Aktualny czas: 15.08.2018, 07:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Wątek zamknięty 
Daleki wschód?
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
Daleki wschód?
Zwracam-się-z-pokorną-prośbą... i tak dalej.

Słuchajcie. Mam za zadanie wybrać sobie trzy rzeczy związane z dalekim wschodem (legenda, postać historyczna, książka (z dowolnego gatunku, może być nawet fantasy, byle była o dalekim wschodzie), bajka, religia... no cokolwiek), opisać je i wyrazić swoją opinię na ich temat.
A oto haczyk - nie mogą być związane z Japonią.
I tu leży problem. Odkryłam, że poza koreańskimi Angyo Onshi, których znam tylko dlatego, że wyszła o nich manhua (którą zresztą teraz tłumaczę, więc zapoznanie się z tematem i znalezienie legend na ich temat już mam za sobą - autor manhuy dostarczył wszystko XD), nie znam niczego z dalekiego wschodu, o czym mogłabym napisać.
Co jest nieco straszne, bo wskazuje jak bardzo zawężone mam horyzonty >.>"
Myślałam o "Podróży na zachód", ale psor prosił o różnorodną tematykę, więc umieszczenie dwóch legend obok siebie raczej nie przejdzie :<

Może Wam obiło się coś o uszy?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
30.06.2010 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Krandar Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 178

To może ja coś zaproponuję...

Ciekawą postacią w historii Chin był admirał Zheng He. Był podróżnikiem, który zwiedził niezły kawałek ówczesnego świata wschodu (są hipotezy świadczące, że dotarł do Ameryki, ale są najprawdopodobniej fałszywe).

A co do książki, to polecam sztukę wojny Sun Zi. Bardzo innowacyjna jak na tamte czasy.

[Obrazek: 30hm2pzpn_rpeerar.png]
Wtedy ja zostanę Hachibukai! - Luffy
30.06.2010 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama