Aktualny czas: 14.12.2019, 23:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Ankieta: Czy czytalbyś/łaś gazetę Nakama?
Tak
Nie
Jest mi to obojętne
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Gazeta Nakama.
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Gazeta Nakama.
Daj spokój ;] Mogę dyskutować, argumentować, ale oczekuję odpowiedzi na to, co napisałam. To zupełnie inna forma wypowiedzi niż artykuł ;] Podziwiam ludzi, którym chce się pisać artykuły i do tego udaje im się je napisać ciekawie ;] Ale sama wiedza (jak to dzisiaj Komi mi powiedział - "ty pamiętasz takie rzeczy? O.o" - ano pamiętam, bo lubię zbierać informacje o tym, co mnie ciekawi, hobby takie Tongue) nie wystarcza ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
03.12.2011 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
No, chyba że tak Tongue Chociaż czasem na łamach czasopism prowadzone są polemiki. Z tym, że forum gwarantuje większą swobodę wypowiedzi i szybszy odzew Smile

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
03.12.2011 15:22
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,838
Poziom ostrzeżeń: 10%
Hmmm, pomysł na pierwszy rzut oka niegłupi, ale na drugi... O czym miałby być ten zin? Do kogo skierowany? Na jaki profil ukierunkowany? Wątpię, abyśmy przebili się z samą ideą zinu ogólnotematycznego bez wsparcia jakiejś uznanej marki, zaś artykuły o One Piece równie dobrze mogą być zamieszczane na stronie (zwłaszcza, że nie jest to aż tak szeroki temat, by co miesiąc wypuszczać kilkudziesięciostronicowe pisemko na ten temat). Jeśli zaś chodzi o przemyślenia i ogólne refleksje na życiowe tematy - wątpię, żeby ewentualny NakamaZin czytał ktoś spoza tej strony, więc równie dobrze można je zamieszczać na forum, albo wysyłać do jakiegoś magazynu z ugruntowaną pozycją.
03.12.2011 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Też miałam takie wątpliwości (jedna z poprzednich stronek na której się udzielałam miała taki pomysł z zinem, ale coś nie wyszło, właśnie m.in. z tych powodów, które napisałeś), ale to ostatecznie pomysł Feniksów Tongue Załogi znanej z, bądź co bądź, kreatywności. Dlatego machnęłam na to ręką - już oni coś wymyślą Tongue

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2011 16:11 przez Gociak.)
03.12.2011 16:10
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Ej, ale oni na razie tylko sprawdzają zainteresowanie Tongue
Poza tym chyba myślą o e-zinie, takim cyfrowym, w pdf. Tak to odebrałem Tongue

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
03.12.2011 16:26
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,162
Nie. Dla tych samych powodów, dla których wkurza mnie czytanie Kyaa! (nawet, jeśli moje egzemplarze mam za darmo) czy Arigato. Część recenzji tam emanuje radosnym wręcz nieprofesjonalizmem, co sprawia, że naprawdę ciężko się to czyta, przynajmniej mi. Idea czegoś zrobionego przez fanów dla fanów jest wzniosła i przyjemna, ale o ile zdaje to egzamin przy tłumaczeniach to już przy kwestii stworzenia czegoś od nowa potrafi nieźle wywieść w manowce. Po prostu takie rzeczy wolę pozostawić w rękach doświadczonych profesjonalistów, zwłaszcza takich po określonych studiach (ale niekoniecznie. W każdym razie nie kogoś, kto nigdzie nawet nic nie opublikował). Oczywiście nie chcę urażać Waszych zdolności, droga Redakcjo (bo w końcu kto inny miałby to robić jak nie Wy) ale... Szczerze wątpię żebyście w kwestii artykułów w czasopiśmie osiągnęli poziom, jakiego ja jako czytelnik wymagam, a którego wypracowanie sobie wymaga z pewnością niemało czasu i pracy.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2011 16:29 przez Szczery.)
03.12.2011 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Kto to będzie robił? - to raz. Bo na razie mamy tylko Syrenkę, a to trochę za mało.
Czy jest jakiś grafik?
03.12.2011 16:35
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,162
Akurat podejrzewam, że grafik to najmniejsze zmartwienie - tak patrząc po przykładzie takiego Arigato, które oprawę graficzną miało świetnie wykonaną, ale niektóre z towarzyszących jej recenzjom po prostu emanowały głupotą i infantylnością ^^' Jeśli zbiorą grupę naprawdę dobrych redaktorków, to i grafika dobrego dobiorą.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

03.12.2011 17:02
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Od czego by tu zacząć.
Zacznę od początku. Założyłam ten temat po to, by się zorientować, czy jest jakiekolwiek zainteresowanie takim zinem. Wiadomo ma to swoje dobre i złe stronę, jakie już tu zostały przytoczone.
Dodam może jeszcze jedne plus. Ze strony portalu nakama będzie to inicjatywa w rozwój. Nie będzie to coś, że się skupiamy w 100% na One Piece, ale gdzieś tam na stronie będzie taki mały prostokącik, jaki zajmuje teraz radio Aoi z wiadomością/odnośnikiem do naszej gazety.

Co do samej gazety/czasopisma (przypomina mi sie ustawa lub czasopisma), to będzie oczywiście twór stworzony przez fanów dla fanów. Czy to byłby miesięcznik, kwartalik, czy inny twór zależałoby od nas. Oczywiste jest to, że na początku będzie różnorodny poziom pisanych artykułów, tego się nie da uniknąć. Wystarczy zerknąć na portal i na artykuły tam sie mieszczące.

Kto to będzie pisał - ten kto będzie chciał. Znam trochę ludzi lubiących pisać, i podejrzewam, że chętnie, by się do czegoś takiego przyłączyli. W redakcji w śród pisarzy jest tak, że następuje selekcja naturalna. Tym, co nie chce sie pisać odpadają pierwsi, a za nimi lecą ci, co piszą kiepsko.

O czym pisać? Najłatwiej powiedzieć, że o tym co kto lubi. Na razie może ograniczmy się do słowa o kulturze azjatyckiej (mam tu na myśli ten szeeeeeeeeeroki zakres).
03.12.2011 18:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama