Aktualny czas: 14.12.2017, 16:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Czego szukacie w anime?
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Czego szukacie w anime?
Do powstania tego tematu "natchnęły" mnie moje ostanie przemyślenia jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się moje spojrzenie na kwestię fabuły w filmach, grach, książkach, czy anime.
W dalszym ciągu szukam czystej, nieskrępowanej rozrywki, humoru, często tego powiedzmy - nie najwyższych lotów (Choćby moja ostatnia faza na komedie i ecchi. xD) oraz dużej dawki akcji. Zdałem sobie jednak sprawę, że... mi to nie wystarcza. Wink Potrzebuję także kontaktu z takimi tytułami jak NGE, Bokurano, które potrafią zaoferować także coś więcej, coś co zmusi mnie do myślenia i wyciągania jakiś wniosków. Często także staram się dogłęniej patrzyć na historię, co czasem sprawia, że tytuł staje się o wiele ciekawszy (Choćby FLCL, o którym napisałem w założonym temacie.). Fakt, mój post może zabrzmieć jak tekst jakiegoś pieprzonego snoba, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że nim nie jestem. Wink Po prostu chyba nareszcie udało mi się dojrzeć do tego stopnia, żebym potrafił też coś wyciągnąć z oglądania/czytania.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
20.08.2010 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,463
Poziom ostrzeżeń: 5%

Temat bardzo interesującySmile

Także i ja zauważyłem u siebie pewną przemianę. Już byle co mnie nie zadowala, albo coś jest na poziomie lub coś w sobie ma albo przykro mi do widzenia. Tak np HR odpadł w przedbiegach. Mówienie "pomiń te pierwsze 20 odcinków i zobacz dalsze" jest dla mnie absurdem.

Trudno jest mi powiedzieć, czego oczekuję po serii anime. Podobają mi się ciekawe charaktery, lubię też kryminały, trochę działania na psychikę człowieka.

W Skip Beat odnalazłem ciekawie skonstruowaną postać kyoko, czy jak jej byłoBig Grin a świetnym kryminałem był dla mnie Monster. Najchętniej obejrzałbym czy poczytał coś w tym guście. Shouneny w same w sobie mi się bardzo przejadły. Ciągłe ratowanie świata, przyjaciół spór głównych bohaterów ala Gray Natsu Naruto i Sasuke, rzygać się chceTongue
Ale sprecyzować jest mi ciężkoBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

20.08.2010 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hachi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Komimasa napisał(a):świetnym kryminałem był dla mnie Monster.
W takim razie przeczytaj inne mangi tego autora, a najlepiej zacznij od 20th Century Boys (jak dla mnie lepsze od Monster'a) i Pluto, które ma być zresztą wydawane przez Hanami.

Ja w anime szukam w sumie wszystkiego... nie mam jednego gatunku, do którego się ograniczam, więc po prostu do każdej serii podchodzę inaczej i czego innego od niej oczekuję. Pewne serie oglądam dla zwrotów akcji i fabuły wymagającej myślenie. Po innych seriach spodziewam się po prostu czegoś wzruszającego. Produkcje studia 4C oglądam w większości ze względu na naprawdę świetną i oryginalną animację. No i są serie, od których oczekuję, że wywołają u mnie takie ataki śmiechu, że matka wejdzie do mojego pokoju i karze mi się uciszyć. W sumie najbardziej lubię jednak oglądać te anime, które posiadają naprawdę dobrze skonstruowaną i nienaiwną fabułę... więc to chyba na tym mi najbardziej zależy. Ale jak już wspomniałam - zadowoli mnie także absurdalny humor.
20.08.2010 21:43
Korosław Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 138

Czego szukam w anime?? Ciężko sprecyzować. Anime w pewnym momencie stało się swego rodzaju uzupełnieniem mego życia. Zależy w jakim jestem nastroju to po taki typ anime sięgam. Podobają mi się postacie drugoplanowe (przeważnie żeńskie :-P ) Choć np:Neriel Tu Oderschvank, Hinata Hy?ga itp. Po prostu chcę aby anime umilało mi życie. Jeśli tego dokona będę zadowolony w 100%.
20.08.2010 22:27
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 331
Poziom ostrzeżeń: 0%

Obecnie nie mam czego szukać w anime, bo chyba od dwóch lat nic konkretnego nie wyszło, 90% to romansidła, 10% remaki, a reszta jeszcze większe gówna. Szukałem po prostu fabuły jak wszędzie, niby szersze pole do popisu i po japońsku mówią, ale ostatnio oglądam tylko Dragon Ball Kai'a i raz na pół roku Naruto i One Pieca, jak akurat jest nastrój i mnóstwo nowych odcinków. Najlepsze albo obejrzałem albo mi się nie chce, ale wszystko to tytuły poza obecnym i ubiegłym rokiem. Dlatego przerzuciłem się ostatnio na dramy, tam jeszcze mniej tego, ale jest co oglądać, jak mają po 10-12 odcinków i jeszcze Yukie Nakama tam gra Smile

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
20.08.2010 22:50
Nighty Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 96
RE: Czego szukacie w anime?
Trudno stwierdzić, biorąc pod uwagę, że oglądam bardzo różne serie i do każdej przyciąga mnie coś innego. Spróbuję to jednak jakoś podsumować.

1. Humor. Nie jakiś banalny albo sprawiający, że cała seria właściwie zmienia się w żart. Z umiarem.
2. Złożone charaktery postaci. Nie lubię, kiedy każdy bohater zachowuje się tak samo albo, gdy bez problemu można przewidzieć jego zachowanie. Naprawdę trudno wykreować postać, która będzie ciekawa, dodatkowo zabawna i nie głupia.
3. Niebanalna fabuła (przede wszystkim w seriach fantasy, jednak w romansach również mile widziana). Bardzo łatwo stworzyć historię, jednak zaciekawienie odbiorcy to już ciężki orzech do zgryzienia. Nie wystarczy wykreowanie bohatera i sprawienie, że znajdzie przyjaciół. Potrzeba czegoś więcej.
4. Akcja (sceny walk - w seriach fantasy). Chodzi o to, aby postacie nie siedziały w jednym miejscu i nie gapiły się bez powodu w sufit. W ciekawej serii niemal non stop musi się coś dziać.
5. Brak przewidywalności i czasu na nudę. Myślę, że niepotrzebne do wyjaśnienia.

To tak z grubsza.
02.05.2011 23:42
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Może nie do końca na temat, ale padłam jak to zobaczyłam. Polscy wandale znaleźli się w anime Big Grin
http://magazyn-arigato.com.pl/index.php?...6b19bd877e
30.08.2011 15:50
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Fajny temat, ciszę się, że go właśnie wygrzebałam Big Grin

Czego szukam w anime, właściwie nigdy się nad tym nie zastanawiałam, sięgam po różne tytuły, jedne bardziej ambitne inne mniej, często szukam serii w których krew leje się litrami (jakoś mnie takie serie odstresowują XD)
Lubię gdy w jakimś tytule jest dużo akcji i humoru, ale dużo bardziej lubię serie które sprawiają, że zaczynam się zastanawiać, powodują jakieś refleksje.
Kiedyś jak odświeżyłam tytuł który oglądałam wieki temu, to złapałam się za głowę jak coś tak, naprawdę głupiego mogło mi się kiedykolwiek podobać. Więc gusta się zmieniają i do pewnych rzeczy z całą pewnością się dorasta. Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
03.01.2014 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Się Ci zebrało na grzebanieTongue No, a ja mam różnie. Czasem mam ochotę pooglądać shouneny, czasem seineny, a ostatnio nie wiem czemu mnie wzięło na Okruch życiaTongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
03.01.2014 23:41
Devzan Offline
50 IQ but 20 cm
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,804
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ja, podobnie do Ciebie Hoti lubię krwawe animce xd Ogolnie nie lubie bezmozgich mordobic. Np. Teraz ogladam tylko Huntera bo ma w sobie "to coś".

Ja szukam jakiegos glebszego podloza, glownie psychologicznego (np. Death Note pokazuje co robi z człowieka moc zabijania).

[Obrazek: 2HDUxJ1.gif]
04.01.2014 00:37
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama