Aktualny czas: 19.11.2019, 01:38 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Co słychać w polityce
Autor Wiadomość
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
RE: Co słychać w polityce
W sumie nic mi nie przeszkadza. Nie rozumiem tylko dlaczego mamy wyjść z Unii (choć są kraje, które unii do szczęścia nie potrzebują)

- Jestem za tym, aby nie było zasiłków dla bezrobotnych
- Cytując" Facet ma być męski, a kobieta kobieca"
- Przywrócenie kary śmierci
- Myślę, że przymusowe składki na ZUS to głupota. Skoro ja nie chce byc ubezpieczony to czemu ktoś mnie do tego przymusza? Pan Korwin chce to znieść.

Janusz Korwin-Mikke ma coś w sobie. Tyle lat głosi to samo i upiera się przy tym samym - gdyby kłamał dawno zmieniłby poglądy na bardziej sprzyjające tłumowi.
Tak jak napisałem wyżej - młodzi ludzie są za Korwinem. Nie zdziwiłbym się gdyby za kilka lat Jego sondaże diametralnie wyskoczyły w górę.

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
28.03.2015 00:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 958
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ja zagłosuję na Korwina dlatego, że to CHYBA najmniejsze zło. I tak i tak będzie niedobrze, bo kandydaci są, ekhm... no. A on jest na tyle wyróżniający się, że może faktycznie zdarzyć się coś nowego.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
28.03.2015 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Nie mogę patrzeć na Korwina. Niesamowicie denerwuje mnie jego osoba, to, co sobą prezentuje...

Moja mama również będzie głosować na Komorowskiego, bo przecież jest dobrym prezydentem i nie ma lepszego kandydata~ Hueh ^

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.03.2015 11:09
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
(28.03.2015 00:33 )szogu3 napisał(a):  W sumie nic mi nie przeszkadza. Nie rozumiem tylko dlaczego mamy wyjść z Unii (choć są kraje, które unii do szczęścia nie potrzebują)

- Jestem za tym, aby nie było zasiłków dla bezrobotnych
- Myślę, że przymusowe składki na ZUS to głupota. Skoro ja nie chce byc ubezpieczony to czemu ktoś mnie do tego przymusza? Pan Korwin chce to znieść.

Janusz Korwin-Mikke ma coś w sobie. Tyle lat głosi to samo i upiera się przy tym samym - gdyby kłamał dawno zmieniłby poglądy na bardziej sprzyjające tłumowi.
Tak jak napisałem wyżej - młodzi ludzie są za Korwinem. Nie zdziwiłbym się gdyby za kilka lat Jego sondaże diametralnie wyskoczyły w górę.

-Jeśli nie będzie zasiłków dla bezrobotnych, i tak będziemy płacić jako państwo, gdy te osoby staną się np bezdomnymi, czy kryminalistami. Unormować zasiłki owszem, ale zlikwidować - no raczej nie
- Rozwiń bo nie czaje
-Choćby Korwin miał moc przyzywania tysiąca orków, pierścień z kryptonu i umiał robić kamehameha to takie hasła są tylko populizmami, w Unii Europejskiej
-Inaczej będziesz mówił gdy przejdziesz na emeryturę. Gdyby zniesiono ZUS masa społeczeństwa, położyła wała na te dobrowolne składki, żyła godnie od miesiąca do miesiąc, a po 67 przetarła oczy ze zdziwienia że przez całe życie odłożyli na dwa lata emerytury. Ciekawą propozycje w tej sprawie miał bodajże Palikot o tym by emerytury i renty były równe dla wszystkich, ALE - czy te wszystkie propozycje kandydatów leżą w ogóle w gestii prezydenta? Gdyby prezydent mógł tyle zdziałać co obiecują kandydaci, wychodziłoby na to że żyjemy w Korei Północnej.
PS Za kilka lat Korwin będzie miał koło 80-tki więc wtedy mu może co najwyżej ciśnienie diametralnie skoczyć.
28.03.2015 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Fantomas napisał(a):- Rozwiń bo nie czaje

Korwin głosi, że baby powinny siedzieć w domu - sprzatać, zmywać i zapewne usługiwać swojemu panu i władcy, mężczyźnie d:
Tak coś kojarzę z jego gadania, że kobieta nie ma prawa głosu, bo nie jest zbyt bystra.

Nie jest to rzetelne, nie zacytuję, ale tak mi się wydaje, że słyszałam takie coś. Co prawda nie lubię słuchać TV, bo mam wrażenie, że telewizja rozmowy puszcza wybiórczo, mąci i wycina z kontekstu zdania. Dlatego na temat polityki nie lubię i nie potrafię mieć własnego zdania, nie wiem co mam robić ;__; Czuję się ogłupiała~

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
28.03.2015 14:26
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,139
Nie lubię Korwina, ale strasznie mnie wkurza, jak w telewizji przeinaczają jego wypowiedzi, albo przyczepiają się do zupełnie nieistotnych fragmentów. Fakt, że koleś ma chyba dość niska inteligencję emocjonalną, używa często niewybrednych sformułowań i porównań i potem łatwo wykreować jego obraz jako takiego złego i antykobiecego. Chociaż czasem odnoszę wrażenie, że uważa kobiety za istoty niższe <: to słyszałam tez jego wypowiedź(nienawidzę polityki, ale czasem coś mi się obija o uszy jak mąż ogląda), jak tłumaczył, że kobiety są z natury lepiej przystosowane do zadań bardziej długotrwałych i nużących np. mężczyzna zwykle nie ma cierpliwości, aby siedzieć przy małym dziecku a kobietom to wychodzi naturalniej i że wychowanie młodego człowieka wcale nie jest jakimś gorszym zadaniem, a wręcz jest jedną z ważniejszych rzeczy. I że faceci powinni zarabiać tyle, żeby kobiety mogły w spokoju zająć się opieką nad najmłodszymi. No i tu akurat mogę się zgodzić przynajmniej po części.

Co do polityki mam podobne zdanie jak Nami ): z każdej strony kłamio i juz sama nie wiem co myśleć. Żeby iść na wybory powinno się zdawać jakiś test ze znajomości polityki i z radością bym go nie zdała d;

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
28.03.2015 14:48
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,227
Dla mnie największymi kłamcami tej kadencji są Komorowski (kłamie jak z nut, okłamał wyborców pro zwierzęcych przy zeszłych wyborach, w ogóle wygląda jak kłamca i jego żona też nie trawię tej baby, jak dla mnie nic nie zrobił co byłoby mnie w stanie przekonać do głosowania na niego), kolejny kłamca Duda nie wierzę jego partii to co dopiero jemu i kolejny Korwin-Mikke, za długo siedzi w polityce żeby nie wiedzieć jak grać żeby wygrać do tego celuje w target ludzi których nie przekonują pozostali politycy z pierwszej dwójki i zdaje sobie sprawę, że w końcu to on będzie na szczycie mimo, ze może mu to zająć trochę dłużej.
Magdalena Ogórek jest dla mnie skreślona gdyż dla niej państwo powinno być złączone z kościołem, czemu jestem przeciwna gdyż państwo powinno być rozłączne z jakąkolwiek wiarą i mieć na myśli dobro ludzi, a nie kościoła dla którego kasa jest najważniejsza, poza tym jest tak kompletnie nie życiowy i czasem ma się wrażenie, że zatrzymał się w średniowieczu. Uważam, że politycy i kościół to zbyt wiele złodziei jak na jeden kraj.

Nie znoszę jak ktoś mówi, że będzie głosował na tego bo nie chce by wygrał ten czy tamten, własnie przez takie głosy nic w tym kraju się nie zmienia.

A obecny rząd jest dla mnie przegrany gdyż ma w dupie głos ludzi, zbyt wiele petycji do rządu podpisywałam, a każda kolejna trafiała do kosza i nie była rozpatrywana mimo iż podpisów było naprawdę wystarczająco, nie znoszę hipokrytów, a tych w polityce jest multum.

Zapewne będę głosowała na jakiegoś niszowego kandydata, ale będę głosowała zgodnie z własnym sumieniem i poglądami, wierząc, że może kiedyś się coś zmieni.

Co do ZUS z tego co kiedyś czytałam jakiś gościu wypowiedział ZUS'owi umowę, wiem, że sprawa trafiła do sądu i, ze powoływał się na konstytucję, że nie może być przez państwo zmuszony do robienia sobie dobrze przez instytucje państwową. Pierwszą sprawę przegrał, przez głupotę sądu która uznała, że konstytucja jest niżej niż prawo XD... Odwołał się do drugiej instancji i nie wiem co dalej bo nie śledziłam tej historii, ale pewnie można to w necie znaleźć jak ktoś będzie zainteresowany.

28.03.2015 14:51
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
Przypominam, że JKM ma poglądy prawicowe.
szogu3 napisał(a):- Jestem za tym, aby nie było zasiłków dla bezrobotnych
Z Twojego profilu wyczytałem, że masz 16 lat. Nie wiem czy rzeczywiście tyle masz, ale przyjmę, że tak.
Nie wiem też czy masz już jakieś źródło dochodu poza "kieszonkowym" od rodziców.
Jednak jeżeli już skończysz szkołę i zaczniesz szukać pracy to szybko się zorientujesz (oczywiście to zależy od rejonu w którym mieszkasz), że z pracą bywa różnie. Ja osobiście byłem na dwóch stażach z PUPu i DALEJ nie mogę znaleźć pracy. Niestety mieszkam w takim regionie, gdzie znaleźć w miarę DOBRĄ pracę w przemyśle jest trudno. Bez tych stażów nie nabrał bym doświadczenia i pewnie moje umiejętności praktyczne nie były by takie jakie mam dzisiaj. Więc nie pier###, że różne formy wsparcia dla bezrobotnych nie są potrzebne.

Drugi punkt trąci "szowinizmem". Jeżeli kobieta ma ochotę realizować się zawodowo, a facet chce się opiekować dzieckiem to nie widzę w tym problemu!

Przywrócenie kary śmierci. Z jednej strony nie chcę utrzymywać tych darmozjadów, ale z drugiej strony, gdy okaże się, że ktoś jest nie winny, a już wykonano na nim wyrok to raczej się go nie ożywi Tongue

Składki na ZUS są złe! Nie dość, że dostajemy tylko CZĘŚĆ pieniędzy, które wpłaciliśmy to jeszcze na nasze emerytury będą pracować nasze dzieci czy wnuki!
Jeżeli ktoś chce odkładać pieniądze to niech odkłada sobie na konto, albo inwestuje, albo przejada. To jego pieniądze!

Bezkrytyczne "spijanie" każdego słowa z ust kandydata jest "gópie" Tongue Po to masz rozum by myśleć samodzielnie.
Ja nie wiem na kogo głosować, bo widzę, że wszyscy są siebie warci. Więc chyba zagłosuje na człowieka z najmniejszym poparciem...

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2015 18:49 przez Ponury.)
28.03.2015 18:48
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,029
Nami napisał(a):Korwin głosi, że baby powinny siedzieć w domu - sprzatać, zmywać i zapewne usługiwać swojemu panu i władcy, mężczyźnie d:
Tak coś kojarzę z jego gadania, że kobieta nie ma prawa głosu, bo nie jest zbyt bystra.
Yup, jego przekonanie o tym, ze kobiety to nizsze formy bytu nie raz raczyl wyrazac.

Pamietam, ze ostatnim razem jak przegladalam listy kandydatow, najbardziej przypadl mi do gustu Kornel Morawiecki, ale juz go nie ma na liscie, wiec zostal mi chyba tylko Kukiz.......

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
28.03.2015 22:25
Laghnarr
Unregistered

(28.03.2015 00:25 )Chishy napisał(a):  Moi rodzice chcą zagłosować na Komorowskiego, no bo "na kogo innego zagłosujemy?". Co mam im powiedzieć? :l

Przedstawić alternatywę. Innych kandydatów.
28.03.2015 23:13
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama