Aktualny czas: 18.11.2017, 01:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Code Geass Hangyaku no Lelouch
Autor Wiadomość
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474
Poziom ostrzeżeń: 0%
Code Geass Hangyaku no Lelouch
Co myślicie o tym?
Ja osobiście oglądałem jako anime, ale nie czytałem mangi i szkoda Undecided

Wyszły tego 2 serie a to mały opis:

Wielka Brytania została światową potęgą. Niestety Japonia wdała się z nią w konflikt zbrojny i została pokonana. Jako prowincja podlegająca Królestwu nazwano ją Strefą 11. Rozgrywają się tam ciągłe walki pomiędzy uprzywilejowaną ludnością Brytyjską, a rdzennymi mieszkańcami.
W środku tego konfliktu są przyjaciele z dzieciństwa - Lelouch oraz Suzuke. Pierwszy pochodzi z Królewstwa, który jednakże nienawidzi swojego kraju i jego zakłamania, pragnie wywołać rewolucję. Drugi jest Japończykiem wyniesionym do rangi Brytyjczyka i służącym w armii. Suzuke ma nadzieje na zmianę państwa i pogodzenie praw wszystkich obywateli.
Akcja jednak z każdym odcinkiem się komplikuje, a przyjaciele coraz bardziej się od siebie oddalają. Lelouch zostaje wmieszany w działalność organizacji wyzwoleńczych, a także pojawiają się nieznane istoty posiadające niecodzienne moce. Jedną z nich - C.C. spotyka na swojej drodze główny bohater. Nagle uzyskuje wielką siłę, ale ta jak zwykle obarczona jest ograniczeniami i zawsze towarzyszą jej konsekwencje.

Fabuła przedstawia typowy konflikt między zwolennikami powolnych przemian, a rewolucjonistami, wszystko to ubrane w niesamowitą kreskę. Polecana zwłaszcza dla osób, które nie lubią w anime skrajnych odcieni bieli i szarości, tutaj trudno wybrać kto ma rację i jest tym "dobrym", a kto "złym".

Gatunek: przygoda, dramat, mechy, s-f, supermoce
Ilosc odcinków: 25 pierwsza seria i 25 2 seria, 9 małych uzupełnień.
Rok produkcji: 2008

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
29.09.2009 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Anime... jednym słowem Geniusz...
podobało mi się w nim... hmm klimat... Geass, mechy(ładne były^^) no i postać Lelouch'a....
polecam każdemu^^
29.09.2009 18:59
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*

Ale przyznasz że najlepszy był koniec ostatniej serii ;-)

Zwykle umiałem przewidziec co się wydarzy przed chwilą, a w tym anime nie potrafiłem :mrgreen:

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
29.09.2009 20:09
koldy. Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5

Genialne anime pod każdym względem, fabuła, kreska, postacie, wszystko jest bardzo dobre. Osobiście mam sentyment do tego anime, obejrzałem je jakiś czas temu i ciągle chciałbym aby wyszła jego kolejna seria, ale niestety wszystko się skończyło. Kolejnej serii nie będzie, a przynajmniej nie z tymi postaciami co były, tylko jakaś alternatywna historia to byłby max, w co i tak wątpię. Ogólnie nie nawidze anime z mechami, lecz te było inne, akurat w tym anime mechy doskonale pasowały i nie była to zwykła bijatyka, taktyki, starcia polityczne, życie szkolne, trochę romansu sporo dramatu etc... Dobra dość już nie rozpisuje się więcej, każdemu polecam by obejrzał to anime, bo jest tego warte, moja ocena 11/10. No to tyle, pozdrawiam i życzę miłego oglądania tym, którzy się zainteresowali opisem etc...
08.11.2009 12:43
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329

Pierwszy sezon fajny, fabuła, trochę miejscami podobne do Death Note'a, jako walka o lepszy świat każdym kosztem, ale podobnie jak tam, z czasem główny bohater głupiał i ostatecznie drugi sezon był już mniej ciekawy, skończył się słabo i seria umarła, a szkoda bo po dobrym pierwszym sezonie można było wypuścić tylko OVA i jakoś ładnie skończyć, a tak wyszedł tylko dobry drugi sezon, może dlatego, że pierwszy postawił tak wysoko poprzeczkę.
08.11.2009 12:50
koldy. Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5

Nie zgadzam się z tobą do końca, mówisz, że podobne do 'Death Note' możliwe, wizja nowego świata, działanie pod ukryciem 'kira, zero' etc... Ale nie do końca, mówisz, że w drugiej serii bohater zgłupiał, tak? I tu się mylisz, tak było ale w DN Yagami głupiał powoli, zaś Lelouch tworzył nowy świat.
Spoiler :
Zabijał przyjaciół i rodzine(do rodziny miał żal)Yuffie zabił przypadkowo. I do tego na końcu skupił na sobie całą złość świata, po czym publicznie dał się zabić, wcześniej zabijając każdego kto znów mógłby odbudować imperium. Czyli on do końca myślał normalnie, nie tak jak Light tzn 'zostanę bogiem nowego świata' własnym kosztem udało mu się zniszczyć imperium i świat stał się lepszy. Moim zdaniem druga seria też była znakomita, możliwe, że nie do końca zrozumiałeś to anime, bądź jest też możliwość, że to ja się mylę.
08.11.2009 13:07
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192

Gosen napisał(a):ostatecznie drugi sezon był już mniej ciekawy, skończył się słabo i seria umarła, a szkoda bo po dobrym pierwszym sezonie można było wypuścić tylko OVA i jakoś ładnie skończyć,

Jak dla mnie pierwszy sezon nie umywa się do drugiego, który dla mnie jest kompletnym geniuszem. Gdyby skończyli to tak jak mówisz to bym się chyba osobiście wybrał do siedziby tych co to robią i użył argumentu siły.
W drugim sezonie jest więcej postaci i są one o wiele ciekawsze niż w pierwszym (np. Rolo) a co do zakończenia to moim zdaniem lepszego nie da się chyba wymyślić. A oglądając zakończenie pierwszego sezonu byłem lekko zniesmaczony i skołowany...

Ale ogólnie mówiąc cała seria i tak jest na 10/10.

08.11.2009 16:06
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*

Gosen napisał(a):ostatecznie drugi sezon był już mniej ciekawy, skończył się słabo i seria umarła, a szkoda bo po dobrym pierwszym sezonie można było wypuścić tylko OVA i jakoś ładnie skończyć

Jak dla mnie mylisz się! Ty widzisz to inaczej i ja, nie często się zdarza żeby tak świetnie połączyli gatunki w całości i to świetnie wychodzi. Oglądasz to z ciekawością i myślisz nad odcinkiem czasem dłużej niż zwykle.

RdR napisał(a):Ale ogólnie mówiąc cała seria i tak jest na 10/10.

Słabo ja daję 100/10

08.11.2009 17:41
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 250

Ja się teraz wypowiem.
Uwielbiam tą serię, za jej zawiłość, nie byłem sobie w stanie wyobrazić zakończenia, co zwykle mi się udaje. Postacie wykreowane zostały genialnie, każdej z nich było poświęcone dużo czasu i żadna z nich nie była traktowana po macoszemu.

A co do zakończenia drugiej serii, to było ono po prostu wybitne.

A teraz miła wiadomość dla wszystkich, lubiących CG:
Na stronie internetowej m-pub.channel.or.jp pojawiała się grafika, z której można odczytać tekst, brzmiący po polsku mniej więcej tak: "Nowy projekt związany z Code Geass potwierdzony! Dokładniejszych informacji oczekujcie w roku 2010!!" Obrazek mówi także o tym, iż nowy projekt będzie ?odrodzeniem? i że Geass obiera nową ścieżkę, począwszy od dzisiaj. Wiadomość umieszczona na grafice podpisana jest pseudonimem ?ZERO?

[Obrazek: 1260030848_geassss.jpg]

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
11.12.2009 19:33
xazax Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 58

http://www.animepalm.com/news/code-geass...announced/
Tu macie nieco informacji o 3. sezonie.
14.02.2010 21:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama