Aktualny czas: 23.11.2017, 13:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Drama - czyli seriale made in Japan
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Drama - czyli seriale made in Japan
Ostatnio mnie wzięło na oglądanie japońskich seriali, czyli dram. Niekiedy są to seriale, na podstawie mang.
Co sądzicie o tego rodzaju serialach? Czy też może oglądacie?
10.09.2009 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%

"My Boss my Hero", to oglądałem, ale ponieważ były tylko angielskie napisy, to sobie darowałem... Teraz już bym spokojnie mógł, ale nie mam czasu. A szkoda, bo Mafiozo wchodzący do normalnej szkoły (dajmy to w cudzysłówBig Grin) to muszę przyznać niezła komedia.

Widziałem jeszcze takie coś znanego, co występuje dziewczyna, z której jest straszna bałaganiara( chłopak dosłownie pływał w jej bałaganie by przejść) tylko jeden odcinek od kumpla, potem jakoś już się nie zdarzyło...

Co ciekawe, te "seriale" różnią się od naszych. Przynajmniej tak mi się wydaje. Choć np motyw przewodnim i tak jest miłość to nie przypomina mi to polskiego ścierwa, aczkolwiek właściwie nie znam polskich seriali o tematyce miłosnej więc może sobie daruję.
Tak czy inaczej, u nas jest jakby podział :Akcja, Medycyna, Kryminał, Życiowe/Miłość a tamte, wydają mi się być bardziej zwariowane i szersze horyzontowo. ( To już mogę powiedzieć po streszczeniu kilkunastu dram przez lokatora co z nim mieszkałem.) ale prawie nie pamiętam, no i ni w ząb tytułów.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.09.2009 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*

Jakiś czas temu w sieci natrafiłam na stronę love-drama.pl jak do tej pory to jest jedyna strona polska strona jaką znalazłam w sieci z dramami. Obejrzałam jak do tej pory kilka dram. Poziom aktorstwa zacznie się różni od polskiego. Polscy aktorzy są bardziej dramatyczni, a japońscy bardziej komediowi. (robią niekiedy takie zabawne minki) jak do tej pory to gatunki jakie widziałam to romans, dramat, kryminał i jeden sądowy. Romanse faktycznie zacznie się różnią od naszych tasiemcowych seriali M jak miłość, Pierwsza miłość, Tylko miłość i co tam jeszcze ma w swoim tytule słowo miłość. Minusem polskich seriali jest to, że jak jakiś zdobędzie już widownie, to od razu pisze się tyle odcinków ile się da, a dzięki temu mamy tasiemce. O ile przez pierwsze 20 odcinków serial jest ciekawy, o tyle później już nie da się tego oglądać, bo już zaczyna to wszystko robić się naciągane, gdyż scenarzystą zaczyna brakować pomysłów. Z japońskimi tasiemcami do tej pory się nie spotkałam. Dramy z którymi do tej pory miałam do czynienia miały po te 12 ? 24 odcinków. I przez te 12 -24 odcinków jest wciągająca akcja, a nie jakieś nudne bzdury, gdzie bym mogła pójść do kuchni, zrobić sobie herbate, wypić ją i wrócić 10 minut przed końcem odcinka i nadal bym wiedziała o co chodzi.
Moja przygoda z dramami zaczęła się od Hanazakari no Kimitachi e. Świetna komedia z elementami dramatu o dziewczynie przebranej za chłopaka chodzącej do szkoły dla chłopców.
Obecnie oglądam idealnego chłopaka ? polecam tym co lubią romanse i słodycze (Głowna bohaterka chce zostać cukiernikiem).
Polskie seriale już mi się znudziły. Po prostu już jestem przesycona tą dawką jakże melodramatycznych seriali jakie oferuje polska TV, zatem chyba teraz tym chętniej oglądam japońskie dramy.

Ale sie rozpisałam. Poniosło mnie Wink
11.09.2009 13:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

Dziewczyna chce zostać cukiernikiem? A taki gościu w różowym garniaku chodzi? Poznali się pierwszy raz jak ona pomyliła kible i zamknęła się zaryczana( chłop ją rzucił) w toalecie a ten chciał skorzystać?

11.09.2009 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*

Tak dziewczyna chce zostać cukiernikeim. Nie, nie ma nikgo chodzącego na różwo, ale jest gościu chodzący w niebieskiej koszulce i drugi chodzący w czarnym garniturze. Jeden to jest robot, który podaje się za jej idealnego chłopaka, a drugi jest jej szefem. W kibelku nie siedziała, tylko w barze i użalała się nad sobą.
11.09.2009 13:30
Jutsu
Unregistered

Najpierw sprostowanie - Drama to nie serial made in Japan tylko po prostu seriale ale Chiński czy Koreański to też dramy. Śmiem twierdzić że jest to jeszcze szersze pojęcie ale cóż nie orientuję się w tym. Zapewne tyczy się to filmów azjatyckich.

Komi myślałeś że oglądaliście to samo? Syrenka wyraźnie wspomina o japońskich dramach podczas gdy ta z cukiernią była koreańska. Ale martwi mnie to troszkę, bo widzę dużo podobieństw...

"My name is Kim Sam-soon" - to drama o cukierni którą oglądaliśmy i choć o miłości to naprawdę polecam.

Ogółem mało oglądam czy na tv czy na kompie a to stare dzieje z kolegą który tego na kopy oglądał. ;-)
11.09.2009 13:37
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Syrenka, podałaś zły adres, prawidłowy to love-drama.pl, szkoda, że nie mają tam "Mars" bo chętnie bym tę dramę obejrzał (manga była fajna Smile)

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
11.09.2009 13:40
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,247
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Drama - czyli seriale made in Japan
Ja jak już oglądam dramy to dramy sci-fi czyli właśnie oryginalne power rangers czy kamen rider, pewnie się nie imają do tych ale ja i tak je lubię. Niezbyt efektowne sceny walki jak na zwykłego widza amerykańskich filmów ale jak dla mnie wystarczające no i drama która naprawdę jest na dobrym poziomie. Choć jakiś czas temu natrafiłem na inną dramę sci-fi która nie miała nic wspólnego z takimi jak j-PR, ten nazywa się Keitai sousakan 7. Jest to serial o młodym aspołecznym chłopcu, z nikim nie rozmawia i dlatego w szkole przezywają go wiatr ze jest cichy jak wiatr. Ma jedynego przyjaciela który parę lat temu przeprowadził się ale Keita (główny bohater) nadal utrzymuje z nim kontakt. pewnego razu postanawia pojechać do niego na górę Fuji lecz podczas jego jechania na rowerze w stronę owej góry napotyka na problem, zostaje zaatakowany przez robota budowlanego lecz z opresji ratuje go agent tajnej organizacji ANCHOR która zwalcza zagrożenia spowodowane przez wirusy w sieci a w tym pomagają im phone brave a tym który my poznajemy jest 7. Phone braver są to roboty które transformują się w telefony stąd ich nazwa, współpracują z partnerami na zasadzie systemu buddy, braver może oczyścić system za pomocą specjalnego programu ale musi stać nie ruchomo a zdaniem buddiego jest zapewnienie mu takiej pozycji. Niestety podczas akcji agent zostaje poważnie ranny a Keita zostaje wprowadzony na jego miejsce, i tak rozpoczyna się ich przygoda w której pomagają ANCHOR pojmać zbuntowanego phone bravera 01 który wcale nie dostał wirusa gdyż jego historia jest bardziej tragiczna. Jest to naprawdę wspaniała drama dla osób które by chciały szczyptę akcji, na początku ta dwójka za sobą nie przepada ale z biegiem czasu udaje im się dogadać a keita zostaje buddym 7. Warto oglądnąć ten serial gdyż potrafi rozbawić, zasmucić no i ma swoje przesłanie. Gdyby ktoś chciał oglądnąć to tu ma odcinki http://www.youtube.com/user/TwilightKong

[Obrazek: a5d45uF.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2012 02:16 przez Weather.)
03.09.2010 17:20
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%
Najpierw widziałem film G@me, czy jakoś tak z Nakamą Yukie, o której nie wiedziałem, zapoznałem się dopiero przy Gokusenie (warto) i potem chciałem zobaczyć kilka innych z nią, bo charakterystyczne ma rolę, więc dalej Trick, Joshi Dekka i Untouchable. Gokusena 1 sezon, bo zbytnio się zżyłem z bohaterami, więc nie ma sensu oglądać na wzorze kolejnych szkół, Trick taki sobie, a pozostałe dwie są po prostu typowe dla tej aktorki, dobre dramy. Po drodze jak już gdzieś pisałem na forum GTO, ciut gorsze od anime, ale ciągle fajne. No i od paru dni oglądałem Ichiri Rittoru no Namida, absolutnie zmieniające (przynajmniej na jakiś czas) nastawienie do pewnych spraw, smutne, smutne i jeszcze raz smutne, ale jedna z lepszych dram, większość niestety to romanse (komediowe) i ciężko coś znaleźć jak widziało się tych których szukało, a na to się zdecydowałem w końcu, wiedząc, że dobre, ale nie mając nastroju, no cóż... teraz jest od paru dni melancholijny trochę, ale było warto, jeszcze mam special do obejrzenia, ale to już tak żeby zostać jeszcze na chwilę z niektórymi bohaterami. Generalnie jutro po obejrzeniu będzie trochę musiało minąć żeby oczyścić umysł, no i do nowej dramy się wziąć, bo dwie już mam na celowniku, choć będzie im ciężko teraz zrobić dobre wrażenie.
24.09.2010 19:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Jestem dość świeżo po My boss my Hero i muszę przyznać było rewelacyjnie. Dużo komedii, momenty zaskakujące, naprawdę przyjemna bardzo dramka. I genialny endingBig Grin Jego wejście kończące 9 odcinek to rewelacja. Zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Skończyłem to o 3 rano i aż mi było żal więc poszukałem czegoś nowego. Oczywiście z mafiąBig Grin Znalazłem Gokusen, co okazało się być również fajną dramą, z nauczycielką, która jest z rodziny Yakuzy (nie raz zdarzy jej się użyć tonu, słów charakterystycznych właśnie dla yakuzyBig Grin), która musi ustawić do pionu trudna młodzież, która tak naprawdę nie jest taka zła, jak się wydaje. Co złego się zdarzy w mieście (napad np) to taki wicedyrek zawsze widzi winnych w wśród jej klasyBig Grin Gość ogólnie jest bardzo zabawny. Szczerze polecam.

Osobiści jestem zainteresowany dramami, gdzie mamy kogoś np księcia, wychowanka yakuzy, płatny zabójca który wciela się w życie społeczne szkolne i musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamośćSmile Jak coś znacie to proszę o tytułySmile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2012 00:23 przez Komimasa.)
18.03.2012 00:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama