Aktualny czas: 21.11.2018, 18:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deja vu
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,715
Poziom ostrzeżeń: 5%

Hahahahaha. No dobra teraz ja słuchać mnie BarankiTongue

Choć było to uporczywe to przestudiowałem ten temat. Psujecie go! Niszczycie! Marnujecie, ja nie mam pojęcia jak można łączyć to z religią. Widzę tu wręcz, że wszystko stara się tłumaczyć na niekorzyść chrześcijan.

Ciągle piszesz, że bezpośrednio nikogo nie atakujesz. I co z tego skoro pośrednio niemal non stop? To też jest ważne, wiele razy pisałem, że różni użytkownicy różnie czują, to, że ciebie coś nie rusza, nie znaczy że innych nie a trzeba to szanować. O ile można naprawdę olać wiele kwestii bo by to było śmieszne tak "uważam by kokoś nie zranić" o tyle twoje wypowiedzi notorycznie wbijają nóż katolikom, a religia to delikatny temat i co NAJWAŻJSZE TONIE TEN!

Teraz Ryba. Ciężko mi powiedzieć bo jak się spytałem koleżanki co wierzy to czuła się urażona więc coś w tym jest. Natomiast miała zbyt bezpośredni wybuch w stosunku do Ra, który był również nie na miejscu. Kar nie będzie bo skoro Ra nie czuje się obrażony to nie widzę sensu.

Proszę by wrócić na właściwy tor dyskusji a nie zrzucać na religię i ranić uczucia katolików.

Aha też lubię spidermanaBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

23.01.2010 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*
Liczba postów: 293
Poziom ostrzeżeń: 0%

Wszystko, co miałam do powiedzenia Ra, zostało już napisane przez innych, więc nie ma się co powtarzać.

Zaxus napisał(a):Trzeba popatrzeć na to opierając się fizyką. (...) ale słyszałem, że ktoś kiedyś to tłumaczył, tym że to wina zakrzywienia czasoprzestrzeni, lecz ja się na tym nie znam, jak ktoś się zna może popisać

Obiło mi się chyba raz o uszy, że deja vu może być efektem zakrzywienia czasoprzestrzeni, jednak na daną chwilę więcej nie mogę o tym powiedzieć. Jak poprzerzucam trochę książek i coś znajdę, to dodam.

Miała być teoria, jest teoria - ale najpierw zlookajcie tu: http://www.forum.onepiecenakama.pl/viewt...4821#24821 (cicha nadzieja, że mniej osób uzna mnie za wariata ;-)):

Część 8: Teoria względności. Rozdział 34: Szczególna teoria względności. (TematSmile Podróż w przestrzeni.

"Możemy tylko wyobrażać sobie, że czas może także iść w drugą stronę, w przeszłość. (...) Tym bardziej, że w matematycznej teorii opisującej cząstki elementarne, dopuszcza się możliwość odwrócenia czasu. (...) Niemniej jednak w organizmie ludzkim czas biegnie tylko w jedną stronę.*

*Gdybyśmy się cofali w czasie, to moglibyśmy tego nie zauważyć. Pamiętalibyśmy przyszłość, a traktowalibyśmy ją jak przeszłość."

(Paul G. Hewitt, Fizyka wokół nas, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2001)

Albo sen Smile

Krótko mówiąc nie wykluczam możliwości, że podczas snu nasza świadomość podróżuje sobie w czasie.

Wiem, że to brzmi kosmicznie, ale to jak najbardziej tylko teoria, o jakichkolwiek dowodach mowy tu być nie może.
Możliwe, że ta kwestia nigdy nie zostanie rozwiązana, ale w praktyce tak samo jak nie można jej poprzeć żadnym naukowym dowodem, tak samo nie da się jej obalić.

Kiedy dziś po raz kolejny rozmyślałam nad tym tematem, to (tak, wiem, to będzie bardzo naukowe stwierdzenie Tongue) poczułam, że poszukiwana od tak długiego czasu teoria, łącząca teorię względności i mechanikę kwantową, zwana teorią wszystkiego, przyniesie ze sobą tyle odpowiedzi, również dotyczących tego tematu, że wszyscy trzymający się "zdroworozsądkowego" patrzenia na świat zadrżą. Ale na to trzeba jeszcze poczekać.

"Wyobraź sobie, że Twoje marzenie znajduje się na szczycie drzewa."
[Obrazek: M21c9OC.jpg]
24.01.2010 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SetsO Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5
RE: Deja vu
Jak byłem mały to to mi się zdawało głupotą jeszcze z 3 lata temu ale od około 5-6 klasy mnie wam te uczucie często... Przychodzi nagle jak i szybko mnie opuszcza nie zastanawiam się długo nad tym ...

:ch2:
09.10.2010 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
MSQI Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 6
hmmm Deja vu często to miałem, ale raczej nie potrafiłem sobie tego wyjaśnić.
Wszystkie opinie na ten temat w tym temacie przeczytałem, niektóre były dziwne, a niektóre baardzo prawdopodobne sam nie mam żadnej konkretnej tezy skąd się bierze to jakże dziwne zjawisko Wink
11.10.2010 18:57
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 495
RE:
(19.01.2010 15:59 )Romario napisał(a):  
Gosen napisał(a):Musiałbyś przytoczyć sytuacje, bo tak ogólnie nie ma w tym nic niezwykłego.
Nic niezwykłego? Mnie się śni i tak samo mam później w rzeczywistości. Spotykam te same osoby, ta sama sceneria i wypowiadam dokładnie te same słowa co w śnie, a dopiero później uświadamiam sobie że już to samo robiłem wcześniej. Ile znasz takich osób? Ja nie mam tak jak Nostradamus, że widzi daleką przyszłość w której już go nie będzie bo już nie żyje. Ja mam takie przebłyski zdarzeń dotyczące mnie kiedy żyję.

Romario, ja też tak mam. Tylko mi, gdy się śni jakieś zjawisko i nawet kumple, dziewczyna mówią to samo, gdy mi się wcześniej to śniło, że oni to powiedzą i ja także mówię to samo i dopiero po rozmowie sobie uświadamiam, że to mi się śniło.
Edit: Szczerze mówiąc już od roku nie mam takiego Deja vu. Zdarzało się ono przez jakieś 2 latka tylko. (Nie, gdy miałem 2 latkaBig Grin)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2010 20:31 przez Stepi.)
28.10.2010 20:04
Cień Błazen Offline
Skazany
Banned

Liczba postów: 34
Deja vu. W zasadzie nie pamiętam bym kiedykolwiek to miał, choć mógłbym przysiąc że przynajmniej raz zdarzyło mi się to w życiu. Nie będę oryginalny stwierdzając, że doświadczamy go za sprawą snu. Może to być jak najbardziej podróż w czasie, chociaż to byłoby dość zabawne zważywszy, że tyle ludzi o tym "marzy". Marzy, dobre. No dobrze. Inaczej. Jest to coś, do czego wielu ludzi dąży. Ma to być upragniony wynalazek - wechikuł czasu. Gdy tymczasem okazuje się, że zwykły kowalski na ławeczce w parku ma go w sobie.Big Grin
Trochę wcześniej miałem jeszcze teorię o równoległych światach, ale po skonfrontowaniu tego z tą teorią, pozwalam sobie z niej zrezygnować. Znacznie ciekawszym, według mnie, pytaniem jest: czemu niektórzy ludzie doświadczają tego częściej, czemu czasem nawet pamiętają o tym ( jak koledzy wyżej) i czemu mamy przedstawioną akurat tą, niepozorną sytuację. Nie ukrywam, że najbardziej niezrozumiałe, a co za tym idzie interesujące, jest dla mnie trzecie pytanie. Bo to musi o czymś świadczyć. Mała, niepozorna sytuacja po prostu musi mieć głębszy sens. Niestety nie mogę rozpatrzyć tego na swoim przykładzie, przynajmniej do czasu ponownego deja vu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2011 14:39 przez Eihnaren.)
07.07.2011 17:28
Neryuu
Unregistered

Czasami miewam Deja wu, czasami śnię o tym, z kolei rzadko śnię o tym, co się stanie za kilka dni, nie są to jakieś ważne zdarzenia, po prostu normalne codzienne czynności. Gdzieś czytałem, że można doświadczyć tego nie tylko podczas snu. Podobno czasami miewamy sny prorocze, o śmierci bliskiej nam osoby.
Deja wu to według mnie zjawisko obecnie niewytłumaczalne dla nas, może w przyszłości naukowcy odkryją sekret tkwiący w tym zjawisku, ale na razie mało o nim wiemy, w końcu to podświadomość.
Po prostu świat realny i podświadomość, oraz sprawy wyższe (okultyzm) zawsze dzieli granica niewiadomego.
22.09.2011 21:01
Odpowiedz cytując ten post Return to top
VanHelsing Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 44
Dejavu- w moim przypadku wygląda tak że próbuje sobie przypomnieć skąd znam daną sytuacje , gdzie już to słyszałem i kiedy to przeżyłem i nagle odnoszę wrażenie ... zaraz zaraz to mi się śniło . Szczerze mówiąc zjawisko to od kilku lat mam już dosyć często a nawet b. często . Od dawna interesuje się zjawiskami takiego typu za które odpowiedzialny jest ludzki mózg który wykorzystuje zaledwie kilka % swoich potencjalnych możliwości . Dejavu nie porównywałbym do proroczych snów ponieważ sen to przetwarzanie danych z całego dnia których mózg nie nie zdążył "strawić " . Przynajmniej w moim odczuciu nie ma z tym nic wspólnego , mimo że sam mam takie wrażenie : "Przecież mi się to śniło do cholery , What the fuck ?!" . Znam ludzi którzy są święcie przekonani że Dejavu to przebłyski naszych prawdziwych możliwości " nie kontrolowane spóźnione odczucie wizji " . Ewolucja tak nas ukształtowała że wykorzystujemy tylko te funkcje które są niezbędne do przeżycia , a jeśli dejavu to coś co powoduje jedne z ośrodków w mózgu ? Osobiście uważam że zjawisko o którym mowa to wynik przetwarzania danych związanych z wcześniejszymi wydarzeniami , zresztą trudno jest wyjaśniać i mówić o czymś czego tak naprawdę nie rozumiemy Big Grin.
22.09.2011 22:50
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama