Aktualny czas: 15.12.2017, 06:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Cowboy Bebop
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cowboy Bebop
Ku mojemu zdziwieniu nie ma tematu na forum o tym fantastycznym anime, więc trzeba to jak najszybciej zmienić.

Mówiąc o CB nie potrafię być obiektywny. Jest to moja ulubiona seria i posiada on jakąś magie, która nie pozwala nigdy o niej zapomnieć. Twórcy wykreowali świetny klimat i realia. Pomieszanie westernu z SF i walkami rodem z filmów Bruce'a Lee tworzy wybuchową mieszankę. No i oczywiście ta muzyka. Yoko Kanno jest genialna i byłbym w siódmym niebie gdyby częściej zajmowała się soundtrackami do anime. Ending CB to prawdziwy geniusz. Smile
Na koniec fabuła i postacie. Ta pierwsza jest bardzo dobrze przemyślana. Każdy odcinek opowiada inną historię, która dopiero na końcu splata się w jedną całość. Warto podkreślić, że zakończenie jest jednym z najlepszych i dla wielu też wzruszających w historii. Co do postaci to wszystkie są genialne. Moimi faworytami są Spike i ten "super zły" Vicious. Specjalnie zresztą sobie dałem avka, gdzie będzie uchwycona ta dwójka. Big Grin
Podsumowując więc nie potrafię dostrzec wad tej serii. Dla mnie to ideał i coś do czego zawsze będe miło wracał. Polecam i zapraszam do tematu. Wink

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:53 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
12.08.2010 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Brandy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 33
RE: Cowboy Bebop
Szkoda że jednak 20th century zrezygnował z wersji kinowej. Pewnie zdaniem większości fanów by to spaprali, ale i tak chciałam to strasznie zobaczyć, byłby to pewien powiew świeżości w przereklamowanym kinie Amerykańskim.

[Obrazek: Johny_Sanji.jpg?t=1293992213]
03.10.2010 11:54
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530
Poziom ostrzeżeń: 0%
(03.10.2010 11:54 )Brandy napisał(a):  Szkoda że jednak 20th century zrezygnował z wersji kinowej. Pewnie zdaniem większości fanów by to spaprali, ale i tak chciałam to strasznie zobaczyć, byłby to pewien powiew świeżości w przereklamowanym kinie Amerykańskim.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi Ci o wersję kinową anime czy może raczej o film z prawdziwymi aktorami? Co do kinówki to oczywiście jest Smile Z filmem fabularnym nie wiem jak sprawa wygląda...

A co do samej serii mam podobne zdanie co Zangetsu. Seria wspaniała, dla mnie, na równi z One Piece Smile Muzyka świetna, ogólnie wszystko jest super. Może nie będę się tak rozpisywał, bo po prostu napiszę to samo co kolega wyżej Big Grin Moimi ulubionymi postaciami z tej serii są Spike oraz Edward.

Ja także polecam i myślę, że Ci co zaczną oglądać na pewno się nie zawiedzą Smile

Ps. A jeśli chodzi o muzykę, imo. najlepszy kawałek pochodzi właśnie z kinówki. Ostatnia piosenka z filmu. No... ale więcej już nic nie zdradzam Smile

[Obrazek: 19979393.png]
03.10.2010 13:44
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Chyba wszystko o tej serii zostało już napisane. Jest to ideał anime. Żadnych wad, żadnych błędów, wszystko od animacji, po opowiedzianą historię, kończąc na postaciach jest omega świetne. Jak na tamte lata zwłaszcza animacja urzeka i mogła by być przykładem dla wielu obecnych teraz serii.

Ach co tu dużo mówić, ktoś nie widział!? To MUSI zobaczyć!

Serial i kinówka 10/10

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
08.10.2011 14:58
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 729
Ściągnięte, obejrzane, i zafascynowany. Wiadomo jak ciężko zakwalifikować większość anime do jakiegoś gatunku. Z „Cowboy Bebop” jest tak, że on faktycznie sam sobie gatunek stwarza. Fabuła, postaci, animacja, muzyka, klimat – wszystko jest tutaj maksymalnie dobre. 10/10 – chyba najlepszy serial anime, jaki było mi dane zobaczyć.

28.12.2011 12:17
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Jestem po kolejnym rewatchu całej serii i nie wyobrażam sobie jaki tytuł mógłby u mnie strącić Cowboy Bebopa z pierwszego miejsca. Ja tutaj po prostu nadal nie widzę wad. Na 26 odcinków nie widzę ani jednego słabego. Nigdzie nie znalazłem tak charyzmatycznych bohaterów, nigdzie nie znalazłem tak dobrego głównego bohater. O muzyce w CB wiedzą wszyscy, jedyne co mogę powiedzieć to, że Yoko Kanno z roku 1998 jest równie dobra co Yoko Kanno z 2012. Ta seria powala na kolana i nie pozwala wstać.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
30.06.2012 14:01
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Odświeżę ten temat Big Grin
Trudno dodać coś jeszcze do tego co zostało już napisane. Cowboy Bebop to najgenialniejsze anime jakie widziałam, cudo w każdym calu, z każdym odcinkiem wciąga coraz bardziej, a soundtracyk przesłuchałam już chyba z milion razy i wciąż mi się podoba tak samo jak na początku. Yoko Kanno to po prostu mistrzyni .
Charakter, kreska, postacie, fabuła i zakończenie nic dodać nic ująć.
Moimi ulubionymi postaciami zdecydowanie są Spike i Ed'a (ponoć jej charakter jest wzorowany na tym jaka jest Yoko Kano).
Kocham całym sercem również historię o kotach opowiadaną przez Spik'a. Jest krótka, prosta, a zawiera w sobie mnóstwo treści.

Bardzo chętnie obejrzę to anime jeszcze raz i będę wracać co jakiś czas. Osoby które jeszcze nie miały okazji sięgnąć po ten tytuł, powinny to zrobić, gdyż się nie zawiodą.
Z tego też powodu mam duże oczekiwania do anime Space Dandy które ma się pojawić w tym sezonie.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2014 21:58 przez Hotarubi.)
03.01.2014 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 645
ja chciałam tylko dodać jedno, jedno jedyne, co mnie tak poruszyło
uwaga spoiler
Spoiler :
zastanów się chwilkę....
Spoiler :
no mówie że spoiler
Spoiler :
[Obrazek: SpikeSpiegel.jpg]

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
03.01.2014 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,878
Napisze tylko:
TANK!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
04.01.2014 01:15
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,048
Cowboy Bebop leżał u mnie na dysku jakieś co najmniej 5 lat. Zbierałam się, zbierałam, ale zawsze było coś innego. I nie żałuję, że tyle czekałam, przynajmniej w obecnych czasach mogę obejrzeć jakieś porządne anime Big Grin Ma podobny klimat, co Trigun (i odrobinę Samurai Champloo). Oba anime pochodzą z wiosny 1998. Jak kiedyś oczarował mnie Vash, tak teraz Spike. Inne postacie też są na plus. Grafika i animacja również. Niesamowicie podoba mi się głosy Faye i Spike'a. W Bebopie odcinki nie są jakoś specjalnie porywające, a jednak mnie przyciągają, nawet mimo iż wiele z nich jest nawet powiedziałabym dość przygnębiających. Ciekawią stopniowo odkrywane historie bohaterów. Jak na razie (po 18 odcinkach) oceniam anime bardzo dobrze, ale raczej nie trafi do tych takich "najulubieńszych". Mając w pamięci zakończenia Triguna i Samurai Champloo wolałam zawczasu przygotować się na najgorsze i oczywiście zaspoilerowałam sobie co nieco Tongue Zostało mi jeszcze parę odcinków, kinówka i special, więc jeszcze sporo (jak sądzę) dobre przede mną Smile

Dobrze, że wcześniej widziałam Space Dandy, które było dość słabe, bo teraz widząc w pewnym sensie pierwowzór już bym przez nie nie przebrnęła Tongue
17.12.2015 20:50
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama