Aktualny czas: 19.11.2017, 19:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fillery w One Piece
Autor Wiadomość
melman Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 4
Fillery w One Piece
Witam, szukałem działu dla tego tematu, nie wiem czy znalazłem właściwy. Jestem na 143 odcinku serii, więc to dopiero początek mojej pirackiej przygody z One Piece. Przymierzając się do serii postanowiłem nie oglądać fillerów. Nie jest to wyjątek od reguły który stosuję w przypadku wszystkich innych tasiemców których się podejmuję. Dotychczas oglądałem odcinki na wbijam i te oznaczone jako fillery zwyczajnie pomijałem. Wszystko było w porządku do czasu wątku z Baroque Works, gdy po ominięciu fal fillerów natknąłem się na brak ciągłości fabularnej. Wrażenie, że ominęło się coś istotnego utrudnia mi dalsze oglądanie. Przykład nr 1: Ace wraz z paczką wędruję przez pustynię Alabasty i po kilku fillerach znika bez wyjaśnienia. Przykład nr 2: Nico Robin niespodziewanie dołącza do załogi. Po fali filerów, oglądając kolejny odcinek zgodny z mangą mam wrażenie, iż wszyscy traktują nową członkinię jakby od zawsze była częścią spółki. Czy odcinki określone mianem fillerów, zawierające treść zgodną z mangą nie powinny być określane "pół-fillerów" (gdzieś, kiedyś się z tym spotkałem)? Czy gdzieś są oznaczone w ten sposób? Jeśli nie, to w jaki sposób je odróżniać, by nie marnować czasu na te będące stuprocentowymi wypełniaczami?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2016 21:41 przez melman.)
03.09.2016 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,260
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Fillery w One Piece
Dłuższe serie fillerów pomiędzy głównymi sagami zwykle można pominąć bo nie mają wpływu na fabułę, lecz krótkie, jednoodcinkowe fillery w środku dłuższej sagi czasami mogą się swoją treścią przeplatać z kanonem. W tych przypadkach radziłbym mimo wszystko je obejrzeć by zachować ciągłość fabularną, dużo czasu na tym nie stracisz a nie będzie takich niewyjaśnień jak z Ace'm.
W przypadku Robin to po prostu w mandze załoga dość szybko się do niej przyzwyczaiła, a anime wykorzystało filler by to obycie się z nią uwiarygodnić. Jednak nic znaczącego Cię nie ominęło.

I taka porada, jeśli planujesz pomijać fillery, to mimo wszystko polecam zrobić wyjątek dla filleru G8 lecącego po sadze Skypiea. Jest tak wysokiej jakości, że niewtajemniczeni nieraz nie mogą uwierzyć że to jest filler a nie oficjalna historia.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2016 20:42 przez Grigorij.)
03.09.2016 20:41
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,542
Witamy nowego użytkownika o/

OP jest jednym z tych anime, w których warto przekonać się do fillerów. Czasem są one poprzeplatane z właściwą fabułą (pół odcinka jest fillerowa, pół kanoniczna), innym razem zmiany zastosowane przez Toei są dość znaczące, a ich konsekwencje można zauważyć w następnych odcinkach - na przykład fillerowe postacie pojawiające się w kanonicznych odcinkach. Jeżeli Ci się nie spodobają, po seansie możesz przejrzeć rozdziały mangi, żeby zobaczyć, jak fabułę poprowadził jej autor.

Ale skoro z założenia koniecznie chcesz unikać zapychaczy, tutaj znajdziesz listę odcinków, w której zastosowano podział na "canon", "filler" i "mostly filler": http://www.animefillerlist.com/shows/one-piece

Nie wiem tylko, czy taki podział ma jeszcze jakiś sens, skoro przykładowo filmy kinowe i związane z nimi odcinki są współtworzone przez autora mangi, ale powszechnie uznawane za fillery. Anime i manga OP żyją własnym życiem, ale jedno wpływa na drugie.

E: Wspomniana wyżej końcówka Skypiei jest dobrym przykładem odmienności łanpisowych fillerów - wejście w fillerowy mini-ark zostało całkowicie wplecione w fabułę - jeśli pominiesz kilka odcinków, zauważysz, że coś jest nie tak.

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2016 20:54 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
03.09.2016 20:47
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
Wcześniejsze fillery były spoko, ale mi się osobiście trzy ostatnie raczej nie podobały. Szczególnie z tym treserem, fujka Tongue

E: potwierdzam, że G8 jest kozackie, należałam do tej grupy zszokowanych, którzy odkryli, że to niekanoniczne xd

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2016 21:01 przez okiren.)
03.09.2016 21:00
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
Grigo wytłumaczył wszystko w dobry sposób, niewiele mam do dodania. Co do fillerów w One Piece - generalnie jedne są lepsze, drugie gorsze, ale moim zdaniem prezentują jako całość zdecydowanie wyższy poziom niż w innych tasiemcach.

No i dołączam się do piania zachwyconych nad G-8. Filler ten jest tak niesamowicie dobry, że moim zdaniem przerasta wręcz większość oryginalnego materiału. Jeżeli nie zdecydujesz się oglądać większości fillerowych sag to dla tej zrób koniecznie wyjątek. Jest to tylko 8 odcinków wręcz wypchane wyśmienitymi postaciami, gagami i wydarzeniami.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
03.09.2016 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
melman Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 4
Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi. Wasze rady wziąłem sobie do serca, zdecydowałem się wrócić do spotkania z bratem Luffy'ego i rozpocząć oglądanie wypełniaczy od tegoż momentu. Dzięki, załogo Smile
03.09.2016 21:45

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama