Aktualny czas: 25.09.2017, 09:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Dress code - legginsy
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dress code - legginsy
Nie tak dawno wybuchła prawdziwa internetowa burza po tym, gdy ojcu i jego córkom nie pozwolono wejść na pokład linii United Airlines, gdyż dziewczynki miały na sobie legginsy zamiast spodni. Oczywiście w necie posypały się negatywne komentarze, że każdy ma prawo nosić co chce itd. Zupełnie zignorowano fakt, że trójka ta, ojciec i córki, miała lecieć na specjalnym bilecie, niejako jako członek personelu i jego krewni, a te już obowiązuje dress code. Oczywiście zarzucono firmie seksizm, bo pasażerom dyktuje się, co mogą a czego nie mogą zakładać, a sam incydent stał się podstawą do poruszenia tematu dress codu i wymienieniu opinii o dziwnej modzie, gdzie kobiety zastępują spodnie legginsami, bez zakładania sukienek czy tunik.

Już pomijam, że zarzucanie firmie seksizmu było nieuzasadnione, gdyż wspomniane osoby podróżowały jako personel, nie zwykli pasażerowie, ale sama kwestia dress codu wydaje się interesująca. Od razu pojawiają mi się w głowie obrazy, gdzie ludziom, zwłaszcza kobietom, wystaje dobre pół dupy na wierzch i wcale nie muszą się bardzo schylać, żeby taki był efekt. Ale legginsy to też nieco inna kwestia. To w końcu jakby nie patrzeć bardzo cienki materiał, niczym rajstopy. Wiele osób od dress codu podkreśla, że zakładanie samych legginsów zamiast spodni jest niewłaściwe, gdyż nadmiernie eksponuje się wtedy cielesność, uwypuklając krągłości. Pojawiają się też opinie, z którymi trudno mi się nie zgodzić, że to trochę tak, jakby chodzić w bieliźnie. Oczywiście jest druga strona barykady, która nie widzi w tym nic złego, a osoby, którym to przeszkadza zarzuca seksizm. Osobiście ja się nie dziwię, że nie jest to źle widziane. Wyobrażacie sobie jakby facet wyszedł tak na miasto i widać by było jego pałkę? Wiadomo, że takie coś spotkało by się z oburzeniem i wtedy najpewniej byłoby to oburzenie uzasadnione, ale gdy tylko coś tyczy kobiet, zaraz podnosi się argument seksizmu, który w mojej ocenie jest nadużywany.

W tym miejscu chciałbym też nieco pochylić się ogólnie nad kwestią dress codu, gdyż ja osobiście, nie wiem jak Wy, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że moda kobieca stała się taka jakby wyuzdana. Kobiety ubierają się delikatnie mówiąc wyzywająco i to wcale nie tylko jak idą do pubu. Po prostu nadmiernie eksponuje się cielesność, a według mnie, pewna granica powinna jednak obowiązywać w takich miejscach jak szkoła czy praca.

Inną kwestią jest ubieranie się jak do obory, czy jeszcze gorzej. W Angli to już w ogóle czy to facet czy kobieta, chodzi się w przepoconej piżamie na zakupy do supermarketów. Tego to za diabła pojąć nie mogę. Wygoda wygodą, wolność wolnością, ale to aż odpychające.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że to jest moje stanowisko i wcale nie zdziwię się, jeśli pojawią się osoby, które uważają inaczej, albo nawet będę w mniejszości, która popierałaby dress code. Dlatego też zachęcam, do wypowiadania swojego zdania, bez obaw, że ktoś nas wyśmieje czy cokolwiek innego, bo wiem, że takie obawy występują. Jestem ciekaw, jak Wy się na to zapatrujecie, czy np są tu zwolennicy ubierania się jak komu się podoba. Przecież to, że mamy różne poglądy, nie czyni z góry nikogo gorszym czy lepszym.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2017 10:22 przez Komimasa.)
28.03.2017 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,021
RE: Dress code - legginsy
Komimasa napisał(a):Ale legginsy to też nieco inna kwestia. To w końcu jakby nie patrzeć bardzo cienki materiał, niczym rajstopy.
Są różne grubości, ja mam m.in. getry na puszku idealne na zimę grubsze i cieplejsze od niejednych spodni :3

Komimasa napisał(a):zakładanie samych legginsów zamiast spodni jest niewłaściwe, gdyż nadmiernie eksponuje się wtedy cielesność, uwypuklając krągłości.
Niektórzy mają bardziej opięte spodnie niż ja legginsy xD

Osobiście bardzo lubię chodzić w getrach, bo są po prostu wygodne. Zawsze jednak mam do nich dłuższą koszulkę lub sweter. Nie wyobrażam sobie iść w samych getrach w miejsce, które wymaga elegantszego stroju.

A co w takim razie z tregginsami i jegginsami "udającymi" spodnie?
28.03.2017 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,401
Poziom ostrzeżeń: 10%
Już dawno nie widziałam legginsów, które są prześwitujące ;0

Ta część ubioru trochę ewoluowała i teraz każdy znajdzie coś dla siebie - ja mam takie luźne, jedne z futerkiem pod spodem, na bardzo zimne dni, i właśnie, takie, które udają spodnie.

Ciekawe jak się w sumie definiuje legginsy xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.03.2017 12:51
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 828
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komimasa napisał(a):Wiele osób od dress codu podkreśla, że zakładanie samych legginsów zamiast spodni jest niewłaściwe, gdyż nadmiernie eksponuje się wtedy cielesność, uwypuklając krągłości. Pojawiają się też opinie, z którymi trudno mi się nie zgodzić, że to trochę tak, jakby chodzić w bieliźnie.

To jest zasada prosto z Japonii, tam legginsy traktuje się jak rajstopy i dziewczyny/kobiety zawsze zakładają do nich np. spódniczkę, bo przecież żadna kobieta nie wyjdzie w samych rajtkach na zewnątrz. I w sumie ja to popieram, powinno być na tyłku coś jeszcze: spódniczka, shorty, tunika, czyli coś co zasłoni ewentualnie prześwitujące spod legginsów majty czy odznaczającą się ... no wiecie xD
Osobiście uważam, że legginsy/jegginsy/tregginsy i inne podobne nie są gaciami dla każdej kobiety i nie każda powinna w tym chodzić. No bo sorry, ale jak dwutonowy waleń ładuje się w legginsy to to już wygląda obrzydliwie i nie rozumiem czemu ludzie tego nie rozumieją, nie mają luster? Bo gustu na pewno.
No przykro mi to mówić, ale nie każdy ma warunki na noszenie tej części odzieży.

Dress code'u należy przestrzegać i ubierać się stosownie do sytuacji. Jeśli w sytuacji z pierwszego postu rodzina leciała jako "część załogi" to nie dziwię się, że zwrócono dziewczynom uwagę i nie widzę w tym nic seksistowskiego. Cała sytuacja brzmi jak po prostu kolejna okazja na robienie afery w mediach, bo nie mogą znaleźć nic lepszego.

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
28.03.2017 13:12
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 459
Legginsy, według dress codu, to strój nieodpowiedni. I to fakt. Dlatego reakcja pracowników linii lotniczych jest jak najbardziej uzasadniona. Głupia, bo zapis głupi, ale uzasadniona.
Leginsy to jednak najwygodnieszy kawał szmatki, jaki może nosić mój tyłek. Sama często noszę zamiast spodni (TY WIELORYBIE!) i nie za bardzo przejmuję się opiniami innych na ten temat. Leginsy w naszej modzie istnieją już od wielu lat i myślę, że na długo w niej zostaną. Właśnie przez wygodę oraz walor estetyczne. Bo na ładny tyłeczek w legginsach nie sposób nie zwrócić uwagi Smile
Co do ewolucji mody, to raczej nie zestawiałabym tego z sytuacjami, gdzie dress code powinien obowiązywać. Jak baba idzie na rozmowę o pracę z dekoltem do pępka, to już dla rekrutera (ale mówimy tu o jakimś poważniejszym stanowisku) jest jasny sygnał, że ta pani nie do końca nadaje się na dane stanowiski (SEKSIZM HURR DURR). Ale jakby baba ubrała się nieodpowiednio na spotkanie dyplomatyczne (hehe, elo Szydło) to wtedy jest medialna nagonka. Celebrytów to nie obowiązuje, bo już dawno ważniejsze imprezy przestały dbać o to, by dress code był przestrzegany. Jeszcze jedynie Oscary jakoś trzymają ten poziom smaku przy doborze stroju.

[Obrazek: d0Lh1fK.jpg]
28.03.2017 13:31
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Leginsy bez tuniki czy dłuższej koszulki są IMO dopuszczalne tylko do biegania czy na jakieś inne ćwiczenia typu joga czy aerobik, ewentualnie wśród samych swoich. Sama mam mnóstwo i noszę często, ale jak jakiś ekstra kawałek szmatki nie zasłania mi tyłka, to czuję się goła.

A dresscode jak ustalony, to ich wina, że nie przeczytali, smuteczek. welp

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2017 17:45 przez okiren.)
28.03.2017 17:44
Biri Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 227
Jeżeli chodzi o same legginsy, to ja osobiście je uwielbiam, właśnie z tego powodu, że są tak wygodne, jak dresy, a nawet bardziej. Sama często w nich chodzę, ale są to legginsy we wzorki, z grubego materiału, przez które nic nie prześwituje. Osobiście myślę, że nigdy nie założyłabym jakiś cienkich, prześwitujących np. bez tuniki, brr. Tak więc nie ma co uogólniać, bo jest różnica pomiędzy legginsami, a legginsami.

[Obrazek: qn0eMOB.jpg]

"Złość to najczęściej oznaka lęku. A lęk to bardzo destruktywna siła. Strach jest najbardziej obrzydliwą ze słabości, a każdą słabość przeciwnika można obrócić na swoją korzyść."
~ A. Pilipiuk "Kuzynki".
28.03.2017 20:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama