Aktualny czas: 19.11.2017, 19:36 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Dwunastu mistrzów – druga generacja (Moja twórczość mangowa)
Autor Wiadomość
HejnalistaM Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2
Dwunastu mistrzów – druga generacja (Moja twórczość mangowa)
[Obrazek: 01bib.jpg]

Witam!

Chciałbym porozmawiać o ważnej dla mnie sprawie, dlatego proszę o zrozumienie i wyrozumiałość.

Od dawna jestem czytelnikiem mangi. Czytając wiele tyłów – jak i będąc zachwycony nimi – pomyślałem: naprawdę fajnie byłoby zrobić coś takiego; zrobić swoją mangę.
Zacząłem uczyć się rysowania – od podstaw(nie znałem się, bowiem w ogóle na rysowaniu, ale jednak nie zrażałem się tym).

Ale w końcu udało się! – narysowałem coś, co gotowy jestem wam pokazać.

Z każdą następną próbąodcinkowi przybywało stron. Obecnie jest ich 83, więc jest, na co popatrzeć [na samym początku widzicie zmniejszoną okładkę].

Proszę przeczytajcie i powiedzcie, co sądzicie.
Oto link: https://megawrzuta.pl/files/356d735e2645...5037c.zip
Link do galerii: http://imgur.com/a/YoicY (istnieje szansa pojedynczych dziur, albo nielicznych przestawień kolejności obrazków)

Rysunki odstają od profesjonalnych :/, ale mam nadzieje, że odcinek się spodoba(czyta się jak mangę, czyli od prawej do lewej).

Planuje, bowiem narysować całą serięi najchętniej ujrzałbym ją w spisie mang WANTED TEAM.
Jeżeli wam się spodobato proszę zastanówcie się nad tym i powiedzcie, co sądzicie.
A jeżeli wam się nie podoba, to też powiedzcie, chcę poznać waszą opinie na ten temat.

PS: Nie mam w domu Internetu, a to strasznie utrudnia komunikację. Ale na ile będę mógł postaram się odpowiedzieć na wasze komentarze.

Notatka od Devzan, 10.08.2017 13:10 :

Pozwoliłem sobie wrzucić całość jako galerię na imgurze, żeby ludzie mogli przejrzeć obrazki bez pobierania paczki Wink

10.08.2017 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ruri Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 30
RE: Dwunastu mistrzów – druga generacja (Moja twórczość mangowa)
@Devzan, nie lepiej zapytać o coś takiego autora? Trochę to chamskie wrzucanie od razu gdzieś tam... ;p

Natomiast co do tej mangi.
Momentami bardzo ładnie rysowałeś ciała postaci z ubraniami, natomiast twarze są zdecydowanie słabsze. Ale myślę, że to kwestia wyrobienia się~~ Co do samej historii prosta, ale łatwa do podchwycenia, zobaczę z chęcią jak to dalej pójdzie. I jak na moje oko całkiem dobrze radzisz sobie z rysowaniem postaci w ruchu. I to jest największy plus jaki wychwyciłem.

Co do opublikowania twojego dzieła na Wanted Teamowym readerze, to raczej nie widzę problemów. Ustalimy na PW pewne szczegóły i jazda Smile
10.08.2017 18:24
Arekxxx Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
te twarze troche takie dziwne, zwlaszcza tego na pierwszym planieWink

https://sciagnij-gre.pl/gry-na-przegladarke/
30.08.2017 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
HejnalistaM Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2
Witajcie
Widzę, że jednomyślnie uznaliście, że twarze to taka moja pięta achillesowa. Wink
Postaram się by z czasem były lepiej narysowane –
Dziękuje za tak przychylny komentarz Ruri. I bardzo się cieszę, że podoba ci się dynamika.
Co do PW pytaj o co chcesz. Smile
08.09.2017 12:21
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
Skoro już jest to na readerze i skoro już tam zajrzałem, to może też coś napiszę.

Najpierw to, co mi się nie podoba, bo jest to nie tak istotne, jak dalsza część. Najbardziej to mi chyba w tym komiksie przeszkadza sposób prowadzenia dialogu. Miejscami jest takie drewno, jakby żywcem z japońksiego to tłumaczyć, a to dziwne, bo przecież dzieło jest rodowitego polaka, czemu więc dialogi wychodzą nienaturalnie to nie rozumiem. I tu nie chodzi mi o brak przecinka, błędy językowe czy "tą dziewczynę" ale o sztywne, dziwne, nienaturalne prowadzenie rozmów. I to bym głównie zarzucił, nad tym musisz popracować.
Jeśli zaś chodzi o to, co mi nie leży w rysunkach, to na pewno niekiedy ułożenie ciała danej postaci. Twarze jak twarze, ale masz duży problem z pokazaniem ciała w innej pozie niż stojącej. Ale to na pewno jest bardzo trudne. Tła też są gołe, ale nie jest to jakiś wielki problem.
Zalatuje mi tu jeszcze 12 apostołami i w ogóle chrześcijanizmem, ale co niektórzy mogą to uznać z kolei za plus.

Wrażenie natomiast zrobił na mnie pomysł i początek. Wykonanie wykonaniem, tekst tekstem, ale było to bardzo mangowe i sprawiło, że człowiek miał ochotę zajrzeć dalej. Udało Ci się zaintrygować czytelnika, a to nie lada sztuka. Dalej, naprawdę szacun, za w miarę dobre rysowanie mangi jako takiej. Po prostu dużo ciężej jest narysować komiks, niż postać a Tobie to nawet wychodzi. Świetnie też idą Ci te miny, i to każdego rodzaju. Ten Dulgrosz, jak miał te trzy miny, każda wyrażała dokładnie tę emocję, o jaką zapewne Ci chodziło. I te kropelki na czołach, wielkie twarze, gdy bohater krzyczy, robi to naprawdę dobre wrażenie.

Dobrze by było jakbyś dopracował twarze głównych bohaterów, albo jakoś zmienił postury, bo ciężko odróżnić kto jest kto.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2017 03:54 przez Komimasa.)
03.10.2017 03:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama