Aktualny czas: 23.10.2017, 06:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Ankieta: Jak oceniasz działy na stronie (szczegóły w temacie)
Ankieta jest zamknięta.
Wszystko jasne, posegreowane i intuicyjne. 8.00% 2 8.00%
Całkiem dobrze, z tym jest jak z demokracjąBig Grin Ciężko zrobić lepiej. 44.00% 11 44.00%
Porządek jest, ale czasem się gubię (napisz w temacie przykład) 16.00% 4 16.00%
Mogłoby być lepiej jakby tyle tych poddziałów nie było. Niedługo każdy temat będzie miał własny dział. 12.00% 3 12.00%
Nie nazwę tego porządkiem, jest chaos i nie do końca wiodomo co do czego. 4.00% 1 4.00%
Burdel jednym słowem. 16.00% 4 16.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Działy na forum.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Działy na forum.
Drodzy użytkownicy, poruszę dziś jakże niezwykle ważną kwestię jaką niewątpliwie są działy na forum. Forum jest dla was, dlatego też liczę na duży odzew przynajmniej w ankiecie. Choć, jak ktoś ma własne propozycje, to proszę bardzo. Doszedłem do wniosku że dział "sprawy o nas" jest niepotrzebny bo wszystko może zawierać się w "spokojne rozmowy przy kieliszku" czyli zwykłym pospolitym Hyde park tylko nie "spam park" (jak u nas bar Shakky") Zastanawiam się więc czy ułożenie działów, ich nazwy (sprawy do was np) ich tłumaczenie (tekst pod nazwą działu) jest jasny i intuicyjny. Jeżeli nie to przecież trzeba coś z tym zrobićBig Grin
03.02.2012 18:40
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,520
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Dzały na forum.
Zagłosowałem na 2. opcję, chociaż przyznam, że czasem się gubię w Restauracji Baratie i w Barze u Shakky XD
Propozycje:
- poprawienie nazw niektórych działów (Manga i Anime wielką literą? Why?),
- korekta kilku tekstów pod nazwą działu - zdarzają się błędy,
- zmiana położenia działów przeznaczonych dla ekipy strony i forum.
Podsumowując, są to głównie sprawy czysto kosmetyczne (no dobra, w ostatnim przypadku chodzi też o zwykłą wygodę szarego usera Tongue) - jest dobrze i ciężko będzie to ulepszyć Smile

PS: Literówka w temacie Wink

Edit:
Zapomniałem o opcji zwijania działów - ostatnią propozycję można pominąć.

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2012 19:37 przez Hejs.)
03.02.2012 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 481
Ja to samo co Heishi. Gubię się czasem w Restauracji i w Barze. NIewiem czy "rozmowy przy ladzie" i "spokojnie rozmowy przy kieliszku" to nie to samo, bo z nazwy wynika, że raczej tak Big Grin

[Obrazek: monkey.png]
03.02.2012 20:03
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 867
Heishi napisał(a):PS: Literówka w temacie Wink

To jest najlepsze^

Nie ma sensu powtarzać po Heishim, więc z mojej strony coś innego^

"Przy ladzie" to rodzynek tego forum. Mógłby zostać, ale w środku powinien być porządek.
Jednak najważniejsza rzecz to: "Coś o nas" i "No i ja teges" Jakby nie patrzeć, jedno i drugie niewiele nam mówi.^ Rozumiem, że ma to pełnić rolę całej reszty niepasującej gdzie indziej, ale czemu dwa działy? Gdyby nie podpisy pod spodem, za chiny bym nie wiedziała co gdzie. W dodatku "coś o nas" jest bardzo pokrewne z tym "nasze zachowanie, poglądy". Jeżeli pozostałby dział "coś o nas" to tam równie dobrze pasuje dział "Hobby", który jest w "spokojne rozmowy przy kieliszku".

Jako, że na chwilę obecną nie wiem co z tym zrobić, daję drugą opcję^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
03.02.2012 20:35
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ja się gubię jak wyżej. Są dwa działy offtopu + poddziały, przez co cięzko mi znaleźć niektóre tematy. Muszę wchodzić na napisane posty jakiegoś użytkownika by znaleźć =/

[Obrazek: c2DKloo.png]
03.02.2012 20:39
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Działy na forum.
Dobrze to może ja się wypowiem. Zmiany na forum są potrzebne i wprowadzone zostaną, ale forum jest dla was, to Wy tu macie czuć się dobrze stąd też proszę o wspólną pomoc w opracowaniu optymalnego podziału, który wszystkim ułatwi życie.

No bo tak, spójrzmy na sam dział "Forum" mamy "Spotkania Forowe" (które w większości sprowadzają się do konwentów lub do CC) "sprawy techniczne" oraz nowość "newsy z portalu" (to akurat wymogła sytuacja)

Moim zdaniem trzeba tu zniwelować te podziały. CC właściwie urosło do rangi podzdziału, więc ewentualnie taki bym proponował. (spójrzcie tylko ile jest tematów tego tyczących). Innych spotkań to nawet palców i jednej ręki jest więcej (nie konwentów).

Potem już jest porządek aż dochodzimy do dwóch rodzynek Restauracji Baratie i Baru Shakky i tu już człowiek łapie się za głowę, a poddziały powodują zawroty głowy. I to z pewnością należy zmienić. Właściwie bar shakky ograniczyłbym do zabaw po prostu a resztę już przerzucił do restauracji i nadał restauracji nie dział a całą komórkę (jak mamy forum,one piece, inne). Zdaję sobie sprawę, że niektóre tematy są niższych lotów, ale ogólnie nikt tu nie nabija postów i nie ma sensu tak tego utrzymywać, bo się pogubić idzie. Nie wspomnę już o tym, że temat zabaw zasłoni wszystko.
Restauracja wtedy przerodziłaby się w typowy "wielki dział" o wszystkim i o niczym z intuicyjnymi kategoriami jak Film, książka, Gry itd Nad działami byśmy jeszcze pomyśleli. Może to banalne, ale za to byśmy bez problemu się znaleźli. A nie jak mam szukać wyżal się, to gorączki dostaję... W ogóle to trzeba skrócić te gorzkie żale do jednego tematu a nie 3...
Zastanawia mnie też co to za "Erotyka" i "tematy powyżej +18. Sądzę, że taki poddział raczej utrudnia sprawę.

Przydałoby się oczywiście nazewnictwo klimatyczne i lubiłem np "rozmowy przy ladzie" ale na litość boską najpierw funkcjonalność.

Nie wiem. Sam do końca nie wiem, jak to podzielić, ale wszyscy widzimy, że jest źle i zmienić to trzeba.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.02.2012 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
CichyWiatr Offline
Nice :*
Tom's Workers

*
Liczba postów: 185
Pomysł na ogół bardzo dobry, ale potrzebuje czegoś więcej, aby go zrealizować..

Chciałbym usłyszeć propozycję według tego pomysłu:

Komi napisał(a):Właściwie bar shakky ograniczyłbym do zabaw po prostu a resztę już przerzucił do restauracji i nadał restauracji nie dział a całą komórkę (jak mamy forum,one piece, inne).

Gdzie byście podzielili się jak by to mogło wyglądać według was: jakie działy i podziały, ich nazwy, jakie usunąć, a jakie dodać itp.

Pozdrawiam

Remember, remember the fifth of November
The Gunpowder Treason and Plot
I know of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...
04.03.2012 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Idzie coś do przodu?

Proponowałbym stworzenie działu "Pomoc" (dobrze widocznego, rzucającego się w oczy) albo chociaż jednego tematu na pytania, żeby uniknąć zakładania wątków na pojedyncze problemy typu "Szukam tytułu piosenki".

05.04.2012 16:00
Jutsu
Unregistered

A co ma iść jak jest wszystko dobrze? A ankieta nie kłamie. Taki temat jest absolutnie niepotrzebny, bo jak się komuś, nie chce sprawdzić, czy temat jest. To kto tu zajrzy. Na forum tyle osób siedzi, a 25 głosów. A to tyczy przecież ich sprawy. Bądźmy realistami.
05.04.2012 20:32
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(05.04.2012 20:32 )Jutsu napisał(a):  A co ma iść jak jest wszystko dobrze?
Myślałem, że będziecie chociaż coś robić z działami off-topu, bo to wydawało się nawet, a może zwłaszcza, Wam przeszkadzać Tongue No chyba że to był sarkazm XD

05.04.2012 21:54
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama