Aktualny czas: 22.11.2017, 23:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Cykl wiedźmiński
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cykl wiedźmiński
Jakim cudem nie ma jeszcze tematu o tym wspaniałym cyklu? Toż to grzech.

Książki o przygodach wiedźmina Geralta, to bodajże najlepsze, co spotkało mnie w mojej czytelniczej "karierze". A. Sapkowski stworzył niesamowitą historię ze świetną fabułą i niesamowitymi postaciami. Cała paczka naszego bohatera, to genialne osobowości na czele z Geraltem właśnie, Jaskrem, czy wreszcie Regisem, którego uwielbiam ponad wszystko (Jego obalanie mitów o wampirach rządzi). To tego jeszcze genialny styl Mistrza i dialogi, bo tak dobrze napisanych nie ma według mnie ŻADNA z książek, do tej pory przeze mnie przeczytanych. I z jednej strony żal, że już więcej nie będzie mi dane przeżyć nowych przygód w tym świecie, ale z drugiej może to i dobrze, bo cykl zachowuje do końca klasę i ani na chwilę nie spuscza z tonu.

Pozdrawiam.

PS: Humor w serii też rządzi. BBP, "Na pochybel sku*****om!", czy różne inne "mądrości" są dla mnie już kultowe. Big Grin

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
13.08.2010 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ziomek, Wiedźmin po prostu WYMIATA.
Uwielbiam humor Sapkowskiego i jego styl.
Genialna seria! Wszystkie książki są sobie równe, czyli znakomite. Humor wyśmienity choć momentami trochę sprośny, walki i zdarzenia opisane do najmniejszego szczegółu. Bardzo Polecam!! . Książka jest niesamowicie wciągająca i pozwala zapomnieć o bożym świecie na długi czas czas.

14.08.2010 22:23
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
RE: Cykl wiedźmiński
Ależ ten temat jest stary~~~
Zaczepiam go ze względu na to, że Sapkowski już kilka razy ogłaszał, że planuje pociągnąć przygodę z naszym Wiedźminem, co mnie osobiście bardzo cieszy a o to info, które jakże mam nadzieję, że jest autentyczne: http://www.kawerna.pl/aktualnosci/arcywa...nt&print=1

Sorki, że post nad postem. Ale i tak tutaj nikt nie zagląda, a wiadomość ważna ;]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2012 01:33 przez Nac.)
21.06.2012 01:32
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Cytat: Poinformował, że kradzieże pomysłów zdarzają się na tyle często, że dla bezpieczeństwa woli mówić, iż nowy Wiedźmin będzie opowiadał o statkach parowych.
LOL XD

Problem z cyklem Wiedźmińskim jest jego zakończenie - tak kiepskie (napisane, z tego co słyszałam, pod naciskiem - Sapek nie miał wena, ale miał termin, a w takich warunkach nigdy się dobrze nie pisze), że nawet autor po dłuższym czasie wypuścił alternatywne (również niezadowalające - no nie po tak zajebistej serii, proszę was... ==), po czym chwilowo się poddał. Wreszcie po latach przyłączył się do produkcji gry, która ma się toczyć po serii (i z tego co widziałam - zacna jest, i nie mówię o grafice, a o adaptacji XD) i teraz, po miłym przyjęciu, wcale się nie dziwię, że mu wena wróciła na kontynuację. Bardzo chętnie znowu poczytam o przygodach Jaskra i Geralta XD

Mnie osobiście najbardziej podobały się dwa cykle opowiadań i początek serii - do trzeciego tomu. Potem już było coraz słabiej i słabiej...
Uwielbiam Milvę i Regisa, Jaskra i Geralta, i nawet tego nieszczęsnego Niflgaardczyka, który ciągle twierdził, że nie jest Nilfgaardczykiem XD

Bardzo trafny cytat z Chrztu Ognia XD
Cytat:“- Kompania mi się trafiła - podjął Geralt, kręcąc głową. - Towarzysze broni! Drużyna bohaterów! Nic, tylko ręce załamać. Wierszoklęta z lutnią. Dzikie i pyskate pół driady, pół baby. Wampir, któremu idzie na pięćdziesiąty krzyżyk. I cholerny Nilfgaardczyk, który upiera się, że nie jest Nilfgaardczykiem.
- A na czele drużyny wiedźmin, chory na wyrzuty sumienia, bezsiłę i niemożność podjęcia decyzji - dokończył spokojnie Regis. - Zaiste, proponuję podróżować incognito, by nie wzbudzać sensacji.
- I śmiechu - dodała Milva.”

Seria ma kompletnie rozbrajające i naturalnie brzmiące dialogi, (ot, choćby ta rozmowa między Ciri i Geraltem XD http://www.wattpad.com/589202-wied%C5%BC...wski?p=104 ) naprawdę świetną fabułę i ciekawe zwroty akcji.

Nie wszystkie postacie da się lubić, osobiście nie przepadam za Ciri, Yennefer czy Triss. Nie przeczę, mają dobrze zrobione postacie i Sapkowi udało się oddać ich pokręconą psychikę, ba, mają nawet kilka naprawdę fajnych tekstów, ale... mimo wszystko jakoś ich nie trafię XD

Znam takich, którzy serii nie lubią "za to, co Sapkowski zrobił elfom". Och, nie wiem... Mnie to nie przeszkadza. Scoatiael są przynajmniej oryginalnym podejściem do kwestii elfów XD I naprawdę pasują do tego świata. Wprowadzają melancholię za czymś, co przemija i stara się zrobić to z godnością (świetny opis tego jest w opowiadaniu o Końcu Świata).

Ostatnio nawet przeczytałam sobie ponownie opowiadania XD Za serię się nie biorę. Jak zacznę, to będę chciała przeczytać do końca, a końcówki czytać nie chcę XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2012 08:26 przez Gociak.)
21.06.2012 08:24
LaTherionDe666 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 94
Cykl wiedźmiński jest jedną z lepszych rzeczy, które czytałam. Świetny styl, zacny humor, genialne dialogi i dużo pięknych scen(szczególnie w pamięci zapadli mi medycy podczas Bitwy pod Brenną). Świetnie zbudowane postacie, najbardziej lubię Ciri,Geralta i Regisa. Bardzo podobało mi się to, że nie byli ci bohaterowie tak perfidnie podzieleni na złych i dobrych, jak to zwykle w fantastyce bywa. Świetnie przedstawione elfy, podoba mi się to ich "inność" w porównaniu do typowych elfów w fantastyce. Wciąga od pierwszych stron. Jedynie budowa świata(w sensie krain etc.) może budzić zastrzeżenia, jest taki... no, ciekawy, ale nie wciąga. Ale historia całkowicie nadrabia te braki. Mnie jakoś zakończenie nie przeszkadza, jednak mogłoby być lepsze.

We're a second in time. We're the last in the line of the prey that walks the earth; good and evil combined.
21.06.2012 09:17
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Cytat:Problem z cyklem Wiedźmińskim jest jego zakończenie - tak kiepskie (napisane, z tego co słyszałam, pod naciskiem - Sapek nie miał wena, ale miał termin, a w takich warunkach nigdy się dobrze nie pisze), że nawet autor po dłuższym czasie wypuścił alternatywne (również niezadowalające - no nie po tak zajebistej serii, proszę was... ==), po czym chwilowo się poddał.

Wiedźmin nie ma żadnego alternatywnego zakończenia i pewnie chodzi ci o opowiadanie "Coś się kończy, coś się zaczyna", które NIE jest powiązane fabularnie z sagą o czym wspominał sam AS. Dla mnie zakończenie jest bardzo dobre i właściwie nie wiem czego oczekiwać od niego więcej. Po prostu wydaje mi się, że dla wielu musi być ono zamknięte i wszystko trzeba nakreślić czarno na białym (Co jest częste u Amerykańskich autorów z tego co się orientuje. Poza napewno Mroczną Wieżą Kinga. : D)

Co do nowej książki jestem za. Ale bez Geralta i innych głównych bohaterów, bo kontynuacja zwyczajnie nie jest potrzebna. (Chociaż o ile gra Wiedźmin 1 fabularnie zwyczajnie ssie, tak 2 zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.) Niech to będzie prequel, losy innych wiedźminów albo daleka przyszłość. Chociaż najbardziej zajebistą opcją były by losy Dijkstry, Boreasa Muna i Isengrima, którzy uciekli do Zerrikani. Co jak co ale Sapkowski pokazał tylko królestwa Północy, a o Zerrikani i Haklandzie wspomniał tylko słowem i od dawna działa moja wyobraźnia jak wyglądają te krainy. : )

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2012 11:50 przez Zangetsu2.)
22.06.2012 11:44
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No w opowiadaniu "Coś się kończy, coś się zaczyna" Nie jest powiązane ze sagą ale można odnieść się do sagiBig Grin Nawet Ciri opowiadała rycerzowi w ostatnim rozdziale Pani Jeziora, że Geralt i Yennefer pobrali się i że było wiele znajomych na nimBig Grin

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
22.06.2012 11:49
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Wydaje mi się, że nie bardzo. Specjalnie teraz na szybko sprawdziłem jeszcze fragment i po pierwsze:
- Ciri dodaje na końcu wypowiedzi dosyć ważne zdanie - "Jak to w bajce", do tego zaczyna płakać.
- na weselu pojawił się rzekomo Coen, Milva, Mistle, Angouleme, których nie powinno tam być.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2012 11:55 przez Zangetsu2.)
22.06.2012 11:55
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
A ja szczerze się przyznam nie rozumiem tych ochów i achów nad Wiedźminem. Walczyłem z sagą ale poległem. Jak można powiedzieć że Saga ma świetną fabułę ?!?! Ma ni jaką fabułę i ni jak nie jestem w stanie może się podobać. Nie powiem dwa tomiszcza opowiadań pochłonąłem w iście krótki czasie, łapczywy dalszych losów potworobójcy zabrałem się za Sagę i ... zawiodłem się niemiłosiernie. Z tomu na tom jest coraz nudniej i rozwlekle. Losy Ciri zaczynają irytować i tak naprawdę tylko wydłużać niepotrzebnie fabułę. Ogólnie poddałem się w środku 3 tomu.

Nie lubię fantasy przepełnionego polityką, a to jest nią nie tylko przepełnione ale i zasypane. Ja podziękuję i poczytam jeszcze raz Hobbita.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
13.07.2012 18:34
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Cytat:Nie lubię fantasy przepełnionego polityką, a to jest nią nie tylko przepełnione ale i zasypane.

Wiedźmin zasypany polityką? Czytałeś Grę o Tron? xD

Cytat:Losy Ciri zaczynają irytować i tak naprawdę tylko wydłużać niepotrzebnie fabułę.

Kogoś irytować mogą, ale nie nazwałbym ich wypełniaczem. Cały jej wątek jest dosyć ważny dla jej rozwoju psychologicznego.

Cytat:Nie lubię fantasy przepełnionego polityką, a to jest nią nie tylko przepełnione ale i zasypane. Ja podziękuję i poczytam jeszcze raz Hobbita.

Od razu widzę, że jesteśmy innym typem czytelnika fantasy. : D Ja dziękuje za patos i płaskość postaci Władcy Pierścieni/Hobbita. (Brzmi jakbym kompletnie nie trawił, ale tak nie jest. Bo lubię WP, ale nie mam ochoty nawet sięgać po to kolejny raz. ^^)

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
13.07.2012 19:33
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama