Aktualny czas: 25.11.2017, 05:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego Usopp wystawił Tontatty
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,868
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dlaczego Usopp wystawił Tontatty
Jakiś czas temu przeczytałam świetną teorię na ten temat, która dla mnie właściwie jest pewnikiem. Chciałam ją zakisić do CC, ale patrząc na to jak niewiele dzieje się tu z łanpisowego punktu widzenia, postaram się ją przybliżyć w tym oto temacie.

Jak wiemy, moc Sugar działa w taki sposób, że wymazuje nie tylko pamięć o osobie, którą zapominamy, ale również wszystkie wspomnienia z nią związane. Gdy ze wspomnień Usoppa zniknęła Robin, zniknęło też wszystko co się z nią łączyło, a więc solidna część wydarzeń z Water 7 oraz... Sogeking! Tak drogie Sogesy! Sugar powinna być waszym wrogiem publicznym nr 1, bo na krótki czas wymazała z pamięci wszystkich na ziemi Sogekinga! Przecież to właśnie po to, by ratować Robin, narodził się ów bohater! To dla niej zdobył się na szereg niesamowicie heroicznych czynów, wszystko po to, żeby ją ocalić! Gdy wspomnienie o niej znika, znikają też wszystkie powiązane z nią wydarzenia, zatem bohater w masce również.

Nieprzypadkowo też przydzielił Oda Franky'ego do ekipy "Fabryki Zabawek". Wszyscy pamiętamy pierwsze spotkanie Usoppa z Frankym. Do najprzyjemniejszych zdecydowanie nie należało. Skoro zniknęły wspomnienia o Robin, to zniknęły też główne przyczyny, przez które przewinienia Franky'ego zostały mu wybaczone. Czemu Usopp miałby mu w ogóle ufać? Nie dziwne więc, że obwinia Franky'ego za niewypał akcji w fabryce, jak to miał w zwyczaju obwiniać innych za wszelkie niepowodzenia, zanim doszło do pamiętnej sceny na brzegu Water 7, w której musiał przyjąć odpowiedzialność za swoje czyny na klatę, przyznać się do błędu i przeprosić. A Franky tymczasem? Nie używa nawet imienia Usoppa! Nazywa go Usolandem, imieniem z Dressrosy, jakoś tak z automatu, mimo że leży na glebie i ledwo dycha - w takich momentach Słomiani nie używają raczej durnych ksywek, normalnie nazwałby go po imieniu. Chłopaki zdecydowanie mają względem siebie kompletnie inny stosunek i nie można tu mieć pretensji do któregokolwiek z nich. Większość okresu, podczas którego urazy z Water 7 zostały zniwelowane, zwyczajnie zniknęło. A w przypadku Usoppa znika też lwia część jego odwagi, dla której Enies Lobby było kamieniem milowym. Usopp sprzed Enies Lobby nie rzuciłby się do pomocy grupce ledwo mu znanych łatwowiernych kurdupli, ryzykując własne życie. Rozwój tej postaci cofa się o połowę.

Pamiętam jak absolutnie oburzająca i nie na miejscu wydała mi się scena, w której zabrał się do ucieczki, mimo okrzyków kransali - zwyczajnie nie pasowała do tego, kim stał się Usopp przez te pareset rozdziałów. Ale patrząc na to z tej strony - ma to sens. I tym bardziej zrozumiałe jest, jak strasznie przeżywa fakt, że zapomniał o Robin. Teraz jak już ją sobie przypomniał, zdał sobie sprawę, jak się zachował. W ostatnim epku widać, że jest gotów podjąć się niemożliwego, żeby tylko nie dopuścić ponownie do takiej sytuacji. Bo co by z niego zostało, jakby zapomniał o Luffym...?

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2015 00:42 przez okiren.)
26.05.2015 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
RE: Dlaczego Usopp wystawił Tontatty
Czy nie jest tak, że nie całe wspomnienia tylko dana osoba jest osuwana z pamięci?
Czyli przykładowo:
Poszedłem ze znajomymi [powiedźmy w 7 osób]do kina po czym zostałem zamieniony w zabawkę. Czy te sześć osób będzie pamiętało pójście do kina w gronie sześciu osób? Mi się wydaje, że to działa w taki sposób.
Czyli jakby to odnieść do Usoppa to właściwie pamiętał Sogekinga, ale nie pamiętał dlaczego powstał.
Tak myślę...

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
26.05.2015 01:37
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Hmmm, przedstawiam teorię jak była w orygiale, tam Sogeking miał nie istnieć. Ale tylko ten jeden szczegół jakby co ulega zmianie, sam regres Usoppa, bo Ennies Lobby traci znaczenie, jest dla mnie niepodważalny Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2015 05:18 przez okiren.)
26.05.2015 05:18
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Bardzo fajna teoria, brzmi przekonująco Big Grin . Jedynym jej mankamentem jest to, że Usopp wykazuje oznaki regresu przez cały czas po timeskipe'ie. Między innymi przez to tak bardzo nie lubię OP po przeskoku czasowym.

[Obrazek: giphy.gif]
26.05.2015 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
Fajna teoria, zgadzam się.

PS: Okiś doszło chyba do lekkiego nieporozumienia, owszem Usopp jest troche podobny do Sogekinga, ale to dwie różne postacie.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
26.05.2015 12:35
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,931
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja wszystko nawet rozumiem ,ale tak jak ponury mówi, Usopp pamięta sogekinga bo zapomnial tylko o robin i z nią związanymi sytuacjami itd.
Poza tym, Sogekinga znał od zawsze bo to jego przyjaciel, i jakby nie patrzec nie wiem czemu miałby o nim zapomnieć, w końcu to nie Sogeking został zamieniony w zabawkę Smile

No i jak Orzi mówi, Usopp cały czas się trzasł na wyspie ryboludzi, na punk hazard, wiec dressrosa nic nie zmieniła.

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
26.05.2015 13:09
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Stanę trochę po stronie Soge, tylko przeczytajcie do końca!!! Tongue
Przyjmijmy na chwilę, że Usopp to Sogeking [trudne do uwierzenia, co nie? Tongue].
Sogeking powstał z dwóch powodów.
1. Usopp nie chciał osobiście uczestniczyć w ratowaniu Robin, bo odszedł z załogi i był skłócony z Luffym.
2. Usopp chciał dodać sobie odwagi. To może być dziwne dla niektórych, ale maska czy nawet okulary dają niektórym osobą wielką pewność siebie, ponieważ odgradzają "ten groźny świat" od siebie. [Tak miał na przykład Muniek z T.Love, dlatego nosi te wielkie okulary].
I teraz patrząc na to z tej perspektywy. Dlaczego Sogeking się już nie pojawia? Przecież mógł się pojawić właśnie w scenie "wielkiego powrotu" Usoppa! To proste! Usopp już nie potrzebuje maski. Stał się na tyle odważny, by przełamać swój wręcz paraliżujący strach i pomagać przyjaciołom wbrew swoim instynktom. Co świadczy o jego NIESAMOWITEJ wręcz odwadze. Wiadomo, że prawdziwa odwaga to nie kiedy idzie się w każdy ogień i każde niebezpieczeństwo [jak Luffy na przykład XD], bo to głupota, tylko kiedy przełamuje się własne słabości by pomagać ludziom na których najbardziej się zależy.
Koniec chwalenia Usoppa [kapitan mnie zabije...]

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
26.05.2015 13:35
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Fufu: Sogeking może i był nadal, ale powód dla którego powstał poszedł w cholerę, bohater stał się pustym symbolem bez głębszego znaczenia. A Usopp może i trząsł portkami na FI dla celów humorystycznych, ale czy uciekł z pola walki w haniebny sposób?

26.05.2015 14:06
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Wspaniała teoria, chciałbym w nią wierzyć ze stuprocentową pewnością. Ale jednak w takich chwilach włącza mi się zdradliwe myślenie, że Oda po prostu rysuje głupoty, a fandom sam sobie do tego teorie dorabia...
Ale w każdym razie, teoria jest co najmniej prawdopodobna.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

26.05.2015 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Okiś~~ cóż za cudowna teoria~~

Usopp jest wspaniałą postacią. Mam z nią kilka wspólnych cech co sprawia że jest mi dodatkowo bliższy. Przede wszystkim ujął mnie kłamstwem, które stało się sposobem na radzenie sobie z trudnościami^ Później jak już doszły zaczątki schizofrenii byłam wręcz w szoku^
Przede wszystkim jest on nietuzinkowym bohaterem, których wiele w shonenach nie ma. Owszem zdarzają się słabi, ale on jest tak bardzo ludzki, strachliwy, a jednocześnie tak jak powiedział Ponury, szalenie odważny, bo potrafi przezwyciężyć strach. I to wszystko czyni go wyjątkową postacią. Wielką i niepowetowaną stratą byłoby gdyby odszedł wtedy z załogi, ale jakie by to było epickie^ Pomaga Robin i odchodzi w stronę zachodzącego słońca~~

I tak bardzo go znienawidziłam za to co zrobił na dressrosie.
W sumie nadal pozostaje mi niesmak, ale teraz już wiem że jako postać jest ok, po prostu niepotrzebnie jego charakter jest niszczony na potrzeby niby śmiesznych sytuacji. Ale ta teoria jest takim światełkiem w tunelu.
Po TS wydawał się taki męski ( i kaczy^) co wręcz trochę do niego nie pasowało, ale musi się zmienić by zostać dzielnym wojownikiem mórz~^
28.05.2015 17:44

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama