Aktualny czas: 22.10.2017, 15:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
CrewCon 3
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
CrewCon 3
Wiem, że trochę wcześnie o tym wszystkim mówić, ale wolę to wszystko spisać póki jeszcze mam do tego głowę.

Zacznę od spraw ogólnych, a potem przejdę do konkretów.
Eini, wiem, że piszę to wszystko bez wcześniejszej konsultacji z Tobą. Nie chcę się rządzić, to Twój konwent. Moje intencje są czyste jak krople wody na płatkach lilii. Jeśli cokolwiek w poniższym tekście Ci nie podpasuje, to proszę, daj mi znać.

1. POMOC
Jak słusznie niektórzy zauważyli, w tym roku mocno nawaliła organizacja konkursów. Parę osób podchodziło do mnie w czasie konwentu z pytaniem, czy nie mogliby pomóc i to przez wzgląd na nich teraz o tym piszę.
Tak, oczywiście, ze możecie pomóc XD Będziemy bardzo zobowiązani. W tym roku osób było dwa razy więcej niż w poprzednim i jeśli postęp geometryczny się utrzyma, to za rok przyjdzie nam się spotkać w liczbie sięgającej pół setki (co może prowadzić do dodatkowych kosztów - patrz punkt 2). Oczywiście jest to dla nas wielką dumą, niemniej w dwie osoby ciężko to wszystko będzie ogarnąć. Jeśli ktoś chciałby nam pomóc - nie wiem, zrobić jakiś konkurs, albo ma pomysł na coś - konkurs, larp, panel, cokolwiek - niech się nie waha i zgłasza do mnie lub Eihnaren.
-> Plusy: Straszne ilości satysfakcji, a jeżeli ktoś (jak ja) lubi sobie pokrzyczeć na ludzi, to będzie miał wspaniałą okazję Tongue Nawet nie wiecie, ile frajdy daje zorganizowanie jakiegoś konkursu i patrzenie, jak wszyscy się świetnie bawią ;]
-> Minusy: Jeżeli pomagasz przy konkursie, to niestety nie możesz wziąć w nim udziału.

2. MIEJSCE NASTĘPNEGO KONWENTU
Rozmawialiśmy już o tym podczas CC2. Teraz, kiedy rodzice Eihnaren powiedzieli "BASTA" na wynajem ich działki, sprawa stała się tym bardziej pilna.
Już przechodzę do rzeczy. Następny CrewCon chcielibyśmy zorganizować na żaglówkach. Dzięki uprzejmości Shi mamy póki co dwie łódki, ale zawsze można wynająć kolejne. Jeśli podzielić to na wszystkich, to nie powinno wyjść dużo.
-> Plusy: Naprawdę muszę mówić? Będziemy żeglować! XD
-> Minusy:
Po pierwsze - jeśli ludzie będą chcieli przyjechać tłumnie, to trzeba będzie wynająć kilka łódek. To kosztuje. Może nawet dojść do tego, że trzeba będzie wprowadzić przedpłaty, żebyśmy wiedziały, ilu osób się na bank spodziewać.
Po drugie - dostępne nam teraz łódki, to, o ile się orientuję, Sasanki (łódki, które mieszczą do sześciu osób). Co oznacza, że póki co mamy miejsce na 12 osób. Przedpłaty zostaną wprowadzone, jeśli na CC3 będzie chciało przyjechać ponad tuzin ludzi ;]
Po trzecie - Tak naprawdę najtrudniejsza rzecz do przeskoczenia. Każda łódź będzie potrzebowała kapitana. Nie puścimy ani jednej na jezioro (zresztą zabulilibyśmy okrutny mandat), jeśli na pokładzie nie będzie chociaż jedna osoba z patentem żeglarskim. Wiemy, że Rudzish ma patent, a Shi od dziecka pływa na żaglówkach. Ja już szukam kursu. To daje nam póki co trzech kapitanów. Może na forum znajdzie się ktoś, kto od dawna się wahał nad zrobieniem patentu? Teraz byłby świetny moment XD
Po czwarte - Oprócz całej aury zajebistości łódek musicie sobie zdawać sprawę, że generalnie będziemy odcięci od prądu (poza wizytami w knajpie, gdzie będzie można doładować komórki). Konkursy konwentowe raczej na tym nie ucierpią, po prostu uprzedzam wszystkich nerdów, że branie ze sobą laptopa będzie cokolwiek ryzykowne (zejściówki nie są ultra-szczelne, a chyba nie chcecie, żeby coś Wam zalało sprzęt) i pozbawione sensu.

3. LARP
Jeśli pomysł z łódkami wypali, to organizatorzy LARPu będą mieli spore pole do popisu. Niemniej chcę dać ogłoszenie, coby nie wyszło jak w tym roku: potrzebujemy kogoś, kto to ogarnie. Ja brałam udział w larpach, mogę się przydać jako pomocnik, czy Duszek Opiekuńczy (osoba biegająca po terenie i sprawdzająca, czy wszyscy się trzymają scenariusza), ale nie wymyślę i nie zorganizuję tego typu rozrywki. To po prostu przekracza moje możliwości.
Jeśli jednak ktoś chciałby się tym zająć, to bardzo proszę, niech się odezwie tutaj, albo do mnie na PM.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2011 18:38 przez Gociak.)
19.08.2011 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
RE: CrewCon 3
No dobra żeby nie było, ja mam patent i tytuł Bosmana żeglugi śródlądowej czyli chyba pasi prawda?

Co do pomysłu na żaglówkach nie sądzę żeby był to odpowiedni rodzaj spędzenia czasu na CC. Dla kapitana oznacza to przede wszystkim zero alkoholu, a i dla mojej załogi też, po drugie weźmy pod uwagę ludzi którzy jak Luffy są kotwicą, a tacy na pewno się trafią. Sam ledwo umiem pływać a wyciągnąć kogoś z wody już na pewno nie.

Co do LARPa Jackie kochana ma naprawdę musisz jeszcze pytać czy się znajdzie chętny?
03.09.2011 20:58
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Wiesz, żaglówkami to się raczej pływa w ciągu dnia, a pije nocą Tongue Jasne, że nie będzie aż takiej popijawy jak ostatnim razem, ale... może to i lepiej? ^^'
Co do "kotwic" - każda łódka jest wyposażona (standardowo) w kamizelki ratunkowe. Wszyscy muszą je mieć na sobie, nawet Ci, co umieją pływać - łódka się przechyli, stracisz równowagę, polecisz do wody, tafla grzmotnie cię w ciemię - no po co ryzykować?

Szogun, gdybyś mógł ogarnąć LARPa, czy to na ziemi, czy śródlądowo, to byłabym Ci bardzo wdzięczna Smile Nie proponowałam Ci tego od razu, bo nie wiem, a nuż masz już kolejną robotę zaplanowaną na przyszły rok i zwyczajnie nie chcesz się za to jeszcze zabierać... ^^'

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2011 03:38 przez Gociak.)
04.09.2011 03:37
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Posiadam stopień ratowniczy, a dokładnie jestem Ratownikiem WOPR i o żegludze też wiem co nieco, przydam się w jakiś sposób ^^?
04.09.2011 10:15
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Heh, ja odpadam. Dobra zabawa z chorobą morską? O nie, dziękuję.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2011 12:49 przez Komimasa.)
04.09.2011 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Online
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Łódki są OK, ale jako dodatek (nawet bardzo duży dodatek), nie jako esencja konwentu imo... Przydałoby się jakieś normalne lokum lub chociaż miejsce na namioty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2011 16:24 przez Eihnaren.)
04.09.2011 11:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Lokum kosztuje, dodatkowe wydatki raczej nikogo nie zachwycą... Ale namioty? czemu nie w sumie. Można chyba dla chętnych coś rozbić "na dziko" (ja tam wolę spać na łódce XD), a jakby co, to miejsce na polu raczej nie powinno być drogie.
I łódki jako takie to będzie "miejscówka" nasza ;] a z nimi Mazury Tongue Przecież CC do tej pory nie kręcił się wokół Międzyborowa, a konwentu i ludzi, którzy nań przyjechali Tongue

04.09.2011 12:50
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Krótko i na temat.
Zastanawiam się nad kupieniem dakimury jako nagrody za któryś z konkursów w przyszłym roku Tongue Podkładka sprawdziła się w 100%. Zastanawiam się, czy z dakimurą nie byłoby podobnie Tongue
Ale może Was przeceniam (albo raczej - nie doceniam zdrowego rozsądku?) i wcale nie podobałby Wam się ten pomysł?

09.01.2012 00:08
Orzi Online
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
No weź Gociak - dakimakury są dla obślinionych otakulców wzdychających do lasek 2d, a nie dla porządnych ludzi...

...chcę taką z Nami xD

[Obrazek: Z6ihek4.png]
09.01.2012 00:14
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,247
Może być, ale żeby nadruk nie był taki +18. No wiesz, przecież ja to do domu potem przywiozę, a tam i brat nieletni, i w ogóle jak to przed rodziną wygląda.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
09.01.2012 00:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama