Aktualny czas: 11.12.2017, 09:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Don't starve
Autor Wiadomość
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,802
Poziom ostrzeżeń: 20%
Don't starve
Siema!
Jakiś czas temu zasłyszałem o dość ciekawej grze, jaką jest Don't starve. Jak sam tytuł wskazuje ("Nie zagłódź się"), można spodziewać się czegoś w stylu survivalu - nie inaczej!

Jednakże obecnie to słowo może się niestety kojarzyć z Minecraftem. Cóż... Don't Starve ma jakiś wspólny punkt z Minecraftem, ale do porównywania daleko.
Jedną, zasadniczą różnicą jest grafika. Ano w Don't Starve jest 2D, ale dość ładnie ozdobiona (np. przy zoomie zmienia się trochę w taką tekturową)

Tak jak tytuł mówi, tak też jest. W grze generalnie chodzi o to, by przetrwać jak największą ilość dni. A zginąć można właściwie na 3 sposoby - strata życia (przez obrywanie od potworów, czy jedzenie trucizn), zagłodzenie się (jeśli pasek głody spadnie do 0), oraz (od pewnej aktualizacji) - sfiksowanie psychiczne (żeby go trzymać na wysokim poziomie trzeba robić rzeczy "normalne" jak zbieranie kwiatów).

Gra oferuje nam dość sporo rzeczy. Z każdym updatem (dziś na przykład był nowy) dochodzi coraz więcej rzeczy, przeciwników i przedmiotów.
Dość ciekawą rzeczą jest też system postaci. Mamy ich ogólnie 7, ale na początek tylko jedną. Za każdy dzień dostajemy określoną ilość expa (którą poznajemy po śmierci) który jest potrzebny do nowych bohaterów. Każdy bohater ma swoje bonusy (np. Wilsonowi rośnie broda, z której można zrobić kukłę odrodzenia).

Jednakże w grze jest coś, co może lekko odpychać (ja tak na początku miałem). Mianowicie, jeśli zginiemy, musimy zacząć wszystko od nowa. Ale każda "runda" uczy nas czegoś nowego, co przydaje się w następnej. Ja obecnie zdążyłem dotrwać do dnia numer 18, ale zachciało mi się atakować największe gniazdo pająków Big Grin

[Obrazek: 2HDUxJ1.gif]
26.03.2013 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Don't starve
Widziałem tę grę na jutubie. Uwielbiam survivale i bardzo mi się spodobała, ale z tego, co wiem, można za nią zapłacić jedynie przez Paypal, więc kapa.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
26.03.2013 21:04
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Reeeefresh.

Na Steamie jest promocja 75% na Don't Starve. Kosztuje 3,74€ za jedną sztukę, 7,59€ z DLC (Reign of Giants). Za 2-packa z DLC 10,79€. Warto wspomnieć, że za jakiś czas wyjdzie darmowy multiplayer (nie wiem na ile osób, może tylko na 2).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2015 15:18 przez Devzan.)
20.06.2014 13:35
DanielZPL Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 161
Grałem kilka dni temu i powiem, że gra się przyjemnie. Na początku tylko zginąłem kilka razy, bo nie ogarniałem tej "psychiki" i zjadły mnie cienie Big Grin Ale poźniej, jak już wiadomo, co się przyda, a co się przyda bardziej, idzie już łatwiej. Aż sobie zagram znowu, zbiorę trochę kup bizonów (czy co to tam jest ^^) i porobię kilka ogródków Big Grin

[Obrazek: qqwee.png]
05.07.2014 22:09
Mefiu Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
(20.06.2014 13:35 )Devzan napisał(a):  Warto wspomnieć, że za jakiś czas wyjdzie darmowy multiplayer (nie wiem na ile osób, może tylko na 2).

Wspaniale! Ta gra jest bardzo fajna (świetna) lecz właśnie w tej grze tego brakuje , jeśli zrobią to będzie fajnie (2x fajnie) .Huh

[Obrazek: 2aa12lk.jpg]
05.07.2014 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
DanielZPL Offline
Pirat
Pirat

*
Zwiastun multiplayera, a jak dają zwiastun to musi być już niedługo Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2014 17:43 przez DanielZPL. Powód: Poprawiona ortografia)
14.07.2014 17:43
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Lel, PROTOTYPE, FIRST PLAYTEST.

PvP, czat, jaram się ;3

Tak się zastanawiam... Każdy kto zostanie zabity zamienia się w Abigail? o.O

14.07.2014 17:52
DanielZPL Offline
Pirat
Pirat

*
Ale jak to są pierwsze testy, to wydaje mi się, że niedługo powinni zrobić duszka dla każdej postaci. Nie mogę się doczekać, bo singleplayer szybko mi się nudzi, a takie coś, to można nawet forumowo zagrać Big Grin

15.07.2014 10:23
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Taa, ileż można single grać Big Grin Z kumplami czekam na to multi i będzie grańsko jak wyjdzie ;3

Jestem bardzo ciekaw jak rozwiążą respawn. Może każdy będzie mieć swojego duszka, a także swojego Meat Effigy i może trzeba będzie zbudować dla danej postaci by ta się zrespiła, albo co ;d

15.07.2014 10:28
DanielZPL Offline
Pirat
Pirat

*
Ciekawe czy będzie można nawiedzać potwory, bo na filmiku widać, że nawet węgiel można nawiedzić Big Grin Wtedy nie pozostałoby mi nic innego jak nawiedzić jakiegoś pająka i pogonić znajomego Big Grin

15.07.2014 10:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama