Aktualny czas: 14.12.2017, 17:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dragon Age II
Autor Wiadomość
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 117
Dragon Age II
Tak czekałem i czekałem aż ktoś w końcu założy ten temat.
Ponieważ się nie doczekałem sam to zrobię.

No więc zacznę może od tego co mi się nie podobało bo jest tego po prostu znacznie mniej.
Na pierwszy ogień idą lokacje które są takie same. Kiedy wchodzisz do jaskini to jest to zawsze ta sama jaskinia z zablokowanymi niektórymi drogami albo opcjonalnie z otwartymi tymi które wcześniej były zamknięte. No i to by było tyle minusów (heh dużo to ja ich nie znalazłem)

Co do plusów to zacznę od tego, że przypadło mi do gustu długość zadań. W odróżnieniu od 1 w której było 5 cholernie długich zadań (no i trochę pobocznych), które robiło się przez parę godzin (mnie osobiście nużyło spędzanie tyle czasu robiąc jedno głupie zadanie).
W 2 jeśli mam być szczery to nawet nie odróżniałem zadań głównych od pobocznych. Po prostu robiłem jedno za drugim. Najdłuższe nie trwało więcej niż pół godziny dzięki czemu nie odechciało mi się go robić w trakcie jego wykonywania (wyjątkiem są te po których następuje skok czasowy, te trwają około godziny).
Drugą zaletą jest głos naszego bohatera. Ma go a to już jest postęp względem jedynki. Ja zrobiłem najpierw postać surową i twardą a następnie sarkastyczną i robiącą sobie ze wszystkich jaja. Ku mojemu zaskoczeniu w momencie kiedy nie było opcji wyboru to te dwie postacie mówiły coś innego np zwykłe powitanie kolesi którzy chcą mnie okraść. Pierwsza postać powie "Czego chcecie" natomiast 2 przywita ich jakimś subtelnym żartem.
3 sprawą jest fakt że sporo osób można poderwać i to niezależnie jaką płcią gracie. Mnie osobiście nie kręcą relacje męsko/męskie dlatego każdą próbę dusiłem w zarodku, ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.
W plusach nie może zabraknąć pochwalenia genialnych konwersacji dziejących się za naszym herosem (w jedynce też niektóre były rozwalające). Według mnie najlepsze teksty rozpoczynają krasnolud i pani kapitan a nie daj bóg żeby była przy tym jeszcze nasza urocza elfka. Gwarantuje wam wtedy że nie raz parskniecie śmiechem.

Dobra to tyle. Czekam na to co ktoś inny napisze bo jeszcze nie odkryłem wszystkich smaczków i może mnie ktoś czymś zaskoczy.
14.03.2011 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
zyriusz Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
RE: Dragon Age II
Dobra gra, ale troszku słaba od jedynki, za mało mrocznych pomiotów i za dużo miniqusty , rozmowa podobna jak w Mass Effect, Zmiana wyglądu quani to już przesada ale ma też swoje plusy dobra muzyka, walka (oczywiście po parę godzin zaczyna być nudne) oraz Fabuła.
Ogólna ocena:7,5/10

[Obrazek: 2395368.png]
14.03.2011 16:56
addar Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 146
Grałem na razie tylko w demo i czytałem o 2-jce i ogólny (na razie) mój wniosek że niestety grę spłycili strasznie. Obawiam się że zarzut "dragon effect" się spełnia. Jedynka miała w sobie to coś z dawnego baldura i tym przyciągała-była prawdziwym crpgiem- klimat ten z tego co widziałem i czytałem zupełnie zatraciła dwójka. Nie będę się jeszcze wypowiadał o całości bo nie grałem (kupię jak stanieję do przyzwoitej ceny),ale to że skrócili rozgrywkę o 20 h trochę mnie martwi.Z jednej strony fajnie że zdynamizowali walkę z drugiej cholernie uprościło to rozgrywkę, na oślep wciska się moc jaka się odnowi i jazda .Nie ma też rzutu izometrycznego, i podobno nie można zmieniać zbroi towarzyszą. O ile pod względem technicznym i estetycznym postacie są zrobione lepiej ,tak lokację aż rażą brzydotą , nie mówiąc że całość wygląda na martwą i pozbawioną życia.gra na pewno jest grywalna i ciekawa bo sygnuję je bioware- ale niestety gra nie spełniła pokładanych oczekiwań -nie jest genialna, a jedynie przyzwoita. Dodatkowo rozgrywka dostosowana pod konsolę , co dla mnie starego pctowca jest irytujące( nie wierze wszelakim konsolom i bedą się wzbraniał przed kupnem takowej, no chyba że rynek zaprzestanie wydawać gry na pc, a niestety wszystko na to wskazuję ).Ale to że gra nie okazała się perfekcyjna zwiększa szanse naszego nowego wiesia na miano rpga roku. To własnie the witcher 2 jest moją najbardziej oczekiwaną grą w tym roku...

:P
14.03.2011 17:28
Boo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26
Marzec aż wrze od genialnych nowości Smile
Szczerze to nie zakończyłam jeszcze pierwszej części, dlatego nie zagram w Dragon Age 2 dopóki nie dokończę jedynki, ale sam widok nowej gry w sklepie aż prosi się, żeby ją zakupić Tongue
Co do tego, ciekawa sprawa, przeszłam się po sklepach w dniu premiery i kilka dni później, zdziwiło mnie to, że w lubelskim empiku nie znalazłam gry, ale może godzina pobytu to za krótko. Ceny? Media Expert - twarde 130 zł, Tesco - 115 zł, i za to ich lubię Tongue
Samej gry nie jestem pewna, nie chcę za dużo czytać na jej temat, żeby nie zepsuć sobie zabawy z samodzielnego odkrywania świata. Z tego jednak, co już można zauważyć, czuć podobieństwo do serii Mass Effect, w co atualnie gram, ale o tym też już się sama przekonam.
Tylko kiedy? Trzeba dokończyć pierwszą część Dragon Age i powoli zbierać na wyczekiwaną przeze mnie grę - Assassin's Creed: Brotherhood Smile

"Nie ma to jak w domu, he, he... Zaraz, ja tu nie mieszkam..."
14.03.2011 18:58
Klusk Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Dragon age II przeszedlem juz 2 razy za pierwszym razerm wojownikiem tylko pobieznie aby poznac cala fabule a potem magiem z kazdym questem Tongue troszke sie rozczarowalem gra jest dosyc krotka jakies 20 h gdzie na 1 mozna bylo poswiecic wiecej a ale co mi sie bardzo spodobalo to walka jest teraz o wiele efektywniejsza i bardziej widowiskowa ale tez jest wielki minus takie same lokacje doslownie takie same Tongue a no i malo glebokich sciezek bo tylko jedno glowne i jedno poboczne Tongue bardzo podba mi sie zmiana histori w zaleznosci kim grasz a takze zmiana nastawienie d ciebie postaci np Fenris nie bedzie dla ciebie mily kiedy jestes magiem no chyba ze go przekonasz do przyjazni Smile i to chyba tyle ogolnie dam ocene 9/10 bo poprostu kocham ta gre a no i teraz przechodze po raz 3 Tongue Łotrzykiem polecam wiec Tongue
14.03.2011 19:58
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Hmm 20 godzin to szybko żeś to przelazł. Mi gra zajęła prawie 30. Fakt jest to krócej niż 1 (bo tamta miała 40 albo nawet pod 50 podchodziło już nie pamiętam). 28 godzin ze wszystkimi zadaniami pobocznymi i nie przeskakując filmików ani dialogów. Jak na dzisiejsze standardy to całkiem godnie. Dla porównania Mass effect 2 miało 17.
14.03.2011 20:15
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 331
Poziom ostrzeżeń: 0%
Lubię dobre gry i rpg'i, które nie udają, że nimi są. Zagrałem w demo i nie wyobrażam sobie jakby ktoś z grupy graczy hardcorowych lub po prostu takich koneserów-amatorów mógł to nawet nie tyle kupić, ale nawet ściągnąć. To jest slasher, głupi, brzydki i w ogóle jeśli chce się rpg'a to nie tutaj. Wykorzystana nazwa "Dragon Age", niestety było do przewidzenia, bo za szybko się wzięli za kontynuację, a wyszła nowa gra pod nazwą marki DA. Już gdyby inaczej się nazywała, miała formę Mass Effecta, gdzie steruje się jedną postacią, a reszcie wydaje rozkazy, no i jednak epicką fabułę (uniwersum) no to tak. Jako gra i produkt będący dla casuali jest znośne, ale nie wyobrażam sobie tego kupować w miesiącu, w których wychodzi Shogun 2, Homefront, Crysis 2, AC: Brotherhood + parę innych, a w sumie do czerwca wyjdą takie gry jak Sims Średniowiecze, NFS Shift 2, Darkspore, Duke Nukem Forever, no i niestety o paru jeszcze zapomniałem. To w ramach PC, nie mówiąc o konsolach, gdzie oprócz Mortal Kombata wychodzi L.A. Noire. Nie polecałbym wam jednak, natomiast jeśli żadne z powyższych tytułów was nie satysfakcjonuje (a nie wyobrażam sobie, żeby wśród takich gier nie było owego) no to dobra, posiekacie sobie w świecie fantasy i przyjemnie będzie leciał czas, ale nic wybitnego to nie jest i nie spodziewajcie się, że dostaniecie Dragon Age I jakiego znaliście i lubiliście.
15.03.2011 20:59
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%
O samej grze wypowiem się jak już ją przejdę. Na razie tylko kilka uwag.

(14.03.2011 19:58 )Klusk napisał(a):  troszke sie rozczarowalem gra jest dosyc krotka jakies 20 h
Chyba sobie żartujesz. Widocznie grałeś albo na trainerach albo pobieżnie, żeby tylko skończyć tę grę.

(14.03.2011 20:15 )Mejtrix napisał(a):  Mi gra zajęła prawie 30. Fakt jest to krócej niż 1 (bo tamta miała 40 albo nawet pod 50 podchodziło już nie pamiętam). 28 godzin ze wszystkimi zadaniami pobocznymi i nie przeskakując filmików ani dialogów.
Widocznie nie zaliczyłeś wszystkich questów pobocznych, bo ja dopiero wszedłem do rozdziału 3 i mam już 30 godzin gry, a gram w miarę szybko. Na razie mój wojownik jest na 20 poziomie. Czasami, a wręcz trzeba wracać i przeszukiwać lokacje w dzień i w nocy i w dodatku sytuację tę trzeba powtarzać w każdym nowym chapterze, żeby otrzymać specyficzne questy. W każdym nowym rozdziale, zadania ze starych rozdziałów stają się nieaktywne, więc przed przystąpieniem do każdego finałowego questa głównego należy skończyć wszystkie poboczne, żeby zdobyć z nich nagrody.

Na razie znalazłem jedną fajną nazwę bohatera:
Kurde "Łajdak" Balans
oraz jeden fajny tekst:
mówi krasnolud: "ssijcie trzonek od kilofa" Big Grin

PS.
Jednym z ukrytych osiągnięć jest walka z Arishokiem (tym przywódcą gunari). Tylko, że sam na sam i długo to trwa. Ale udało się. Tongue

EDIT:
Właśnie skończyłem grę. 41 godzin gry, wszystkie questy zrobione, 26 poziom bohatera i byłem po stronie magów, ale żeby ukończyć wszystkie osiągnięcia trzeba przejść jeszcze raz tym razem po stronie templariuszy.
Co do samej rozgrywki to sądzę, że jest lepsza niż w jedynce. System walki jest dynamiczny i to mi się podoba. Rzut kamery mógłby być też z góry, a wątek główny jest dla mnie co najmniej dziwny - właściwie to trudno określić co jest główną osią wydarzeń. Chyba tylko przeżycia głównego bohatera po pladze. Plusem jest to, że zadania nie są nudne. Do minusów dodam jeszcze brak możliwości wybierania zbroi dla członków drużyny. Ogólnie oceniam grę na 8/10. Byłoby wyżej gdyby wątek główny był ciekawszy. Liczę na to, że Wiedźmin 2 przebije dzięki temu DA2.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2011 12:29 przez Romario.)
16.03.2011 20:53
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Gosen zagrał byś na najtrudniejszym poziomie to gwarantuje ci że gdybyś podszedł do tego jak to do H&S'a to już w samouczku zaliczyłbyś zgon.
18.03.2011 18:31
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cytat:Dla porównania Mass effect 2 miało 17.

17 to było chyba gnając na oślep z fabułą, bez wykonywania większości questów.

Obecnie gram w DA, które jest dla mnie geniuszem, bo jako fanatyk Baldura potrzebowałem takiego rpg'a od dłuższego czasu. DA2 widziałem demo i jestem lekko zawiedziony. Zamienienie rozgrywki w slashera nie było wg mnie dobrym pomysłem i na rynek został wrzucony kolejny z wielu rpg. Nie zmienia to jednak faktu, że grę kupie gdy stanieje - BioWare to genialna firma i ich pozycje zawsze trzymają poziom. (Zazdroszcze cen pecetowom. Też bym chciał startować z pułapu cenowego 110-130 zł. Sad )

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
18.03.2011 21:56
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama