Aktualny czas: 24.11.2017, 22:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Escape Room
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Poziom ostrzeżeń: 0%
Escape Room
Cytując za portalem Centrum Wiedzy:

"Najprostsza definicja escape room mówi o tym, że jest to pokój zagadek, do którego wchodzi określona grupa graczy. Ich zadaniem jest rozwiązanie logicznie powiązanych ze sobą zagadek, odgadnięcie hasła lub znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. A wszystko to odbywa się w określonym czasie. Jeśli w czasie gry, jej uczestniczy nie będę mieli pomysłu do dalsze kroki, mogą w każdej chwili poprosić organizatorów o podpowiedź. W całej zabawie najważniejsza jest współpraca i umiejętność radzenia sobie ze stresem."

Jest to rodzaj rozrywki, który robi się coraz popularniejszy w naszym kraju, każde większe miasto ma już swoje pokoje ucieczek, stylizowane na mniej lub bardziej wymyślne sposoby. Osobiście zdążyłem zaliczyć cztery (trzy w Katowicach, jeden we Wrocławiu) i muszę przyznać, że to niesamowicie wciągająca zabawa. Przy dobrym rozłożeniu kosztów na uczestników, kosztuje tyle co bilet do kina, ale daje inny typ doznań, przeżycie na własnej skórze osadzenia w środku gry logicznej, w której testowana jest nasza dociekliwość i umiejętność myślenia pod presją czasu. Świetna sprawa.

Macie już jakieś doświadczenia z tym rodzajem zabawy? Planujecie odwiedzić, polecacie jakieś pokoje? Dla mnie póki co zdecydowanie najlepszym było Misterium w Katowicach.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

03.11.2016 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 582
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Escape Room
Mam wrażenie, że w naszym kraju to się powoli robi popularniejsze niż w Europie zachodniej. Mowa oczywiście o największych miastach.

Byłem w jednym, strasznym escape roomie. Oczywiście straszny to on był głównie z opisu ale klimat był co i nam kupę śmiechu dawało. No i był moment kiedy chyba wszyscy podskoczyliTongue. Zagadki były fajne ale nie podobało mi się, że ekipa grająca mumie/zombiaki itd. gdy tylko się trochę zastanawialiśmy zaczynała nam podpowiadać. Nie było jak główkować tylko trzeba było robić na pałę by nie zaczęli podpowiadać. Robili to chyba z powodu limitu czasowego bo co 30 minut nowa ekipa wchodziła a było sporo pomieszczeń.
Rozrywka fajna jak jest w dobrej cenie czyli z reguły jak się idzie ekipą 6+ osób. Na pewno wolę od pójścia do kina.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
03.11.2016 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Escape Room
W końcu byłem to i mogę się coś wypowiedzieć, choć też nie za mocno, bo nie chcę psuć komuś zabawy z odwiedzenia tego pokoju.
Niesamowity jest ten klimat zamknięcia, że naprawdę czujemy się, jakbyśmy byli na tajnej misji i na wydostanie się mamy godzinę, o czym informuje nas zegarek zawieszony na ścianie. Bardzo przyjemna też była obsługa. Trochę sobie pogadała z nami, opowiedziała, co to inni nie wyczyniali, także by z podnoszeniem krzesła czy dywanów chyba nie przesadzaliśmy.

Byłem w "lodówce".
Mimo, że była nas aż 7 to naprawdę było co robić. Najpierw trzeba było wszystko przejrzeć a potem przystąpić do łączenia przedmiotów z zagadkami, co całkiem sprawnie nawet szło. Znalezienie odpowiedniego ciągu cyfr i otwarcie kłódki, na tym polegały nasze zadania. Były one różnorakie. Czy jakieś zagadki słowne, czy bardziej zabawa symbolami, dobrze to też było splecione z całą historią,jak to jesteśmy wyrodnymi wnuczkami babci. Ogromna swoboda i mnogość rzeczy sprawiały, że no nie dało się tam nudzić. Satysfakcjonujące jest też nie tylko to, że się udało, ale też to, że nie wzięliśmy żadnej podpowiedzi.
Bardzo chętnie odwiedzę kolejne escape roomy, bo to wyjątkowo spędzony czas. Coś zupełnie innego i niepowtarzalnego.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

20.11.2016 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama