Aktualny czas: 25.11.2017, 00:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawca szpiku
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dawca szpiku
Jest temat o honorowym oddawaniu krwi to czemu nie o dawcach szpiku.

Skąd pomysł, bo dzisiaj się zarejestrowałam, na uczelni zorganizowali akcję, a ja właściwie od dłuższego czasu czekałam na jakąś okazję... tak jestem na tyle leniwa, żeby nie chciało mi się tego robić internetowo (bo można).

Właściwie o białaczce nie wiem zbyt wiele, ale jeśli w mogłabym pomóc to czemu nie ^^
Kiedyś ludzie nie chcieli się rejestrować ponieważ obawiali się zabiegu pod narkozą, teraz jest drugi sposób pobierania komórek macierzystych

tutaj dla zainteresowanych link do strony fundacji: http://www.dkms.pl/pl

Czy jesteście zarejestrowani? Czy chcecie się zarejestrować? Co sądzicie na ten temat? itd. temat do ogólnej dyskusji, a może ktoś z nakamowiczów oddawał szpik?

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
26.11.2014 13:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: Dawca szpiku
Ponoć cholernie boli, więc nie, nie chciałabym.
Widocznie jestem mało empatyczna co do ludzi d:

Ogólnie nie bardzo interesuję się tym tematem, kiedyś myślałam o różnego rodzaju pomocy innym. Jednak przez wiele zdarzeń w życiu odechciało mi się pomagać ludziom. Czasami jeszcze mam jakieś przebłyski dobroci co do niektórych jednostek, ale raczej to tyle.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
26.11.2014 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Ja też jestem leniwy :/

Planuję zarejestrować się jako dawca już od dłuższego czasu. Ale zawsze nie po drodze mi z tym.

Jeszcze w liceum, podczas matur, na białaczkę zmarła moja koleżanka. I od tamtej pory w mieście organizuje się badania w tym kierunku. Muszę się kiedyś na nie załapać. A jak nie to pewnie wreszcie się przyjrzę jak ta rejestracja przez internet wygląda.
26.11.2014 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Białaczka jest to choroba polegająca na tworzeniu zbyt małej ilości płytek krwi, gdzie 10 000 to poziom zagrożenia życia. Oprócz tego człowiek jest bardzo osłabiony, nie powinien nic robić, a broń boże wychodzić z domu (przynajmniej przy tym śmiertelnym progu). Naprawdę ciężka choroba.

Sam jeszcze nie oddałem, ale po rodzinie widzę, jak to jest ważne. Taki dawca może być dla kogoś po prostu zbawicielem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.11.2014 14:13
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jutro idę spróbować oddać krew, więc i jako dawca się zarejestruje ^ Jeszcze moja mama chce się jako dawca zarejestrować, bo z oddawaniem krwi ma problemy. Rzadka grupa i potem do niej dzwonią, czy nie ma może ochoty oddać krwi (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
26.11.2014 16:30
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620
Ja regularnie co miesiąc oddaję krew. Bo chcę i wiem, jak jest potrzebna. Tydzień temu natomiast u mnie w mieście przez 3 dni w centrach handlowych były stanowiska, gdzie można było zarejestrować się jako dawca szpiku. I też się zarejestrowałem. Dodaje sobie takie mały + przy swoim nazwisku na tym świecie ;]

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
26.11.2014 16:39
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Jako dawca szpiku jestem zarejestrowana już kilka lat. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła komuś pomóc ^^

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
26.11.2014 18:05
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Kwestia oddawania szpiku jest o tyle nieprzyjemna, że nawet jak się chce i jest się wystarczająco zdrowym, to nie zawsze można - jak ktoś pracuje fizycznie to ciężko tak czekać aż się kość zaleczy, a pracować nie idzie.
Wszystkich jednak, którzy są w stanie - zachęcam, ratujecie życie innym.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
27.11.2014 21:41
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
no własnie tylko teraz są dwa sposoby ten drugi ponoć nie jest bolesny, trwa co prawda 4 godziny i przez ten czas ma się wbite igły w obie ręce, ale od razu można wracać do domu, tyle, że tydzień wcześniej zaczyna się brać zastrzyki z hormonem jakimś i tyle. Ten pierwszy to pobieranie szpiku z uda i po tym trzeba zostać w szpitalu i jest się obolałym.

Ktoś oglądał filmik który wrzuciłam? Tam jest to wyjaśnione Tongue

Ja oczywiście wolałabym cztery godziny z tymi igłami posiedzieć/ poleżeć niż zostawać w szpitalu ^^

A nawet jak poboli trochę to jedno życie uratowane Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
27.11.2014 22:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama