Aktualny czas: 25.09.2017, 08:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Eksploracja opuszczonych budynków i struktur obronnych
Autor Wiadomość
GreedDValentine Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Eksploracja opuszczonych budynków i struktur obronnych
Jak w temacie czy ktoś z tu obecnych lubi czasem pochodzić po zawalonych budynkach, opuszczonych zakładach, bunkrach itp. Big Grin Osobiście jak tylko wynajdę coś nowego w pobliżu to zawsze muszę pójść ,,pozwiedzać" takowy obiekt. Może macie jakieś zdjęcia bądź nagrania z wypraw wraz z opisem miejsca i aktualnego stanu owych budynków Big Grin Poniżej taka muchołapka dla ubogich jak to nazywałem xD wejście do schronu przeciwlotniczego oraz niegdysiejsze muzeum. Wszystkie konstrukcje pochodzą z terenu Zakładów Metalowych S.A. w Skarżysku-Kamiennej. Niestety stare muzeum jak i wiele innych budynków zostało już zrównanych z ziemią. Ostały się tylko schrony, ,,muchołapka" oraz kilka budynków na uboczu jak strzelnica budynki zaopatrzeniowe itp. Zakłady były producentem broni różnego kalibru zaś same budynki powstały jeszcze przed II Wojną Światową.

[Obrazek: CSC_0457.jpg]

[Obrazek: CSC_0464.jpg]

[Obrazek: CSC_0462.jpg]
25.01.2017 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 388
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Eksploracja opuszczonych budynków i struktur obronnych
Sam nie miałem okazji tak eksplorować, chociaż kiedyś byłem w opuszczonej hali w Świnoujściu, ale zdjęć nie mam niestety. Bardzo lubię oglądać filmy np. braci Hoffman, Adbustera(Marka) i Scifuna(Darka) czyli Tube Raiders, zawsze z niecierpliwością czekam na każdy odcinek, tak jak ten:
Spoiler :

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2017 18:54 przez Kotu.)
25.01.2017 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Poziom ostrzeżeń: 0%
W Krakowie swego czasu uskuteczniałam "włamy" do starych twierdz i kamiennic z winem lub ruskim szamponem pod pachą, nawet mam gdzieś zdjęcia z takiego wypadu do fortu "Benedykt" na Podgórzu. Trochę nielegal te wypady były, ale ekscytujące, człowiek się czuł jak jakiś odkrywca Big Grin

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.01.2017 19:19
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
No patrz jakie ciekawe rzeczy są w Skarżysku jak poszukać. Sam nigdy nie praktykowałem podobnego hobby, ale można się wybrać kiedyś jak będzie odrobinę cieplej.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
25.01.2017 19:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,021
Jakieś kilkanaście minut spacerkiem ode mnie jest w Starachowicach "góra zwana Kopalnią" - pozostałość po kopalni, z jej szczytu można zobaczyć całą panoramę Starachowic, a w pobliżu jest m,in. coś takiego: (zdjęcie nie mojego autorstwa)
Spoiler :
[Obrazek: aIMG_4977-01.2014.Starachowice.Pozosta%C...i+rudy.jpg]
Jest to teren dość podmokły, więc najlepiej wybrać się jak będzie już naprawdę ciepło Big Grin
25.01.2017 19:58
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 558
Lubię i miałem trochę zdjęć i film z eksplorowania kanałów powstańczych(warszawskich) ale mi Hinduskie hakiery zablokowały:/
W moim okręgu wrażenie zrobiła na mnie "atomowa kwatera dowodzenia" w parku kampinowskim. Gdzie się wierchuszka z wojskiem miała schować gdy Amerykanie by zaczęli bombardowanie. Utrzymywane w tajemnicy do 21 wieku. Bardzo rozkradziony ale jak się wie co było czym to robi wrażenie bo o więcej takich obiektów do swobodnego zwiedzania ciężko na świecie.
Stare kanały Warszawskie. Fajne przeżycie. 100 metrów się idzie jak kilometr a i nagle można odkryć, że ma się klaustrofobięTongue.
Wyczytałem na stronce o takich miejscach, że jest opuszczona elektrownia u mnie na dzielni. Pomyślałem "Huh, zawsze myślałem, że ona działa". Wszedłem tam "przez okienko" jak spece radzili no i się nagle okazało, że elektrownia faktycznie nie jest opuszczona i nas z tamtąd wygoniono. Najlepsze opisy miejsca na necie "Część sprzętu tajemniczo nieprzerwanie pracuje od czasu opuszczenia".
Do tego to co najpopularniejsze czyli bunkry. Mam poligon wojskowy pod nosem. W liceum jeździliśmy rowerami na 40 km wycieczki i zawsze inny znajdowaliśmy. No i suveniry były-pociski, łuski.

Fajna zabawa. Na obecną chwilę jeśli miałbym takie miejsce badać to pojechałbym na dłuższą wycieczkę do najbardziej tajemniczego obiektu w naszym kraju-Projekt Riese. Ogromnej bazy Hitlera w górach sowich. Dostęp jest bardzo utrudniony ale nie brakuje zapaleńców, którzy na własną rękę robią poszukiwania. Złotego pociągu bym się nie spodziewał ale myślę, że są tam dużo ciekawsze rzeczy(choć mniej wartościoweTongue).

EDIT:A no i jak lubi się bunkry to obowiązkowo trzeba zobaczyć Wilczy Szaniec. Nigdzie na świecie nie zobaczycie tak wielkich a jednocześnie tak zaniedbanych bunkrów. Jak sam właściciel to określił "polski groteskowy disneyland". Z powodzeniem można kręcić film postapokaliptyczny.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2017 20:17 przez xaton.)
25.01.2017 20:09
GreedDValentine Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Na takie włamy bym się chętnie wybrał xD może dałoby się zebrać grupę osób by zrobić wypad w ciekawe jakieś miejsce.
25.01.2017 20:58
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Tylko to juz trzeba miec zaciecie, do tych lokacji czesto trzeba sie przeciskac przez nieprzeznaczone do tego "wejscia", typu taka dziura:
[Obrazek: fort_otwarcie_1.jpg]
a parapet to jest na wysokosci moze mojej brody i dupa mi sie ledwo zmiescila Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.01.2017 21:33
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 558
Albo takie
[Obrazek: B7355631-755D-1F9E-7A43-8E0CCB2E9D71.jpg]
Wątpiłem(nie moje zdjęcie).

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2017 21:43 przez xaton.)
25.01.2017 21:43
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,076
Nie jestem jakimś zapalonym odkrywcą, ale kiedyś wybrałam się z kumplami do Lubrzy i przez kilka dni zwiedzaliśmy bunkry poniemieckie w okolicy. Jest tam dość znane miejsce tzw. Pętla Boryszyńska, jak znajdę foty to coś wrzucę.
Takie łażenie po ruinach ma w sobie coś pociągającego, ale w taki wąski tunel zasypany jak na focie xatona, to nie wiem czy bym weszła.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2017 00:03 przez Chlor.)
26.01.2017 00:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama