Aktualny czas: 23.10.2017, 10:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
FLCL
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
FLCL
Cytat:Naota jest zwykłym, przeciętnym chłopcem. No, może nie do końca zwykłym, bo tam, gdzie mieszka, normalnych ludzi raczej nie ma, ale mieści się w granicach normy. Jego ojciec to podstarzały otaku, gadający bez sensu i lewitujący wysoko nad rzeczywistością. Najbliższą znajomą Naoty jest Mamini, dziewczyna jego starszego brata. Łazi ona za nim, nazywa Ta?kun i molestuje, gdyż ? jak twierdzi ? musi gryźć czyjeś uszy, żeby uniknąć przeciążenia.

Właśnie w trakcie pogadanek z Mamini w życie głównego bohatera wjeżdża Haruko. Wjeżdża, jak już pisałem, na vespie i ? nawet nie zwalniając ? grzmoci go instrumentem muzycznym, mówi dużo i bez sensu, przyznaje się do bycia kosmitką, robi mu namiętne sztuczne oddychanie i odjeżdża w siną dal. Później chłopiec odkrywa, że zabawa się dopiero zaczęła. Wyrastają mu rogi, a po pewnym czasie wychodzi na jaw, iż jego głowa stała się portalem międzywymiarowym i wypuszcza z siebie roboty bojowe. Haruko zresztą, jak się okazuje, zamieszkuje z nim pod jednym dachem i włazi z butami we wszystkie dziedziny jego życia. A cała ta afera ma związek z olbrzymim żelazkiem, które spoczywa sobie na wzgórzu za miasteczkiem i od czasu do czasu wypuszcza kłęby pary.

Źródło: tanuki.pl

FLCL to druga seria od studia Gainax, którą poglądałem. I podobnie jak NGE, także jest genialna. Mimo tylko 6 odcinków, wciąga niesamowicie i oferuje nam więcej, niż niejedna dłuższa. FLCL jest cholernie pokręcone i zabawne. Bohaterowie, absurdalne sytuacje, bronie i akcje jakie widzimy na ekranie tworzą świetny efekt. Ogólnie moje wrażenia są podobne do tych recenzenta z tanuki. Seria ma "drugie dno" i tylko z pozoru jest głupią i cholernie śmieszną komedią. Uczucie Naoty do nowej lokatorki, cholernie dziwna Manami, czy wreszcie prawdzie motywy kosmitki. Postacie są naprawdę dobre i daleko im do prostoty budowy cepa. Gainax udowodnił mi, że potrafią pod postacią, z pozoru czegoś banalnego, ukazać coś interesującego. (Z roku na rok fabuła, i jakieś przesłanie jest dla mnie coraz ważniejsze, czy to w filmach, grach, anime. Nie wiem z czego to wynika. xD Może te godziny polskiego w szkole coś robią. xD) A i jeszcze soundtrack. Jest GENIALNY i stawiam go na równi z moim ukochanym Cowboy Bebop'em.
FLCL polecam każdemu. Niektórzy będą się przy niej śmiali, a inni znajdą w niej może coś więcej.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:49 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
20.08.2010 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hachi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Strasznie powalona seria i niech mi nikt nie wmawia, że tak nie jest. Po obejrzeniu pierwszego odcinka głową zaprzątała mi jedynie myśl "czy ktoś mi może powiedzieć co to właściwie było?". No ale to nie oznacza, że moje wrażenia po tych, nieco ponad 20 minutach były złe.. wręcz przeciwnie, od razu sięgnęłam po kolejne odcinki ^^ Jeżeli ktoś chce, może szukać drugiego dna, które gdzieś tam jest... ale równie dobrze może do tego podejść jak do kolejnego, humorystycznego anime, które naprawdę potrafi rozbawić do łez. Zmieszczenie się w 6 odcinkach było dobrym posunięciem - ściśniecie Furi Kuri do mniejszej ilości zrobiłoby go aż przesadnie absurdalnym, a z kolei typowa 13 odcinkowa seria, raczej by nie wypaliła... całość na pewno straciła by urok. Nie czuję jakoś żadnego niedosytu, zakończenie jest dobre, tak samo jak pozostawione dobre wrażenie.
Seria zdecydowanie do polecenia, na 6 odcinków nie trzeba poświęcić wiele czasu, a całość jest genialna (:
20.08.2010 21:53
Korosław Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 138

Fajne. Ja jestem dość powolnym człowiekiem, więc szybkość akcji i animacji mnie trochę przytłoczyła. Nie no. Idzie do tego się przyzwyczaić. Krótkie, zwięzłe i na...eee... nie na temat :-P Dobre wrażenie na mnie pozostawiło to anime. Spodobała mi się jeszcze jedna rzecz. konkretnie to to: [Obrazek: 8536e.jpg]
Szacun że umieszczono tam "polską myśl techniczną" 8-)Moja pierwsza myśl: toć to taki sam maluszek jakiego ja miałem. Nawet kolor się zgadza :-P Tylko ja nie posiadałem wersji kolekcjonerskiej z szyberdachem i snajperką :mrgreen:
20.08.2010 22:10
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

Hachi napisał(a):Zmieszczenie się w 6 odcinkach było dobrym posunięciem - ściśniecie Furi Kuri do mniejszej ilości zrobiłoby go aż przesadnie absurdalnym, a z kolei typowa 13 odcinkowa seria, raczej by nie wypaliła... całość na pewno straciła by urok.

A moim zdaniem był to poważny błąd Gainax'a, bo mógł mieć kolejną serię, która popularnością dorównałaby NGE. W FLCL naprawdę mogło być bardziej rozbudowane i szczegółowe. (Choćby postacie - historia Manami, kim tak naprawdę jest Haruko i jaka jest jej przeszłość i wiele innych plus do tego wszystkiego rozwinięcie wątków fabularnych.) Chociaż z drugiej strony, zrobić tak GENIALNE anime, mając tylko sześć odcinków do dyspozycji, to coś niesamowitego. Właściwie, to Furi Kuri chyba nie ma dla mnie wad. xD

Hachi napisał(a):Nie czuję jakoś żadnego niedosytu, zakończenie jest dobre, tak samo jak pozostawione dobre wrażenie.

Tutaj się zgodzę. Zakończenie bardzo klarowne i dobrze przemyślane. Nie pasowało zrobić, po sześciu odcinkach czegoś cholernie tajemniczego.

Odezwa do Gainax: Kochani! Nie odnawiajcie Evangeliona, bo seria i tak już jest świetna! Zróbcie Furi Kuri, ze starszymi postaciami, Haruko i tą zajebistą Vespą i gitarami! Proszę!

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
20.08.2010 23:49
Hachi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Zangetsu2 napisał(a):Odezwa do Gainax: Kochani! Nie odnawiajcie Evangeliona, bo seria i tak już jest świetna! Zróbcie Furi Kuri, ze starszymi postaciami, Haruko i tą zajebistą Vespą i gitarami! Proszę!

Marzenia... prawdopodobnie nawet gdy Gainax skończy serie tych 4 kinówek NGE, to dalej będzie męczył tą serio. Mimo, że ciągle serwuje nam praktycznie to samo, ludzie się na to nabierają. Po prostu dobra maszynka do zarabiania pieniędzy, która będzie tak długo wykorzystywana, dopóki daje jeszcze zadowalające dochody...

Zangetsu2 napisał(a):A moim zdaniem był to poważny błąd Gainax'a, bo mógł mieć kolejną serię, która popularnością dorównałaby NGE.

Mocne słowa... fakt, że FLCL jest całkiem popularne, ale NGE nie dorówna. To drugie zostało już tak dobrze wypromowane, że jest znane jako jedna z pozycji obowiązkowych do obejrzenia, a Furi Kuri to po prostu kolejne dobre anime. Evangelion został zrobiony z wielkim rozmachem i to on pozostanie główną wizytówką Gainaxa.
21.08.2010 00:05
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

Hachi napisał(a):Mimo, że ciągle serwuje nam praktycznie to samo, ludzie się na to nabierają. Po prostu dobra maszynka do zarabiania pieniędzy, która będzie tak długo wykorzystywana, dopóki daje jeszcze zadowalające dochody...

A dochody będą zawsze, bo Neon Genesis Evangelion to seria ponadczasowa. W absolutnie każdym elemencie broni się mimo upływu czasu, a z odnowioną kreską jest jeszcze smaczniejszym kąskiem. Skutkuje to jednak tym, że studio nie wyda w najbliższym czasie naprawdę dużego projektu.

Hachi napisał(a):Mocne słowa... fakt, że FLCL jest całkiem popularne, ale NGE nie dorówna.

Popularnością owszem, ale poziomem odstaje tylko dlatego, że jest po prostu krótsze i nie mogli zrobić czegoś lepszego w sześciu odcinkach. Żeby pokonać NGE trzeba naprawdę się postarać - objętnościowo też. Smile

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
21.08.2010 00:36
Bloo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 39

Zangetsu2 napisał(a):Hachi napisał/a:
Mimo, że ciągle serwuje nam praktycznie to samo, ludzie się na to nabierają. Po prostu dobra maszynka do zarabiania pieniędzy, która będzie tak długo wykorzystywana, dopóki daje jeszcze zadowalające dochody...

A dochody będą zawsze, bo Neon Genesis Evangelion to seria ponadczasowa. W absolutnie każdym elemencie broni się mimo upływu czasu, a z odnowioną kreską jest jeszcze smaczniejszym kąskiem.

Zdajecie sobie sprawę, że identycznie sprawa się ma z One Piece? Smile
21.08.2010 04:30
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,236
Poziom ostrzeżeń: 25%
RE: FLCL
FLCL jak dla mnie było genialną serią, mało co rozumiałem ale jestem po paranoia agent więc to nie było tak porąbane jak dla mnie. Mimo ze nie zrozumiałem przesłania to przyjemnie mi się to oglądało, sceny komedii sprawiały ze ryczałem ze śmiechu a sceny walki sprawiały opad szczeny. Wiem ze to trochę głupio pytać ale mógłby mi ktoś wyjaśnić przesłanie tego anime?

[Obrazek: a5d45uF.png]
01.09.2010 14:56
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
RE: FLCL
UWAGA! MOŻLIWE SPOILERY!

Problem jest taki, że każdy sam w jakiś sposób odbierze to co Gainax chciał przekazać tym anime. Wink Ja należę do grona osób (bo z takimi się spotkałem), według których FLCL mówi o dojrzewaniu człowieka. Bo tak naprawdę żadna z postaci w wym anime nie jest dojrzała, przynajmniej na początku. Naota zachowuje się adekwatnie do swojego wieku ciągle obrażając się i odwracając głowę od problemów, mówiąc że to jego nie dotyczy. Haruko jest samolubna, zależy jej tylko na własnym celu. Nie dojrzała do tego, aby liczyć się także z innymi ludźmi.
Minami jest taka jak wielu dzisiejszych nastolatków. Pali fajki, ciągle siedzi pod mostem, udaje dorosłość, grając tak naprawdę ciągle w gry. Zaciera jej się granica pomiędzy fikcją, a rzeczywistością czego ostatecznymi przykładami są podpalenie szkoły, czy chęć wykorzystania tego psa-robota w celu zemsty.
Ojciec Naoty to przykład człowieka, który "ma lat 40, wygląda na 30, myśli że ma 20, a zachowuje się jakby miał 10". Jedyne co go interesuje to anime i manga. Nie dojrzał do roli rodzica.
KAŻDA z postaci po bliższym przyjrzeniu się jej jest niedojrzała na swój sposób. Dopiero na końcu Naota "dorasta". Z miłości do kobiety jest gotów uciec z domu i walczy ze swoim ojcem o Haruko. Wie także, że Haruko chce go wykorzystać jednak uczucie jakim ją darzy jest silniejsze i podąża za nią. Staje się po prosru dorosły.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
01.09.2010 15:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama