Aktualny czas: 23.11.2017, 02:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Co słychać w polityce
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Poziom ostrzeżeń: 0%
Co słychać w polityce
Myślałam, że ktoś mnie wyręczy w założeniu tematu, ( nie mam pomysłu na temat^) Długo się wahałam, bo obawiam się trochę, że zaczną się sprzeczki i mieszanie ludzi z błotem, jak w innych miejscach, ale mam nadzieję, że tutaj kultura odniesie zwycięstwo.

Moi drodzy nakama, mamy rok 2015, niezwykle ważny dla każdego dorosłego obywatela Polski. Czekają nas dwie, bardzo ważne decyzje. Już 10 maja, będziemy mogli, demokratycznie zagłosować na osobę, która będzie reprezentowała nasz kraj, oraz z którą będzie musiał się liczyć przyszły, wybrany również w tym roku, rząd ( wybory są do sejmu, ale rząd kreuje się większością głosów, tak czy siak^). Czy ktoś z Was ma zamiar wziąć udział w głosowaniu? Jeżeli chcecie możecie pisać co uważacie o kandydatach, co być może pomoże podjąć decyzję, tym niezdecydowanym. Jestem pewna, że Wasze informacje i to co Wy przekażecie, będzie miało wartość nieporównywalnie większą niż to co słyszymy w mediach.
Obecna władza nie potrafiła nawet ratyfikować Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, bo nie wiedzą co to płeć społeczno-kulturowa...
Osobiście nie mam zamiaru zagłosować na kandydata PiS. Sądzę również, że Pan Duda jest tylko marionetką Kaczyńskiego, za którym delikatnie mówiąc nie przepadam.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2015 22:08 przez Imithe.)
19.02.2015 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,006
RE: Co słychać w polityce
Ha! Temat o polityce, to może być ciekawe jak się zaczniemy kłócić kogo racja jest najracjejsza.

Tak napiszę, że na wybory owszem i pójdę, co do parlamentarnych jeszcze nie wiem na którą partię z poza obecnego rządu będę głosował, ale jeśli chodzi o prezydenta to prawie na pewno zagłosuję na Panią Ogórek. Prezydent Polski ma właściwie tylko rolę reprezentatywną i ona się na to stanowisko nadaje, a poza tym to to, że jest po prostu piękną kobietą nie oznacza, że jest głupia, a na pewno będą szły takie głosy ze strony innych kandydatów.

Na pana Dudę nie będę głosował, słyszałem jego wypowiedzi i brzmi jak typowy Pisior, mąci wszystko i zawsze służy ojczyźnie, nie sprawdzili się jakoś w poprzedniej kadencji, a ja nie będę głosował na kogoś by ktoś inny nie wygrał, albo na kogoś z partii która się nie sprawdza.

PS: Wiem, pani Ogórek jest z SLD i ono tez się nie sprawdziło i jest czerwone i lewackie, ale chciałbym mieć kobietę prezydenta, byłoby ciekawiej niż z jakimś kolejnym grubasem.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
19.02.2015 22:20
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
- Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?
- A, mój miły gospodarzu, mam przez cały dzień dosyć Chińczyków.

I dalej jest to aktualne!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
19.02.2015 22:28
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Eikichi napisał(a):Ha! Temat o polityce, to może być ciekawe jak się zaczniemy kłócić kogo racja jest najracjejsza.

O to się trochę martwię, ale póki co jest spokój^ W razie czego wierzę w naszą moderację^

Eikichi napisał(a):PS: Wiem, pani Ogórek jest z SLD i ono tez się nie sprawdziło i jest czerwone i lewackie, ale chciałbym mieć kobietę prezydenta, byłoby ciekawiej niż z jakimś kolejnym grubasem.

Osobiście nic nie mam do "lewaków". Pani Ogórek to dość ciekawa alternatywa, wobec Pana Dudy i dotychczasowego prezydenta^ Tylko pytanie jest takie, czy brak ostrożności wobec Rosji, się potem nie odbije.

Ubolewam właśnie nad tym, że właściwie nie ma na kogo głosować, tylu kandydatów, ale lewica ma ich mało... Teraz doszła podobno Pani Wanda Nowicka, ale jakoś mnie nie przekonuje.

Eikichi napisał(a):a ja nie będę głosował na kogoś by ktoś inny nie wygrał,

Przyznam, że ja taką opcję rozważam^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
21.02.2015 22:03
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Właściwie ja się chętnie czegoś dowiem o polityce. Chętnie też podjąłbym temat Janusza Korwin Mikke'ego, który w pewien sposób na tle politycznym się wyróżniał, ale chyba poszedł w stronę komerchy (nie śledzę sceny politycznej od dłuższego czasu)

Co zaś się tyczy chyba najważniejszych partii PO i PIS obie są siebie warte moim zdaniem. Osobiście jednak wolę już lewicę, gdyż posłowie po stronie prawicy zdają się w swoim dyskursie stosować same chwyty erystyczne w tym ten najgorszy ad persona, czyli bicie tak naprawdę nie do tematu, a osoby, żeby jak najbardziej tę drugą stronę zmieszać z błotem, przez co wprowadza się straszny chaos. PO też podważa argumenty przeciwnika, ale posłowie pisu lubią też wytknąć jakieś kwestie z przeszłości często odwracając kota ogonem. Czasem mam wręcz wrażenie, że są to ludzie po prostu nawiedzeni. No jak Jarosław mówił o tym, by brać na wybory własnej długopisy, to szczerze się uśmiałem.
Najchętniej bym wybrał inną partię, ale zwolenników tej skrajnej prawicy jest tak dużo, że trzeba działać, bo jak to dojdzie do władzy to strach się bać.
Dlatego podobał mi się Korwin, bo był konkretny. On jako jedyny nie owijał w bawełnę, tylko mówił co i gdzie zrobić, żeby było inaczej. Same metody budziły delikatnie mówiąc zastrzeżenia, ale przynajmniej nie zajmował się gnojeniem opozycji. No jak mówię nie wiem jak to teraz wygląda. Słyszałem jeno, że odszedł z własnej partii i założył własną?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

24.03.2015 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Palikot też był krzykaczem i teraz chyba połowa ludzi z jego partii odeszła, bo już na niego nikt nie zagłosujeTongue Wstrzelił się w "lukę" na lewej stronie gromadząc ludzi, którzy nic sobą nie reprezentują (nie mam tu na myśli płci czy orientacji, tylko przykładowo jakiś konkretny program gospodarczy).

Korwin też jest krzykaczem. I ma poglądy PRAWICOWE, więc znowu w drugą stronę przegina. Jeszcze nie zapoznałem się z jego programem (jeżeli jakiś ma), ale się zapoznam.

SLD nasze kochane lewicowe betony! Już od tylu lat siedzą na tych stołkach i nie chcą puścić. Stare komuchy, którym się udało przejść na drugą stronę barykady Tongue

PSL wystarczy jedno słowo: "chorągiewka".

PiS Banda krzykaczy, którzy za bardzo rozpamiętują przeszłość. Trzeba pamiętać o przeszłości, ale nie można na tym budować partii!

PO Wszyscy na nich narzekają, a i tak rządzą... STRASZLIWIE zakłamani!

Jeszcze co do prezydenta. W moim życiu było ich czterech: Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński i Komorowski (swoją drogą trzej mają nazwiska na K- i kończą się na -ski. Zastanawiające...). I jeszcze nie słyszałem by któryś się NIE skompromitował! Czy my MUSIMY wybierać takich prezydentów? A może media rozdmuchują różne "akcje"? Nie wiem.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
24.03.2015 02:28
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
W Polsce nie istnieje za bardzo prawica i lewica, a przynajmniej w sensie gospodarczym (A w zasadzie istnieje, ale tylko lewica). Chyba tylko Korwin ma poglądy gospodarcze skierowane w stronę liberalizmu, ale traktuje go jako krzykacza więc odpada. Reszta partii to socjalizm mocno, a za tego typu programem nie zagłosuje. Szkoda, że większość Polaków niezależnie na co miałaby zagłosować, ciągle patrzy się jedynie na część światopoglądową programu mając w dupie gospodarkę. No ale potem takie skutki, że najważniejszą kwestią przed wyborami jest pieprzenie o głupotach.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2015 18:11 przez Zangetsu2.)
24.03.2015 18:09
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Tej siły już nie zatrzymacie.
Młodzi są za Korwinem. Ludzie myślący są za Korwinem.

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
28.03.2015 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
(28.03.2015 00:09 )szogu3 napisał(a):  Tej siły już nie zatrzymacie.
Młodzi są za Korwinem. Ludzie myślący są za Korwinem.
A co takiego, co oglasza, Ci sie w nim podoba?
A ile Ci sie nie podoba?

Czy wgl znasz jego przekonania, poglady, plany?

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
28.03.2015 00:17
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
Moi rodzice chcą zagłosować na Komorowskiego, no bo "na kogo innego zagłosujemy?". Co mam im powiedzieć? :l

[Obrazek: D2kDFZK.png]
28.03.2015 00:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama