Aktualny czas: 20.11.2017, 02:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Czy warto zagłębiać się w Nakamę?
Autor Wiadomość
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Dlaczego warto zagłębić się w nakamę?
Ja na forum zaglądam bardzo często, na telefonie ciągle zerkam. W autobusie, na uczelni, w przerwie od gry. Zawsze priorytetem jest dla mnie Soul, tam czytam tematy jako pierwsze.

Jest mi smutno, bo aktywność jest ostatnio bardzo mała. Czasem odświeżam i przez godzinę nie ma nic nowego. Ostatnio sprawdzałam aktywność w Soulowych spam-tematach. W szczytowym okresie (kiedy zabijaliśmy forum xD) jeden temat wystarczał na miesiąc. 2,5 tysiąca postów w miesiąc. Teraz taki temat na więcej niż pół roku starcza.

Tematów z odcinkami nie czytam, bo Usi nie chciał ze mną nadrabiać anime (nie wytrzymał i chyba mangę przeczytał), a samej mi się nie chce. Mangi też ostatnio nie czytam, więc i do tematów z spojlerami nie zaglądam. Zabawy z reguły przelatuje wzrokiem. Więc takich konkretnych postów, czy też tematów zostaje bardzo mało.

Więcej z ludźmi rozmawiam/piszę przez Skype i czasem TSa (tutaj głównie z Szogunem, jeśli o ludzi z Nakamy chodzi, ale z tego co widzę, nie jest już liczony - nawet nie wiedziałam za bardzo o co chodzi z jego odejściem, bo dopiero niedawno ktoś mnie dodał do grupy na fb, a starych gównoburz nie chce mi się czytać:)

Po prostu bieda. Z aktywnością, z nowymi użytkownikami. Jak ktoś nowy się pojawi i nie potrafi przecinków, to od razu z niego śmieszkujemy (staram się być miła, no ale przynajmniej kropki wypadałoby stawiać). Gdybym teraz zarejestrowała się na forum, to pewnie nie zostałabym długo. Na przykład kiedyś weszło się na chat, to można było pogadać o wszystkim - bardzo lubiłam tam pisać, czasem tylko czytać, atmosfera na chacie sprawiła, że zostałam na forum. Teraz się tam boję wchodzić, bo będzie jakieś SC, albo HS, albo HotS, albo inna rzecz, o której nie mam pojęcia (: Nawet o LoLu już nie mam pojęcia! Więc dla nowego użytkownika hermetyczność niektórych grup nie będzie czymś fajnym, raczej będzie odstraszać.

Uważam, że Nakama jest naprawdę fajna, lubię, warto poznać ludzi, jednak wymagałoby to chyba "wbicia się" do jakiejś grupki/kilku grup osób, o podobnych zainteresowaniach. Nie wiem, kiedyś mogłabym z każdym o czymś porozmawiać, teraz mam wrażenie, że z niektórymi osobami nie znalazłabym wspólnych tematów ;c

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
27.01.2016 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
Rozumiem tę hermetyczność na chacie, o której wspominasz, z tego samego powodu ja (założyciel!) rzadziej wchodziłem na chata, ale ostatnio znowu tak zacząłem tam zaglądać i nie jest tak źle. Gdy zaczyna się udzielać ktoś nie w temacie najczęściej dyskusja schodzi na inny tor i zaczyna się gadanie ogólne, bez wchodzenia w jakąś tematykę, także nie taki diabeł strasznySmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

27.01.2016 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,865
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mam trochę podobnie do Filo teraz, choć czytam też wszelkie tematy o seriach, które śledzę. Ze względu na posiadanie moda przeglądam też inne tematy, które mnie nie grzeją, ale do tematów z grami forumowymi nie zaglądam raczej.

Co do przyjazności dla świeżaków, to kwestią, która mi doskwierała kiedyś, było to, że nie byłam otaku One Piece, a zwyczajnym fanem, który nie znał na pamięć imion, mocy etc wszystkich postaci drugoplanowych. Nawet w tematach o One Piece bałam się pisać, bo okazywanie niewiedzy w tej płaszczyźnie spotykało się nieraz z odp w stylu "borze, przecież to nie XYZ, tylko ABC (znaczące wielokropki)" - i potem człowiek się ukrywał po strzeleniu takiego nietaktu i nic nie pisał przez tydzień xd

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
28.01.2016 00:37
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,494
Miesiąc za trzy lata zdążyłeś natrzaskac Tongue

Ja wielu tematów nie czytam w ogóle, w głównej mierze działu z kontrowersyjnymi i grami forumowymi. A co do ukrywania się po napisaniu czegoś, to często tak miałam, bo bardzo sobie różne uwagi biorę do siebie, dlatego przestalam po mojemu pisać w tematach rozdziałów m.in., jak i dlatego nie chciałam dać się w moda wrobić. Za bardzo się zastanawiam nad tym, co napisalam i co sobie przez to ktoś pomyślał. Aspoleczny ludz w realu i w Internecie Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2016 01:19 przez Murgrabia.)
28.01.2016 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Murgrabia napisał(a):A co do ukrywania się po napisaniu czegoś, to często tak miałam, bo bardzo sobie różne uwagi biorę do siebie, dlatego przestalam po mojemu pisać w tematach rozdziałów m.in., jak i dlatego nie chciałam dać się w moda wrobić. Za bardzo się zastanawiam nad tym, co napisalam i co sobie przez to ktoś pomyślał. Aspoleczny ludz w realu i w Internecie

Myślałam, że tylko ja tak mam xDD Pionka, koleżanki o/

28.01.2016 01:26
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,616
[Obrazek: 2604c8c350d537bb08322a3ea7a94a0fcf8606b5...417e84.jpg]

Ktoś napisze w odizolowanym temacie o tym, że woli ludzi poznawać przez forum niż od razu irl.
>Duh, co ty robisz, odstraszasz nowych, przez ciebie nie ma napływu nowej krwi a forum płacze!

Ludzie w temacie służącym wyrównaniu więc, pokazaniu pozytywnej strony Nakamy, co robią? Otóż jadą jak mogą że źle, że niefajnie, że kiedyś lepieu, że hermesy, chamstwo, nooby takie śmieszne, w ogóle się już nie chce.
>Seems legit.

Serio ludzie, ogarnijcie cyce i albo załóżcie sobie temat do narzekania, albo przestańcie, w każdym razie nie kontynuujcie tego tutaj, nie po to ten temat powstał.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2016 02:34 przez Szczery.)
28.01.2016 02:29
Filemon Online

Łowca Piratów

*
To, że temat ma w nazwie "dlaczego WARTO" nie musi oznaczać, że dla każdego warto brać udział w życiu nakamy.

Niby mamy wolność słowa, więc trochę słabo mówić, że jeśli ma się odmienne zdanie, to lepiej siedzieć cicho, a najlepiej to usunąć konto~

W tym temacie trochę szczerości nie zaszkodzi, przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli osobom z dłuższym stażem na forum nie podoba się część aspektów obecnej Nakamy, osobom, które znajdą ludzi w irl, to co ma powiedzieć nowy, nieśmiały człowiek?

Wydaje mi się, że naprawdę ciężko się wbić w takie towarzystwo.

28.01.2016 03:11
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ok, to przemianujmy temat na "Czy" warto, wtedy to będzie pole do dyskusji. Bo ja to widzę tak że chłopak chciał trochę zatrzeć złe wrażenie po tym jak mu wytykano że odstrasza potencjalnych nowicjuszy i stworzyć temat w których będzie się ich zachęcało i w którym mimo licznych wad nakamy, będzie można przypomnieć sobie wzajemnie o jej zaletach. A wy przypominacie sobie wzajemnie o jej wadach więc dla mnie to po prostu sabotowanie założeń tematu i ewidentny offtop.

Trochę tak jakby w "Zadaj pytanie, wścibska osobo" zacząć dyskusję o tym jak to nie lubi się wścibstwa i że pytania są tendencyjne, a naupomnienie zasłaniać się wolnością słowa.
A ten tekst Twój o odmiennym zdaniu mnie zniesmaczył, bo dobrze widać że nie o to chodzi w moim poście że razi mnie inne zdanie, tylko że to nie jest miejsce na tego typu dyskusję, skoro ją można spokojnie w innym temacie umieścić, nie rujnując założeń tego.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2016 06:20 przez Szczery.)
28.01.2016 06:15
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Czy warto zagłębiać się w Nakamę?
Proszę, Filo, żebyś nie mówiła że uważam że nie masz prawa mówić co chcesz i w ogóle powinnaś usunąć konto~
Tutaj można wyrzucić z siebie co nam się w nakamie nie podoba.Jak w sumie słusznie Lemon zauważyła, trochę szczerości w tej kwestii nie zaszkodzi, warto na pewno oniektóre aspekty poruszyć. Sam chętnie tu napiszę posta nirbawem.

28.01.2016 06:25
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Ja mogę zakładać tematy o grach na przykład, ale obawiam się, że napiszę bardzo rozbudowanego posta, włożę w to trochę pracy, swój czas, i będę tam pisać sama ze sobą :c
Myślę, że obawa przed zupełnym zlaniem tematu, lub brakiem zainteresowania ze strony innych użytkowników, też jest swego rodzaju barierą. W moim przypadku tak to działa.

28.01.2016 13:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama