Aktualny czas: 14.11.2019, 03:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Dlaczego nie kupujemy/czytamy polskiego wydania?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,970
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Dlaczego nie kupujemy/czytamy polskiego wydania?
Jak pisałem wyszedłem z takiego założenia choćby po aktywności w wątkach tomikom poświęconym, dopiero teraz dowiaduję się, że niektórzy mają OP albo ile mają tomików, prawdę mówiąc mnie to cieszy.

Masz rację Xaton, tylko to jest takie usprawiedliwianie się trochę. Żyjemy w takich czasach, że produktów do konsumowania jest zwyczajnie za dużo, ale to że czasem się obejrzy film czy serial w internecie nie znaczy, że już całkiem należy zrezygnować z wspierania autorów. Chyba się z tym zgodzisz. Dlatego osobiście uważam, że doskonałym usprawiedliwieniem się dla tego typu praktyk jest zwrot "niech rzuci kamieniem ten, kto nie pobrał czegoś" w sytuacji choćby piratowania gier. Raczej takowej osoby się nie znajdzie, a przynajmniej nie w biednej Polsce. Ale czy to znaczy, że już trzeba tak gromadzić same dobra nielegalne, bo i tak powiedzą, żeś pirat? Myślę, że to już jest niesprawiedliwa ocena i jednak ilość oryginalnych rzeczy też powinna mieć tu coś do powiedzenia. Staram się np. kupować gry, bo poświęcam im dużo czasu i chcę wspierać ten rynek chociaż dyma mnie na każdym kroku żądając bajońskich sum w kontraście wersji na PC. Po prostu chcę się niejako odwdzięczyć twórcom za ich wkład. Dzieł, które szczególnie mnie czymś ujęły.
Tak jest z One Piecem. Nie będę kupował każdej mangi, ale Op bardzo dużo zmieniło w moim życiu i jestem mu to winien. Też kiedyś pod tym względem było łatwiej, bo były 2-3 wydawnictwa i można było w sumie zbierać wszystko, co wychodziło i jakimś większym obciążeniem dla portfela to nie było.

Pięknie też powiedziałeś o tej honorowej zasadzie prawdziwego fana. Wystarczy sobie przypomnieć, czy przejrzeć, jak się wszyscy jarali, że One Piece będzie wydane w Polsce. Naruto też zbierałem, ale do czasu, ale i skanów potem nie czytałem, więc powiedziałbym, że na legalu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.03.2017 03:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komi, filozifować można długo i namiętnie. Nawolywac do "duszy prawdziwego fana" też.
Zadałes pytanie - czemu nie kupujemy mang.
Dostałeś odpowiedź - bo i tak ledwie wiążemy koniec z końcem.
Na odpowiedz zaczynasz filozofowac. My stoimy twardo na ziemi, a Ty próbujesz w nas wzbudzić wyrzuty sumienia.

To czemu ma służyć ten wątek? Jak zauważyłeś, że ludzie nie kupują mang jak dawniej, to mogłeś wrzucić posta w "wyzal się".

[Obrazek: 66HHUfX.png]
10.03.2017 03:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,970
Poziom ostrzeżeń: 5%
I bardzo dobrze, ja lubię filozofować. Rozważać, dlaczego jest tak a nie inaczej, co można zmienić. Nie wiem, co tak się, przepraszam za wyrażenie, uczepiłaś kwestii materialnej, bo z tego co widzę odpowiedzi są różne i raczej przeważa argument "bo już to czytaliśmy", co jest dość ciekawe, bo jakby nie zdawałem sobie z tego za bardzo sprawy. Może mnie po prostu wałkowanie tej historii nie przeszkadza? Dwie może trzy osoby wspomniały, że trzeba by się wykosztować na całą serię.

Poza tym ja nie pytałem, gdzie znajduje się, nie wiem, Morze Śródziemne. Że odpowiedź jest jedna i niepodlegająca dyskusji. Pytanie zresztą jest zabiegiem służącym do zainicjowania dyskusji. Nie chcę wzbudzać wyrzutów sumienia. Gdybym chciał post otwierający brzmiałby całkiem inaczej. Po prostu z nutką refleksji nad tym rozważałem w swojej wypowiedzi nawiązując do postu Xatona, który wydał mi się atrakcyjny. Gdybym zaś chciał zebrać odpowiedzi do badań statystycznych, założyłbym temat sprawy do Was. Ja lubię o czymś dyskutować, nikogo do tego nie zmuszam, acz zachęcam i cieszę się, że pojawiło się tyle różnych i ciekawych wypowiedzi. Każda osoba wniosła coś ciekawego, poszerzyła obraz całego zjawiska, nie widzę w tym nic złego.

Wcześniej np. zakładałem, że głównie przez tłumaczenie, które po prostu nie odpowiada normom, do których fanowskie tłumaczenie przyzwyczaiło fandom, jednak jak widać nie jest to aż tak istotne, powiedziałbym nawet, że schodzi na dalszy plan. Ciekawe też, że nikt nie odniósł się do edycji, ale w sumie też nie ma co się tak dziwić, gdyż stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2017 04:45 przez Komimasa.)
10.03.2017 04:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,035
Komimasa napisał(a):Też kiedyś pod tym względem było łatwiej, bo były 2-3 wydawnictwa i można było w sumie zbierać wszystko, co wychodziło i jakimś większym obciążeniem dla portfela to nie było.

No właśnie, tyle że każdy ma inny portfel. Jeżeli ktoś zbiera powiedzmy dwie serie, a przy obecnej ilości serii na rynku nie jest to jakieś niemożliwe, to te 40 zł to już jest dużo. I to jest coś czego zrozumieć jakoś nie możesz... Ponadto chodzi o to, żeby te mangi czytać, bo kupować żeby to leżało na półce to jest kolekcjonerstwo, a nie można od każdego wymagać, żeby miał takie zacięcie jak Ty.
No i przykro mi to mówić, ale osobiście bym mangi nie kupowała, (w sumie to żadnych nie kupuję), acz nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czemu...
10.03.2017 12:41
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,807
Jak to liczyli na forum ten miesiąc, to 4 największe wydawnictwa razem w tym miesiącu wydają 39 tytułów. Więc jak ktoś mangi kupuje, to na miesiąc może uzbierać się pokaźna ich liczba, a nie wszystkie kosztują do 20 zl. To tak odnośnie argumentu cenowego jeszcze.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
10.03.2017 13:07
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,828
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ze spotifajem jest ten problem, że jest niesamowicie ubogi w japońską muzykę. Ale to tak jak z anime, nie ma legalnie dostępnego w Polsce to nie czuję się zlodziejem. Jakby wychodziły piękne box sety z moimi ulubionymi tytułami to bym kupował jak szalony (polski dubbing! Chcę NNB z polskim dubbingiem). No ale mimo że mangami jesteśmy wręcz zalewani to na anime na dvd nie ma co liczyć.
10.03.2017 16:10
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 248
Hmm w sumie na tomiki które osobiście czytałem tłumaczenie mi nie podchodzi w sumie standardowy zarzut. Kolejny standard, ilość razy cena czyli coś co dla mnie jest nie do przeskoczenia w sumie można powiedzieć ale stary kupuj jeden na miesiąc tylko prawda jest taka, że koniec miesiąca się nie zbliża tak szybko jak 0 na koncie. Co do kupowania żeby leżało na półce to nie widzę sensu troszkę (kiepski ze mnie kolekcjoner).

[Obrazek: z08fm7W.png]
10.03.2017 23:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama