Aktualny czas: 18.11.2019, 19:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Co słychać w polityce
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 812
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Co słychać w polityce
Ja jestem za Korwinem bo pojęcie o gospodarce ma.Sam nauczyłem się nieco ekonomii słuchając jego i jego popleczników. Chcę silnego państwa w którym panowałby dobrobyt. Oczywiście nie zgadzam się absolutnie ze wszystkim co mówi. To podchodziłoby pod fanatyzm, który nigdy nie jest dobry nieważne jak słuszna jest ideologia. Chociażby zniesienie obowiązku zapinania pasów - dzięki niemu więcej ludzi po prostu ratuje życie z wypadków. I tak według statystyk wypadków na drogach mamy jedne z najniebezpieczniejszych dróg w Europie. Pan Korwin faktycznie zachowuję się czasem zbyt chamsko czy staroświecko ale i tak nie popełnia tylu idiotyzmów co Komoruski - w końcu każdemu się może zdarzyć jedna gafa, dwie, pięćdziesiąt...

(30.03.2015 00:55 )Imithe napisał(a):  Cieszę się, że ci młodzi nie mają prawa głosu^
Jak to jedna osoba powiedziała: "z Korwina się wyrasta". Pomysły pana Korwina są nierealne.

Mam 22 lata i jestem za JKM od bodajże 16 roku życia więc nie. Podaj przykłady w sprawie "nierealnych pomysłów" Bo moimi przykładami za JKM jest:
-obniżenie VAT które JEST możliwe wbrew temu co próbują nam wbić politycy. Myślące państwa sukcesywnie obniżają podatki by zapobiec nędzy panującej w kraju. Bogatsze społeczeństwo kupuje więcej - firmy więcej zarabiają i wszystko się kręci. Podatki wciąż muszą być ale można wprowadzić ryczałtowe osobiste zamiast VATów, PITów i reszty tego tałatajstwa.
-swobodniejszy dostęp do broni palnej. Może nie od razu na takim poziomie jak w Teksasie (bo w USA nie wszędzie jest identyczne prawo do broni) ale można je pomału wprowadzać bo społeczeństwo uzbrojone to społeczeństwo bezpieczne.
-zlikwidowanie socjalnych dodatków - tutaj część bym zostawił a wręcz podwyższył. Szczególnie dla młodych matek czy nowo tworzących się firm. Dzieci są przyszłością narodu i to na nie szczególnie powinny iść dodatki. Nasz socjal i tak nie jest wysoki więc nie ma tutaj nawet zbytnio co obniżać.
-kara śmierci - jestem na tak ale tylko w najgorszych przypadkach gdy osoba jest po prostu zagrożeniem dla każdego cywilizowanego obywatela (masowi mordercy czy masowi gwałciciele i pedofile). Dla mniejszych przestępców - przymusowe roboty które wzmocniłyby tylko państwo, zamiast utrzymywać tych darmozjadów.
-zmniejszyć liczbę urzędasów i wprowadzić kary finansowe za ich błędy które kosztują jedynie ich klientów. Biurokracja zawsze była jednym z największych raków toczących nasze państwo.
-przymusowe ZUS o którym wspomniał Szogu jest drugim rakiem skażającym kraj. Jest to kompletny idiotyzm który powinien być jak najszybciej usunięty. Pomału jednak zachodzą w tym temacie zmiany (o dziwo). Nie mówię już o emeryturach które są kolejną kpiną.
A to tylko parę z nich.

Największy problem z Korwinem jest jego stosunek do kobiet który też bywa po prostu staroświecki, ale w żadnym wypadku nie oburza się gdy jakaś kobieta chce pracować a nie zajmować się dziećmi. Nigdy nie zmniejszał roli kobiety w społeczeństwie do "przynieś,podaj,pozamiataj". W jego partii jest zresztą sporo zdrowo myślących kobiet które chcą co zmienić w tym kraju.
(29.03.2015 21:55 )Filemon napisał(a):  Ja chyba oddam pusty głos...

To już lepiej nie idź.

(28.03.2015 00:33 )szogu3 napisał(a):  Tak jak napisałem wyżej - młodzi ludzie są za Korwinem. Nie zdziwiłbym się gdyby za kilka lat Jego sondaże diametralnie wyskoczyły w górę.

One już wystrzeliły w górę Wink
"Najpierw cię ignorują, potem się z ciebie śmieją, potem z tobą walczą, potem wygrywasz"

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 02:19 przez Taboretto.)
30.03.2015 02:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,227
(30.03.2015 00:55 )Imithe napisał(a):  
Hotarubi napisał(a):Magdalena Ogórek jest dla mnie skreślona gdyż dla niej państwo powinno być złączone z kościołem, czemu jestem przeciwna gdyż państwo powinno być rozłączne z jakąkolwiek wiarą i mieć na myśli dobro ludzi, a nie kościoła dla którego kasa jest najważniejsza, poza tym jest tak kompletnie nie życiowy i czasem ma się wrażenie, że zatrzymał się w średniowieczu.

A to ciekawe^ Przyznam, że nie czytałam jej programu. Skąd takie informacje Hoti?^ Zawsze jest rozdział państwa od kościoła, nawet PiS ( chyba^) nie próbuje tego zmienić, bo wie, że nie może.

Zaraz jak wysunięto jej kandydaturę oglądała jakiś program gdzie wypowiadała się na temat religii i państwa. Może nie jest to w jej programie wyborczym, ale wątpię, że zmieniła poglądy bo startuje na prezydenta, a to co jest w programach i w rzeczywistości to często dwie różne rzeczy.

30.03.2015 09:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
(30.03.2015 00:55 )Imithe napisał(a):  
Fantomas napisał(a):-Ogórek = Miller
-Duda = Kaczyński
-Jarubas = Piechociński

O ostatnim paringu nie wiedziałam^

Gdyby Janusz wystartował w wyborach, oczywiście przegrałby, a jego pozycja w PSL zostałaby zachwiana, jak niegdyś pana Pawlaka, więc sprytny koleżka znalazł sobie pachoła pod hasłem młodości, i świeżego powiewu. Na podobnej zasadzie dzieje się to w PIS, i SLD
30.03.2015 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
adrastea Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 482
(30.03.2015 02:10 )Taboretto napisał(a):  
(29.03.2015 21:55 )Filemon napisał(a):  Ja chyba oddam pusty głos...

To już lepiej nie idź.

To nie jest dobra rada. Oddanie pustego głosu daje do zrozumienia, że obywatel nie widzi kandydata godnego objęcia funkcji Prezydenta RP. Jednak frekwencja jest. Nie przyjście na wybory to już totalne olanie sprawy.

Ja się jeszcze waham co do wyboru kandydata ale prawdopodobnie oddam głos na Kukiza. Niestety nie pokazują go w mediach tak często jak innych kandydatów jednak czytałam z nim fajny wywiad w "W sieci". Facet nie jest związany z systemem układów i układzików, jako rockmen ma zupełna inną wizję bycia prezydentem. Czy by się sprawdził w tej roli? Wierzę, że tak choć dużo zależy od jego wewnętrznej siły bo raczej środowisko polityczne ciepło go nie przyjmie.

Komorowski nie powinien dostać kolejnej kadencji. Naprawdę kreuje się na takiego dobrego wujaszka, patriotę zatroskanego o los Polski. Jednak "dokonania" tego Pana mnie nie przekonują. Prezydent powinien być wizytówką państwa, a on tylko wstyd przynosi. Zawsze zaliczy jakąś wtopę. Ponad to brakuje mu charyzmy. Nie sposób wysłuchać jego przemówień do końca bo tak wieje nudą. Nawet mu się nie chce nauczyć tekstu tylko leci z kartki. Co do jego patriotyzmu tez mam poważne wątpliwości, ten człowiek do teraz nie może się pogodzić z tym, że Macierewicz ośmielił się rozwalić jego ukochane WSI.
Ze spokojem przyglądał się demontażowi OFE, wyrzucaniu projektów obywatelskich do kosza. Oczywiście pewne zasługi też ma jednak czy coś imponującego?

W porównaniu Lech Kaczyński miał konkretną wizję polityki zagranicznej. Dbał o zawiązywanie współpracy z państwami byłego ZSRR. Wzmacniał swoje kontakty z Ukrainą, Gruzją, łotwą, Litwą. Zawsze brał na poważnie potencjalne zagrożenie ze strony Rosji. Ponad to Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich to inicjatywy w które był zaangażowany.

Co prawda w czasie kiedy był Prezydentem polityką interesowałam się tyle co nic jednak z perspektywy czasu widzę, że wizję na swoją kandydaturę posiadał.

Komorowski już dostał szansę na jedną kadencję ale szerszej wizji u niego nie dostrzegam.

Nikt nie wie, co się jutro może zdarzyć, a jeszcze mniej wiadomo, co będzie pojutrze. Skoro już o tym mowa, to nie wiadomo nawet, co się zdarzy dziś po południu /Kronika ptaka nakręcacza

[Obrazek: tumblr_lzwvnluci01rnjb29o1_1280.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 12:11 przez adrastea.)
30.03.2015 12:09
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
Jeżeli chodzi o tych "świeżych" kandydatów to po prostu wszyscy zauważyli, że stare mordy już się przejadły wyborcom i na pewno aż tylu ludzi nie pójdzie na wybory. Na nowych kandydatach jeszcze można coś ugrać.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
30.03.2015 12:19
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,139
Ja niestety obawiam się, że Kukiz jednak jest marionetką. Kojarzy mi się z Wałęsą - nagle pojawia się prosty chłop z ludu, taki swój, autentycznie zaangażowany, teraz jeszcze jeździł protestować z górnikami (skojarzenie z Solidarnością) myślę że ktoś stwierdził, że raz już się takie coś "sprzedało" to może i tym razem się uda. Tym bardziej, że ludzie są juz strasznie zniechęceni przepychankami PO-PiS, a Kukiz to taki powiew świeżości. Nie wierzę, że ktokolwiek bez układów dałby rade się przebić (może nawet on sam o tym nie wie, że jest pionkiem, przez to jest bardziej wiarygodny...). Wciąż mam iskierkę nadziei, że to fałszywa teoria, ale ta iskierka jest bardzo mała d;
A wy skąd wiecie, że nie jest od nikogo zależny?

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
30.03.2015 12:31
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Oczywiście nigdy nic nie wiadomo. Nie tacy jak Kukiz byli marionetkami, ale więcej faktów przemawia za tym że jednak jest samozwańcem
1) Budżet na kampanię http://wiadomosci.wp.pl/gid,17358869,kat...aid=114995
2) Linku zbytnio nie chcę mi się szukać ale zbieranie podpisów przebiegało w formie pomocy, nie zaś w wyniku nakładów finansowych
3) Jego postulaty raczej nie są zbyt miłe dla elit, choćby jednomandatówki. Chyba że coś chciałby przepchnąć jak już zostanie prezydentem (a to jak wiemy dość częsta praktyka u posłów, senatorów)
4) To : http://natemat.pl/138097,google-naprawia...-wyjasnien
5) No i to Kukiz. On wcale nie musi startować w tych wyborach. Mógł dalej jeździć po Jarocinach, nagrywać płyty, ale zdecydował się zrobić coś więcej. Podobnie było tu : https://www.youtube.com/watch?v=sK4JOOxfyLc
6) Jakby nie patrzeć to udało mu się przebić dzięki temu że jest dość znanym muzykiem, a nie dlatego że Jarek zachęcił lub Leszek przedstawił
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 13:34 przez Fantomas.)
30.03.2015 13:32
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Mimo wszystko, mi się podoba, że Kukiz traktuje internet jako kolejne "medium wyborcze". Wreszcie trochę nowoczesności ;3 Tak jak JKM Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 13:38 przez Ponury.)
30.03.2015 13:38
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
adrastea napisał(a):o nie jest dobra rada. Oddanie pustego głosu daje do zrozumienia, że obywatel nie widzi kandydata godnego objęcia funkcji Prezydenta RP. Jednak frekwencja jest. Nie przyjście na wybory to już totalne olanie sprawy.

Właśnie nie chce totalnie olać sprawy, a rzut monetą nie wydaje mi się dobrym pomysłem xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
30.03.2015 14:29
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
adrastea napisał(a):Oddanie pustego głosu daje do zrozumienia, że obywatel nie widzi kandydata godnego objęcia funkcji Prezydenta RP. Jednak frekwencja jest. Nie przyjście na wybory to już totalne olanie sprawy.

Tylko, że w przypadku oddania pustej karty jest możliwość, że jakiś "dobroczynny" członek komisji zakreśli za nas Tongue

30.03.2015 15:16
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama