Aktualny czas: 20.08.2017, 23:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
Dla znawców gitar.
Autor Wiadomość
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 411
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dla znawców gitar.
Zakładam temat bo zamierzam kupić gitarę, używaną, od kogoś. Jest to gitara klasyczna i jej cena wchodzi akurat w mój budżet. I teraz tak, jestem początkującym, wgle się nie znającym na gitarach, zielonym amatorem, który chce zacząć grać na klasyku a potem przesiąść się na gitarę rockową a mój dylemat polega na tym, że mimo tego iż mogę zobaczyć gitarę na własne oczy i ją wypróbować, to nie będę wiedział czy gra dobrze czy nie i pewnie się skończy, że kupię jakieś badziewie... No nic, informacje jakie dostałem od gościa na temat gitary to, że jest to: Eos Guitar model 010 A141 - 1, kupiona dwa lata temu. Tyle, że jak szukam czegoś takiego w googla, to mi wyskakują jakieś filmiki z kwartetami... Dlatego jestem w kropce, bo nie mogę przeczytać, czy gitara była by dobra dla początkującego i ile by przetrwała w moich łapskach. Dlatego zwracam się do was o pomoc. Czy taka gitara byłaby dobra dla początkującego? Czy ma dobre brzmienie? itp. itd.

PS: Gościu mówi, że jej dużo nie używał i że ma tylko kilka rysek na tyle.
PS2: Gitara kosztuje: 12.500 kr. czyli na Polskie to będzie: 331,09 PLN (Przeliczyłem kalkulatorem walutowym, więc jest to kwota "około")
PS3: Jeżeli sądzicie, ze jest to dużo jak na używaną gitarę, to chce to tylko przyrównać do mojego kieszonkowego. Dostaję 5.000 na miesiąc, więc dla mnie nie jest to dużo Tongue. Aha i dzięki z góry za pomoc Big Grin

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
10.04.2013 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,568
Poziom ostrzeżeń: 15%
RE: Dla znawców gitar.
Powiem tak: gitara za 331 złotych to shit. Ok uzywana 2 lata to pewnie kosztowała troche więcej.
Lecz mimo wszystko akustyk jest ciezki dla poczatkującego:
-Wieksze pudło rezonansowe
-Grubsze struny, Metalowe! Palce to Ci odlecą.
Nie znam się na klasykach ani na akustykach ale za cenę 300zł mozna kupic oryginał i gitary w takich cenach ogólnie sa takie same. niczym się prawie nie różnia to pułap cenowy, który nie daje wyboru czegoś dobego lub złego.
Jak chcesz grać na elektryku kup sobie od razu elektryka.
Pewnie mało Ci pomogłem ale napisałem co myslę Smile
PS: jak jakies info zdobędę to dam znać. Nie wiem w sumie ale może mógłbym sprzedać swojego elektryka Tongue

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2013 13:31 przez fuszioms.)
10.04.2013 13:28
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
To może tak. Nie stać mnie na coś lepszego niż "Shit" więc chce dobry "Shit" xD. Tu na Islandii, za nową gitarę zapłacę najmniej 50.000 i raczej nie będzie niższej ceny, chyba, że na przecenach. I powód dla którego chcę zacząć grać na klasyku a potem przesiąść się na elektryka, jest moja rodzina, nie znoszą oni hałasu, a jak bym miał elektryka to nie dał bym im żyć, po za tym jest droższy. Więc, na elektryka przesiądę się jak się wyprowadzę albo będę mieszkał w jakimś akademiku czy coś.

Erm? Akustyk? To ta gitara to akustyk? Gość pisze, że jest to zwyczajna klasyczna i sam na niej zaczynał O.o

10.04.2013 13:40
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Dzięki za tip, ale nie mieszkam w Polsce a tu nie znalazłem takiej gitary (Przeszukałem sklepy i nic nie ma Sad a akustyka najtaniej kupię za 30-50 tyś ) Dlatego założyłem temat by spytać się czy gitara, którą chce kupić, byłaby dobra dla początkujących, a żadna inna nie wchodzi w grę. Czyli albo ta gitara albo żadna Sad.

Dam linka do strony, ale wszystko jest po Islandzku, więc jedyne co zrozumiecie to obrazek z gitary Tongue
https://bland.is/classified/entry.aspx?c...Id=1668182 (Tak wygląda ten "shit" xD)

10.04.2013 14:18
Devzan Offline
Czarna Lama
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,535
Poziom ostrzeżeń: 20%
Albo ta, albo żadna - więc w czym problem? Big Grin Skoro i tak nie masz opcji dla innej, to lepiej kupić jakąkolwiek, huh?

"Nie licz na ludzi, a jak musisz, sprawdzaj saldo potem."
[Obrazek: 4c1cnDA.png]
10.04.2013 14:53
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,737
Ja jeszcze od siebie dorzucę, że klasyczna gitarka nie koniecznie równa się akustycznej gitarze. Ja mam klasyka i ma mięciutkie-milutkie nylonowe struny wcale nie wrzynające się w palce. Klasyk ma jednak pewną przypadłość pod tytułem... zabójczo szeroki gryf Tongue Granie bare na gryfie klasycznym to męczarnia XD Więc jak planujesz grać na akordy bierz to pod uwagę. Szczególnie jak chcesz się potem przerzucić na elektryka, bo elektryki to mają wąziutkie gryfiki.

Z takich tipów przy zakupie to warto zerknąć na siodełka (te białe podwyższenia wskazane przez strzałki) - nie powinny być pochylone względem pudła i winny znajdować się plus minus na tej samej wysokości, żeby odległość strun od gryfu była mniej więcej taka sama na całej jego długości. Drobne odchylenia są do przełknięcia, ale mocne skosy - nie wskazane. Również: jeśli struny będą wysoko nad gryfem ciężko będzie ci się grało. Jak weźmiesz gitarę do rąk to zerknij też na nią z profilu, czy sam gryf jest prosty względem pudła. Patrząc z profilu górna krawędź pudła powinna być równoległa z górną krawędzią gryfu. No i popycaj paluchem siodełka trochę żeby zobaczyć czy nie są ruchome, bo to też bubu by było.
Siodełka wskazane przez szczałeczki xPP
[Obrazek: gitara_zps89a0483f.jpg]

edit: a translator googla mówi, że to akustyk, więc obawiam się, że fuszi może mieć rację co do ostrych strun Tongue Nie powinno być problemu z zamontowaniem nylonowych pewno, ale to dodatkowy wydatek zawsze.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2013 15:06 przez okiren.)
10.04.2013 15:01
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,032
Dla mnie wygląda jak akustyk, nie klasyczna (:
Z tego co wiem zwykłe nylonowe struny nie nadają się, żeby je nakładać na akustyka. Podobno są też jakieś specjalne nylony przystosowane do akustycznych gitar, ale nie mam pojęcia ile to może kosztować i czy łatwo je kupić.

Jak nie ma innej opcji to ja bym brała. Moim zdaniem uczyć się można na byle czym, jak kupisz tańszą a Ci się nie spodoba granie to przynajmniej nie będzie żal wydanych pieniędzy. Każdy rodzaj gitary ma swoje plusy i minusy, a jak zaczniesz od metalowych strun to Ci szybciej stwardnieją palce i potem ewentualne granie na nylonowych w ogóle nie będzie sprawiało problemu d; Nie sądzę, żebyś mógł się też tymi metalowymi pociąć, bo na początku niewyćwiczonymi rękami i tak nie dasz rady długo grać. Różnica w szerokości gryfu jest, ale jak to się mówi "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" - jak się naprawdę dobrze nauczysz to potem już nie będzie Ci robiło wielkiej różnicy jaką gitarę weźmiesz do ręki.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2013 15:44 przez Chlor.)
10.04.2013 15:43
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,737
Ej nie jestem złą baletnicą! XP A jak bym nie chciała, to nie dam rady na swoim gryfie trzaskać utworów z bare non stop, bo mi ręki nie starcza Tongue

Z tym cięciem palcy, to może faktycznie trochę straszymy, bo to nie tak, że do krwi XD Ale może boleć Tongue

A nie wiedziałam, że nylony na akustyka się nie nadają :c Człowiek uczy się całe życie xp

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
10.04.2013 15:49
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
okiren, Chlor. Arigtou~ O taką mniej więcej odpowiedź mi chodziło. Skoro tak się sprawy mają to pójdę zobaczę jak się gitara trzyma i jeżeli będzie w dobrym stanie to sobie kupię.

Co do twardych palców, to nie boję się, że mi się skóra trochę zatnie i będzie trochę krwi, kiedyś tam dostałem gitarę i ćwiczyłem na niej trochę, bo była strasznie słaba i kupiona za marne grosze, z wygiętym gryfem itp. Dlatego przestałem i dlatego się pytałem, bo nie chciałbym znów trafić na coś zepsutego, także dzięki okiren, teraz będę mógł sprawdzić czy gitara jest jakoś mocno zniszczona czy nie. Wszystkim wam, arigatou~!

10.04.2013 15:59
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,032
Okirenku, nie miałam na myśli, że Ty jesteś złą baletnicą, broń Boże (:
Tylko tak ogólnie, że na początku każdy szczegół ma znaczenie a im więcej umiesz tym bardziej przestajesz zwracać na takie rzeczy uwagę.
Jak Carsis zacznie wymiatać, to sprawa szerokości gryfu stanie się już mało znacząca. Przynajmniej ja nigdy aż tak nie zwracałam na to uwagi.
PS. nie jestem żadnym ekspertem ani wymiataczem.

Carsis, ja bym jeszcze poszukała w internecie na jakichś forach dla gitarzystów, jak rozpoznać czy gitara jest w dobrym stanie. Może jakieś ciekawe patenty znajdziesz. Ja to kupowałam tylko dwa razy i zawsze w sklepie i z kimś kto się znał, więc się mało orientuję (: A pierwsza przez leśne obozowe warunki i złe traktowanie też miała po jakimś czasie gryf skrzywiony, więc wiem co to za ból. Nie polecam.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2013 17:10 przez Chlor.)
10.04.2013 17:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama