Aktualny czas: 10.04.2020, 13:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Diabelskie owoce
Autor Wiadomość
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,446
Poziom ostrzeżeń: 0%

Moim zdaniem dobrze by było podzielić te owoce na osobne listy ze względu na ich rodzaj, oraz wyodrębnić owoce fillerowe oraz spoilerowe.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
02.09.2009 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101

Grigorij napisał(a):spoilerowe.
Już są wyodrębnioneWink no, ale i tak Komi musi sie najpierw odezwaćSmile

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
03.09.2009 02:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%

Zanim będzie gotowy art zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy. Mógłbym to napisać, ale delikatnie mówiąc, nie czuję się kompetentna do tego osobą. Aby był sens istneinia artu, musi on zabierać pewne informacje. Ja się na tym w sumie nie znam więc naprawde bardzo prosze o pomoc. Jesli ktoś czuje się na siłach.

Devil Fruits ogólnie, co to jest, co daje, smak takie pierdu wierdu jakie są konsekwencje, ze jest bezużyteczna moc, kairouseki, i kontakt z wodą dokładnie( głowa Luffy'ego się rozciąga mimo, ze jest pod wodą -Arlong Park) Kalifa będąc w wannie może używać mocy itpSmile

O ile to, od biedy mogę opisać o tyle to niżej to już zdecydowanie się nei czuję na siłach...

Opis Paramerci, Zoan, Logia (wady zalety)

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

06.09.2009 01:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Devil Fruits
Esencją świata One piece są tak zwane "Diabelskie Owoce". Nie są to jednak zwykłe źródła witaminy C. Maja najróżniejsze kształty i kolory, a znalezienie jakiegokolwiek graniczy z cudem. Krążą o nich opowieści i legendy, ponieważ temu, kto je zje dają niesamowite moce, których źródłem są według opowieści demony mieszkające wewnątrz owoców. Nie są smaczne, są wręcz obrzydliwe w smaku, a zjedzenie więcej niż jednego jest fatalne w skutkach. Gdy spożyje się drugi, eksploduje się od środka, co jest spowodowane według opowiadań konfliktem demonów zamieszkujących owoce, które rozrywają ciało nieszczęśnika.
Nie wiadomo skąd się wzięły, gdzie rosną i jak powstają. Krążą plotki, że ich źródłem są wody Grand Line, najniebezpieczniejszego morza świata.
Nie wiadomo ile dokładnie ich jest, ale przynajmniej większa cześć z nich została skatalogowana i opisana w pewnej książce przez genialnego naukowca, dr Vegapunka.
Istnieją trzy rodzaje Diabelskich owoców. Są to: Paramecia, Zoan i Logia.
Zoan
Owoce typu Zoan, dają użytkownikowi moc zamiany w określone zwierzę np. lamparta, słonia itp. Charakteryzuje się ogólnym zwiększeniem sprawności ciała osoby, która go spożyła. Zwiększa siłę, szybkość, wyostrza zmysły, daje umiejętność latania itp.
Użytkownik owocu może zamienić sie w hybrydę człowieka i zwierzęcia, lub formę zwierzęcą. Są to podstawowe formy. Jednak dzięki Rumble Ball, istnieje możliwość zwiększenia liczby transformacji do siedmiu. Jest to efekt spożycia jednej pigułki i utrzymuje się przez minutę. Po zjedzeniu dwóch pigułek traci się kontrole nad transformacjami, a po spożyciu trzeciej użytkownik zamienia się w wielkiego potwora o ogromnej sile. Jednak tej formy nie da się kontrolować, osoba pod jej wpływem nie zdaje sobie z niczego sprawy, a ponadto forma ta bardzo wyczerpuje organizm.

Logia
Najpotężniejszy rodzaj owocu dający całkowitą kontrolę nad danym "żywiołem" np. ogień, błyskawica, dym, piasek itp., dający moc przemiany w dany "żywioł" oraz całkowitą niewrażliwość na obrażenia fizyczne.
Owoce tego są praktycznie nie do pokonania, chyba, że zna się ich słabości(Suna Suna no Mi - woda), lub potrafi się wykorzystać "haki, czyli tajemniczą siłę, dzięki której można zranić użytkownika logii.
Paramecia
Jest to najbardziej niezwykły i różnorodny typ diabelskiego owocu. Zmienia właściwości ciała użytkownika np. ciało z gumy, kontrola ciężaru ciała, nogi działające jak sprężyny, niewidzialność itp. Inne dają użytkownikowi różnego typu moce, jednak nie oddziaływujące na jego ciało np. umiejętność emitowania spowalniających promieni. Jak widać moce paramecii są bardzo różnorodne i nie sposób przewidzieć, co za moc da nam następny owoc.

Mimo, iż użytkownicy diabelskich owoców są potężni dzięki ich mocy to ich spożycie wiąże się z jednym poważnym ograniczeniem.
Użytkownik w zamian za niezwykłą moc musi zapłacić straszliwą cenę: "Morze nienawidzi ludzi posiadających moc diabelskich owoców". Kontakt z wodą morską odbiera moc, a pływanie czy chociażby utrzymanie się na wodzie jest niemożliwe. Użytkownik idzie na dno niczym kamień. Dotyczy to jednak tylko wody morskiej.
Istnieje jeszcze jedno zagrożenie, mianowicie tzw."kairouseki"(Morski Kamień). Jest to substancja, która odbiera użytkownikom owoców moc. Dzięki temu można zranić osoby posiadające logie. Marynarka stosuje kairouseki do wyrobu kajdan, czy celi specjalnie dla użytkowników owoców.

Nie jest to wersja finalna tekstu, mało napisałem o Parameci.

06.09.2009 02:05
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

BlackKuma, świetna robota, żałuję, że ty i Grigorij nie chcecie wstąpić do Redakcji Ohara, wielka strataTongue
Trochę podrasowałem o pewne info to co napisałeś, ale wielu rzeczy nie wiedziałemBig Grin

Devil Fruits
Esencją świata One piece są tak zwane "Diabelskie Owoce". Nie są to jednak zwykłe źródła witaminy C. Maja najróżniejsze kształty i kolory, a znalezienie jakiegokolwiek graniczy z cudem. Krążą o nich opowieści i legendy, ponieważ temu, kto je zje dają niesamowite moce, których źródłem są według opowieści demony mieszkające wewnątrz owoców. Nie są smaczne, są wręcz obrzydliwe w smaku, a zjedzenie więcej niż jednego jest fatalne w skutkach. Gdy spożyje się drugi, eksploduje się od środka, co jest spowodowane według opowiadań konfliktem demonów zamieszkujących owoce, które rozrywają ciało nieszczęśnika.
Nie wiadomo skąd się wzięły, gdzie rosną i jak powstają. Krążą plotki, że ich źródłem są wody Grand Line, najniebezpieczniejszego morza świata.
Nie wiadomo ile dokładnie ich jest, ale przynajmniej większa cześć z nich została skatalogowana i opisana w pewnej książce przez genialnego naukowca, dr Vegapunka.
Nie jest tak, że jeśli ktoś włada daną szatańską mocą, np. ognia, to, że więcej już nie będzie owoców dających użytkownikowi kontrolę nad tym żywiołem. Ta sama moc, może się powtórzyć, jednakże nie w tym samym czasie. Innymi słowy, użytkownik szatańskiego owocu musi zginąć, by ta moc odrodziła się na nowo.
Tę niszczycielską siłę można też ?wszczepiać? w przedmioty. Tak np. jest z psem Lesso, wiernym towarzyszem Mr 4 lub mieczem Spandamana, przemieniającym się w słonia.

Zoan
Owoce typu Zoan, dają użytkownikowi moc zamiany w określone zwierzę np. lamparta, słonia itp. Charakteryzuje się ogólnym zwiększeniem sprawności ciała osoby, która go spożyła. Zwiększa siłę, szybkość, wyostrza zmysły, daje umiejętność latania itp.
Jego użytkownik, może zamienić się w hybrydę człowieka i zwierzęcia, lub formę zwierzęcą. Są to podstawowe formy. Jednak dzięki Rumble Ball, prawdopodobnie, istnieje możliwość zwiększenia liczby tych transformacji. Taki Chopper posiada siedem takich przemian. Jest to efekt spożycia jednej pigułki i utrzymuje się przez minutę. Po zjedzeniu dwóch pigułek traci się kontrole nad transformacjami, a po spożyciu trzeciej użytkownik zamienia się w wielkiego potwora o ogromnej sile. Jednak tej formy nie da się kontrolować, osoba pod jej wpływem nie zdaje sobie z niczego sprawy, a ponadto forma ta bardzo wyczerpuje organizm.

W porównaniu z dwoma kolejnymi rodzajami diabelskich owoców, ten wypada najsłabiej. Użytkownik potrzebuje chwili cennego czasu by ulec transformacji, co przeciwnik może skrzętnie wykorzystać. A przede wszystkim, gdy odniesie poważniejszą ranę, traci swą moc. Tak było np. w przypadku X Drake zamienionego w dinozaura. Ponad to, taka osoba nie ma ?nieśmiertelnego ciała? jak w wypadku Logii.

Paramecia
Jest to najbardziej niezwykły i różnorodny typ diabelskiego owocu. Zmienia właściwości ciała użytkownika np. ciało z gumy, kontrola ciężaru ciała, nogi działające jak sprężyny, niewidzialność itp. Co ciekawe, dzieje się to samoistnie, bez wiedzy, czy woli użytkownika. Bardzo dobrze zobrazowane w momencie gdy Luffy wszamia specjał z Amazon Lili a dziewczyny naokoło rozciągają jego ciało.
Inne owoce tego typu, dają użytkownikowi różnego typu moce, jednak nie oddziaływające na jego ciało np. umiejętność emitowania spowalniających promieni. Jak widać moce paramecii są bardzo różnorodne i nie sposób przewidzieć, co za moc da nam następny owoc.

Logia
Najpotężniejszy rodzaj owocu dający całkowitą kontrolę nad danym "żywiołem" np. ogień, błyskawica, dym, piasek itp., dający moc przemiany w dany "żywioł" oraz całkowitą niewrażliwość na obrażenia fizyczne.

Użytkownicy posiadający taki rodzaj mocy, są praktycznie nie do pokonania, chyba, że zna się ich słabości(Suna Suna no Mi - woda), lub potrafi się wykorzystać "haki?, czyli tajemniczą siłę, dzięki której można zranić użytkownika logii. Kolejna ?słabość? to, to, że zawsze znajdzie się jakaś Paramecia, zdolna pokonać daną logię. Jak np. było w wypadku Luffy?ego oraz Enela.

Mimo, iż użytkownicy diabelskich owoców są potężni dzięki ich mocy to ich spożycie wiąże się z jednym poważnym ograniczeniem.
Użytkownik w zamian za niezwykłą moc musi zapłacić straszliwą cenę: "Morze nienawidzi ludzi posiadających moc diabelskich owoców". Kontakt z wodą osłabia moc, a pływanie czy chociażby utrzymanie się na wodzie jest niemożliwe. Użytkownik idzie na dno niczym kamień. Nie chodzi tu jakiś powierzchowny kontakt z wodą, tyczy to wszelkiej wody ?stałej?. Występują jednakże w tej materii pewne udogodnienia na korzyść użytkowników. Np. wystarczy, że choćby część ciała wystaje z wody, to posiada ona diabelskie ?właściwości?. Tak było w przypadku Arku o Arlongu. Gdy Luffy znajdował się w wodzie, jego głowa, znajdująca się na powierzchni, dalej mogła się rozciągać. To smao tyczy kąpiącej się w wannie Kalify.
Istnieje jeszcze jedno zagrożenie, mianowicie tzw."kairouseki"(Morski Kamień). Jest to substancja, która odbiera użytkownikom owoców ich moc. Dzięki temu można zranić osoby posiadające logie. Można również wykonać z nich broń, tak, jak jest to w przypadku broni Smokera. Wykonuje się z niego nie tylko broń. W Sadze BW, Luffy i jego przyjaciele byli przetrzymywani w specjalnie celi zrobionej właśnie z tego kruszcu.Marynarka stosuje kairouseki do wyrobu kajdan, czy celi specjalnie dla użytkowników owoców.

12.09.2009 17:55
Bartoszu Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 63

Komimasa napisał(a):Kontakt z wodą odbiera moc
Tutaj bym się przyczepił. Kontakt z wodą osłabia użytkownika, a nie odbiera mu mocy.

Komimasa napisał(a):Występują jednakże w tej materii pewne udogodnienia na korzyść użytkowników. Np. wystarczy, że choćby część ciała wystaje z wody, to posiada ona diabelskie ?właściwości?. Tak było w przypadku Arku o Arlongu. Gdy Luffy znajdował się w wodzie, jego głowa, znajdująca się na powierzchni, dalej mogła się rozciągać.
To akurat jest potwierdzeniem mojej wersji. Luffy był cały pod wodą i mimo to mógł się rozciągnąć na tyle, aby można było wyciągnąć jego głowę na powierzchnie, czyli woda nie pozbawiła go mocy.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
12.09.2009 18:36
PaSaT Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 368

Na prośbę Komiego wykonałem korektę. Oto ona :-)

Devil Fruits
Esencją świata One Piece są tak zwane "Diabelskie Owoce". Nie są to jednak zwykłe źródła witaminy C. Maja najróżniejsze kształty i kolory, a znalezienie jakiegokolwiek graniczy z cudem. Krążą o nich opowieści i legendy ponieważ temu, kto je zje, dają w posiadanie niesamowite moce, których źródłem są według opowieści demony mieszkające wewnątrz owoców. Nie są smaczne, są wręcz obrzydliwe w smaku, a zjedzenie więcej niż jednego jest fatalne w skutkach. Gdy spożyje się drugi, eksploduje się od środka, co jest spowodowane według opowiadań konfliktem demonów zamieszkujących owoce, które rozrywają ciało nieszczęśnika.
Nie wiadomo ile dokładnie ich jest, ale przynajmniej większa cześć z nich została skatalogowana i opisana w pewnej książce przez genialnego naukowca, dr. Vegapunka.
Owoce nie są ?jednorazowe?. Jeśli ktoś włada daną szatańską mocą, np. ognia, to nie znaczy że więcej już nie będzie owoców dających użytkownikowi daną umiejętność. Ta sama moc może się powtórzyć, jednakże nie w tym samym czasie. Innymi słowy, użytkownik szatańskiego owocu musi zginąć by ta moc odrodziła się na nowo.
Tę niszczycielską siłę można też ?wszczepiać? w przedmioty. Tak np. jest z psem Lesso, wiernym towarzyszem Mr. 4 lub mieczem Spandamana, przemieniającym się w słonia.

Zoan
Owoce typu Zoan dają użytkownikowi moc zamiany w określone zwierzę, np. lamparta, słonia itp. Charakteryzuje się ogólnym zwiększeniem sprawności ciała osoby, która go spożyła. Zwiększa siłę, szybkość, wyostrza zmysły, daje umiejętność latania itp.
Jego użytkownik może zamienić się w hybrydę człowieka i zwierzęcia lub formę zwierzęcą. Są to podstawowe formy. Jednak dzięki narkotykowi Rumble Ball istnieje możliwość zwiększenia liczby tych transformacji. Chopper posiada siedem takich przemian. Jest to efekt spożycia jednej pigułki. Utrzymuje się przez trzy minuty. Po zjedzeniu dwóch pigułek traci się kontrole nad transformacjami, a po spożyciu trzeciej użytkownik zamienia się w wielkiego potwora o ogromnej sile. Jednak tej formy nie da się kontrolować, osoba pod jej wpływem nie zdaje sobie z niczego sprawy, a ponadto forma ta bardzo wyczerpuje organizm.

W porównaniu z dwoma kolejnymi rodzajami diabelskich owoców ten wypada najsłabiej. Użytkownik potrzebuje chwili cennego czasu by ulec transformacji, co przeciwnik może skrzętnie wykorzystać. Przede wszystkim, gdy odniesie poważniejszą ranę, traci swą moc. Tak było np. w przypadku X Drake zamienionego w dinozaura. Ponadto taka osoba nie ma ?nieśmiertelnego ciała? jak w wypadku Logii.

Paramecia
Jest to najbardziej niezwykły i różnorodny typ diabelskiego owocu. Zmienia właściwości ciała użytkownika, np. w ciało z gumy, umożliwia kontrolę ciężaru ciała, daje nogi działające jak sprężyny, niewidzialność itp. Co ciekawe, dzieje się to samoistnie, bez wiedzy czy woli użytkownika. Bardzo dobrze jest to zobrazowane w momencie gdy Luffy wcina specjał z Amazon Lili, a dziewczyny naokoło rozciągają jego ciało.
Inne owoce tego typu dają użytkownikowi różnego typu moce, jednak nie oddziaływające na jego ciało np. umiejętność emitowania spowalniających promieni. Jak widać moce paramecii są bardzo różnorodne i nie sposób przewidzieć, co za moc da nam następny owoc.

Logia
Najpotężniejszy rodzaj owocu dający całkowitą kontrolę nad danym żywiołem, np. ogniem, błyskawicami, dymem, piaskiem itp., dający moc przemiany w dany żywioł oraz całkowitą niewrażliwość na obrażenia fizyczne.

Użytkownicy posiadający taki rodzaj mocy, są praktycznie nie do pokonania, chyba że zna się ich słabości (Suna Suna no Mi - woda), lub potrafi się wykorzystać "haki?, czyli tajemniczą siłę dzięki której można zranić użytkownika logii. Kolejna słabością jest to, że zawsze znajdzie się jakaś Paramecia zdolna pokonać daną logię. Tak np. było w wypadku Luffy?ego oraz Enela.

Mimo, iż użytkownicy diabelskich owoców są potężni dzięki ich mocy, to spożycie ich wiąże się z jednym poważnym ograniczeniem.
Użytkownik w zamian za niezwykłą moc musi zapłacić straszliwą cenę: "Morze nienawidzi ludzi posiadających moc diabelskich owoców". Kontakt z wodą osłabia moc, a pływanie czy chociażby utrzymanie się na wodzie jest niemożliwe. Użytkownik idzie na dno niczym kamień. Nie chodzi tu jakiś powierzchowny kontakt z wodą, tyczy to wody ?stałej?. Występują jednakże w tej materii pewne udogodnienia na korzyść użytkowników. Ciało znajdujące się w wodzie posiada dalej diabelskie ?właściwości?. Tak było w chociażby Arku o Arlongu. Gdy Luffy znajdował się w wodzie, jego szyja i reszta ciała dalej mogły się rozciągać. To samo tyczy kąpiącej się w wannie Kalify.
Istnieje jeszcze jedno zagrożenie, mianowicie "kairouseki" (Morski Kamień). Jest to substancja, która odbiera użytkownikom owoców ich moc (poprzez swoje właściwości- kairouseki ma je takie same jak morska woda) . Dzięki temu można zranić osoby posiadające Logie. Można również wykonać z nich broń, tak jak jest to w przypadku broni Smokera. Wykonuje się z niego nie tylko broń. W Sadze BW Luffy i jego przyjaciele byli przetrzymywani w specjalnie celi zrobionej właśnie z tego kruszcu. Marynarka stosuje kairouseki do wyrobu kajdan czy celi specjalnie dla użytkowników owoców.
Autor:BlackKuma
Dopiski:Komimasa
Korekta:PaSaT

A tam, gdzieś daleko, zostawiłem wspaniałego przyjaciela, którego na zawsze zapamiętam, ale już nigdy nie zobaczę...
Nightwish-Imaginaerum~!

[Obrazek: 375704Casshern_Sins1.jpg]
12.09.2009 20:05
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Miałem to jeszcze poprawić na dniach, ale zapomniałem na śmierć, a ostatnio monitor mi siadłXP
Mam nadzieję, ze tekst napisany przeze mnie był przydatnySmile

EDIT:
PaSaT napisał(a):Tak np. jest z psem Lesso
Zdaje mi się, że miał na imię LassoSmile

12.09.2009 22:47
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138

Komimasa napisał(a):Nie chodzi tu jakiś powierzchowny kontakt z wodą, tyczy to wody ?stałej?.

Nie rozumiem, co kryje się pod pojęciem wody stałej? Woda w stanie stałym to lód <:

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
14.09.2009 15:17
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

Dlatego dałem "" chodziło mi typu woda w wannie, w jakimś zbiorniku czy cośSmile

15.09.2009 02:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama