Aktualny czas: 23.10.2017, 06:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Duża, porządna galeria na stronie.
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
Duża, porządna galeria na stronie.
Od dłuższego czasu chciałam się tym zająć. Zrobić dużą galerię z szukajką, otagowanymi rysunkami, tak, żeby jak ktoś wpisze "color walk", to żeby mu same rysunki z artbooków wyskoczyły, i tak dalej.
Uwielbiam zbierać rysunki, mam ich sporo na kompie, nieposegregowanych (przy tempie w jakim się pojawiają po prostu nie wyrabiam z segregacją), więc nie wiem, ile konkretnie, ale już samej mojej kolekcji byśmy mieli sporą galerię, a gdyby jeszcze ludzie się zaczęli dorzucać... ;]
Generalnie taka galeria to jest coś, czym naprawdę chciałabym się zająć (a jak Komi usłyszał, że w ogóle chcę się zająć czymkolwiek, to zapiał z radości (biedaczek - aż tak mało osób chce coś robić przy tej stronie?) i chętnie mi to oddał), a stronka niedługo zacznie działać na nowym silniku, który taką wtyczkę z galerią umożliwi.
Ze swojej strony mogę obiecać w sumie tylko dobrą jakość i sporą ilość tych rysunków.

Ale pytań bym parę do Was miała.

-> Poza intuicyjnymi tagami, takimi jak imiona postaci, jakie jeszcze tagi by Was interesowały? (Nie mówię, że pójdę za wszystkimi propozycjami, ostatecznie tagi muszą być ogólnikowe do granic możliwości, niemniej z pewnością skorzystam z co ciekawszych pomysłów ;])

-> Mam dość sporą tolerancję do wszelkiego shoujo-ai, shoujo, czy shounen-ai (yaoice, hentaice i yuri zostawiam działowi hentai). O ile wszelkie paringi są nieuniknione przy fanartach, o tyle chciałabym wiedzieć, jak byście zareagowali, widząc shounen-ai, czy shoujo-ai. Nie chcę Was wprawić w zniesmaczenie, a nie wiem, czy opcja jaka jest w googlach - ta z postawieniem minusa przed którymś z tagów, coby się nie pojawiał w opcjach wyszukiwania - byłaby możliwa u nas (podejrzewam, że nie, ostatecznie to tylko galeria).
Dla mnie rysunki, jak np. Ace niesie śpiącego Luffy'ego na barana są... no zwyczajnie urocze, a nie "gejowskie", jak to zostało kiedyś określone. No przepraszam, dla mnie to przewrażliwienie... ale i tak bywa. Dlatego wolałabym poznać w tej mierze Waszą opinię ^^'

Tak, wiem, że nie wiadomo, kiedy wejdą te innowacje, ale już się zawczasu napalam na tę robotę choper6

EDIT: Lol, Jutsu, aleś Ty to niesubtelnie ocenzurował, niech Cię licho... XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 17:56 przez Gociak.)
28.11.2011 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Duża, porządna galeria na stronie.
Pomysł świetny, ja również mogę dorzucić jakieś rysunki. Z OP mam 250MB więc trochę tego jest, u mnie wszystko jest posegregowane w taki sposób:

Spoiler :
[Obrazek: scaled.php?server=845&filename=5...res=medium]

Więc jak widać poza imionami postaci mam Eleven Supernova, Shichibukai i Słomków (czyli cała załoga razem, albo kilka osób. I jeszcze wrzuciłam do niego Vivi i Carue). Reszta leży luzem, ponieważ nie opłaca się zakładać folderu dla postaci, z którą posiadam tylko jeden fanart.

Również uwielbiam zbieranie rysunków i przy ilości jaką miałam stworzyłam jeszcze jeden folder:

Spoiler :
[Obrazek: beztytuu6k.png]

Cross-Over czyli wszystkie łączenia typu Luffy z Naruto lub postacie z serii "a" połączone z serią "b".

Co do shoujo-ai, shoujo i shounen-ai to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, tylko denerwuję się jak przy przeglądaniu jakiejś galerii widzę co chwilę całującego się Luffy'ego z Zoro (ale to już chyba yaoi?)

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 22:34 przez Filemon.)
28.11.2011 17:09
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Tak, to już jest yaoi ;]
Shounen/shoujo-ai to przyjaźń między osobnikami tej samej płci, więc w fanartach zwykle wyrażona jest przez bliższy kontakt - np. przytulenie się.

I tak, chciałam też poruszyć kwestię Cross-Overów i nie bardzo wiedziałam, jak XD Sama mam ich sporo (wow, śliczny porządek u Ciebie widzę Big Grin nie to, co u mnie XD') i bałam się trochę, że się może misz-masz zrobić w galerii XD Ale jeśli ludziom by to nie przeszkadzało, to czemu nie XD

Gdybyś chciała mi pomóc, to ja bym to widziała w ten sposób - po postawieniu galerii dałabym Ci znać, Ty byś przejrzała ją w wolnej chwili i podesłała mi to, co masz, a czego tam zabrakło. Co Ty na to?
Bo gdybyśmy zaczęły uploadować jednocześnie, to mogłyby się pojawić powtórzenia XD'

28.11.2011 17:54
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
Waaaaaaaa,a myślałem że to jakieś oczekiwanie na zaakceptowanie posta.No nic mój błąd,widocznie za dużo "pśtykałem " Big Grin

Wracając do tematu ..
100 mb samych hentajowców - jestem do usług Tongue
Fajnie że w końcu ktoś podjął się rewitalizacji tego działu Tongue Od pewnego czasu to tam "susza" była niemiłosierna.

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 19:26 przez Haji.)
28.11.2011 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
Lubie mieć to wszystko poukładane i posprzątane (szkoda, że nie przekłada się to na mój pokój).

(28.11.2011 17:54 )Gociak napisał(a):  Gdybyś chciała mi pomóc, to ja bym to widziała w ten sposób - po postawieniu galerii dałabym Ci znać, Ty byś przejrzała ją w wolnej chwili i podesłała mi to, co masz, a czego tam zabrakło. Co Ty na to?
Bo gdybyśmy zaczęły uploadować jednocześnie, to mogłyby się pojawić powtórzenia XD'

Świetny pomysł ^^ Jak wszystko będzie gotowe to daj znać :)

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.11.2011 18:41
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,520
Idea
A mogłybyście zastosować podział na arty oficjalne i fanowskie (np. za pomocą tagów lub tworząc dwie oddzielne galerie)?

[Obrazek: Sygnatura.png]
28.11.2011 18:53
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Hmm...
Jeżeli sprawę zostawimy samym tagom, to prawdopodobnie wszystko wyjdzie pomieszane (chyba, że, jak pisałam w pierwszym poście, wpiszesz nazwę artbooka - np "color walk", to wyskoczy Ci wszystko oznaczone tagiem "color walk", czyli właśnie oryginalne prace Ody; ale domyślam się, że Tobie raczej chodzi o motyw w którym wpisujesz "Luffy" i wyskakują Ci oryginalne prace Ody o Luffy'm...).
Widzę dwa rozwiązania, z czego pierwsze zakłada właśnie założenie osobnej galerii, jak proponujesz (a nie wiem, czy to nie będzie zbytecznym obciążeniem dla serwera, któremu musi jeszcze starczyć miejsca na masę innych operacji), a druga - zaprogramowanie wtyczki na "odsiewanie".
W sensie - co pokazać pierwsze. Np oryginały pierwsze, potem fanarty. Albo - najnowsze-najstarsze. Najpopularniejsze (najczęściej wyświetlane)-mniej popularne. Etc.
Z tym, że ja jestem kompletnie zielona w sprawach technicznych i nie wiem, czy coś takiego jest wykonalne XD Czy nie będę wymagać za dużo od naszych dzielnych adminów technicznych XD'
Ale hej - zapytać nie zaszkodzi ;]

28.11.2011 19:39
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,520
Przez odsiewanie masz na myśli coś takiego jak filtry na YouTube? Niezły pomysł, ale jeżeli klikniemy na "oficjalne>fanowskie" wyskoczy nam masa nijak nieposortowanych oryginalnych prac. W tym przypadku (chyba tylko w tym) mało praktyczne.
Szukajka dobra rzecz, jednak ogranicza się do jednego znacznika.
Postawienie na tagi to chyba najlepsze wyjście, o ile osoba, która zapoda obrazek zadba o odpowiednie ich dopasowanie. Powiedzmy, że ktoś wrzuca okładkę tomu 1. Wpisuje "Luffy", "Zoro", "Nami", "okładka", "manga" i "oficjalne". Oczywiście do sprawniejszego wyszukiwania przydałaby się opcja zaznaczenia kilku tagów, ale nie mam pojęcia z czym to się je.
A tak poza tym, świetna inicjatywa Big Grin

[Obrazek: Sygnatura.png]
28.11.2011 20:48
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Dzięki ;]
Jasne, dzięki, że mi przypomniałeś - zaznaczanie tagów ;] Takie jak na stronach ze skanlacjami. O to też zapytam XD Póki co dostałam odpowiedź w stylu - "wszystko się da, tylko silnik musi stanąć i my się musimy za to zabrać" XD Więc zapowiada się, że może być naprawdę ciekawie Big Grin

28.11.2011 20:52
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,537
Nie wiem czy ów nowy silnik by udźwignął takie rozwiązania (a raczej czy komuś by się chciało kodować tyle) ale dla mnie najbardziej ułatwiającym życie użytkownikowi byłby system tagów taki sam jak na danbooru/gelbooru - który umożliwia zarejestrowanym userom na dodawanie własnych tagów do danego arta, więc przy zachowaniu jakiejś niekoniecznie stałej kontroli, można by uzyskać w ten sposób system który 'sam' się będzie usprawniał jeśli chodzi o dokładność wyszukiwania. Tak na ten przykład, jakbym chciał znaleźć jakiś art w którym będzie Garp w garniturze i Luffy w kapeluszu Shanksa. Po wpisaniu w wyszukiwarce: "straw_hat garp luffy suit" czy też raczej "słomkowy_kapelusz/słomiany_kapelusz garp luffy garnitur" (W Polsce jesteśmy, dla polskiej strony galeria to nie kumam czemu by nie miały być tagi polskie) dostałoby się ładny wykaz spełniających te kryteria artów i fan-artów (domyślam się, że te też będą się w to wliczały, przynajmniej te z galerii nakama), np. coś takiego http://images.wikia.com/onepiece/images/..._luffy.jpg plus wszystkie inne które spełniają naraz wszystkie kryteria. Cóż, ja tak to widzę, a jeśli jest to głupi pomysł, albo własnie o czymś takiego myśleliście, a ja się niepotrzebnie wtrącam... To niczego nie żałuję! Tongue

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

28.11.2011 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama