Aktualny czas: 22.09.2017, 00:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Wątek zamknięty 
Daleki wschód?
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%
Daleki wschód?
Zwracam-się-z-pokorną-prośbą... i tak dalej.

Słuchajcie. Mam za zadanie wybrać sobie trzy rzeczy związane z dalekim wschodem (legenda, postać historyczna, książka (z dowolnego gatunku, może być nawet fantasy, byle była o dalekim wschodzie), bajka, religia... no cokolwiek), opisać je i wyrazić swoją opinię na ich temat.
A oto haczyk - nie mogą być związane z Japonią.
I tu leży problem. Odkryłam, że poza koreańskimi Angyo Onshi, których znam tylko dlatego, że wyszła o nich manhua (którą zresztą teraz tłumaczę, więc zapoznanie się z tematem i znalezienie legend na ich temat już mam za sobą - autor manhuy dostarczył wszystko XD), nie znam niczego z dalekiego wschodu, o czym mogłabym napisać.
Co jest nieco straszne, bo wskazuje jak bardzo zawężone mam horyzonty >.>"
Myślałam o "Podróży na zachód", ale psor prosił o różnorodną tematykę, więc umieszczenie dwóch legend obok siebie raczej nie przejdzie :<

Może Wam obiło się coś o uszy?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
30.06.2010 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Krandar Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 168

To może ja coś zaproponuję...

Ciekawą postacią w historii Chin był admirał Zheng He. Był podróżnikiem, który zwiedził niezły kawałek ówczesnego świata wschodu (są hipotezy świadczące, że dotarł do Ameryki, ale są najprawdopodobniej fałszywe).

A co do książki, to polecam sztukę wojny Sun Zi. Bardzo innowacyjna jak na tamte czasy.

[Obrazek: 30hm2pzpn_rpeerar.png]
Wtedy ja zostanę Hachibukai! - Luffy
30.06.2010 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama