Aktualny czas: 20.08.2018, 15:13 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Odpowiedz 
Czym dla Ciebie są święta narodowe?
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,896
Poziom ostrzeżeń: 0%
Czym dla Ciebie są święta narodowe?
No właśnie!
Dla niektórych jest to po prostu dzień wolny od pracy, i dla wierzących dzień, w którym nie trzeba iść do przy okazji kościoła XD
Inni ludzie uczestniczą w różnych uroczystościach/marszach/manifestacjach poświęcając swój wolny czas, aby pokazać swoje oddanie Polsce/jakiejś sprawie.
Czy chętnie byś uczestniczył/a w takich zgromadzeniach?
Czy okazujesz jakoś swój patriotyzm (chociażby wywieszając polską flagę za oknem)?
Czy po prostu olewasz sprawę, bądź patrzysz z uradowaniem/strachem na rozruchy podczas marszów, bo "to lepsze niż film"?
I przy okazji: jesteś bardziej "na prawo" czy "na lewo"?

Mam nadzieję, że odpowiedzi będą szczere i nie będziemy się oceniać pod względem poglądów.
Zapraszam do dyskusji!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
11.11.2017 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Czym dla Ciebie są święta narodowe?
Dla mnie zarówno święta państwowe jak i kościelne, to po prostu wolne dni. Cieszę się, jak wypadają w tygodniu, trochę szkoda, jak są w weekend. Poza świętami (boże narodzenie, wielkanoc - okazja, żeby pojechać na dłużej do rodziny, dla której są to ważne święta), w żaden szczególny sposób nie celebruje tych dni (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
11.11.2017 13:03
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,124
Ja zawsze wywieszam flagę, tak poza tym to nie obchodze jakoś świąt państwowych, ale na pewno szanuję. Bardzo bym chciał by przywrócili to pierwsze państwowe święto, czyli byśmy obchodzili hucznie wygraną pod Grunwaldem.

Jeśli chodzi o kościelne to idę na uroczystości i z rodziną się spędza, raczej normalnie.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
11.11.2017 16:56
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Ja wiem, że u nas w narodzie to taka tradycja być patriotą od święta/wielkiej chwili ja jednak preferuję spokojną pracę nad moim światem na co dzień.
W marszu niepodległości, jako że mieszkam gdzie mieszkam, nieraz uczestniczyłem. W tym roku nie byłem. Dlaczego? A dlatego, że brzydzi mnie jak obok mnie ludzie wykrzykują "Od kołyski aż po grób, polskie Wilno i Lwów", "Polska po Moskwe" itd. Jestem patriotą ale nie rozumiem i brzydzi mnie nacjonalizm. Jak można w ogóle sugerować by poświęcać życia niewinnych osób dla przesunięcia szlaczków na mapie? Jak można oskarżać ludzi o rzeczy, które zrobili ich dziadkowie? Co to w ogóle za termin "historyczna sprawiedliwość"?
Poza tym marsz jest spoko. Śpiewanie piosenek patriotycznych jest spoko. Gdyby nie ten pewien % uczestników i gdyby mi się tak dobrze nie siedziało w domu dziś to też bym poszedł.
Na wojska polskiego też często jestem ale to by zobaczyć czołgi i f-16. Niespecjalnie bym to z patriotyzmem łączył.
Czy jestem na prawo czy na lewo? Jestem antysocjalistą czyli nigdzie, nie interesuje mnie ten podział. Moja rodzina jest prawicowa, moi znajomi są lewicowi a ja na to wszystko leję.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
11.11.2017 18:22
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,124
Masz bardzo dobre podejście Xato. Ja również mimo bycia patriotą gardzę zachowaniami totalnie skrajnymi i denerwuje mnie jak przez jakiś palantów potem inni widzą ludzi z barwami narodowymi jako agresywnych i glupich.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
11.11.2017 18:43
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,096
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja nie obchodzę świąt patriotycznych, po prostu zyję jak codzień, wywiesi się flagę jak jest mozliwość. Jedynie brat ma urodziny 12 listopada to jak dzisiaj jakiś obiad z matką i ojcem, tak to tyle. Smile Zwykły dzień, ot co.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.11.2017 18:57
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 944
dla mnie jakiekolwiek święta są niczym i nie obchodzę żadnych, nieważne, co to za okazja. po prostu dziwnym zachowaniem jest dla mnie wychodzenie na ulicę, aby coś świętować czy obchodzić, czułabym się mega głupio na miejcu tych ludzi. co innego protestowanie za czymś, demonstrowanie itd. sam marsz ku czci czegoś czy chwale nie. sam wydźwięk świąt narodowych też pozostawia wiele do życzenia. to przekonywanie ludzi, że nie muszą nic osiągnąć, bo są lepsi przez to, że urodzili się w danym kraju. kolejny powód do szerzenia nienawiści w stronę innych, którzy tylko nie urodzili się w tej wielkiej białej polsce. od kilku dni fb i inne stroną są zalewane praktycznie tylko tym - wszędzie spuszczanie się nad wielkością jedynego chwalebnego kraju.
najgorzej, że w te dni wszystko zamykają. no rozumiem, każdy chce mieć wolne itd, ale po co od razu utrudniać życie codzienne WSZYSTKIM? mam tu na myśli wszelkie religijne święta, jakieś wniebowstąpienia, zielone świątki i inne. skoro ktoś już wierzy i chce świętować, to niech idzie do kościoła, robi to w domu, no gdzie i jak chce, ale utrudnianie życia ludziom innej wiary jest jak dla mnie nienormalne. szczytem jest gnojenie ludzi na grupkach na fb, którzy pytają o jakiś otwarty sklep lub restaurację. nagle wszyscy się zbierają i odbywa się lincz, bo "ludzie chco wolnego! nie chco pracować w święta! dej odpoczonć!". jak się nie chce pracować w święta, to się wcześniej bierze wolne albo rzuca pracę, przykro mi. i nie, nie mogę zrobić zakupów dzień wcześniej. nie będę dostosowywała swojego życia pod to, że ktoś obchodzi swoje święto. ja w moje urodziny nikomu nic nie narzucam :v
dlatego cieszę się z zamieszek np. na marszu niepodległości. im więcej będzie wokół tego szumu, im więcej ludzi zacznie z niego rezygnować, tym lepiej. marsz dzisiaj nie jest niczym innym, jak zlotem rasistów i nacjonalistów, którzy za dużo naczytali się mein kampfa. fanatycznie religijne hasła "my chcemy boga" i inne... żałuję, że nie mogłam w tym roku pojechać na kontrmanifestację.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
12.11.2017 21:50
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,670
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dla mnie jest to taka chwila refleksji, pomiędzy codziennymi czynnościami. Flagi nie wywieszę, bo jak zwykle wcześniej nie pomyślałem o tym, ale uważam, że wywieszanie flag jest bardzo dobre, bo pokazuje pewną solidaryzację w obrębie narodu. A mało mamy ku temu okazji.

Imo jednak jest to święto źle pomyślane. Można byłoby to bardziej uatrakcyjnić i to nie tylko w większych miastach. Jednak co gorsze, jest to wszystko aktualnie podszyte nacjonalizmem. Nie ma nic złego w byciu dymnym z tego, że się jest Polakiem, ale nie można wyciągać przy okazji brudów z przeszłości. Szkoda po prostu, że to święto jakoś bardziej nas nie łączy, żeby nie powiedzieć, że nas dzieli. Mimo wszystko jest to bardzo ważny dzień, za którego nadejście nasi przodkowie przelewali krew. Nie mam zamiaru złorzeczyć za to na inne narody, ale szacunek to przodkom się należy.

I dlatego mnie smucą wszelkie takie głośne manifestacje, budowanie wokół tego kontrowersji i denerwują wpisy takie jak ten: "dlatego cieszę się z zamieszek". Pewnie, super, że nawet w chwilach, gdy powinniśmy być jednością drzemy ze sobą koty, naprawdę.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2017 22:21 przez Komimasa.)
12.11.2017 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 944
a przypadkiem nie powinniśmy być jednością zawsze, niezależnie od narodowości? :v bo to sympatycy marszu mają z tym problem.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
12.11.2017 22:21
Seatherten Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 131
" po prostu dziwnym zachowaniem jest dla mnie wychodzenie na ulicę, aby coś świętować czy obchodzić, czułabym się mega głupio na miejcu tych ludzi"

"żałuję, że nie mogłam w tym roku pojechać na kontrmanifestację."

To jest ci głupio czy jednak chciałabyś to robić :V

Święta to dzień który uznajemy za specjalny i mówienie czegoś w stylu ja nic nie narzucam, ale ludzie nie powinni móc dobrowolnie i demokracyjnie ustalać świąt które chcą obchodzić, jest trochę śmieszne.

Chciałbym dodać, że w Poznaniu było bardzo fajnie, możliwe, że to po prostu ludzie są jacy są, a nie, złe święto.

[Obrazek: 02uWfAB.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2017 22:23 przez Seatherten.)
12.11.2017 22:21
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama