Aktualny czas: 25.09.2017, 10:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Dlaczego ludzie przestają jeździć na konwenty?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dlaczego ludzie przestają jeździć na konwenty?
Zawsze na konwentach jest panel typu "konwenty dziś a niegdyś" i z nostalgią wspominane są pierwsze konwenty, kiedy "wszystko było inaczej". Normalnie jak komuna przez niektórych starszych panów.
Zmiany oczywiście są też na plus, np zwiększyło się bezpieczeństwo. To naprawdę widać i to się czuje, bo bez trudu można trafić na ochroniarza, którzy potrafią być też ludźmi. Jednak im człowiek starszy tym mam mniejszą chęć się tam pojawiać. Na Magni właśnie Duo pytał, ile osób na sali jest z rocznika poniżej 89, nieliczne jednostki podniosły ręce. Zastanawiające jest jednak czemu tak się dzieje. Czy wyrastamy z mangi & anime?

Mogą być różne ku temu przyczyny. Głównie za sprawą dzieciarni i to dosłownie. Co jednak aż tak przeszkadza w ich obecności? Że się głośno zachowują? (jakbym ja z nakamą kiedyś był cichoxd) że rozpiera ich energia i szaleją? Chyba najbardziej to bariera wiekowa. Po prostu trudno, żebym się miał kolegować z 13-15 latkami. Z racji egzystencji na forach mangowych nieliczne wyjątki były, ale przecież nie podejdę do grupy dzieci i nie będę do nich zagadywał, bo też i po co?
Cosplaye to już w ogóle zupełnie inna para kaloszy, ale mam wrażenie że kiedyś, z 5 lat temu to nie ociekało tak seksapilem jak teraz, gdzie liczy się machanie tyłkiem, cyckami i pocałunki na scenie a nie gra aktorska, fajnie przemyślana fabuła, zabawne cięte dialogi między bohaterami. Nie mówiąc o tym, że w kusych strojach paradują 13 latki... Są tak ucharakteryzowane, że ciężko jest czasem ocenić wiek takiej osoby, a rąbnąć się można o 5 lat bez problemu. Według mnie powinna być tutaj pewna granica...

Dla mnie jednak najważniejszą kwestią zawsze na konwentach była nakama. Gdy jeszcze Ryuuga i Eikiczi prowadzili swoje stoisko to był taki punk spotkań, zawsze po całym dniu można było razem poszaleć i było w dechę. Teraz proszę państwa jadę do Krakowa gdzie bagatela jest blisko 20 osób z nakamy, a na konwencie siedzę no żebym nie skłamał z czterema plus gościnnie jedną? Plus Yoh, który wiecznie był gdzieś indziejxd No proszę państwa bieda.
Ale dlaczego tak się dzieje, ano dlatego, że nakama tak się zżyła, że robi własne zjazdy, bo i tak jest dużo lepiej. Wszyscy są w jednym miejscu a nie rozstrzelani po panelach czy konsolówce(it's mexd) no i nie ma wpisowego 5 dych! A no i można spokojnie się napićxd
Mimo to trochę mi szkoda, bo z konwentów wyniosłem wiele dobrych wspomnień właśnie dzięki nakamie, choćby ten Magni był bardzo udany i szkoda, że tak to zanika.

No rozpisałem się. A jak Wy się na to zapatrujecie? Jak oceniacie wcześniejsze konwenty a te co są teraz? Chętniej się przyjeżdża czy wręcz przeciwnie? No i podstawowe pytanie dlaczego nie przyjeżdżacie na konwenty? Zapraszam do dyskusjiSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.07.2015 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Dlaczego ludzie przestają jeździć na konwenty?
Ja nie jeżdżę na konwenty, bo nie chce mi się przez pół Polski jechać Tongue

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
08.07.2015 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 888
Jeździłam na sporo konwentów, ale zaczęło mnie denerwować zachowanie właśnie tych najmłodszych. Sama nie jestem super dorosła, ale jednak taki 11-12 latek może wkurzyć. Gówniarskie zachowanie, myślenie, że jak się założy perukę, to już jest się pępkiem świata. Syf w sleepromach, brak jakiejkolwiek kultury... No i te same panele. Jak przeglądam te programy, to wszędzie jest to samo. Wałkowane są te same zagadnienia tych samych serii, żadnych nowych konkursów, zabaw.
Akurat według mnie cosplaye wciąż są na wysokim poziomie albo i na wyższym, bo są dostępne coraz to nowe materiały i techniki. A jednak te cycki i tyłki nie są aż tak wyeksponowane jak chociażby na zachodzie. Tongue

[Obrazek: D2kDFZK.png]
08.07.2015 16:04
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,131
Bo konwenty są dla dzieci d:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
08.07.2015 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 689
Bo konwenty nie są dla dzieci Tongue A potencjalni opiekunowie wyrażają przedziwny oporo-upor, w kwestii "ty jedziesz się bawić jak dziecko, a dziecko zostaje??!" Ot i po zabawie . Ból przejrzewania śliwy węgierki, co ugięła się pod ciężarem narośli... Znaczy owocu. Owocu Tongue
08.07.2015 19:04
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,917
Komi, ja odkąd przestaliśmy sprzedawać z Ryuugą nie byłem na konwencie ani razu, ale każdy kon z nakamami (w moim przypadku zawsze było nas przynajmniej dwóch) to było serio coś. Zawsze jechałem tam po to by się dobrze z Wami bawić i przy okazji trochę zarobić, a nie na odwrót i trochę mi tych czasów brakuje. pamiętasz jakie durnoty odwalaliśmy po naszym sprzedawaniu? Big Grin

Czemu ludzie przestali jeździć na kony? W przypadku nakama to tak jak napisałeś, organizujemy własne spotkania, lepsze i konwenty nie są nam potrzebne. Jesli chodzi o starsze osoby to pewnie brak czasu ich blokuje, sam wiesz ile to zajmuje - podróż, kolejka, do tego z wiekiem ludzie stają się wygodniccy i im się nie chce potem spać w sleeproomach i myć się w tych łazienkach.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
08.07.2015 19:36
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 588
Komi xD Ja nawet nie wiem co ja robiłem na Magni - Cały czas byłem w różnych miejscach i nagle stała się niedziela.

Cóż, co mogę powiedzieć czemu ludzie przestają jeździć na Konwenty ? Bariera Wiekowa, zachowanie oraz "organizacja. Ostatnio bawię się w cosplay, więc wychwytuje czasami jakieś ciekawe nowinki, co robią organizatorzy i z czym się czasami spierają. Nie mają łatwo, a nie raz wszystko inne staje im na drodze. Konwenty są lepsze i o to chodzi. Co do dzieciarni i zgód rodziców - 90 % osób poniżej 18 roku życia sama sobie pisze zgody. Mają dokument że rodzic wyraził zgodę ? Mają, więc jak coś się dziecku stanie, to nie ich problem. Kasa musi się zgadzać. Po za tym jak mają sprawdzić czy to autentyk podpisany przez rodzica ? Zadzwonią do niego ? Sprytny dzieciak da numer do kogoś innego, na np. podstawioną kartę telefonu.

Najważniejszy powód nieobecności ludzi na konwentach ? Brak Kasy i nie chęć wydawania jej na konwentach na gadżety. Na co wolą wydać ? Na życie lub na piwo w towarzystwie super znajomych..

A co do Sleeproomów - Ich jakość z roku na rok staje się coraz lepsza o.O Organizacja zaczyna coraz lepiej usprawniać wszystko co dotyczy tego jakże niezwykle ważnego miejsca.

[Obrazek: Akuro3.jpg]
08.07.2015 20:46
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Za daleko wszędzie~~

A akurat zielonogórski watcon przypada na koniec czerwca gdy nigdy kasy nie mam...

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
08.07.2015 20:53
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 689
(08.07.2015 19:36 )Eikichi napisał(a):  Jesli chodzi o starsze osoby...

Spójrz mi w twarz i powtórz to ty Nieopierzony Rumburaku!!
08.07.2015 20:57
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912
Ja przestałem, bo przestała stara ekipa. Ostatni raz na konwencie byłem w 2009 roku i było rewelacyjnie, ale im dalej w las tym mniejszą mam ochotę. Jakoś tak. Samo się stało. Poza tym zacząłem jeździć na festiwale piosenki, które mi konwenty w pewien sposób zastąpiły Wink

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
23.07.2015 11:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama