, którzy zgubili się na noc w górach, zaś Otokomae! Beads Club o tajemniczej radzie uczniowskiej, bohaterach liceum, której tożsamości nikt nie zna i pełnym dziwaków Klubie Koralikowym. Są to krótkie historie, na jedną modłę w sumie - liceum, ona, on i ewentualne trudności. Ale czyta się przyjemnie Smile

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2014 18:24 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
11.06.2013 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Duda Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 28
Ja muszę polecić Sun Ken Rock. Manhwa ta bardzo przypadła mi do gustu.Ostrzegam, że są tam sceny erotyczne, a w związku z tym manhwa dozwolona jest od lat 18. Ogólnie muszę szczerze przyznać, że koreańskie produkcję bardzo często są dość wysokiej klasy.O ile, że jest ich mniej, to nadganiają to jakością.

Bezczelnie skopiowane z Manga Lib(no poprawione błędy ort):
Ken, młody japoński gostek, który zakochał się w przepięknej młodej dziewczynie Yumi. Podążył za nią do Korei, ponieważ chce być tak samo policjantem jak ona. Ale tam, wplątuje się w porachunki lokalnego gangu. Co stanie się z Kenem?

[Obrazek: meldy.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2013 19:12 przez Duda.)
11.06.2013 16:09
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,125
Poziom ostrzeżeń: 15%
No to wreszcie ja, jako, że ostatnio książek nie czytałem to manga:

King of hell: Koreańska Manhwa, proszę się nie zniechęcać czytaniem od prawej do lewej. Określę to tak, że jest to typowy Shonen, choć nie jest on tak kolorowy jak czasami jego humor. Opowiada o wojowniku zmarłym 300 lat temu, który pracuje na usługach władcy piekła. Jest to coś w stylu Dragon balla moge powiedzieć, choć jednak poziom jest utrzymany. Power up'y sa, lecz skrupulatnie wyłumaczone i wszystko ściśle powiązane. Polecam bardzo, gdyż sam się ubawiłem i spędziłem wiele fajnych chwil z tą Manhwą. Jak coś to tylko po angielsku i jakieś 245 chapterów - wychodzi nadal.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2013 19:33 przez fuszioms.)
11.06.2013 19:33
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Mogę zarzucić litanią?

[Obrazek: 53171l.jpg] [Obrazek: 59087l.jpg] [Obrazek: 97991l.jpg] [Obrazek: Pandora_Hearts_v01_c01_00_Cover1.jpg] [Obrazek: 50943l.jpg] [Obrazek: 100689l.jpg]

I Serie (raczej) znane:
Spoiler: Bakuman, Sakamichi no Apollon, Nana, Pandora Hearts, Magi
Bakuman, czyli o dwóch nastolatkach, którym się mangi tworzyć zachciało. Manga trwająca fabularnie 10 lat, przez którą przewija się wielu młodych i nie tylko kandydatów na rewolucjonistów i władców Jacka, na czele z głównym duetem, Eijim czy Fukudą. Mangowych historii ile okazji do walki o miejsce w magazynie dla młodych twórców. Zacne grono edytorskie. Proces powstawania mangi, a i nieco anime, od kuchni. Historia z dużą ilością tekstu oraz różnorodnymi stylami tworzenia rysunków. Wciągająca do tego. Shonen. Seria zakończona, licząca sobie 176 rozdziałów/20 tomików. Osobiście jedna z moich ulubionych.

Sakamichi no Apollon - josei, zakończony, liczący sobie 45 rozdziałów w 9 tomach + 5 rozdziałów bonusowych pokazujących bohaterów przed, w trakcie i po zakończeniu historii. Opowieść o trójce przyjaciół, uczęszczających razem do liceum i połączonych jazzem. Ważną rolę odgrywa tu właśnie muzyka, mamy wątek romantyczny, nie łatwy mogłoby się wydawać, problemy rodzinne itp. Ciepła opowieść, z którą warto się zapoznać. Podobnie jak tytuł powyżej, jedna z moich ulubionych.

Nana, czyli manga Ai Yazawy, której chyba przedstawiać nie trzeba zanadto. Opowieść o dwóch dziewczynach noszących to samo imię, które wpadają na siebie przypadkiem w pociągu do Tokio. Los chce jednak, by ich drogi nie rozeszły się na stacji kolejowej, a biegły w jednym kierunku przez długi czas. Różniące się znacznie swoimi charakterami i podejściem do życia, stają się sobie niezwykle bliskie. Muzyka, będąca motorem napędowym jednej z nich oraz częścią życia drugiej, liczne wątki romantyczne wraz ze swoimi problemami, ciekawi bohaterowie, bardzo dobra historia, z drugim dnem, jak się okazuje. Jedyny ból, to fakt przerwania mangi i jak na razie brak widoków na kontynuację. Stan na dzień dzisiejszy - 84 rozdziały.

Pandora Hearts - manga wydawana w Polsce, na początku sierpnia wyjdzie szósty tomik, w Japonii zapewne wyszedł już 86 rozdział, tomików jest na razie 20. Historia tocząca się wokół Oza Vessaliusa, 15-letniego szlachcica, który podczas ceremonii wkroczenia w dorosłość zostaje strącony do Otchłani, wymiaru zamieszkanego przez Łańcuchy, z którego ponoć nie ma ucieczki. On jednak znajduje drogę, która pozwala mu wrócić "na powierzchnię". Wraz ze swoimi towarzyszami, których część należy do badającej Otchłań organizacji Pandora, chce on dociec prawdy o sobie, swoim rzekomym grzechu, a także odnaleźć wspomnienia łańcucha, z którym zawarł nielegalny kontrakt. Jest to opowieść inspirowana nieco "Alicją w Krainie Czarów", zaczerpnięte z niej są imiona czy też umiejętności niektórych postaci. Manga mocno poplątana, którą dobrze jest uważnie czytać, gdyż wskazówki znaleźć można w najbłahszych informacjach. Autorka lubi robić swoich czytelników w konia Tongue Historia jest wciągająca, a bohaterowie ciekawi i zdrowo porąbani.

Magi: The Labyrinth of Magic - przygodowa manga z krainy baśni tysiąca i jednej nocy. Opowieść o małym chłopcu, który jest jednym z ukochanych przez rukh - magi. Jego zadaniem jest wybór króla. Wędruje on po świecie szukając odpowiednich na to stanowisko ludzi. Ogólnie historia (taa, jestem niemal na początku -.-) to labirynty/lochy, dżiny, magiczne i nie tylko potyczki, grono barwnych postaci, fajny klimat itd. Rozdziałów 189+ Dodatkowo autorka wydaje też mangę pt. Adventure of Sinbad, w której opowiada przeszłość jednego z ważniejszych bohaterów historii.
Dobra, na razie tyle. Reszta listy kiedy indziej.

Kontynuując.

Szojce i inne romanse:

Taiyou no Uta - czterorozdziałowa historia, opowiadająca o dziewczynie uczulonej na słońce, która całe dnie spędza w swoim pokoju, nocami zaś wychodzi grać na ulicę. Ze swego okna często obserwuje ona pewnego chłopaka, którego też którejś nocy udaje jej się bliżej poznać. Miła, choć smutna historia. Nakręcono na jej podstawie film, o którym może też coś napiszę, kiedyś.

Ao Haru Ride - typowe romansidło, on od dawna kocha ją, ona jego, w dzieciństwie (podstawówce chyba) przez rozwód rodziców jednego z nich zostali rozdzieleni zanim coś się w ogóle zaczęło. Teraz trafiają do jednej szkoły, uczucia się nie zmieniły, ale... Fajna historia i w sumie chyba jedyny szojec na ten czas, na którego rozdziały faktycznie co miesiąc czekam. Na dziś jest ich 30.

L-DK - Tu nie ma przyjaciół z dzieciństwa, za to są sąsiedzi, którzy z pewnych przyczyn stają się współlokatorami. I jakoś to razem trzeba żyć, ale to nie zawsze bywa łatwe, zwłaszcza, jak hormony zaczynają buzować. Ewentualnie wpadnie groźny tatuś heroiny ^^ Do tej pory wyszło zdaje się 51 rozdziałów lub coś koło tego. Po angielsku można znaleźć 39, przynajmniej na Batoto, 43 po francusku, jak ktoś woli, po polsku zaś 23.

Byousoku 5 Centimeter - manga licząca sobie jedenaście rozdziałów, która opowiada o Takakim i jego przyjaciółce z lat dziecinnych. Zostali oni rozdzieleni przez wyprowadzkę dziewczyny, utrzymywali jednak kontakt listowy. Historia ta dzieje się w różnych miejscach, a nawet w różnym czasie. Skupia się ona na bohaterze i jego miłościach. W sumie, to ciężko jest mi składnie opisać, o czym to. W każdym razie, wg mnie manga jest lepsza od animowanej adaptacji, gdyż zawiera więcej treści, które w anime zostały pominięte.

Watashitachi no Shiawase na Jikan - tym razem krótki seinen, liczący sobie osiem rozdziałów. Główna bohaterka gra na fortepianie, ma jednak z tym instrumentem dosyć traumatyczne wspomnienia. Nie raz próbowała sobie odebrać też życie. Zostaje ona namówiona przez swoją ciotkę, która przychodzi do więzienia i rozmawia z więźniami skazanymi na śmierć, do pomocy. W więzieniu, zastępując kontuzjowaną poprzedniczkę, zaczyna rozmawiać z chłopakiem, skazanym za zabójstwa. A co z tego wyniknie, pozostawiam samodzielnej lekturze.

Edit: Tak informacyjnie dodam tylko, że dwie mangi, o których tutaj pisałam, to jest Beast Master oraz Ao Haru Ride zostały zlicencjonowane przez Waneko. BM ukaże się w styczniu, a AHR prawdopodobnie po zakończeniu Dengeki Daisy, ale to nie jest pewne, cytując "Data premiery pierwszego tomu jeszcze do ustalenia, zależy ona od wyników negocjacji nad innym tytułem". w lutym.

[Obrazek: 17740l.jpg] [Obrazek: 40813l.jpg] [Obrazek: 84177l.jpg] [Obrazek: 40817l.jpg] [Obrazek: 66993.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014 00:54 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
15.07.2013 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Post sprzed paru miesięcy, ale co tam, sama zalinkowałaś :>

(15.07.2013 22:28 )Murgrabia napisał(a):  Byousoku 5 Centimeter (...) W każdym razie, wg mnie manga jest lepsza od animowanej adaptacji, gdyż zawiera więcej treści, które w anime zostały pominięte.
W tym przypadku manga jest adaptacją anime. Film powstał w 2007, a komiks w 2010 roku. Dlatego też ciężko mówić tu o pomijaniu jakichkolwiek scen. Za scenariusz odpowiada ta sama osoba, może zachciało jej się dodać parę wątków, kto wie~. Po drodze wydano jeszcze powieść/nowelę/czytadło pod tym samym tytułem.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
26.11.2013 21:40
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
O, o tym nie wiedziałam. W sumie nie patrzyłam na daty i przyjęłam zwykłą kolejność manga-anime. Nie zmienia to jednak tego, że wolę w tym przypadku mangę Smile

26.11.2013 21:45
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Przerywając zastój.

Cat Street (Kyatto Sutorīto) - shojo manga autorstwa Yoko Kamio, czyli autorki Hana Yori Dango, zamknięta w ośmiu tomach, wykorzystana też jako inspiracja do sześcioodcinkowej dramy o tym samym tytule, z lekka miksującej bohaterów. Jest to opowieść o czwórce przyjaciół, których drogi spotykają się w "El Liston" - wolnej szkole, do której może przyjść każdy, który z jakiś powodów nie może uczęszczać do normalnego liceum. Główną bohaterką jest Keito, dawna aktorka dziecięca, która na skutek jednego z występów stała się wyobcowaną dziewczyną, przez lata nie wychodzącą ze swojego pokoju. W ekipie znajdzie się jeszcze geniusz komputerowy, były piłkarz i dziewczyna, której styl ubierania się nieco różni od normy. Razem będą oni uczyć się życia w społeczeństwie i stawiania pierwszych kroków w dorosłość. Znajdzie się i romans. Pozycja obowiązkowa dla członkiń pewnego tajemnego klubu Tongue Jest to sympatyczna historia, nie pozbawiona dramatów i może takie trochę inne shojo? Nie bardzo nadaję się do polecania ^^'

[Obrazek: Cat_Street_491584_jpg_v_1329262344968.jpg] [Obrazek: 71133l.jpg]

Skoro Waneko zapowiedziało, to chętnie podpowiem tu również Orange autorstwa Ichigo Takano. Niedługo w Japonii ukaże się jej trzeci tom i miejmy nadzieje, że wszelkie kłopoty z tym tytułem już się skończyły. To ciepła opowieść o grupce przyjaciół z liceum w czasie teraźniejszym i przyszłym. Główna bohaterka dostaje list z przyszłości, w którym jej późniejsze ja opisuje wydarzenia dotyczące ich nowego kolegi w klasie, licząc, że jej teraźniejsza osoba będzie dzięki nim mogła podjąć właściwe decyzje i nie będą jej dręczyć wyrzuty sumienia, a ich dalsze losy potoczą się nieco inaczej, niż miało to miejsce w jej rzeczywistości. Czy się uda, tego może niedługo się dowiemy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2016 23:24 przez Murgrabia.)
11.08.2014 00:38
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,145
Zdecydowanie wolę papierowe wersje mang, ale niestety nie wszystko jest w takiej formie dostępne. Jednak jest kilka takich tytułów, gdzie wypatruję nowych rozdziałów online i jestem na bieżąco głównie z polskimi tłumaczeniami m.in.
Noblesse -jest ciekawe i... kolorowe xD
Liar Game - manga autora One Outs, z równie interesującym głównym bohaterem. Mamy tutaj głównie grę psychologiczną pomiędzy bohaterem, a tajemniczą organizacją, która wciąga ludzi do gry o wielkie pieniądze oraz uczestnikami wspomnianej gry.
Ookami Shoujo to Kuro Ouji - bardzo fajny shojec. Na razie rozdzialów jest ok 40, a jesieni ma wyjść anime. Główny bohater to rasowy bish. Facet (niby) idealny o paskudnym charakterze ;3
Shokugeki no Souma - manga o gotowaniu/jedzeniu w zaskakującym stylu ^^
Magi - zaczęłam czytać po skończeniu pierwszego sezonu anime i równie mocno mi się podoba.

Z zakończonych mang:
Game Over - http://myanimelist.net/manga/25057/Game_Over -ma ledwie 5 rozdziałów a w cudowny sposób przedstawia historię dwójki ludzi. Co nietypowe pomiędzy bohaterami jest znaczna różnica wieku, tylko, że to kobieta jest starsza. Bardzo mi się podba, na tyle, że sięgałam już po to nie raz i napewno jeszcze do tej historii powrócę Wink
Slam Dunk - manga sportowa, czytałam ją już jakiś czas temu ale wciąż dobrze ją wspominam. Ostatnie rozdziały trzymały w niesamowitym napięciu. Całość zakończyła się realistycznie ale
Spoiler :
niesty niezbyt optymistycznie...
Polecam wszystkim fanom sportowych serii i nie tylko Wink
Dengeki Daisy - wydawane w Polsce. Większość chyba słyszała o tym tytule. Jest shojo i fajnym bishem i historią. Od tej autorki podobało mi się jeszcze Beast Master, również wydane w naszym kraju.
The Breaker - w Polsce wyszło 6 tomów, na każdy czekam i od razu po zakupieniu dosłownie pochłaniam Big Grin
Welcome to the NHK - do anime jakoś nie mogłam się przekonać, ale manga bardzo mi się spodobała.
11.08.2014 16:37
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Szojkowania ciąg dalszy.

Horimiya - manga autorstwa Daisuke Hagiwary (rysunki) i HERO (historia), będąca adaptacją webcomicu tworzonego przez HERO. Obecnie liczy 38 rozdziałów i wciąż wychodzi, jako miesięcznik. Jest to opowieść o dwójce licealistów, którzy w szkole ukrywają swoje inne strony. Hori jest bardzo ładną dziewczyną, dobrze się uczy, jednak bardzo ciężko wyciągnąć ją gdzieś po szkole, jest to praktycznie niemożliwe. Miyamura z kolei to cichy chłopak, noszący za długie włosy i okulary, uważany przez innych za otaku. Po szkole Hori zajmuje się domem i swoim młodszym bratem. Pewnego dnia chłopca odprowadza do domu przystojny młodzieniec z licznymi kolczykami w uszach, ale nie tylko oraz tatuażami na rękach (i nie tylko). Dziewczyna mocno się zdziwiła, kiedy ów nieznajomy jej chłopak stwierdził, że chodzą razem do szkoły, a nawet klasy. Skrywając wzajemnie swoje sekrety Hori i Miyamura stają się dobrymi przyjaciółmi, często spędzającymi czas w domu dziewczyny. Powoli przyjaźń przeradza się w coś więcej. Głównej parze towarzyszy dwójka przyjaciół, w tym jeno nieszczęśliwie zakochane oraz trójka uczniów z samorządu uczniowskiego, na czele z przyjacielem Kyouko z dzieciństwa. Nie jest to historia z jakimś szalonym tempem wydarzeń, jednak bardzo przyjemnie się ją czyta. Tak więc jeżeli ktoś lubi lekkie, szkolne szojki z romansem, to polecam.

[Obrazek: 78331.jpg] [Obrazek: 42071l.jpg]

Pozostając w temacie "szkolny romans" (taa, chciałabym w końcu Tongue) i dorzucając do niego "sport", wyjdzie nam Chiyahafuru autorstwa Yuki Suetsugu. Tym razem manga klasyfikowana jest jako josei, mimo że rozgrywa się w liceum. Głównym tematem wydarzeń jest gra w karutę, grę opartą na 100 poematach. Od podstawówki gra w nią trójka przyjaciół: Chihaya, Arata i Taichi. W sumie dzięki tej grze stali się tymi przyjaciółmi. Jednak kiedy dopiero zaczynali swe drużynowe boje jedno z nich musiało wyjechać. Przed rozstaniem obiecali sobie, że kiedyś spotkają się na zawodach. By mogło do tego dojść nie mogli porzucić tego sportu i powinni się wciąż doskonalić. I tak docieramy do liceum, gdzie, jak się okazuje, dwoje bohaterów spotyka się w tej samej szkole, trzeci z nich zaś porzucił swoją wielką miłość, jaką była wspomniana karcianka. Ale od czego ma się przyjaciół, a przynajmniej opętaną karutą Chihayę? W zasadzie manga opowiada szkolne losy tych i innych bohaterów grających w tę grę, których poznajemy w założonym przez dziewczynę szkolnym klubie, na szkolnych zawodach, tak drużynowych, jak i indywidualnych oraz na zawodach "zawodowych", gdzie spotykają się zawodnicy w różnym wieku, od dzieci po już nie najmłodszych osobników, reprezentujących różne klasy i dla których głównym celem jest tytuł Królowej i Mistrza. Dużo w tej mandze maniactwa Chihayi jeżeli chodzi o karutę, ale też nieco historii i wyjaśnień poszczególnych poematów, zachwytów nad kimonami, bólu istnienia nieszczęśliwie zakochanego Taichiego i uświadamiania sobie swoich uczuć pozostałej dwójki. Widzimy też, jak poszczególni bohaterowie zaczynają swoją przygodę z tą grą oraz jak pną się przez kolejne szczeble zawodniczej kariery, by kiedyś w końcu móc stać się reprezentantami i stanąć do meczu z Mistrzem bądź Królową. Manga ma obecnie 132 rozdziały / 25 tomów, wciąż wychodzi, w trybie miesięcznym. Ponadto doczekała się dwóch sezonów anime.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2014 18:59 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
11.08.2014 18:03
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama