Aktualny czas: 15.12.2017, 06:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dragon Ball: Episode of Bardock
Autor Wiadomość
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dragon Ball: Episode of Bardock
Witam

Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, wiec go założyłem tu Tongue Jeśli wybrałem nie ten dział to przepraszam i prosiłbym o przesunięcie go ...

Do rzeczy ... Dzisiaj wchodząc na MS zobaczyłem TO

http://mangastream.com/read/dragon_ball_...36173525/1

Dragon Ball wreszcie coś o Bradocku ! Szkoda, że dopiero teraz Akira zapozna nas z Ojcem Goku ... Jestem ciekawy ile będzie chapterów oraz czy będzie ekranizacja animowana ...

Chapter ciut ciekawy ... Nie mogę źle mówić o najlepszym dla mnie anime na świecie Tongue Co przyniesie następny chapter, nosz chciałbym już go czytać !

P.S. OP nie ma, ale jest Dragon Ball Smile!

[Obrazek: 6996538.png][Obrazek: 6996553.png]

Radzę klikać, albo ... CHIDORI! :P
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2015 03:44 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
12.08.2011 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
RE: Dragon Ball - Episode of Bardock 01
No dobra... Pomysł Toriyamy, rysunki kogoś innego... Niby tego samego kolesia, który narysował "Return of Goku and Friends!", ale wtedy tym się zajmowała cała ekipa animacyjna i wyłapanie oryginalnej kreski Ooishiego było niewykonalne.
A już chciałam pochwalić Toriyamę, że wreszcie nauczył się rysować plecy z widoku 3/4 XD No cóż XD
Tyle dobrze, że to nie zwykły doujin. I że Toriemu się w ogóle jeszcze chce tworzyć te scenariusze - moze po tylu latach się stęsknił do swojej starej serii Tongue

Powiem tak - wolałam kreskę Toriyamy z DBZ, była bardziej kanciasta, ale już dopracowana na maxa, autor mógłby rysować tym stylem nawet przez sen. Tutaj nie mam już tego uczucia, jasne, wszystko wygląda bardzo charakterystycznie dla tamtego świata, ale nie powiem, żeby jakoś konkretnie zachwyciło.

Ponadto o Bardocku był już film (jego końcówkę widzimy na początku rozdziału), IMO była to bardzo zgrabna i ciekawa kinówka. Po co dalej drążyć temat?
Cóż, jest to historia napisana przez Toriego, znanego poniekąd ze sporych błędów fabularnych i rysunkowych (kiedyś się bawiliśmy w ich szukanie, teraz już nie chce mi się ich wymieniać), niemniej nie sądzę, żeby pchał się na siłę po raz kolejny w tę historię, jakby nie miał jakiegoś konkretnego pomysłu, więc czekam z niecierpliwością na kolejny rozdział. Może coś się rozkręci, bo póki co fabuła też mnie nie porywa XD Ale okay, to Toriyama, z nim mogę być cierpliwa tyle, ile będzie trzeba XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
12.08.2011 13:27
Lechhu
Unregistered

Moim zdaniem te chapterki ( są już dwa ) są mało wyraziste i jak dla mnie przedawnione...gdzie oni byli w momencie jak z db był taki szał na rynku i w ogóle...Po prostu teraz to już mnie nie rusza ( zwłaszcza, że Bardock był zabity przez Frezka w momencie, gdy ten rozwalił Vegetę ).
Jak dla mnie -1/10 za wyczucie.

Co do pomysłu chapków 3/5
12.08.2011 19:22
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Lechhu, jakie przedawnione ?! Jest to idealny moment, aby pokazać światu, że Dragon Ball jeszcze istnieje na tym świecie !
Co do zabicia Bardocka przez Frezera ... BYŁA TO KINÓWKA! Kinówka nie jest oparta na mandze mógł właściwie wszystko wymyślić i w cale nie musiało się tak stać ... Po za tym teraz możemy poznać trochę bardziej Bardocka i to co się z nim działo przed czy po zniszczeniu planety Vegeta .

http://mangastream.com/read/dragon_ball_...72235495/1

Drugi chapter !

13.08.2011 02:14
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 489
Co wy żeście się tej kreski tak czepili?? Ja czytałem w swoim życiu 3 mangi: Haijme no Ippo, One Piece i to xD I żadnej dużej róznicy nie widziałem, może mają po prostu inny ołówek :O

[Obrazek: monkey.png]
13.08.2011 13:09
Lechhu
Unregistered

Wyszedł jeszcze wczoraj chapterek odnośnie komórczaka...hahahaha co za kicz Tongue Fabuła jak z love story xD
13.08.2011 15:20
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Lecchu - Nie podoba się, to ku*wa nie czytaj, każe Ci ktoś?
Wyczucie, też żeś wymyślił (i nawet nic na to nie odpisałeś, argumentów zabrakło?). Fani, którzy dorastali na tej mandze już są dorośli, mają przynajmniej ponad 20 lat i studiują/pracują, ale jest cała masa młodych, których wciąż można zachęcić do tej serii. Świat się nie kręci wokół naszego pokolenia, wiesz?
Seria jest, była i będzie jednym z klasyków shounen, świetną opowieścią dla młodzieży, to takie złe - przypomnieć, że jest, że można ją kupić?

Czerwonowłosy - paru z nas, jak już wspomniałam objeżdżając Leccha, wyrosło na tej mandze, jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnego stylu rysunku, stąd ta drażliwość na punkcie kreski ;] To była moja pierwsza manga ever, do dziś mam ją na półce i do dziś lubię do niej wracać, więc jak widzę coś, co teoretycznie ma być Dragon Ballem, ale nim tak... ee... nie do końca jest... to mnie to zwyczajnie drażni Tongue

A głupi flame Leccha irytuje mnie tym bardziej. Haters will hate, Lecchu.

Co do trzeciego rozdziału - wow, ale streszczona saga Cella XD Jestem w szoku XD I do tego z dobrym zakończeniem, lol XD Nie wiem, skąd ten pomysł i czemu nagle został wpleciony w tę mangę... i czemu, na litość, narysowany w SD? Nikt tak nie rysuje od lat XD To miły akcent dla starych wyjadaczy, ale dla nowych będzie wyglądał idiotycznie XD Już od dawna nikt nawet nie stosuje terminu "SuperDeformed" (cbdu na CC2, pozdro dla Guya).
Trochę też nie rozumiem - "fabuła jak z love story"? Ty w ogóle kojarzysz tę sagę? Przecież tak praktycznie było...

Cytat:Co do zabicia Bardocka przez Frezera ... BYŁA TO KINÓWKA!

Napisałam to dwa posty wyżej. Chcesz mi powiedzieć, że wypowiedziałeś się nawet nie przeczytawszy tematu? Nieładnie i niegrzecznie.

Cytat:Kinówka nie jest oparta na mandze mógł właściwie wszystko wymyślić i w cale nie musiało się tak stać ...
Ale skoro już było w kinówce, to powinien się dostosować. To była oficjalna wersja historii Bardocka. Skoro nie możemy ufać kinówkom, którym Tori po prostu dał swoje błogosławieństwo, to jak możemy ufać np serii GT, w której też nie miał udziału? Czy może też mi powiesz, że "w cale" (co się swoją drogą pisze razem) "nie musiało się tak stać"?
Mamy pewną oficjalną wersję i nie trzymanie się jej jest zwykłą niekonsekwencją, z której powinien się wytłumaczyć. Póki co to wygląda jak fanfik nastolatki piszącej Mery Sue i wspominającej "u mnie jest tak-i-tak, proszę się nie sugerować główną serią" - jasne, ku*wa, po co nam one... =.=

13.08.2011 22:29
Lechhu
Unregistered

Jackie, nie spinaj się...to jest ku*wa moje zdanie i go nie zmienie.Co do pokolenia wyżej i niżej od naszego nic nie mówię ani nie komentuję, jeśli komuś się podoba te db, to świetnie cieszy mnie to ale mi do gustu nie podeszło, więc napisałem co i jak. A co do argumentów to nie bądź taka do przodu Smile
Jest coś w temacie, że trzeba to pozytywnie komentować!!!!!!?? Skoro nie ma takiego czegoś to się przymknij i przełknij tą gorycz, a nie zasrywasz ludziom życie i czepiasz się cholera wie czego...Może następnym razem przypieprzysz się o to, że mam taki a nie inny nick...Twoja logika jest trochę krzywa. Bocz się, krzyw itd itp na mnie, jakoś mam to gdzieś...Twoje chamskie 3 grosze były niepotrzebne...
Btw jestem Lechhu a nie Lecchu...*.*

Co do chapka,to jeszcze raz napiszę : "SCENKA JAK Z LOVE STORY!"
Anime pod mangę nie było jak z Love story bo Songo się poświęcił i zginął...także szczęśliwego finału nie było tak do końca...Ziemia uratowana ale główny bohater padł, więc nie wiem gdzie Ty tam love story widzisz...:|
14.08.2011 21:02
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Cytat:napisałem co i jak
Nie, po prostu napisałeś, że Ci się nie podoba - w porządku, nikt Ci mordki przy monitorze nie trzyma. A tu jedziesz dalej z tym, dalej psioczysz i piszesz, że Ci się nie podoba - TAK, KU*WA, WIEMY. PO CH*J CZYTASZ DALEJ? Żeby się dalej powkurzać? No to się wkurzaj, ale po co piszesz o tym tutaj?

Cytat:!!!!!!??
Nie trolluj, makaku, nie istnieje taki znak interpunkcyjny. Napisanie więcej wykrzykników i niepotrzebnej ilości znaków zapytania wcale nie sprawią, że Twój post się stanie bardziej wyrazisty.

Cytat:Twoje chamskie 3 grosze były niepotrzebne...
Tak samo jak Twój kompletnie niepotrzebny flame...

Cytat:Btw jestem Lechhu a nie Lecchu...*.*
SZLAG. Przepraszam, ciągle mi się myli.

Cytat:"SCENKA JAK Z LOVE STORY!"
"Love story" zakłada, jak sama nazwa wskazuje, zakochiwanie się kogoś w kimś. Oznacza porównywanie tej historii do czegoś równego shoujo. Na litość wszystkich istniejących bogów, POMYŚL zanim użyjesz jakiegoś słowa, którego znaczenia nie znasz. To nie boli.

14.08.2011 23:01
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
(13.08.2011 22:29 )Jackie D. Flint napisał(a):  
Cytat:Co do zabicia Bardocka przez Frezera ... BYŁA TO KINÓWKA!

Napisałam to dwa posty wyżej. Chcesz mi powiedzieć, że wypowiedziałeś się nawet nie przeczytawszy tematu? Nieładnie i niegrzecznie.

Chciałem to przypomnieć panu wyżej ...

Cytat:Kinówka nie jest oparta na mandze mógł właściwie wszystko wymyślić i w cale nie musiało się tak stać ...
Ale skoro już było w kinówce, to powinien się dostosować. To była oficjalna wersja historii Bardocka. Skoro nie możemy ufać kinówkom, którym Tori po prostu dał swoje błogosławieństwo, to jak możemy ufać np serii GT, w której też nie miał udziału? Czy może też mi powiesz, że "w cale" (co się swoją drogą pisze razem) "nie musiało się tak stać"?
Mamy pewną oficjalną wersję i nie trzymanie się jej jest zwykłą niekonsekwencją, z której powinien się wytłumaczyć. Póki co to wygląda jak fanfik nastolatki piszącej Mery Sue i wspominającej "u mnie jest tak-i-tak, proszę się nie sugerować główną serią" - jasne, ku*wa, po co nam one... =.=

Odczep się od "w cale", zwykła literówka Tongue

Co do kinówki, całkowicie zapomniałem, że dostała błogosławieństwo Toriego ... Tak, wiec przepraszam, mój błąd ...
"Dragon Ball GT, w której tworzeniu Toriyama nie miał wielkiego udziału (tworzył jednak szkice postaci i scenerii)" Ahh ta nasza kochana Wikipedia ... Tongue Tori jednak brał udział w tworzeniu serii 3 DB, mały, ale zawsze jest .

14.08.2011 23:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama