Aktualny czas: 21.11.2017, 00:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Forumy wróciły, co zrobić, by nie zniknęły?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
Forumy wróciły, co zrobić, by nie zniknęły?
W prawdzie miałem się wziąć za ćwiczenia z japa, ale są rzeczy ważne i ważniejsze (wymówka taka, bo nie chce mi się strasznie tego robić o tej godziniexd).

Forum powróciło, bo usługodawca wyciął chyba wszystko, do czego służył w ogóle hostingxd Nie mamy odcinków, mangi, nawet głupich zdjęć. Zapowiedziałem rozwiązanie umowy z nadejściem listopada, tak, byśmy już nie bulili za listopad. To niestety oznacza, że nasza strona znowu zniknie... (mam nadzieję, że Cichy zapisze na nowo przedtem bazę forumUndecided)
Abyśmy zbyt długo nie byli pozbawieni forumów itd musimy przenieść się na nowy serwer. Niestety, albo stety, ja jako administrator nie kieruje się jedynie dobrem forum (bo gdyby tak było wystarczyłby tani serwer) a dobrem całej opnakamy i wszystkich jej interesantów z WT włącznie, co niestety wiąże się ze sporym wydatkiem. Wraz z Ryuugą trafiliśmy na one&one, w którego to ofercie są serwery wirtualne nie aż tak strasznie drogie. Postaram się dogadać tak, byśmy chociaż próbną wersję tego wzięli na okres miesiąca, by zaraz jak nas wywalą z tego mieć nowe gniazdko a nie znów żyć na fejsie, ale z tym może być różnie. W każdym razie będziemy niestety potrzebowali pieniędzy, jeśli wierzyć cenom jakie tam mają to 80zł na miesiąc. Prawdę mówiąc, jeśli serwer się sprawdzi, to majątek wielki to nie jest, bo przecież teraz zapłaciliśmy jakoś powyżej 700zł (pamiętam, że nadwyżki jest 146zł) więc jakbyśmy płacili 80zł x 12 to tak na dobrą sprawę zamknęlibyśmy się w jednym tysiącu, co nie podnosi tak strasznie naszych wydatków. Za to mielibyśmy w końcu święty spokój~
Właściwie napisałem to, by uczulić, że problem nie zniknął oraz nie ukrywając, że będzie potrzebne wsparcie finansowe, mam nadzieję, że nie jakieś znaczne, ale będzie to raczej nieuniknione.
Możecie oczywiście też ogólnie pisać o tej kwestii, co uważacie itd. Czy dobrze chce zrobić, że jednak obciążam mocno nakamę ze względu na multimedia, czy lepiej dać sobie może z tym spokój itdSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2014 00:11 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
22.10.2014 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Forumy wróciły, co zrobić, by nie zniknęły?
Jam biedny student, ale jakieś grosze wysupłam.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
22.10.2014 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,865
Poziom ostrzeżeń: 0%
[Obrazek: suqza3ds4p38.jpg]
Na pewno sypnę coś!

Czy one&one nie zebrało przypadkiem mocno nieprzychylnych komentarzy, gdy ktoś pytał o to na fejsie?

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
22.10.2014 03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Komi, ja się nie znam i Wam zaufam, ale pozwólcie, że zadam pytanko (laikiem jestem, nie gniewajcie się) - czemu nie możemy mieć tych kilku różnych stron na różnych serwerach? W ten sposób padnięcie jednego nie powodowałoby padnięcia wszystkiego na raz. Teraz jak pada serwer to znika opnakama, forum WT, reader, forum opnakamy... Nie da się tego rozbić? czy wyszłoby drożej? Czy może jeszcze jakoś inaczej nieopłacalnie?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
22.10.2014 09:13
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Wyszło by i drożej i nie opłacalniej, bo musieli by płacić może lekko niższą kwotę za mniejsze serwery, ale za to podwójnie niestety. Co do one & one Komi zebrali oni ostre manto na fejsie. Zresztą sam czytałem opinie ludzi jak ryu pytał o to i nie powiem pozytywnych nie widziałem. Sam Pudel który ich używał gardzi nimi po ten dzień i odradza jak tylko może tykanie tego ścierwa. Plus bacz na ukryte koszta małym maczkiem, ponieważ właśnie wielu ludzi wzięło okres próbny a po zrezygnowaniu i nie przedłużeniu umowy musieli bulić jakieś opłaty kij wie z czego.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
22.10.2014 14:58
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
No tak Confused
Ale jak patrzyliśmy z Ryuugą tylko oni mają serwery nielimitowane w przystępnej cenie. A raczej tylko nielimitowane wchodzą w grę, przez co jest to wydatek rzędu 200 zł miesięcznie, krótko mówiąc za dużo, jak na taką społeczność.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2014 16:46 przez Komimasa.)
22.10.2014 16:46
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,144
Czasami lepiej dopłacić i mieć dobrze, a nie płacić i tak dużo, a mieć same problemy i, nie daj boże, dopłacać, bo jakieś widzimisie (jak Szogun wspomniał ;/ )

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
22.10.2014 17:22
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 231
Komimasa napisał(a):Ale jak patrzyliśmy z Ryuugą tylko oni mają serwery nielimitowane w przystępnej cenie
Rozwiń proszę "serwery nielimitowane", jeśli chodzi o limit transferu, to jest dużo hostingów bez limitu, lub zwalniające po wykorzystaniu go (na ovh zwalnia ze 100Mbit na 1Mbit po wykorzystaniu 10TB transferu, nie mam pojęcia ile transferu może ciągnąć taka nakama). Na hitme.pl jest brak przy przepustowości 30Mbit, wszystko poniżej 80zł. Może określ czego potrzebujemy, to pomożemy w poszukiwaniach, tyle jest ofert hostingowych, że sam tego nie ogarniesz.
22.10.2014 19:21
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Niestety mogę wspomóc tylko finansowo i to też niewiele. Nie chodzi mi, że mam podejrzenia co do wykorzystania pieniędzy na serwer. Tylko pojawia się pytanie czy to jest naprawdę potrzebne. Skoro z tych tańszych tylko one&one miał odpowiednie ceny, a okazuje się że nie wszystko jest tak ładnie i pięknie, to wychodzi na to, że taki luksus po prostu nie jest tani. Czy serwer dedykowany musi być zakupiony dla multimedii czy też powody są inne. Bo to już jest naprawdę niepokojące, że strona nie może mieć trochę zdjęć i od razu trzeba sięgać po dedyk.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
22.10.2014 22:39
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,865
Dedyk to pewno głównie przez mangi WT i odcinki anime.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
22.10.2014 22:42
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama