Aktualny czas: 24.11.2017, 11:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Czym dla Ciebie są święta narodowe?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Czym dla Ciebie są święta narodowe?
Okiren napisał(a):zapomniałam jak żywo tu się potrafi akcja toczyć.

Z ust mi to wyjęłaś.

To ja tylko chciałem odnieść się do, myślałem, świeżego postu.
Chisu napisał(a):a przypadkiem nie powinniśmy być jednością zawsze, niezależnie od narodowości? :v bo to sympatycy marszu mają z tym problem.

To prawda i tak by było idealnie, ale jedność w grupce, na pewnym poziomie, nie jest zła. Spójrzmy na to jak np. na nakamę. Jesteśmy jednością, nakamą, ale to nie stoi na przeszkodzie czuć się Soge, Magneticiem czy inną załogą. Nie musi to być inwazyjne. Moim zdaniem bardziej szkoda, że my Polacy, nie potrafimy być zawsze jednością (a co dopiero mówić z innymi narodowościami) tylko ewentualnie w takie święta, a i to jak widać nie zawsze.

A co się tyczy zmiany zdania i kasowania postów. Ja bym tego nie łączył. Można zmienić pogląd, ale wcale nie trzeba usuwać swoich wcześniejszych wypowiedzi, zwłaszcza w takim krótkim odstępie czasu. Ja np. zmieniłem swoje podejście do homoseksualizmu, jakbyście przeczytali co pisałem w 2009 to byście się za głowę złapali, ale nie usuwam tego, bo i po co. To jest przeszłość, ale warto to zostawić, bo potem człowiek ma naoczny przykład, że z wiekiem faktycznie mądrzejexd
Ja usuwam tylko posty, które nie wyświetlają się dłużej niż 30 minut do godziny, które były pisane pod wpływem emocji i uznałem, że mają obraźliwy wydźwięk. Czasem mi się zdarzy, choć daleko tu do jakiś personalnych ataków.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2017 00:55 przez Komimasa.)
13.11.2017 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komimasa napisał(a):Jesteśmy jednością, nakamą, ale to nie stoi na przeszkodzie czuć się Soge, Magneticiem czy inną załogą.
Wyborne porównanie.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
13.11.2017 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 590
Przyjemnie sie czyta wiekszosc tutajszych postow Wink
I uwazam ze naszym przodkom nalezy się szacunek za to co dla nas zrobili wiec warto ta flage wywiesic.
Dodatkowo swieta te buduja w ludziach poczucie narodowosci ktore niestety zabika w zachodzniej europie. W jakis statystykach bylo ze Polska to jeden z nielicznych krajów naszego kontynentu w którym ponad 50% obywateli stanęło by do obrony swojej ojczyzny w razie jakiejs wojny. Daje do myslenia w aktualnej sytuacji Wink

Chwała Bohatwrom Big Grin

[Obrazek: 16780311_1328633943873290_1301942855_n.g...e=58A4639D]
13.11.2017 16:14
Ajinur Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 70
Ja osobiście flagi nie wywiesiłem i nie uważam żeby akurat ten czyń mówił o tym kto na ile jest patriotą. Tak samo te całe marsze niepodległości, ok niech one sobie będą, ale jak za każdym razem patrze kątem oka w TV i widzę w ten dzień jakieś zamieszki to mnie krew zalewa. Wielcy patrioci co im się agresor włącza? Niektórzy mają się za takich, a nie mają zielonego pojęcia co to słowo znaczy.
Ja nie uważam się za wielkiego patriotę i nie ogłaszam tego wszystkim na około, ale wiem w jaki sposób należy się zachować i jak spędzić taki dzień.
Moim skromnym zdaniem każdy powinien indywidualnie obchodzić takie święta i nie oceniać innych przez pryzmat tego co samemu się robi.
Oczywiście nie mam w 100% takiego dnia w dupie, bo tak jak wspomniał Pax, historii Polskiej należy się ogromny szacunek, a przede wszystkim ludziom którzy to wywalczyli. Niektórzy po prostu przywiązują do tego mniejszą wagę albo nie zdają sobie z tego sprawy, zapominają jak to kiedyś było albo gdzieś koło ucha im ta informacja przelatuje.
Ja nie umiem traktować tego obojętnie, praktycznie zawsze w jakiś sposób mnie to porusza.
W ten dzień przeważnie łapie mnie pewnego rodzaju lekka nostalgia i zawsze sobie powtarzam, że mój ewentualny, przyszły potomek jedno musi wiedzieć na pewno. Skąd pochodzi i jak ukształtowała się historia tej ziemi

A może herbatki?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2017 20:20 przez Ajinur.)
13.11.2017 20:19
Seatherten Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 125
Cytat:Skąd pochodzi i jak ukształtowała się historia tej ziemi
Spoiler :
[Obrazek: npY0M21.png]

Więc tak, ja uważam, że do święta narodowego każdy sobie może podchodzić jak chce, ale święto niepodległości już trzeba zauważyć pewne rzeczy na przykład.
Jest to święto "niepodległości", czyli uniwersalnej "wolności od" więc z jakiej racji ludzie uważają, je za złe święto nie rozumiem, bo niepodległość i wolność od jest naturalnym pragnieniem człowieka, z niej wywodzą się wszystkie ideologie, które zawsze wyzwalają się z otoczenia które chce je zdusić w zarodku. Więc nie jest to tylko święto bolek i bolaków, ale także święto samej myśli wolnej.

[Obrazek: 02uWfAB.png]
13.11.2017 21:49
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Ajinur: Ostatnie dwa marsze właściwie obyły się bez większych incydentów Smile Ale poprzednie, to przyznam, że oglądałam bardziej dla inby niż nardowego ducha.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
14.11.2017 05:49
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Dziwnym trafem, kiedy PiS doszedł do władzy to rozruchy się skończyły... PSZYPADEG? XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
14.11.2017 21:00
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Wolne w normalnej pracy, podwójnie płatne w zmianowej, a tak poza tym że sklepy zamknięte i komunikacja inaczej jeździ to niczym specjalnym.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
14.11.2017 23:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama