Aktualny czas: 24.10.2017, 00:43 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sądzicie o fejsbuku?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,377
Poziom ostrzeżeń: 5%
Co sądzicie o fejsbuku?
Moje zdanie jest delikatnie mówiąc tego no Confused.

Niby kolejne dziadostwo na rynku internetowym, portal społecznościowy. Fajnie. Tylko niestety jest zjawiskiem dużo szerszym. Niedługo strach będzie otworzyć lodówkę, a na potrawach będzie napisane "lubię to" zamiast dotychczasowej "dobry produkt", czy co innego. No tragedia. Żeby to sobie było w necie, wystarczyłoby nie wchodzić i spokój no ale niestety jest wszędzie. Nawet firmy produkujące gry się tam reklamują no katastrofa...
A wystarczyłoby nie wchodzić, obroty by spadły i musieli zamknąć w choleręBig Grin
No ale tak się nie da - niestety.

Co gorsza musiałem nawet dodać to na portal, ale to już przemilczę.
Ogólnie co myślicie o nim, o tym co oferuje i ile osób go nie lubi?
Właściwie ten ostatni podpunkt jest najciekawszyBig Grin Kto i za co go nie lubi?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

20.07.2011 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,248
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Co sądzicie o fejsbuku?
Dopiero co wypowiadałem się na ten temat na chacie, ale wypowiem się ponownie. Świat który wszędzie wpycha facebooka przyprawia mnie o rozpacz. Wszędzie na stronach zamiast tradycyjnego oceniania facebookowe lubię to. Facebook jest już wszędzie. Ostatnio nawet słyszałem że pojawiła się moda u pracodawców na sprawdzanie kont pracowników na FB żeby sprawdzić ich wiarygodność. A te wszystkie facebookowe bajery są tak ogłupiające że głowa mała. Po mojej krótkiej przygodzie z facebookiem szczerze przyznaję że tylko jedna dostępna tam opcja naprawdę mi się przydała - usunięcie konta.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
20.07.2011 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Xscape Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 13
Zgadzam się - fejsbuk jest wszędzie. Ale osobiście uważam, że ten portal jest bardziej wydajniejszy i korzystniejszy niż nk.pl - ale na temat tego portalu nie będę się już wypowiadać.
Najbardziej mnie denerwuje to, że znajomi w szkole, czy też z podwórka nauczyli się wypowiadać w życiu codziennym "lubię to". I tak jak już wspomniałaś za niedługo na artykułach spożywczych będzie pisać "lubię to" zamiast "dobry produkt".
Niektórzy logują się na tą stronę co 5 minut, wiedząc że nic tam nie znajdą. No cóż, takie zachowanie można już nazwać uzależnieniem.
20.07.2011 23:36
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Lubiłabym NK, gdyby... nie, wróć. Szanowałabym NK, gdyby trzymało się swojego pierwszego, jakże pociesznie niewinnego założenia - umożliwienia ponownego skontaktowania się ze starymi znajomymi. Mnie jakoś nigdy nie zależało na ludziach ze szkoły, więc się tam nie zarejestrowałam, a jak potem zobaczyłam, co się z tym portalem zrobiło, to się nawet ucieszyłam, że mnie tam nie ma.

Czemu o tym piszę - ponieważ wszystko na takich portalach zależy od ludzi, którzy z tych portali korzystają. NK legło w gruzy nie tylko przez głupotę administratorów, ale i zalew trolli i pokemonów. Cała masa idiotów tam przesiaduje. Nikt już nie pamięta, po co komu w ogóle był ten portal.

FB to... zabijacz zasu. Bezlitosny morderca właściwie. Ale na nim przynajmniej masz możliwość filtrowania informacji, które do Ciebie przychodzą. Nie chcesz grać w gry - nikt Cię zmuszać nie będzie. Nie chcesz się udzielać - żaden problem. FB można wykorzystać na wiele sposobów. I wszystko w nim zależy od ludzi, których masz na liście znajomych. Jeśli masz np takich, którzy lubią się dzielić nowo znalezionym zabawnym filmikiem, czy tekstem, czy innym ch*j wi czym (zamiast pokemona, który będzie Ci meldował o każdym wyjściu do kibla), to wejście na główną tablicę będzie po prostu przyjemnym zabiciem czasu.
FB umożliwia też śledzenie na bieżąco swoich ulubionych stron, które udostępniają u siebie tę fejsbukową wtyczkę. Jak na przykład stronka TGWTG.com padła, to zaraz na FB od Douga Walkera dostaliśmy notatkę - "spoko spoko, pracujemy nad tym, dajcie nam pięć minut... ;]". Sama administruję sobie radośnie na stronce OPnakamy, nieźle się przy tym bawiąc.
Te "Lubię to", na które Grzesiu narzeka, które pojawia się już pod prawie każdym artykułem na praktycznie każdej możliwej stronie - to dla mnie samej ułatwienie. Znajomy coś znajdzie ciekawego, kliknie "Lubię to", wrzucając na główną tablicę z jakimś swoim komentarzem - i już jakaś dyskusja rusza pod poleconym artykułem.

Jasne, sporo jest głosów za tym, że samo "Lubię to" jest jawnie niesprawiedliwe, powinni zrobić jak na YT - "Lubię to" i "Nie lubię" (albo "Mam wyjebane" - takie propozycje też padają XD), zaczęłaby się rywalizacja, może byłoby ciekawiej ;]

Owszem, FB jest wszędzie. Głównie przez swoją uniwersalność. Podoba mi się skomponowane przeze mnie FB, dlatego nie mogę powiedzieć, żebym coś miała przeciw tej aplikacji ;] Tym niemniej póki nie wyjechałam do Anglii i kontakt z większością moich znajomych stał się nieco utrudniony (jedni nie sprawdzają poczty, inni nie mają gadu - ale jakoś wszyscy przynajmniej raz dziennie sprawdzają FB), to właściwie na FB nie wchodziłam - miałam lepsze rzeczy do roboty. Dlatego odnoszę wrażenie, że nazywanie tego "tragedią", czy innymi wyolbrzymionymi słowami to spora przesada. Nie pasuje Wam - no nikt Was zmuszać nie ma zamiaru, jak rany...

[Obrazek: 66HHUfX.png]
21.07.2011 09:06
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
O matko, zaczęłam się produkować, po czym stwierdziłam ze mi się nie chce. Wchodzę po 3 minutach, patrzę, a Jackie opisała wszystko to, co chciałam ująć. Nawet z tym wyjazdem do Anglii Tongue

Dla mnie FB stał się w pewnym momencie o wiele pewniejszym sposobem komunikacji niż... gadu na przykład. Sama wiem, że na gadulca swego czasu praktycznie nie wchodziłam, a jak ktoś coś do mnie napisze na fejsie - od razu dostanę o tym mejla i wrzucę. Poza tym to sposób na dorwanie ludzi zazwyczaj niedorywalnych Tongue

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
21.07.2011 09:21
Lechhu
Unregistered

Moja opinia odnośnie Fajsa jest nijaka, ponieważ nie posiadam na nim konta i chyba ( tak przypuszczam ) nie będę miał potrzeby czy też ochoty go zakładać.
Tzn aż tak nijakiej opinii to nie mam, bo uważam, że nawet to jest dobra rzecz, bo można utrzymywać stale kontakt z przyjaciółmi, kolegami ect, którzy wyjechali do innych miast itp.
Dlatego jak dla mnie fejs ma +
21.07.2011 10:09
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
Grigorij, sprawdzanie przyszłych pracowników w internecie to nie jest żadna nowość (; Od dawna tak się robi, ostatnio może jest to wśród pracodawców coraz bardziej powszechne, a że teraz większość ludzi ma konta na fejsbuku to samo wychodzi. Wcześniej mówiło się też o sprawdzaniu na naszej-klasie, czy w goglach po prostu. Tylko że fejsbuk oferuje więcej możliwości wpadki, bo możesz dbać o wygląd swojego profilu, ale również ktoś znajomy może cię oznaczyć na kompromitującym zdjęciu/ filmie i jeśli nie ma się dobrych ustawień prywatności to może być problem (; Ale wystarczy ustawić co trzeba i git.

Poza tym, to nie fejsbuk się wciska wszędzie, tylko ludzie sami go wciskają (: Skoro jest na to popyt to jest i podaż, proste. Jeśli wtyczka do fejsbuka (np. lajkowanie czy udostępnianie artykułów) generuje ci więcej wejść na stronę, na której zarabiasz reklamami to chyba nic dziwnego, że dodajesz sobie taki gadżet. Nie wiem czym się przejmować naprawdę, zresztą, tak jak napisała Jackie nikt nikogo do korzystania nie zmusza. A za jakiś czas to zapewne minie, jak wszystko w internecie. Pojawi się coś nowego, może google+, może nie, i też będzie wszędzie i znowu ktoś będzie narzekał d;

Co do pokemonów, to niestety, coraz więcej ich będzie też na fejsbuku. Pokemony idą za tłumem - a coraz więcej osób rezygnuje z naszej-klasy na korzyść owego straszliwego wytworu Marka Zuckerberga d;

Ja osobiście bardzo fejsbuka lubię, tak jak pisała tez Rybka - dużo łatwiej można się komunikować z ludźmi niż przez gg (przez które czasem wiadomości nie dochodzą albo numery znikają czy takie tam), umawianie się z całą grupą osób jest dużo łatwiejsze niż przez telefon nawet (zakładając, że wszyscy korzystają z fejsa, a moi znajomi owszem). W gry fejsbukowe raczej nie gram, przedwczoraj kliknęłam na linka (od ryby bodajże) do tej Łanpisową gierki, ale mimo że to OP jednak nie jara mnie (:

[Obrazek: h3sygn.png]
21.07.2011 22:59
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 346
Myślę dokładnie jak moi przedmówcy. Tym bardziej pozytyw w tym, że FB jest tak rozległym portalem to to, że wszyscy tu są, a nie tak jak kiedyś ktoś był na gronie, ktoś na nk, ktoś jeszcze gdzieś indziej. Myślałem też nad Google+, nawet zrobiłem sobie tam konto w myśli, że jeżeli się zrobi tak somo spore jak FB to mam alternatywę i mogę sobie wybrać, ale jednak chyba zrezygnuję z tego ponieważ wkurzyło mnie bardzo, że konto na YT jest trwale połączone z kontem Google i postanowiłem w tym pogrzebać czego wynikiem było, że sobie jeszcze pogorszyłem. Do tego jeszcze Google strasznie szpieguje ludzi (niby strasznie to nie przeszkadza, ale zawsze) więc google traci w moich oczach.

Facebook traktuje jako takie centrum najciekawszych informacji i możliwość na lepszy kontakt ze znajomymi.

22.07.2011 00:39
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Cytat:Co do pokemonów, to niestety, coraz więcej ich będzie też na fejsbuku.
To nieuniknione, dobrze jest o tyle, że jest ten filtr znajomych - póki nie dodam sobie kogoś, to nie będę zmuszona widzieć ich postów na tablicy ;] Wystarczy chwilę poświęcić na selekcję i można mieć naprawdę zacną tablicę ;3

Cytat:Do tego jeszcze Google strasznie szpieguje ludzi
Nie czarujmy się - facebook ma chyba największą kartotekę ludzkości w dziejach. Żeby się czegoś o kimś dowiedzieć już nie trzeba się nigdzie włamywać, wystarczy sprawdzić jego tablicę na facebooku.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
22.07.2011 08:48
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
co do sprawdzania ludzi:
http://www.123people.pl/ i wystarczy.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

22.07.2011 12:21
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama